Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

luuuciiik
25. jún 2013

úplne v pohode je to vybrať 4 naraz....čím skôr to má človek za sebou 😉 osobne by som si to na 2x nechcela,ale každý chce niečo iné 😉 moja zubárka bola zato,že ak budú musieť ísť všetky 4,tak jednoznačne naraz a v celkovej anestéze,primár to isté al.urobil by mi aj na 2x v lokálnej,čo som nechcela 😎 bežne sa berú 2 osmičky na 2x....môj záver je k tomu taký,že nie je to také katastrofálne ako niektorí píšu...ak vám nasadia dobré atb + na začiatok dajú lieky proti bolesti,je to ok 😉 keď som bola v nemocnici,tak chalanovi brali 3 osmičky a na druhý deň jedol ako keby mu nič nerobili,čiže každý to znáša inak,no v prvom rade netreba paniku 🙂

katka_008
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gilly
3. júl 2013

@luuuciiik ale teraz je uz chvalabohu po 2 tyzdnoch dobre, len sem-tam to este zaboli, hlavne vecer

luuuciiik
3. júl 2013

@gilly tak potom super,teším sa 😉 bude už len dobre 😎

marissenka
9. júl 2013

@luuuciiik ahoj. ja mam tiez vsetky 4 osmicky neprerezane,a rastu kolmo na 7!dnes som bola u zubara..sama som si to vsimla na rtg snimku. dr.to uz videl predtym a nic mi nehovoril...teraz ked som sa spytalapovedal,ze by mali ist von..ze mi len budu krivit zuby.problemy neake nemavam.len sem-tam ma pobolieva na lavej strane hore aj dole. som z toho v soku.neviem ci mam do toho ist a nechat si to vyrezat...boze...kolko vlastne stoji taky zakrok? diky

luuuciiik
10. júl 2013

@marissenka no problémy budú s tým pribúdať,ak sa to nebude riešiť... 😉 ak by mali ísť von,že sa takto vyjadril lekár,tak to treba určite čím skôr urobiť potom...ja som mala už dosť veľké bolesti a to som nevedela,že tam aký zápal mám,bolesti do ucha a tak...no mňa to v KE nič nestalo,neviem ako inde,nech napíšu baby,či ich to niečo stálo 😎

yanni
10. júl 2013

@marissenka ja mam vonku dve. jedna sa tiez prerezala len do polky a stale sa mi zapalilo dasno. horna ako protizub musela ist tiez von, lebo by som si pri jedeni rozhryzla dasno. Dve este mam. Islo to rychlo, obidve naraz, dolu musel rezat ale v pohode. Nic ma nebolelo, dva dni na PNke ale ani som necitila ze by mi nieco bolo. Som si fajn oddychla za tie dva dni 😀 Ale zial alebo vdaka bohu, kazdy clovek a organizmus je iny a u kazdeho to moze byt ine. Ja som mala stastie.

Inak musi sa za trhanie platit? To akoze neplati poistovna?

marissenka
11. júl 2013

@luuuciiik
@yanni bratovi(mal zapal stale) to robili asi 5 rokov dozadu-zadarmo..suseda mi vcera hovorila,ze v HC za to platila este na stare 3 tisicky 😒 dala si to robit,lebo sa jej zuby krivili. asi len ked to robi problemy to hradi poistovna...

yanni
11. júl 2013

@marissenka aha to faaaak? Tak ako ze ked mit tie osmicky posunu cely chrup to nie je problem? Tie poistovne su fakt bohove. A naco potom chlovek plati, ked nic nepreplatia? Tak tu v Nemecke sa za to neplati. Ani za umrtvenie. Len uz fakt, ked sich ches dat nieco speci. Ale aj to si mozes pripoistit sukromne. A ten co nema prachy, tak ho nechaju zdochnut, ci ako? Uz robia fakt zo vsetkeho business 😠

luuuciiik
11. júl 2013

@marissenka tak u mňa sa o zápale nevedelo,vrchnú časť mi dosť pokrivilo,málo miesta tam bolo a dole by sa mi časom vytvorili cysty...tak ja neviem,určite v súkromnom zariadení sa zato platí,ale v nemocnici by sa to asi platiť nemalo
😉 treba zistiť 🙂

marissenka
11. júl 2013

@yanni
@luuuciiik ked som sa aj zubara pytala,ze kolko taka sranda obnasa,mi povedal,ze by sme hladali najlacnejsie...cize,zadara to nebude..

luuuciiik
11. júl 2013

@marissenka treba pozisťovať,lebo poznám strašne veľa ľudí,čo nič neplatili za vyberanie osmičiek 😉 určite je to iné,ak si to chce dať človek vybrať na vlastnú žiadosť (čo pochybujem,že takých ľudí je veľa),veď zubár dobre vie,keď sa pozrie na RTG,či treba al.nie vybrať tie osmičky

pondelnicka
11. júl 2013

Tak ja som bola pred mesiacom na extrakcii osmičky - tá bola čiastočne vonku, ale mávala som zápaly ďasna, platila som cca 35,-€ a dnes mi zubár vyberal ďalšiu osmičku - kolmo na ďalšie zuby, musel ho štvrtiť, vyfásla som 6 štichov a som ľahšia o 65,-€ 😖 Ale som rada, táto osmička bola posledná a aspoň už budem mať pokoj... 😎

pallacinka
23. júl 2013

Ja uz to mam tiez za sebou, vcera mi vybrali vsetky 4 naraz (vrchne boli vonku ale spodne vobec) v ciastocnej anesteze a naozaj to nic nie je, klop klop. Zo zakroku si pamatam len ako mi pichali infuziu, potom uz nic viac. Vcera som si dala preventivne ibalgin pred spanim a dnes uz vobec. Len teda vyzeram hrozne-opuchnuto, no nastastie sa citim podstatne lepsie ako vyzeram 🙂 U mna najviac pomahaju studene obklady a este by som odporucala neplanovat toto na leto, lebo tieto horucavy hojeniu velmi nepomahaju ☹

cherry1981
6. aug 2013

Baby vcera mi trhali spodnu osmicku teda boli ma cela sanka, lice, kosti vsetko je to normalne?

k_a_j_k_a
6. aug 2013

@cherry1981 ahoj, myslim, ze je to v pohode. Davas si na to lad? Mne to dooost pomohlo. Prve dva dni som zjedla asi 3panadoly denne. A mala som pre istotu antibiotika, ale ani som ich nepouzila. Najhorsie bolo, ked mi to po troch hodinach precitlo a zacalo cele pulzovat. Ale lad to spravil. Mala som ho na lici snad kazdu pol hodinu po 10min. Na 4.den som bola v pohode. Ziaden velky opuch a bola som schopna ist si dat vythnut tu poslednu 🙂 ta ma caka tento piatok. Uz sa tesim, kedy to budem mat za sebou. Inak, mne vtedy dr. povedal, ze najhorsie to byva na 4.den, ze vtedy sa prejavi, ci mas zapal alebo nie.

@pallacinka aj mne povedali, ze na leto to nie je moc dobre, ale mne idu davat strojcek. Vrchny mam, cakam uz len na posledny zub a v septembri mi idu davat spodny, cize je to dost na rychlo. Mne v juni trhali jednu dolnu 8., bolo to v pohode. Na treti den sme boli v obchode a najlepsie mi bolo medzi chladiarenskymi boxami 🙂

cherry1981
6. aug 2013

@k_a_j_k_a Dakujem no snad zapal nebude ☹ Atb nemam mne nedal ATB 😒 Ale rozmyslam ci si zajtra nenasadim nejake kedze uz som mala trhany zub a vtedy mi dali augmentin. Lad si nedavam, a ani opuchnute to nemam mozno trosicku to citim, ale viditelne nie.

k_a_j_k_a
6. aug 2013

@cherry1981 drzim palce. Mne dal atb preventivne a aj som si ich odlozila 🙂 ak by v tom mieste moc trhalo, utekaj k dr. po lieky. Vtedy sa to vraj zapaluje. Aspon tak povedali mne, ja som to nezazila. Inak, ja som to nemala tiez moc opuchnute, ale ja som si davala lad, lebo mi to bolo mooooc prijemne 🙂

pallacinka
6. aug 2013

@k_a_j_k_a No mne to lekar vobec nespomenul, len tu ma varovali. A mali pravdu 🙂 Ja som inac bola v obchode hned cestou z nemocnice a na druhy den znova, to uz som normalne fungovala- malu rozvazala, nakupovala, varila, upratovala. Len pohlad na mna nebol pekny, asi 3 dni som bola opuchnuta a ked zmizol opuch, nastupili modriny 🙂

k_a_j_k_a
6. aug 2013

@pallacinka tak to obisla dobre. A este k tomu 4 naraz. Zavidim 🙂 ja som prvy den lezala, druhy sme sa boli s detmi prejst a poobede u nasich a treti den som isla s MM na trh. Trosku mi vadilo, ked mi na lice svietilo slnko, ale tiez pohoda. A na piaty den som bola u dr., ze chcem vybrat stihy a vytrhnut co najskor ten posledny zub. Sa na mna pozrel a zasmial sa, ze ani stihy este nepojdu von. A ze ma dovolenku, tak ma objednal az po dovolenke. Sa bal mi trhat zub pred dovolenkou, ze keby cosi. 🙂

pallacinka
6. aug 2013

@k_a_j_k_a Tak to si na tom tiez bola dobre, citala som aj pocula ovela horsie pribehy. V mojom pripade neviem, ci to bolo stastie alebo naozaj sikovny lekar, on sa tvaril, ze to je takto normalka, aj PNku mi na viac ako dva dni (vratane toho, kedy mi to robili) nechcel dat. Este stastie, ze u nas v praci si na taketo veci nepotrpia 🙂 Mne slnko tiez dost vadilo a takisto som nemohla prilis dlho stat na nohach, uplne fit som nebola, ale inac sa naozaj nemozem stazovat 🙂

k_a_j_k_a
7. aug 2013

@pallacinka tak u nas sa na trhanie osmiciek pise tyzdenna PNka. Ja som sa vypisat nedala, lebo ja mam dobrych sefovcov, da sa s nimi dohodnut 🙂 mne to trhal vo stvrtok a v pondelok som sla do prace. Tentokrat mi to budu trhat piatok a v pondelok planujem ist do prace, teda ak mi nic nebude. Podla mna 7denna PNka je moc. Uz na treti den som sa nudila a chodila po byte, co by som spravila 🙂

jajka78
7. aug 2013

to ste dobre dopadli.ja son mala neprerez.krive zahnute korene hlboko vrqstene
cize vyse hodiny kazda.zatial spodne dve druha sa mi hojila rana aj sa hiji,siaha do lica,az dotetaz .prva sa
hojila kratsie.cize naozaj zavisi od zuba a ulozenia.aj dlzka pnky.ja
som mala naozaj riadne bolesti.este horne.ale tiez su zle ulozene.

danulik3
7. aug 2013

ja som mala taku osmicku, ze som 2 tyzdne nevedela otvorit usta na viac ako 2 cm - bolelo to priserne veru.

sussie259
8. aug 2013

Ajojky,no ja som mesiac jedla len detsku vyzivu a kafe ;) mala som pred statnicami a dokopy stres a & bolest zuvu som schudla na 46kg ;). Takze super dieta ;) ale ked mi tahali 2osmu tak iva tyzden som bola spuchla.tu mi tahali v ze,mozno ten chlad pomohol..

cherry1981
8. aug 2013

Baby neviem ci je to normalne ale bojim sa ist znova k zubarovi. V pondelok mi trhali zub spodny osmicku, rana ma uz pobolieva len sem tam, ale hlavne ma boli sanka ked rozpravam proste nemozem otvarat usta, ked ich otvorim rozpravam, alebo sa zohnem, ze hlavu dam dole tak ma to vsetko boli. Ked som v klude tak je dobre

simi1307
8. aug 2013

ahojte, v pondelok mi v celkovej narkóze vybrali -vysekali všetky 4 osmičky (rástli mi do kostí, a jedna horizontálne aj s cystou) Ani som nevedela, že ich mám, ale zubár v KE mi povedal, že dáme všetky von, lebo mi budú spôsobovať problémy v budúcnosti.Strašne som sa bála narkózy, klasické scenáre..ale našťastie mi po nej nebolo zle. Prvý aj druhý deň som bola opuchnutá, ale bolesti som ešte nemala, asi nejaké narkotiká ešte pomáhali. Ale tretí a dnes-štvrtý deň, to bez tabletky od bolesti neprežijem. Som opuchnutá, ľavá strana oveľa viac, pusu otvorím na 1,5cm, aj to s veľkým úsilím a bolesťami, akoby mi šla sánka vypadnúť, a zdá sa mi, že celú ľavú stranu mám stŕpnutú. Dá sa to zvládnuť, som šťastná, že ich mám von, už len verím, že sa to neskomplikuje. Pijem iba polievočky, jem výživy, a idem obkladať a kloktať repíkom, šalviou. Nechávam sa vypísať ešte na jeden týždeň, nech sa mi nedostane do pusy infekcia, a kľudne to doliečim. Držím všetkým, ktorých to čaká prsty. Ja mám 28, nechápem, že zubár na to doteraz neprišiel, lebo by som si ich dala preč už pred desiatimi rokmi. Na izbe so mnou bola 15ročná kočka, nemá až také bolesti, a zúbky čo jej vytiahli mali po jednom koreni, kdežto moje po tri! Odporúčam každému dať ich preč, nie je to príjemné, bolí to, ale keby ste videli aké horšie problémy ľudia majú na maxilofaciálnej chirurgii..toto je malina. A zákrok mi hradila poisťovňa. Verím, že som poniektorým pomohla. ahojte.

cherry1981
8. aug 2013

@simi1307 Ahoj prosim Ta a ako dlho Ti povedali, ze ta to bude boliet? Fu ze vsetky styri ja trpim pri jednom 😒 A beres aj atb?

jajka78
8. aug 2013

presne, aj mne keby to povedali skor dala by som si, mne to povedali v 33 rokoch, korene riadne.bracho 20tka frajerka ziaden problem v celkovej narkoze,malinke takmer bez korenov i ked horsie ulozene, ale za 2 dni bola ok.atb som brala pri oboch spodnych 8.

luuuciiik
8. aug 2013

@simi1307 neviem,kto ťa robil v KE,ale nepovedali ti,že máš cvičiť so sánkou? 😉 lebo ja som tiež na tom takto asi bola,že ledva som lyžičku do úst dala 😀 na mňa ešte v ten večer kričala sestrička,ale z tej som si radšej nič nerobila,že ak nebudem otvárať ústa,tak nepôjdem vôbec domov 😀 ale primár mi vysvetlil,že prečo a ako mám cvičiť,atď. 😉