Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

zabka88
28. feb 2014

@indiga123 ahoj, ja som jedla prakticky všetko ale rozmixované na kašičky. Napr. som uvarila soté a to som si rozmixovala, varila som si hustné polievky krémové (ale zahusťované len zemiakom) lebo vraj mliečne veci by sa nemali aby ti nekvasili v rane, nejedla som ryžu, obilniny proste všetko čo by sa mi mohlo dostať do rany , chlieb som nemohla snad aj dva týždne, lebo som nemohla normálne hrýsť. Výživy som si robila sama, tie z obchodu mi prišli brutálne presladené a po čase sa mi zhnusili.
Neboj, to chce čas a bude to dobre. Už sa ti vstrebali stehy?

barus77
28. feb 2014

@indiga123 ja som si prvý deň dala na večeru kurací vývar s rezancami a mrkvičkou, to by si mohla zvládnuťť.... alebo niečo ako šošovicový prívarok.... ale ja aj keď som to mala opuchnuté tak som mohla v pohode otvoriť takže som druhý deň už jedla burger :D mňa skôr bolel sánkový kĺb... tak držím palce nech to skoro prejde

indiga123
28. feb 2014

@barus77 Dakujem Barus, to si mala super, ked si už na druhý deň mohla burger 😝

indiga123
28. feb 2014

@zabka88 Ahoj žabka, tak asi na ten chlebík si asi ešte počkám ☹ .Na kontrolu idem v pondelok, tak mi doki povie ako to vyzerá. No aj ja som dnes mixovala tú praženicu s rožkom namočeným vo vode, ale teda nič moc,..Človek si začne vážiť aj úplne základné všedné veci, ktoré nám pripadajú veľakrát ako samozrejmosť.

alik2404
28. feb 2014

@indiga123 tak tento problém som ja po extrakcii vôbec nemala, ale lekárka ma upozornila, že sa to môže stať a odporučila mi so sánkou cvičiť, aby "nestuhla". Ale stalo sa mi to pri zápale ďasna okolo dolnej osmičky, ústa som nevedela otvoriť ani tak, aby som si zahryzla do palca, čo bolo dosť zlé. Trvalo to asi týždeň a pol. Myslím, že som jedla všetko, ale len tak na predných zuboch ako zajac 🙂 a všetko mi to trvalo štvornásobne dlhšie ako obyčajne. A tiež by som vtedy zjedla aj slona, keby sa dalo 😝

zabka88
28. feb 2014

@indiga123 určite s chlebom počkaj, aj tá rasca či iné semiačka by ti mohli narušiť stehy. Daj vedieť v pondelok ako si dopadla na kontrole.

indiga123
28. feb 2014
indiga123
28. feb 2014

@alik2404 ďakujem

googlinqa
28. feb 2014

môže to bolieť aj 2 týždne, mne potom vyšlo také lôžko či čo to bolo po zube v tom bol zabalený koreň až potom ma to úplne prestalo bolieť

pangula78
2. mar 2014

Zdravim Vas... Mne chirurgicky vybrali dolnu 8 v lavo... Vedela som bolesti budu ratala som stym.. Ale uz je tomu tyzden a boli to viac a viac ale opuch nieje .. No horsie je ze ma trapi dolne zuby mam tak ciltlivo bolestive ze ani dotknut sa nemozem ich a usta po tyzdni teda pera na lavej strane stale strpnuta od injekcie.. Zazil toto niekto??? Ten pocit ked vam pichnu anestezu a strpnu vam usta tak ja to mam sj po tyzdni a bojim ze mi to tak ostane :(((

pedroma
autor
2. mar 2014

@pangula78 co Ti nato hovori Tvoj dr.?Je mozne, ze mas podrazdenu spodnu vetvu trojkl. nervu. Ak ano, chvilu to trva (moze aj zopar tyzdnov), kým sa upokoji...Mne prednedavnom brali spodnu 37-cku, mala som po nej strasne velku ranu a samozr. odhalenu kost a k tomu este aj tzv. suche lozko, to boli tiez kvalitne bolesti 🙄

sendy182
2. mar 2014

@pangula78 bola si na kotrole.....ráno sa zastav......brala si lieky proti bolesti, zápalu alebo mala si atb?......ja som mala novalgin, a atb......hornú osmičku mi vyberali chirurgicky......a OK.......neboj choď nevieš čo sa tam robí.....aj infralampa- solux vie uľaviť od bolesti..........opýtaj sa na

pangula78
3. mar 2014

@sendy182 bola som na kontrole.. Osetrujě mi to laserom.. Povedal ze ryna sa pekne hiji ze ta neboli.. Boli nerv ktory je podrazdeny.. Antb som dobrala uz pred tromi dnami.. A on tvrdi ze to sa musi zahojit ze nerv zasiahol. Dufam ze to je tak a ze sa tam nieco ine nedeje.. Dalsie antb mi nechcel dat. Ja neviem musim pretrpet tie bolesti snad prejdu :(((((

pangula78
3. mar 2014

@pedroma asi to bude nieco stym nervom ja neviem uz som zufala :(((( dal mi ketonal tabletky tak uvidim co sa udeje ...antb som brala 5dni Dalacin.

cherry1981
3. mar 2014

@pangula78 Mne po vytrhnuti zuba chytilo trojklanny nerv, rana sa hojila, ale bolesti ukrutne, ale ja som sa aj liecila a stale liecim, kedze sa mi to stale vracia drzim palce, nech sa to cim skor zahoji

pangula78
3. mar 2014

@cherry1981 cozeee??? A kolko sa uz liecis? A ako?? Je mi do placu ztohoo bozeee.... Co je ten trojklanny nerv???ako to ze sa to vracia???

pedroma
autor
3. mar 2014

@pangula78 davaj si vit. B vo zvys.davkach, a drz si sánku v teple. Žiadne veterne pocasie,ani prievan,či klíma. Ak musis ísť von, do ucha vatu a satku/šál okolo krku potiahnuť vyššie, k tej sanke až k uchu. Je rozdiel mať nerv "iba" podráždený alebo priamo zasiahnutý.

suezana
3. mar 2014

@pangula78 ja som mala strašné bolesti po takomto vybratí ležiacej 8 presne dva týždne - bola som na novalgine, vyplachovala repíkom, harmančekom - ten som aj pila stále.... aj na pohotovosti som bola, dávali mi tam niečo a to mi na pár hodín nádherne uľavilo.... lieky od bolesti ako ibalgin a pod. mi nazabrali ani na chvíľu - novalgin na hodinu, dve...... malá mala asi pol roka, staršia 8 rokov .... hrúúúúúúúúúúza, ešte som nezabudla 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 musíš len vydržať, ak by sa nedalo, tak pohotovosť, nech prečistia

suezana
3. mar 2014

hlavne nejesť mliečne výrobky ako jogurt, lebo to vraj kvasí tam.... mne najviac chutili dusené jablká s piškótami

pangula78
4. mar 2014

Dakujem vam vsetkym baby🙂) je fajn vedet ze som v tom nebola a neni sama... Z kazdej rady som si nieco vzala.. DakujemVam 🙂) trocha to polavuje.. Nechcem zakriknut. Snad uz to prechadza pomaly ...no v buducnosti ma to caka este raz ;((( mam este jednu bozeee :(

sono2
4. mar 2014

@pangula78 no veru nieje to normálne. Ak doktorovi nejdeš s tým. Ono tam sú kadejaké nervy. Mne sa všetko krásne zahojilo. Bolo to už dávno ale bolesti som mala len v mieste kde mi trhali a opuch a obrovský kútik. Aby ti tam niektoré nervy neporušili. Svokrovi trhali a nemá zuby samozrejme. Ale tak mu tam niečo spôsobili., že už druhy rok nemôže nasadiť zuby čo ho ďasná stale bolia. Po trhaní bol doslova modrý. Určite chod k tomu doktorovi. Pri mne bol prvý týždeň najhorší aj museli čistiť ale taký priebeh ako ty mi nepríde normálny.

sendy182
4. mar 2014

@pangula78 dalacin je správny liek,.....ak ťa to bolí môžeš novalgin alebo ibalgin....skoré uzrdravenie... 😉

pangula78
4. mar 2014

Zacalo mi to krvacat. Je to uz 8 den po zakroku. Nechapem co to je??? ;((

livi
10. mar 2014

ja sa hlásim po 1. zákroku 🙂 samotný zákrok ok, asi 20-25 min. a bolo po všetkom. injekcia mi pôsobila pomerne dlho - až po cca 4 hodinách som konečne začala cítiť aj peru, a bolesti nikde.. 🙂 celý týždeň bol v pohode, len koncom týždňa som začala pociťovať citlivosť zubov na tej ľavej strane dole, kde mi vyberali tú osmičku. na moje prekvapenie druhý týždeň ma to začalo bolieť a tak som pre istotu zašla k môjmu dr, bála som sa nejakej infekcie. dal mi tam "dren" /gáza v namočená v nejakom dezinfekčnom roztoku alebo v takom niečom/ a chodila som na výmenu tak 3 dni. bolesti ustúpili a potom už úplne. takže celkovo to hodnotím v pohode, a čaká ma druhá osmička, už posledná. dala som si vypísať aj pn, ale zbytočne, o 2 dni som už šla do práce, lebo mi nič nebolo. opuch len 2 dni, ale minimálny. jesť som už mohla normálne veci na druhý deň. takže toľko moja skúsenosť 😉

niki101988
10. mar 2014

@pedroma Vyplachuj ústa repíkom, harmančekom a kúp si Corsodyl mne veľmi pomohol

grossmann
10. mar 2014

ja som po zakroku 3 dni - lava dolna osmicka, ktora lezala, takze zub siel von na 4krat po kusoch, rez celkom dlhy...bolest poriadna, analgetika zaberu len na 2-3-hodky, ale dodrzujem odstup aspon 4 hod. aby som sa nepredavkovala 🙂...mam aj ANT, vyplachujem, davam studene obklady....bolest ani opuch zatial neustupili, opuch mi skor stvrdol a bolestive cele lico, problem sa aj nakremovat 🙂...usta otvorim uz o cos viac, ale stale len kasovita strava, male susta a vela tekutin....ako tak citam, tak by som asi vela chcela aby to uz nebolelo 🙂 😉 🙂

saskiasaska
17. mar 2014

Nechcem nikoho strasit, ale zial ja mam velmi zlu skusenost. Bola som na preventivnej prehliadke, kde mi novy lekar, pretoze moja zubarka mala vraj vela prace odporucil vytiahnut bezproblemovy zub mudrosti... ze to bude desatminutovka.... boli z toho dve hodiny, klieste dlato..sialena bolest. Celu noc strasne bolesti a opuch,dva dni som k nemu chodila rano a poobede s tym, ze sa to neda vydrzat. ...Bolo mi povedane, ze musim predsa nieco zniest a nesmiem byt taka citliva, ale ako gesto pozornosti dostala som tc od povodnej mojej zubarky , ze keby predsa len nieco mam sa cez vikend ozvat ABY KLUDNE MOHLA SPAT, kedze novy lekar
pracoval pod jej vedenim...vikend bol katastrofa, absolutne som nespala a neskore ant , ktore mi ako prejav zaujmu dali az v piatok po mojom naliehani absolutne nezabrali a nehovorim o tom, ze sms a volanie na cislo pani doktorky boli uplne zbytocne pretoze ocividne klude spala.... zjedla som od zufalstva celu krabicku ibalginu , skoncila som v nedelu na Heydukovej v nemocnici s opuchom tvare ako svet a s otvorenim max ust na 3mm, hned rano ma museli operovat, kedze opuch bol dost velky infekcia vazna a hrozilo kedze som uz nemohla preglgat , ze sa zadusim. hrniem to SLO MI VAZNE O ZIVOT.....Bolesti po operacii boli neskutocne a liecnei , pichanie jodu do lic...hororove. V nemocnici som bola 14 dni a 3 tt pn, doteraz neviem poriadne otvorit usta a mam opuch. Sice mierny ale fit urcite nie som,... Zaver vsak je myslim dobry, prezila som, sice s traumou na cely zivot ale s istotou, ze na Heydukovej su naozaj najlepsi zubari... Skoda, ze sestricky a sanitarky su naopak des...ale jedna cokolada spravi s ich s pravanim divi..... mile, ze ....kolko malo im staci,Mna operoval Mudr. Mracna, staral sa o mna Mudr Slavik, im chcem este raz veeeelmi pekne podakovat.

cherry1981
18. mar 2014

@saskiasaska fuuuuuuuuuha a to co ti operovali? Co ti tam nechali zo zubu? Skore vyliecenie

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
indiga123
18. mar 2014

Dievcence dnes su to 3 tyzdne co i vysekavali spodnu osmicku.Bolo to uz celkom fajn ale neviem ci to suvisi ako sa v sobotu zmenilo to pocasie,zacalo fukat,zima teraz zase teplo tak ma to strasne boli,vystreluje to do hlavy,mam z toho az migreny.Sili mi to vtedy a mam tam stale taky biely velky flak.Co to moze byt?