Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

indiga123
18. mar 2014

@kvecia to mas stastie

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
indiga123
18. mar 2014

Dievcata teraz som prisla z pohotovosti a po 3 tyzdnoch od extra.8 mi vytiahli cca.centimeter dlhy ulomok kosti,zuba?

bbbejka
25. apr 2014

Pred mesiacom mi zubarka trhala 8cku vpravo dole.Musela ju pacit a rozmrvila sa,korene neslo vytiahnut ani po pol hodinovom trapeni,tak ma poslala na zubnu chirurgiu.Tak ma vzali este v ten den,kedze som uz mala celu sanku citlivu,dal mi injekciu na umrtvenie a po chvili mi korene vytiahol,trvalo to tak minutu.Stalo ma to 30€.vravim si,ze dost,ale ak to bude OK,v pohode.Lenze ako injekcia prestala ucinkovat bolela ma cela sanka a dostavala som do nej krce.Dva tyzdne som ficala na Ibalgine,ale bolest a krce neprestavali,naopak v sanke sa mi od vnutornej strany zacal robit bolestivy opuch.Dnes je tomu mesiac,tak som zasla za zubarkou co to moze byt,lebo je to ostry tvrdy vyrastok.Poslala ma chirurgiu kde mi to robili.Ked som povedala ze som prisla reklamovat trhanie zuba,tak ze zdravie sa reklamovat neda.A vraj to som musela jest na tej strane,lebo sa mi vystrbila kost,(neviem kto by hryzol na bolavej sanke),tak ma objednal na zakrok ktory ma bude stat dalsich 40€.Neviem ci je to moja vina,ked po vyberani korenov riadne neskontroloval ranu(a neviem ani ci mi tam nezabudol koren a ten sa hojenim zacal tlacit bokom von).Takze som na pochybach,ci nemam vyhladat ineho stomatologa,co mi objektivne povie co zapricinilo ze mam v sanke ostry vyrastok.

did
29. apr 2014

Uz mam takmer tyzden po trhani dvoch 8 horna a dolna a mozem povedat ze mal som uz rozne urazy, zlomeniny rezne rany ale tato bolest radim medzi cislo jedna. Velky rozdiel trhat 8 ktora je vyrastena a ktora sa musi sekat z kosti a rozvrtavat na viacero casti. Robili mi v Yluxe, odporucam pred vianocami mi robili jednu stranu a teraz druhu. Tym co maju strach z bolesti odporucam ist niekde na celkovu anesteziu 🙂 a injekcia? hm ano zabera ale ked je to v kosti a hlboko zabudnite ze nic nebudete citit

trti
29. apr 2014

Ahojte,som treti den po vytrhnuti lavej dolnej, opuch maly, no bolesti strasne. Dnes rano mi tam dal zubar nejaku vlozku lebo je ta rana dost velka a nehoji sa akoby mala. Viete mi poradit co mi to dal? Chuti to hnusne, cely den je mi na zvracanie, na kontrolu idem az v piatok ale dovtedy to asi nevydrzim, je to hnus mat to v ustach.

zojazoja
6. máj 2014

Ahojte, mna caka vyber 8-micky vpravo dole o niekolko dni.Ale idem do nemocnice do Nitry. Podla mna neprezijem, ale budiš 🙂 🙂... momentalne sa 4-ty den z nej liecim - zapaly, bolesti..klasika...

Ale, jednu osmičku - vlavo dole mi uz pred par rokmi vyberali a chcem sa podelit s Vami o tento moj neradostny ,,pribeh,, a hlavne verejne takto napisat, aby ste sa vsetky ostatne vyvarovali zubarov masiarov:
Liecila som ju niekolko mesiacov, bolela, preliecil moj zubar (pán Vlček z Trencina), za par mesiacov zase bolela, zase preliecil, a takto do islo dookola. Potom sme sa dohodli, ze ju teda vybereme. Tak sa aj stalo. Ale bez rengenu. 3 injekcie, bolelo, kosti boleli, sanka bolela, plače boli, ale ok, vybral asi po 40minutach + na zube viselo nieco divne, vyzeralo to ako kus mäsa alebo sliznica. 3 dni doma s NESKUTOCNYMI bolestami, do Flectora do vody som si este ibalginy hadzala, stupnovalo sa to tak, ze som kazdu 1,5 hodky brala lieky. Opuch ani nevravim, usta neotvorila vobec. horucky od 38,5 do 40. Isla k jednemu zubarovi inemu, ten ze co s Vami ked usta neotvorite, isla k druhemu - nasilu otvoril mi usta a cistil a liecil.nepomahalo.tak ze sa mam zbalit a ist do nemocnice do Blavy. Tak aj bolo. Otec ma odviezol, v nemocnici som skolabovala. Nasledne : 1,5 hodinova operacia, do sanky vytvorili kanal, rozrezali krk, do neho zaviedli 3 kanyly, z ktorychmi vytekalo tolko hnisu, ze som bola par minut pred otravou krvi..jak som ju uz aj nemala, 42 infuzii za 10 dni, horucky 40-tky. 3-je antibiotika naraz do zily + do zadku...atd atd.po 10-tich dnoch ked mi klesla teplota na 37 ma pustili domov. Odisiel mi pigment na rukach, ktory sa vsak asi za pol roka chvalabohu vratil, vlasy ani nehovorim..zmensili sa na polovicu....
Takze ozaj radsej ist aj 5x zbytocne k zubarovi ako nieco zanedbat.!!!!

romanettka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkabr
7. máj 2014

Fu mne to operovali a bolelo to skoro 3 týždne

erika121o
23. máj 2014

Caute, baby, pripájam sa. Dnes mi po 8mich dňoch bolesti a tlaku v ústach zubár vytiahol dve 8micky. Dole mu to šlo ťažšie (strihal, brusil, pacil, nakoniec dal dva stehy), hornú poriadne rozkyval a ťahal. Zákrok v pohode, akurát mi už vypršala lokálka a zacalo to pobolievat. No este stale mám strpnutu spodnú peru, snáď to zmizne. Na jedlo ani nemyslím (no menšia hladovka mi nezaškodí). Doktor mi vravel, že určite nevyplachovat ničím, môžem len analgetika. Neviete, ci sa môže lice ladovat aby sa predišlo opuchu? Vďaka a držte palce, nech je to rychlo za mnou 😒

mmmatulka
28. máj 2014

Ahojte,ja som druhy den po extrakcii dolnej 8micky a je to uplne fajn. Bolelo ma to viac ked som ju mala tam ako ked tam nieje. Myslim ze je to individualne.

zajkka
17. jún 2014

Ahojte som chir.extrakcii 8,neboli to veľmi,dala som si analgetikum,ale mám velky opuch líca,neviete poradiť niečo dobre,aby to odpuchalo?Zajtra si uz môžem vyplachovať repíkom a Corsodylom,mám aj atb.....dakujem vopred za rady 😒

majkaj82
17. jún 2014

Mňa to čaká zajtra...veľmi sa bojím....dúfam, že neodpadnem🙂

zojazoja
18. jún 2014

Ahojte znova, pisala som tu prispevok 6.maja - extrakcia osmičky - mojej prvej u mojho byvaleho zubara v Trencine......
9. juna som bola na extrakciu druhej osmičky. v Ziline. 81,90 eur...ale..stalo to za to!!!!! vysla som odtial s usmevom na tvari. za cely tyzden som mala len 1 tabletku od bolesti a to len v ten den..Ten zubar je Doktor Zazrak 🙂 🙂 .a to som mala koren zahnuty ako hokejku...po extrakcii ZIADNE opuchy, ZIADNE bolesti, v den zakroku som normalne jedla uplne vsetko...Sestricka ma musela upozornit, aby som uz zavrela usta, ze uz je osmička vonku...ani som nevedela...necitila...
Takze da sa to vytrhnut aj takto..neni zubar ako zubar......

zojazoja
18. jún 2014

@zajkka chladit chladit chladit,,to jedine na opuchy a bolest zabera,,davat studene obklady (pozor, nie ľadové priamo z mrazaku..ale obalit si napr.kapesnickom alebo utierkou nieco co vytiahnes z mrazaku a budes tym chladit)

zajkka
18. jún 2014

@zojazoja dakujem veľmi pekne

zajkka
18. jún 2014

@zojazoja a tebe aj vypilovali a vysekavali? Či len trhali?

zojazoja
19. jún 2014

@zajkka nie, bol sice zahnuty jak ta hokejka, ale vytrhol mi to pekne, štýlom ako ked sa zahnuty klinec ťahá z dreva... 🙂

zajkka
19. jún 2014

@zojazoja tak to je super,že sa podarilo vytiahnuť,mne sa pokúšal ,ale doktor vraví,je mi ľúto,musíme chirurgicky a z toho som taka spuchnuta,z toho vypilovania a vysekávania....teraz dávam obklady z bieleho vína a zdajú sa mi najlepšie .... ☹

aly
19. jún 2014

, mne presne pred týždňom na stomatochirurgii vyberali hornú 8-ku,ktora tlačila na korene 7-ky
.pri. vydlabavani mi uvolnil aj 8 aj 7 zub:-P takze som prisla o 2 zuby diera Jak svet a stale boli, okrem rany Boli aj licna kost, mandla ucho

larra2606
19. jún 2014

Mne vyberali obe osmicky naraz riadne na sale 🙂 cely tyzden to bolelo az po tyzdni to pomaly zacalo odpuchat...lica taktiez pomaly prestali opuchat, spravili sa mi na nich modriny...ale vsetko je to normalne...a postupom casu to prestane...dva tyzdne po zakroku som uz vyzerala ako clovek a dalo sa fungovat 🙂

katkabg
5. júl 2014

Baby vcera mi trhaliuz vyrastenu osmicku,za 20 sekund mi ju zubar pod lokalnou anesteziou vybral bezbolestne.Dnes je druhy den a pohoda fakt len malinko ma boli a mqam pocit ze skor tie vpichy po inekkcii.Stale sa bojim nech si tam nezanesem infekciu,mozem to vyplachovat kamilkou?Kedze ine neemam

cherry1981
11. aug 2014

@katkabg najlepsie je nevyplachovat vzdy ked som vyplachovala mi bolo horsie ako ked som to nechala hojit pekne same bez vyplachovania.

katkabg
11. aug 2014

@cherry1981 dakujem pekne 🙂. Uz to mam zahojene zarastene ale budem nabuduce vediet 😉

monika319
11. aug 2014

mne moja zubarka trhala 8. neslo jej to rozmrvila sa jej . nakoniec ju vytiahla po kuskoch. po par dnoch som si odtial vytiahla kusok zuba. zdalo sa ze je vsetko v poriadku. po pol roku my opuchlo lice. vyvrtala mi zub vedla ze kym odpuchnem necha ho otvoreny. nepomohlo. nakoniec ma poslala na rengen. prekvapenie nie len pre mna ale aj pre nu bolo ked na rengene zbadala ze mam tam koren s tej 8 co mi trhala pred pol rokom. nakoniec mi to museli rezat a vyberat. odsedela som si tam pol hodiny. dostala antibiotika a vsetko je uz konecne v poriadku 🙂

simcaxy
20. aug 2014

Ahojte, bola som na extrakcii osmičky pred mesiacom a pol. Bola to tiež taká väčšia vec. Kedže som tú osmičku vôbec nemala vonku a celá ležala a tlačila mi do sedmičky; tak mi to vyberal tak, že mi to navŕtaval do kosti a po častiach...a tak ďalej. Zmierila som sa so všetkým, aj s bolesťou, aj s riadnym opuchom potom, aj všetko. Vedela som, že to patrí k tomu. Všetko sa mi zahojilo časom. Štichy mi vypadli taký tretí týždeň. Normálne som fungovala. Teraz (po mesiaci a pol) mám znova opuch. Bola som hneď za ním, urobil mi výplach, dal mi antibiotiká (lebo je to zápal?), na výplach idem zajtra tretí krát a mám chodiť do konca týždňa. Rontgen mi nerobil.
Má niekto prosím podobnú skúsenosť? Môže sa to takto ozvať po mesiaci a pol? A prečo? Môže to byť aj z prievanu alebo podobne? Alebo to nebolo teda zahojené, aj keď to tak vyzeralo? A prejde to po tých výplachoch a antibiotikách? Lebo naozaj sa dosť bojím. Toto sú už moje štvrté antibiotiká za posledné tri mesiace.

myska_lili
20. aug 2014

Mne ked trhali osmicku uz druhy den som nic necitila... no horsie to bude teraz... osmicka je pricapena na 7. Tak uvidim co to bude :D ..ja som taky typ...ze inekciaaaaa a vydrzim vsetkoo :D

milota164
26. aug 2014

tak drzim palce aj moju sestru to caka,je to individualne kazdy reaguje inac

kika691
9. sep 2014

Kazdemu davaju po vytrhnuti atb?Je to nutnost?

mimi321
9. sep 2014

@kika691 Ja som nedostala ani ATB a ani jednu tabletku proti bolesti nebolo treba... Vela zavisi od zubara ako vie trhat a ako rozbije to dasno a okolie zubu...