Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

cherry1981
14. aug 2013

@luuuciiik Ach jaj som z toho nestastna 😢 Dakujem Ti za povzbudenie a informacie

luuuciiik
14. aug 2013

@cherry1981 netreba byť nešťastný,každý pacient je iný,taktiež prípad...ak to bude trvať mesiac,potom budeš môcť byť nešťastná,ale nie ešte teraz 😉 veď nie je prečo...no všetko,čo sa týka nervov je zradné,či už operácia chrbtice,atď...ak sa niečo poškodí,je to zlé...ale kým je to len podráždené,tak paniku netreba robiť 🙂

cherry1981
14. aug 2013

@luuuciiik Dakujem za povzbudenie len ja zle znasam tuto bolest lebo je ukrutna, este raz vdaka uz len dufat, ze to prejde a je to len podrazdene 😔

luuuciiik
15. aug 2013

@cherry1981 príjemné to nie je,ale človek vydrží všetko 😉 keď som si kupovala ibalgin,nalgesin,tak som si potom povedala,že načo mi toľko toho bude,ale neskôr mi bolo jasné,načo mi to bolo 😀 😔 nie som za lieky,ale toto už bola silná káva 😒

cherry1981
15. aug 2013

Baby cim si alebo ako si cistite ranu po jedle? Iba vyplachnete? Lebo ja mam pocit, ze mam v rane nieco z jedla a aj ked som vyplachla stale to tam je.

luuuciiik
15. aug 2013

@cherry1981 odpoviem svoju skúsenosť,keďže som mala všade stehy,prvý týždeň som si umývala normálne kefkou zuby (tie pozašívané miesta logicky nie 😉 ) a dosť často vyplachovala... 🙂 po vybratí stehov som začala normálne umývať zuby,sem tam trocha zabolelo,ale čistila som + som ešte radšej ďalej vyplachovala 😉

cherry1981
15. aug 2013

@luuuciiik Zuby si umyvam ale ranu nie ty si si aj ranu umyvala? Do rany sa bojim ist kefkou

luuuciiik
15. aug 2013

@cherry1981 rana po vybratí stehov ( po týždni) je zrastená 🙂 takže ak tou kefkou tam nebudeš doslova "vŕtať",tak je to ok 😉

cherry1981
15. aug 2013

Ja ranu este nemam zrastenu ja mam este velku dieru, ja som to zasivane nemala
@luuuciiik

luuuciiik
15. aug 2013

@cherry1981 tak ale ja som tie zuby vonku nemala 😉 tak ja neviem,že aká veľká diera...ale ak sú veľké diery,tak zašívajú,aj keď sa len osmička robí v lokálnej anestéze...tak neviem 😉

cherry1981
15. aug 2013

@luuuciiik No nie vzdy 😉 Sedmicku ked mi trhali tak teda to bola paaaaaaani dierisko 😀 kedze pri trhani praskla a mne museli koren po kuskoch dlatom vysekavat aj z kosti mi hodne chyba a rana zasivana nebola, ale bola poriadna, tak ja si radsej nejdem do rany kefkou to sa bojim 😕

luuuciiik
15. aug 2013

@cherry1981 tak každý zubár zvolí iný postup a on sám vie najlepšie,či treba al.netreba šiť 😉 ja neviem,koľko už máš ten zub vytiahnutý,ale ak sa ti tam budú usádzať nečistoty a bude ti to tam "hniť",budú sa tvoriť baktérie a kadečo iné,tak to nebude bohviečo 😉 možno niekto poradí 🙂

lia09
18. sep 2013

ahojte vcera som bola na chirurgickej extrakcii dvoch osmiciek.Boli este pod dasnom a lezato 🙄 .Robili mi to v narkoze.Akoze hroza.Hned po prebudeni som citila ze ma to boli a napuchli mi usta 😕 .Cakala som ze napuchnem,ale ze pery?Este ktomu mi trpne aj brada,akoby mi tam pichli injekciu na znecitlivenie,ale vraj mi trocha porusili trojklanny nerv a to zato.Inak je zaujimave,ze jedna strana ma boli desne,hlavne kost odkial to vysekavali a druha strana ta neboli vobec.Normalne som sa zlakla,ci mi ten druhy vobec vyberali 😅 No co ma netesi je,ze o tyzden mam ist na vyberanie stichov.Som si myslela ze same vypadaju ☹ .Neviete ci to bude boliet?

domeli
18. sep 2013

@lia09 vyberanie stehov už nebolí 🙂

lia09
18. sep 2013

@domeli aj tam nieco daju proti bolesti,aspon nejaky sprej?

luuuciiik
18. sep 2013

@lia09 jj,nastriekajú ;) ale vôbec to nie je bolestivé 🙂

domeli
18. sep 2013

@lia09 to si už nepamätám, ale viem, že vyberanie stehov už bolo úplne bezbolestné. Zato tá osmička, keď vyprchala injekcia... Uf!!! Nezávidím a prajem, nech to bolí čo najmenej (ak sa to vôbec dá)

lia09
18. sep 2013

@luuuciiik fu,este ze.Lebo ako si to tam ohmatkavam jazykom,tak na jednom zube mam brutal rez.Ide az tak dole.Na druhom je v pohode,len taky jeden rez.Takze som sa bala toho vyberania 😅

lia09
18. sep 2013

@domeli no mna to bolelo hned po zobudeni tak neviem ci mi tam vobec nieco pichli proti bolesti.Ale nastastie ibalgin dobre zabera,rovno si davam dve 400ky.Uz sa chcem najest 😠

domeli
18. sep 2013

@lia09 to Ti verím... Tak nech je to už len OK. Ja som už dávno povedala, že mali niečo iné než zuby vymyslieť....

aadulik2110
18. sep 2013

ahojte, ja som mala vodorovne vyrastenú osmičku a tak musela ísť von operačne - aj s účinkovaním inekcie za 15 minút bol doktor hotový aj so šitím... do 4 hodín po zákroku som si dala šumivý panadol a po ďalších 4 hodinách znovu a večer už ma nič nebolelo, nič som nemala opuchnuté, ani teplotu som nemala. O týždeň mi vybrali stehy a bolo všetko ok. Ale manželovi takto trhali osmičky a týždeň bol PN, čo dostal horúčky a bolesti..... (ale to mu vyberal iný zubár)

luuuciiik
18. sep 2013

@lia09 hlavne kľud,lebo to nie je už nič strašné 😎

palo1981
18. sep 2013

dnes o 12:30 išla konečne osmička vpravo hore von🙂 neskutočne ma bolel zub mudrosti, rontgen ukazal ze je dost zhnity, ale to som ani len nemohol tušiť nakolko sa prerezal von len pred nejakym časom, ale ukrutne bolesti ma prinutili ist k zubarke, teraz nič necitim 🙂 skvelá praca

lia09
19. sep 2013

preco ma bolia uplne vsetky zubyyyy? ☹

anatalia77
19. sep 2013

@lia09 može to byť aj prievan

lia09
20. sep 2013

@anatalia77 to asi nie,mna skor bolia tak,akoby boli potlacene alebo neviem ako to napisat.Ze ked si ich umyvam kefkou,mam pocit ze my vypadnu 😅

zabuska25
20. sep 2013

ahojte ja som asi tri hodiny po vybrati osmicky... mam neznesitelne bolesti take ... ze neviem co mam robit... bijim sa len jednej veci aby sa mi nepotrhali stehy... pri kazdom prehltnuti citim ako sa napnu...je to normalne..? 😒

zabuska25
20. sep 2013

@pedroma ahoj a mozem to vyplachovat normalne nemusim sa bat o stehy? ze sa potrhaju?alebo ze sa mi to rozkrvaca?mne to robili este len dnes hm? dik straaaaaaaaaaasne to boli......

pedroma
autor
21. sep 2013

@zabuska25 tusim som nevyplachovala hned. Na bolest mi zaberal iba ibalgin 400.

marcy77
21. sep 2013

Mne trhala zubárka osmičku minulý týždeň. Bála som sa ako čert. Pichla mi injekcie a hneď mi dala vypiť prášok Nimesil, že keď mi prestanú účinkovať injekcie, aby som nemala bolesti. Zub mi vytrhla za 20 sekund. Bola som šokovaná, že to bolo také rýchlo a nič som necítila. Išla som domov a stále pozerala na hodiny, kedy prestanú účinkovať injekcie aj ten Nimesil a začnú neznesiteľné bolesti. A viete čo? Absolútne nič. Ako keby mi ani zub netrhali. Žiadna bolesť. Tento týždeň som tam bola zas a povedala, že sa mi perfektne hojí, že to ani nečakala. Ústa som si vyplachovala silnejším repíkovým odvarom. Takže toto pomohlo mne.