Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

jajka78
20. okt 2011

@mimomu ahoj, aj ta boleli? lebo ja mam 4 neprerezane uz davno aele nic ma neboli, len mi vraj tlacia na ostatne podla rtg, co ja vobec nepocitujem.
😝 spodne maju dost odstrasujuce korene tak nechcem do toho rypat
stale rozmyslam co s tym, ci preventivne dat von alebo nechat ta

dadulaa
20. okt 2011

@jajka78
@mimomu
ahojte, mne vyberali kedysi dávno jednu ležatú prerezanú osmičku na Stomatochirurgii v Martine a som povedala nikdy viac 😒 😖 mala som ju pokazenú a tlačila mi na kosť, takže musela ísť von, ale keby nebola, tak si ju určite nedám vybrať. Podľa rtg snímku mám ešte jednu ležatú neprerezanú a keďže mi nerobí problémy, nechám ju na pokoji... 😉
@mimomu držím moc palce 😉 neboj, nejako to prežiješ..

mimomu
20. okt 2011

mna dlho neboleli ale asi sa mi jeden zapaluje a obcas boli
oba su leziace a tlacia na sedmicky
brutalne sa bojim

mimomu
20. okt 2011

@dadulaa ved prave toho sa bojim
ono je to asi rozne,lebo kamoske tiez vyberali a za 15 min.bola vonku a ani antib.nebrala
ja si dam asi obe...mozno nie,ja netusim....alebo si dam jednu a podla toho druhu
tu prvu mam prerezanu

minette
20. okt 2011

Ahooojte bojovnice 🙂

Aj ja by som sa s vami chcela podelit o moj zazitok s extrakciou osmiciek. V tomto momente uz nemam ani jednu. V auguste tohto roka som vymenila zubara, pretoze moja predosla zubarka aj po zhliadnuti RTG si asi povedala ze s tym netreba nic robit. Novy zubar (podotykam sukromnik) mi okamzite nariadil extrakciu vsetkych osmiciek a potom ze mi opravi nejaky ten kaz ktory sa mi tam spravil. Velmi som sa bala, nikdy som so zubami nemala problem, nemam ani jedinu blombu :-/

31 augusta mi vyberal naraz dve horne osmicky, ktore uz boli prerezane, prisla som tam dal mi injekciu, vzal klieste a bolo 🙂 ziadne ATB ziadne bolesti ziadne ibalginy, bola som stastna ze to nebolelo. 21 septembra mi brali robil dolnu neprerezanu osmicku. aj tu som zvladla relativne v pohode, lahla som si tam injekcia vrtacka , vytahoval mi ju asi 30 minut. myslim ze som ju velmi podcenila. rano som napuchla ako bobor, strasne to bolelo, takze ibalgin, dalacin a podme 🙂 🙂 najviac mi asi vadil ten opuch ale aj ten sa postupne stracal, 5 dni a bola som v pohode.

Teraz, som dva dni po extrakcii poslednej dolnej neprerezanej osmicky, Bol to moj najhorsi zazitok co sa tyka sedeni u zubara. Zubar mi povedal ze to bol jeho najkomplikovanejsi priprad. Rastla kolmo na ostatne zuby, korene mala dlhe a este k tomu mali haciky, cize uple najviac zleee. Sedela som tam 2 a pol hodiny , kym mi tu osmicku vytiahol. musim povedat ze pan doktor je velky profesional a som rada ze to nevzdal 🙂 Beriem antibiotika kazde styri hodiny ibalgin, ladove obklady su nutne, samozrejme som napuchla ale da sa to prezit. Sice mi k tomu aj navrel kutik takze mastim si to. To ma snad boli viacej ako cela napuchnuta oblast. Bolo to ale predsa len posledny krat. Je pravda ze som to nemala zapalene a bez velkych komplikacii.

Zeny, ktore este len caka, drzte sa 😉 je to bolest ktora prejde 😅

jajka78
20. okt 2011

@minette tak to si zvladla super, ja mam spodne s tymi hacikmi na korenoch a dlhe korene, akurat ze nerastie kolmo, teba boleli? ja si dam asi po druhom aspon horne mozno lebo tie mi tlacia a vysuvaju jednotky, ale neboli ma nic
@dadulaa aj ja som sa zacala riadit tym, ze ked neboli, netreba do toho rypat 😉
@mimomu drzim palce, daj potom vediet akosi dopadla

minette
20. okt 2011

@jajka78 nie neboleli ma, nemala som tam ziadnu infekciu ci zapal ale kebyze mi ta osmicka zacne rast, zacala mi posuvat cely dolny rad zubov a vyzerala by som ako zajac s krivymi zubami 🙂 aj tak mi osmicky vlastne trochu uz tie zuby poposuvali takze rozhodne museli ist prec

jajka78
20. okt 2011

@minette vidis to ma nenapadlo 🙂 lebo mne tvrdia ze uz mi neporastu

anita111
21. okt 2011

Vam to sili? Mne nie, len mi to zubarka stlacila, aby sa to rychlejsie hojilo. Na ziadnu kontrolu nepojdem, len ak by bol problem. To som bola u sukromnej. Ked mi nieco robil este statny, tak tam to bolo ine, tam som na kontrolu isla. Poradim vam kto to mate pred sebou, nechodte na toto zene. Mne to zubarka kyvala viac nez hodinu, snazila sa vytrhnut a nic. Nakoniec to vzdala a zavolala doktora od vedla a ten to vytiahol na jeden sup. Ako sice to nebolelo, ale pocit to bol velmi neprijemny, este teraz mi je z toho zle ked si na to spomeniem. Ked mi pred niekolkymi rokmi trhali inu osmicku, tak to mi dal iny doktor na tvar plachtu, diera ostala len na usta a vytrhol to tak, ze som ani nevedela kedy bola vonku. A teraz toto :( A to ma dalsie dve osmicky este cakaju vytrhnut.

anita111
21. okt 2011

Inak po prvej ektrakcii som mala bolesti uz neviem presne kolko, ale myslim, ze min. tyzden. A aj som sa prve dni citila tak zle, jak keby na mna nieco islo. Mala som aj mierne zvysenu teplotu. Tentoraz sa citim uplne dobre. Vcera o 10 mi to trhali, dala som si az 3 lieky od bolesti, lebo som sa hrozne bala, ze ma to bude bolet jak prestane ucinkovat anesteza. Vecer o 19 som si dala dalsiu tabletku a v noci o 0:30 dalsiu, hoci bolesti som nemala, len som sa bala ze to bude bolet. Rano som sa zobudila, nic, ziadne bolesti. Tak som to nechala tak a vobec ziadne bolesti doteraz nemam. Mozno je to tym, ze som uz pred tym zacala brat wobenzym a stale berem, ale neviem. Jedine obmedzenie, ze nemozem poriadne otvorit usta, ale umyt si zuby este nejak zvladnem. Ked mi rezali dasno, tak som mala bolesti pri jedle snad este 3 tyzdne potom.

dadulaa
21. okt 2011

@jajka78 pokiaľ s tými spodnými nemáš žiadne problémy, tak by som to nechala tak, ja už ju mám roky v rovnakej polohe a veľkosti a bez problémov, takže na to kašlem... 😉
Inak ktosi sa tu pýtal na stehy, tak ja som mala vtedy 3 stehy a ich vyberanie vôbec nebolelo, bola to minútová záležitosť.
@mimomu ak ťa bolí, treba ho dať určite von a budeš mať pokoj. Neboj, bolieť to nebude, len budeš mať asi veľmi nepríjemný pocit, teda aspoň ja som mala, som myslela, že mi chcú vytrhnúť celú sánku 😖 opuchla som jak balón, ale za pár dní som mala pokoj, takže smelo do toho! 🙂

minette
21. okt 2011

@anita111 Horne prerezane osmicky mi doktor nesil ale tie dolne neprerezane uz ano. Ze je to individualne ci to zasiju alebo nie mne do rany dal doktor este nejaku gumu ?? aspon myslim ze je to guma nejaku hmotu 🙂 plus mi dali tabletky na krv aby mi to tolko nekrvacalo.. S tabletkami proti bolesti to moc neprehanaj, ja ich uzivam len ked ma to boli tak ze uz to neviem vydrzat, hlavne v noci sa zobudim na bolesti co teda neni nic prijemneho :( A usta zacinam trenovat otvaram ich kolko mi to dovoli uboleny kutik.

mimomu
22. okt 2011

@dadulaa dakujem,snad to prezijem.....ak by som sa dlhsie neozyvala,tak....

lalus
6. nov 2011

http://www.zubnaprax.com/

ahojte, nemáte niekto náhodou skúsenosť s touto ambulanciou?

ingridkaingridka
13. dec 2011

pred dvoma hodkami som sa vrátila domov, vytrhla mi hornú osmičku - držala sa mala svina jak kliesť, ale nakoniec pustila - vzala som si ju aj domov, injekcia prestala učinkovať, trocha to bolí šupla som si ibáč, poctivo trenujem otvaranie pusy - snad ju rano otvorím, cítim v ustach krv, moc vyplachovať nebudem - malo by to ostať v suchu, aby sa tam vytvorila zrazeninka - uvidíme čo z toho bude - ale jednoznačne bola ta osmicka cela vonku, ale vadila, rastla nakrivo - fešanda

syja
14. jan 2012

Tak ja som absolvovala v stredu trhanie dolnej osmicky. mala hacik na koreni ale uplne v pohode dosla som domov a cakala s tabletkami na stole ze ked vyprcha injekcia tak si dam a cakala som a cakala ale bolest nedosla. Tak som rada. teraz v strvrtok ma caka druha osmicka ale tam ma caka uz aj rezanie a sitie lebo je len ciastocne prerezana cez dasno. Tak uvidim ake to bude. Dam vediet. Horsie je ze ta prva este nie je zahojena tak jedenie pevnej stravy po vybrati tej druhej asi tak skoro nehrozi.

lela1
14. jan 2012

Ja som absolvovala trhanie dolnej osmičky 2X,prvý krát v lete,dalo sa to celkom zvládnuť,do týždňa som bola fit,druhú teraz v decembri a dúfam že to bolo posledný krát,zub mi rezali,rozvrtavali lebo nešiel vytrnúť a nakoniec aj zašívali,po ceste domov mi to začalo opúchať,tak som si šla dať predpísať ATB,ktoré mi vôbec nezaberali a na druhý deň som bola taká opuchnutá že ma až dusilo,tak ma dr.posielala naspať na čistenie,týždeň ukrutných bolestí,už nikdy viac,ale nemusí to tak byť u každého 😉

syja
20. jan 2012

No ja mam za sebou druhu ale to mi strihali dasno. teda poviem vcera nic moc. len na analgetikach. dnes este mam bolesti ale zvladam to bez tabletiek. Uvidime co bude zajtra. Nastastie u mna to bola posledna osmicka kedze horne mi nikdy nenarastu tak som rada ze to mam za sebou. ale po tej prvej som mslela ze aj toto bude balada. no nebola. ale zase nie je to az tak hrozne. inak odporucam pri bolestiach po extrakcii panadol ultra rapid. zabera cca do 8 minut.

bajana
10. mar 2012

bolelo vas po extrakcii aj hrdlo? ja som 4.den po extrakcii dolnej osmicky, korunku musela odvrtat a korene tahala po jednom, jeden bol spiralovito zatoceny, potrebovala som asi 4 stehy, dostala som hned ATB aj analgetika - doteraz to nebolelo, ale som 24 hod. bez lieku proti bolesti a znovu to zacinam citi....ale navyse ma ukrutne zacalo boliet hrdlo a vcera som mala mierne zvysenu teplotu - myslite, ze to moze suvisiet? dufam, ze to nie je nejaka angina, to by ma fakt porazilo.....

meg9
15. mar 2012

Ahojte, ja som bola včera, nedali mi ATB. Vysekávali mi to dlátom a kladivom, pretože nešla vrtačka s ktorou by to odvrtali.Neviem, nejak ma nenapadlo ze toto sa moze stať aj ked som šla do štátnej nenocnice. Mám to trochu napuchnuté a na noc som si dala polku novalginu. Inak od rána nič, celkom to viem vydržať. Teplota 37. Myslíte že si mám pýtať ATB?

omnia23
17. mar 2012

@meg9 opuch a teplota max.dva dni su bezne,telo pracuje a reaguje,ak sa aj vytvoril zapal,kratkodobo to znaci preliecovaci proces.Predsa len je to rana,navyse rana v sliznici,kde sa miesaju sliny aj bakterie samozrejme.Treba nechat tak,ak to trva viac ako dva dni,treba sa ukazat stomatologovi,nebodaj ak by sa vytvorilo hnisave lozisko.

lubosd
23. apr 2012

Poradi niekto v pitok mi trhali zub celu noc krvacal mensi opuch v sobotu vecer sa mi vyplavila zrazenina a na dalsi den to jest nedela mi zacalo lico strasne opuchat tak dnes je utorok a lico mam ako bobor velke a boli to ako slak od nedele vecer berem antibiotika taroflox 200. Zubar povedal ze nechce mi to umrtvovat a nasledne vyskrabavat ze musim to vydrzat a ja mam pocit ze mi lico puchnr stale viac co s tym?

zabka88
24. apr 2012

@lubosd ja by som s tým šla k tomu zubárovi, môže sa stať že tam niečo nechal napr. kus koreňa a že sa ti zápalil, ak ti to puchne ešte viac môže to byť, pýtaj sa nech ti to ešte raz prečistí a nech pozrie či tam nič neostalo.. máš na to právo a mal by ti to spraviť bezplatne keďže ti to zjavne na prvýkrát urobil zle.. nedaj sa odbiť lebo keď tam máš zápal môže to dôjsť až k tomu že ti bude musieť rezať ďasno aby ti vybrali hnis.. som to zažila a neprajem nikomu ☹

nitkan
11. júl 2012

ahojte, diskusia mi velmi pomohla pri priprave na trhanie troch osmiciek, tak pripajam skusenost z minuleho tyzdna: utorok na obed - extrakcia 3 osmiciek - dve horne, jedna dolna (vsetky prerezane), zle vyrastenych, kaziacich sa, tlacili na sedmicky a tie sa tiez kazili. Vsetky tri naraz isli von v YLUXE na Racianskej u MUDr. Tudika, za 35 minut som bola vonku. Lokalna anesteza, nejake stehy pri dolnom zube. Antibiotka (na D....) davaju preventivne, neuznavam, ale pre istotu som ich uzivala. Po zakroku som mala mat zahryzeny tampon, anesteza mi zacala odchadzat az za 5 hodin, samotny zakrok vobec nebolel, len mi hovorili ako mam otvorit usta a kam otocit hlavu (prijemny samoska nebol), mala som cez seba plachtu s otvorom. Na strane, kde mi trhali iba jeden zub ma nebolelo nic, ked anesteza vyprchala, na druhej to zacinalo boliet po cca 5 hodinach, dala som si nalgesin (tusim) od bolesti a to bola prva a posledna tabletka, co som musela uzit. Pila som salviovy caj hned odkedy som prisla domov, prvy den nevyplachovala, iba vypluvala krv, studene obklady stylom 10 minut obklad, 20 minut pauza, zubnu kefku sa mi do ust este nepodarilo prepasovat. Na druhy den som uz rozpravala, opuch takmer ziadny, opatrne som jedla vyzivu a rozpuceny banan, rano cistenie zubov bez pasty, bola som na kontrole, lekar ma pochvalil, ze sa dobre staram. Sanka trochu bolela cely tyzden, ale dalo sa, trenovala som otvaranie ust az to momentu bolesti, vyplachovala repikom, dnes po tyzdni ma prvy den vobec nic neboli a aj vsetko jem, na dotyk je citliva este ta zasita diera, stehy by vraj mali do dvoch tyzdnov vypadnut same. Dakujem vsetkym za prispevky v diskusii, pomohlo mi to v tom, aby som mala priblizne prehlad, co mam ocakavat a ako sa starat.

zuzikkaa
22. júl 2012

moja skusenost-cerstva...teraz v piatok 20ho jula som bola na EX minimalne prerezanej kolmej 48ky. Zelena od strachu,,doktor srandicky 😉 po zhliadnuti RTG usudil ze to bude robota aj na hodku a pol 😒 😒
►v kresle-klasika-injekcia na umrtvenie,,potom asi pol hodku nejake vrtave zvuky 😅 ,,nejake to dlato na vyvalenie zuba z kosti ☹ ☹ ☹ a sitie 🙂 vseho-vsudy 45min
► bolest ziadna,len tahanie a neprijemne zvuky ked vylamuju ten zub
►nakazal mi chladit ladom,,jest studene,max vlazne jedlo a pitie + ATB kedze to bolo az do kosti...na druhy den cvicit otvaranie ust aj nasilu pomocou prstov ak to nepojde same
•••rano po - bolest znesitelna,nebolo treba ani tabl od bolesti,,usta sa mi dali "vpohode" otvorit tak na 3cm-do vecera aj viac...jedla som meksie a kasovite,jogurty...okrem tej mini bolesti som mala opuch a mensiu modrinu

nedela ► opuch v podstate rovnaky,,bolest minimalna,,usta stale otvorim tak na 3-4 cm...zuby som si umyvala uz vecer po zakroku-opatrne a na vyplachovanie proti zapalu som si kupila tantum verde...+ po kazdom jedle si viac x vyplachnem aspon cistou vodou

to je zatial vse,,ohlasim sa tak po tyzdni a kontrole ze ako som na tom 😀

zuzikkaa
22. júl 2012

este by som pripomenula ► musela som k sukromnikovi lebo statni ma objednali az na 30.11. a az v blave...a kedze sa zubok uz pomerne casto ozyval nechcela som cakat tak som si to zaplatila - 120e za komplikovanu EX

sestri
24. júl 2012

@nitkan v Yluxe som aj mojej dcére dala trhať ešte nevyrastenú osmičku a aj mne trhal doktor dve naraz, ale to ešte robili niekde inde, pritom sama robím v zubnej ambulancii 🙂 ...sú naozaj perfektní, aj svojich pacientov tam posielame na chirurgiu

maznacik007
24. júl 2012

ja som objednana na extrakciu osmicku do ba do nemocky do ruzinova... uz mam bobky idem az v polke augusta osmicku nemam vyrastenu resp. rastie mi do kosti nie von ale mam miernu depku lebo na jar mi tam trhali jeden taky zlomeny zub a kusok mi tam normalne nechali musel mi to moj zubar este raz rozdrapat a dotrhat... tak dufam ze teraz mi tam nedaju aby sa niekto na mne zaucal

zuzikkaa
25. júl 2012

@maznacik007 mna do ruzinova poslali z TN ze som komplikovany pripad ale ti doktori sa mi tam zdaju dost mladi nato ze maju robit komplikovynu extrakciu

zuzikkaa
27. júl 2012

🙂 🙂 🙂 tááák,,po týždni liečenie pozitívne hlásim že neboli žiadne veliké bolesti-možno tak prvé 2dni...z boku ešte ostala mierna krvná zrazenina ale to by sa v pohode malo vstrebať 🙂
ústa otvorím v pohode a ani pri jedení nikde nič nebolí 😝 😝 😝
viem že čo sa týka bolesti a hojenia rany je to individuálne ale s odstupom času zákrok vnímam už celkom "v pohode" a ak bude náhodou treba aj druhú dolnú 8ku tak nebudem čakať kým sa začne ozývať 😀