Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

k_a_j_k_a
8. aug 2013

@cherry1981 mne to robilo to iste. Rana ma uz nebolela, ale asi 5dni, z rana aj viacej dni som nemohla poriadne rozpravat. Jest som sice mohla, ale blbo sa mi rozpravalo. A tiez som sa nemohla predklanat a zohybat, proste akonahle isla hlava nizsie ako srdce, v momente mi to pulzovalo. Aj spavat mi kazali v polosede. A cca tyzden mi zakazali aj nejaky aktivnejsi pohyb.

cherry1981
8. aug 2013

@k_a_j_k_a Dakujem mna aj ta rana este boli uvidim ak by mi to neustupovalo do pondelka to bude tyzden tak pojdem k dr. snad sa mi nezhorsi a nebudem musiet na pohotovost nakoniec co by som veelmi nerada 😖

cherry1981
8. aug 2013

@k_a_j_k_a Inak co citam vela ludi to bolelo aj tyzden zevraj

k_a_j_k_a
8. aug 2013

@cherry1981 a Tebe nakazal prist na 4-5.den na kontrolu? Ja som bola na kontrole na 4.den a na vyber stichov o tyzden a potom este raz na kontrole. A ze keby cosi, tak mam dobehnut hocikedy. A boliet to bude, ved Ti trhaju kus tela 🙂

cherry1981
8. aug 2013

@k_a_j_k_a Nie na ziadnu kontrolu mi nekazal prist mne to nezasivali

emily76
8. aug 2013

Mne dnes vybral zubar osmicku. Mala som ju ulomenu...a vytiahol ju velmi rychlo. Dlhsie som cakala, kym mi zaberie injekcia. A potom hned do prace a poobede s deckami von. Dal mi tam nejaku kolagenovu ?? vlozku, aby sa to lepsie hojilo a nemam jest mliecne vyrobky. Ale zatial nic neboli, aj usta otvaram v pohode...

j.a.n.e.7
8. aug 2013

Kým som čakala na termín, začal ma doma zub bolieť, najmä v ľahu a nestačila som brať paralény.... ale som rada, že u mňa to prebiehalo bez akýchkoľvek komplikácií, ani ma to trhanie nebolelo, skôr som sa bála a to páčenie je také nepríjemné, len pár najbližších dní som mala nepríjemný pocit kým sa ďasno zahojilo..... Ale netreba to určite podceňovať, lebo počula som aj o prípade, že chlapík stále vypľúval krv po troške po trhaní zubu a ráno sa neprebral.

cherry1981
9. aug 2013

Tak baby dneska som bola u zubara, vycistil mi ranu a to bola bolest, som znechutena z pristupu mojho zubara, ktoreho som odhodlana zmenit, kedze mi to cistil bez injekcie, keby som vedela, co to obnasa v zivote si to nedam vycistit bez injekcie 😒 Vzdy som vedela, ze je masiar, ale toto uz bolo na mna vela. Tak dufam, ze uz budel lepsie a v pondelok nebudem musiet utekat znova 😢
inak baby taka podotazka a mimo temy trosku ale ak mi viete poradit dobreho zubara, nie zubarku ( zenu nechcem) budem vdacnna , najlepsie okolo zilina, martin, dakujem.

cherry1981
9. aug 2013

inak baby co sa tyka toho zubara.alebo okolie celeho trencianskeho kraja som z PD tak mi je jedno do tych 50 km dakujem baby moze byt aj sukromnik hlavne nech ma ludsky pristup a je vyborny odbornik

k_a_j_k_a
9. aug 2013

Ahojte,, tak uz to mam konecne za sebou 🙂 dnes isla von posledna. Sice velmi zle, lebo bola pod kostou a nejako divno zvrtnuta. Tak mi museli aj sekat z kosti a vytahovat ju nejako do lica. Nebolelo to, no nic prijemne. Ale dlho som tam nebola, dovnutra som sla 7:35 a uz 8:10 som volala MM, ze moze pre mna prist. Aj s injekciou, so vsetkym. Pre istotu mi dnes nakazal zobrat atb., lebo je moc teplo (to sa mu pacilo najmenej) a aj kvoli tomu, ze mi tam vraj moc cachroval. V pondelok mam ist na kontrolu, tak uvidim, ako sa mi to zahoji 🙂

@cherry1981 pisala som Ti do inej diskusie, skus Stana.

janula18
9. aug 2013

@cherry1981 a ku ktorému zubárovi chodíš?
mne trhali zub minulý týžden v pondelok a ešte mám stále modrinu na líci, skoro týžden som nevedela usta otvoriť. Mna dosť bolelo aj to miesto vpichu, cítim ho ešte teraz.

simi1307
9. aug 2013

@luuuciiik ahoj. Jedna sestrička mi povedala, že keď mám opuch, nemám ešte cvičiť, a druhá, že mám cvičiť, nech mi tak neostane sánka. Tak si vyber. Ale Dr. potom povedal, že mám cvičiť. Nikto mi nepovedal ako. Prosím ťa, ak máš nejakú dobrú radu od primára, tak mi napíš. Ja otváram pusu nasilu po trošku, a potom to hrozne bolí. Najem sa len s detskou lyžičkou, a umyjem zuby len s detskou zubnou kefkou. Dnes je štvrtý deň po operácii, keď si predstavím, ako mi natiahli ústa, ako trhali zuby z kostí, lebo mne rástli do lícnych kostí, a aké tesáky z toho vyšli, tak mi príde úplne normálne, že ešte nie som schopná prežiť bez tabletky a neviem otvoriť pusu. Nehovoriac o tom, že mám jazyk totálne stŕpnutý. Očakávam, že možno o mesiac sa dostanem do pôvodného stavu. 🤐

simi1307
9. aug 2013

@cherry1981 atb mi nenasadili. dokonca už aj tabletku od bolesti mi vo štvrtok sestrička veľmi nechcela dať, nech si už odvykám vraj! A to pritom nejaký smiešny nalgifen, ráno som si popýtala, aj večer pred spaním, nech vôbec prežijem. Dnes sa mi začali robiť modriny, a cez deň bola bolesť prijateľná, ale teraz, na večer, idem sa zblázniť.

simi1307
9. aug 2013

@k_a_j_k_a prosím ťa, a vyberanie stehov bolelo?

k_a_j_k_a
9. aug 2013

@simi1307 mna to nebolelo. Citila som, ze mi cosi vytahuje, ale v pohode.

minnie30
9. aug 2013

mne trhali osmičku v 8 mesiaci a teda týždeň som chodila v bolestiach, hlavu som si držala, čo ma to tak bolelo, po týždni som šla k zubárke a povedala mi, prečo som neprišla skôr, dala mi tam dáku vložku a povedala, aby som si to tam nechala pár hodín a potom vypľula a fakt to zabralo, to jediné mi pomohlo

k_a_j_k_a
9. aug 2013

@minnie30 a to museli alebo preco Ti to trhali tehu? Ved ani injekciu by Ti nemali davat. Mna sa pri kazdom zube pytali, ci som tehu.

minnie30
9. aug 2013

mňa tá osmička začala trápiť v štvrtom mesiaci, vtedy mi ho rozvrtala bez injekcie / chodím súkromnej, injekciou dáva vždy/
a cítila to aj dcérka a ja jej prvé pohyby, lenže stále bolela, tak povedala, že musí ísť von a nakoniec v ôsmom mesiaci mi ho vytrhol iný zubár, moja netrhá kvôli problémom s ramenom a povedali mi oba, že môže sa trhať aj injekcia dať a tak som si ho dala vytrhnúť, dobre ma potrápila tá osmička

luuuciiik
9. aug 2013

@simi1307 takže v prvom rada,vyberanie stehov vôbec nebolí,aspoň mne to mladý zubár vyberal,keďže primár bol odcestovaný,nastriekal,takže to bolo umŕtvené,čiže úplne pohoda... 😉 ja som bola na atb pred operáciou 2 dni a potom ešte ďalších nejakých 12 dní....no mne primár vravel,že musím začať hneď cvičiť,lebo to bude mať následky 😒 citujem primára : verím tomu,že to riadne bolí,ale zobrať ibalgin (ja som aj nalgesin),proste niečo proti bolesti a po takej polhodinke začať cvičiť,ja som to robila takto: pravý palec na dolný chrup (ďasno za zubami), ľavý palce na horný chrup a pomaly postupne otvárať sánku,bude to bolieť,ale výsledok je super,sánku otvorím lepšie ako pred operáciou 🙂 mňa tie miesta ešte aj po mesiaci boleli 😀 ale 2 mesiace po už je to úplne,že ok 😀 😀 😀

luuuciiik
9. aug 2013

* rade 😉

cherry1981
9. aug 2013

@k_a_j_k_a ahojky prosim Ta ake mas antibiotika mne dali doxybene ale nic som sa nedocitala co sa tyka ze by to bolo na zuby

k_a_j_k_a
10. aug 2013

@cherry1981 ja mam Dalacin C.

cherry1981
10. aug 2013

@simi1307
@k_a_j_k_a Dakujem baby a kazali Vam tie rany aj vyplachovat? Vyplachujete si niecim tu ranu?

eeffka
10. aug 2013

@cherry1981 mne trhal 8ku pred 2 mesiacmi,trvalo to cele 15 min,ale pant ma bolel este 3dni, doslova mi zakazali vykloktavat.uz to mam zhojene komplet asi mesiac.

luuuciiik
10. aug 2013

@cherry1981 mne kázali vyplachovať,tak ja som vyplachovala buď šalviou a harmančekom 😉 myslím,že je dosť dôležitá ústna hygiena + vyplachovanie 😉

cherry1981
10. aug 2013

@eeffka vidis a mne kazal vyplachovat ranu ale len tak jemne zevraj 😒

luuuciiik
10. aug 2013

pre mňa bol dobrý "vtip",keď mi ráno vybral všetky osmičky a večer som si mala umývať zuby 😀 😀 😀 tak sestrička kričala,že si treba umyť,len ten detail,že som kefkou nikde poriadne nevedela zájsť,ale to už nevadí 😎 😀 a to som ešte nevedela vtedy,že kde mám koľko stehov,kt.strana bola ako zapálená a že ani nesmiem fúkať nos 😉 teraz sa už nad tým,resp.nad tou sestričkou akurát dobre zasmejem 🙂

k_a_j_k_a
10. aug 2013

@cherry1981 ja mam nakazane vyplachovat jemne po jedle vodou a mozem aj salviou alebo kamilkami. Vcera som minula asi pol litra silneho vyvaru z kamiliek. Dnes uz menej. Vyplachujem po kazdom jedle i piti. Inak, dnes uz som si nedavala tabletku od bolesti a prave sme mali na obed pizzu a v pohode som ju zjedla 🙂 uz sa mi dokonca aj po detoch poradilo zakricat 🙂

cherry1981
10. aug 2013

@k_a_j_k_a Tak to zavidim ja som este stale neni fit, ja nevime cim to je a pritom mi fakt ten zub vytrhol na supu 😒

cherry1981
10. aug 2013

inak baby mne kazal vyplachovat ustnou vodou bez alkoholu a vidim, ze vsetkym Vam kazal bylinkami 😕