Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

luuuciiik
10. aug 2013

@cherry1981 určite to nie je nejaká chyba vyplachovať ústnou vodou bez alkoholu,lebo sa to môže,no bylinky sú lepšie na hojenie rán 😉

simi1307
10. aug 2013

@luuuciiik tak to si ma upokojila, že aj po mesiaci si to cítila, lebo ja si myslím, že dopadnem rovnako. dnes je šiesty deň, pravá strana ma vôbec nebolí, ale ľavá ma hrozne trápi, v kuse ma tak pulzujúco bolí. Rany sú v pohode, nič mi nekrváca ani nemám pocit, že hnisá,len to proste bolí. Snažím sa vyhnúť tabletkám, ale kašlem na to, idem dať tabletku, a cvičiť. Ináč, dúfam, že je normálne, že nedokážem stravu zadnými zubami požuť, lebo mám pocit, že sa mi všetky kývu. Ďakujem za radu.

tappetty
10. aug 2013

hej urcite je to normalne vsetky tieto pocity, inak ja osobne som mala po extrakcii 2 mesiace neustalej plynulej bolesti, nedokazala som otvorit usta viac ako na 2 cm, po mesiaci mi lico tak spuchlo akoby som mala tenisovu lopticku v papuli.
vnutorne lico sami zaryvalo medzi spodnu a vrchnu celust a ja som nemohla zuvat rozpravat pit proste ani prd, pila som mesiac mixovane polievky cez slamku a bolelo to od rana do vecera, mala som z toho poriadnu depku, po 2 mesiacoch to samo odislo, normalne sme to cela rodina oslavovali, mam za sebou 2 porody a vobec sa to neda porovnat z tymto grcom co som zazila 😀 drzim vam palce kocky nech sa vam to normalne hoji. kludne si dajte tabletky na co sa trapit nelutujem ani jednu co som zjedla...

luuuciiik
10. aug 2013

@simi1307 tak ono po pár dňoch nebudú tak bolieť tie "miesta" ako tá sánka 😀 ja som prvých 5 dní bola dosť opuchnutá, ale mne ľad/obklady dosť zle robili,takže som to nemohla dávať... 😉 v podstate ešte môžem povedať,že u mňa tie pravé bolesti prišli až po týždni + aj po vybratí atb (čo som brala cca 2 týždne),tak ani potom to nebolo ono 🙂 po 2 mesiacoch je to už fakt,že úplne ok,ešte aj sánku oveľa lepšie otvorím ako niekedy predtým 😉 už môžem jesť všetko,ale dlho som jedla takú stravu,že polievky,kašičky,výživy,dusená zelenina,atď. 😉 tbl.treba zobrať,ak to bolí,nemá zmysel sa trápiť 😉

cherry1981
11. aug 2013

Tak baby mna aj nariek tomu, ze to v piatok vycistil boli stale tak zajtra ma zase caka zubar uz zacinam mat z toho depky 😒

luuuciiik
11. aug 2013

@cherry1981 hm...dávaš si okrem atb aj niečo proti bolesti? a to ťa bolí to miesto,či sánka? lebo sánka je iná vec,to môže aj dlhšie bolieť 😉

cherry1981
11. aug 2013

@luuuciiik od bolesti davam, ale iba na noc snazim sa byt bez liekov boli ma ta rana, ale hlavne rano cez den je to ok, a potom navecer a boli ma lico v nom mi az tak picha v tom lici 😒 Citala som , ze mi mohli narusit trojklanny nerv 😒

luuuciiik
11. aug 2013

@cherry1981 netreba hneď panikáriť,keby ťa to bolelo mesiac,to už by bolo iné 😉 hmm,rana...a vyplachuješ aj bylinkami,či len to ústnou vodou?

cherry1981
11. aug 2013

@luuuciiik ustnou vodou iba bylinky doma nemam vsak uvidim

cherry1981
11. aug 2013

@luuuciiik myslis, ze ta rana moze pobolievat este? Dakedy ma aj tak akoby stipe. Uvidim do rana a keby nahodou rano pojdem k zubarovi preistotu, nech mi tam zase strekne taky roztok to mi vtedy ulavilo

luuuciiik
11. aug 2013

@cherry1981 hmm,tak či náhodou niečo nedráždi tú ranu,keď bolí...lebo vyčistiť ti to vyčistil,tak neviem 🙂

cherry1981
11. aug 2013

@luuuciiik Ked si tu ranu pozriem tak tam mam chrastu a na nej mam neco biele neviem ci nie hnis 😒 uvidim do rana prinajhorsom mu to pojdem ukazat zase uz ho zo mna porazi 😀

lenkasop
11. aug 2013

@cherry1981 aj mne trhali dve osmičky a jedna ma bolela týždeň, lekár mi povedal, že môže aj 2t po extrakcii....teraz už je dobre, opatrne som kloktala kamilkový čaj, listerin a iné ústne vody neodporúčali

luuuciiik
11. aug 2013

chrastu? 😉 no mne vyberali 4 zuby,síce šili mi to,ale tak chrasty som nemala 🙂 možno by som skúsila vyplachovať bylinkami,nech sa to ukľudní 🙂

cherry1981
11. aug 2013

@luuuciiik No zrazenu krv 😀

cherry1981
11. aug 2013

@lenkasop Mne kazal paroex vodou vyplachovat no dneska poslem mm nech mi ide kupit repik alebo salviu

kvieta
11. aug 2013

@cherry1981 Mne sa rana dlho nehojila a pomohol mi olej z 31 bylín od JUST-u. Ja som si ho kvapla na gázu a priložila na "dieru". Fakt odporúčam, behom 3 dní sa mi rana úplne stiahla, ak sa máš ako k nemu dostať, určite Ti pomôže. Aj výplachy vody s pár kvapkami pomáhajú, ale priložiť to na gáze je účinnejšie.

cherry1981
11. aug 2013

@kvieta A to je aky olej prosim Ta to kupim v lekarni?

kvieta
11. aug 2013

@cherry1981 Nie, v lekárni ho nekúpiš. Predávajú ho distribútori. Je to švajčiarska firma, u nás na trhu je cez 20 rokov, ja ten olej tak dlho užívam, preto viem, že určite zaberie. Skús zistiť, či v Tvojom meste niekto s tým nerobí.

cherry1981
11. aug 2013

@kvieta Uz som to nasla na nete len ci to kupim aj v lekarni

cherry1981
11. aug 2013

@kvieta jaj nic to si objednam cez internet dakujem

luuuciiik
11. aug 2013

@cherry1981 ešte ma napadlo,že by to mohol byť biely povlak... 😉 je to ok, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o fibrín, jednu zo zložiek krvi...ale ak to trvá "dlho",tak určite treba zájsť za zubárom

cherry1981
11. aug 2013

@luuuciiik Ano mam tam nieco biele ja som myslela , ze hnis 😕 No zajtra tomu bude tyzden od vytrhnia

kvieta
11. aug 2013

@cherry1981 V lekárni sa nedá kúpiť. Kamoška mala nedávno tiež ten istý problém, dala som jej ho a tiež jej zabral.

cherry1981
11. aug 2013

@kvieta Dakujem objednam cez net, len to bude trvat dlho kym to pride ale nevadi budem mat v zasobe

luuuciiik
11. aug 2013

@cherry1981 nie,nie čosi...to môže byť aj ten biely povlak 😉 to býva bežne po extrakcii osmičiek 🙂 a to máš hneď od začiatku?

kvieta
11. aug 2013

@cherry1981 Ak by si oslovila niekoho, kto s tým robí, možno ich má aj doma.

cherry1981
11. aug 2013

@luuuciiik To biele? nie to nemam od zaciatku v pondelok trhal zub, v piatok cistil a povedal, ze to treba rozkravacat aby sa tam vytvoril kolac krvny tak nejako to povedal a od soboty sa mi to tam zacalo tvorit

cherry1981
11. aug 2013

@kvieta Len ja nikoho nepoznam 😖

luuuciiik
11. aug 2013

@cherry1981 tak ja sa až tak v tom nevyznám,ale extra dlho by ten "biely povlak" nemal byť,ale keďže to videl už zubár,tak hádam je to ok 😉