Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

kika691
9. sep 2014

@mimi321 tak mne ho tahal vcera a trvalo to hodinu a pol....mala som zrastene korene....a dnes uz mi vyskocila i teplota...zajtra si zbehnem po atb....pre istotu

mimi321
9. sep 2014

@kika691 tak to je ine samozrejme... tam treba... sa cudujem ze ti nedal hned.

kika691
9. sep 2014

@mimi321 som zvedava co mi povie....ja uz som si atb vybrala s tym ze zajtra dodam recept....vraj dalacin je na ten moj problem....

werra88
6. okt 2014

Mne trhali osmičku 2 roky dozadu - prebehlo to vcelku OK ale mala som ten zub hlboko tak mi ho vyberali strašne dlho.... čo spôsobila poriadnu dieru a šitie, ako inak. Na druhý deň som prišla späť, opuchnutá ... dal mi antibiotiká a wobenzym ... enzymi celkovo pomáhajú pri opuchoch a hojení. + obklady samozrejme. Dosť aj závisí na lekárovi, ak to vie pekne vybrať a nepoškodiť všetko okolo hojí sa to rýchlo.

brumka
6. okt 2014

Ja idem koncom mesiaca babcanovi.strasne sa bojim,musia mi oba dolne dat von jeden trci,no je zakliesneny v sedmicke,druhy je pod dasnom ale sme ma do vedlajsieho.neviem ako to zvlafnem na druhy den doma s detmi a sitim. Aj dake ct chcu

julietta246
24. okt 2014

Ahojte dievcata, vcera mi trhali obidve osmicky na lavej strane. Bolesti nemam, ale dnes rano som sa zobudila s opuchom velkym ako svet. A stale sa zvacsuje... Lekar mi kazal ist do nemocnice, ak budem mat horucku, tu zatial nastastie nemam. Studene obklady si prikladam, ale mam pocit, ze vobec nepomahuju... Ako dlho ste mali opuch vy? Poznate nejaky domaci recept ako sa ho co najskor zbavit?

monika_v
28. okt 2014

@julietta246 opuch je normalny. Pokial nemas ine problemy, tak je vsetko v poriadku. Ja som bola tiez strasne opuchnuta a trvalo to mozno aj tyzden pokedy som vyzerala normalne...ale ja som dostala hned aj tbl proti opuchu...

sharmana
28. okt 2014

Ja mám skúsenosti s trhaním dvoch osmičiek.
Prvú mi trhali, ked som bola tehotná s dcérkou, absolútne žiadne problémy, na druhý den som nevedela o trhaní.
Druhú osmičku mi trhali pred 2 rokmi, bol tam asi zápal. Veru, bolelo ma to týžden, už som si myslela, že je nejaký iný problém, nakoniec sa to ukludnilo. Myslela som ale, že ma picne, žiadna sranda veru.

sonetta
28. okt 2014

Zienky, kt. trhali zub mudrosti na chirurgii, naozaj to necitit po pichnuti injekcie.? ja sa toho straaaasn bojim. ☹

dankamat
2. nov 2014

@sharmana prosim ta kde ti to robili? robil to tvoj zubar?

brumka
2. nov 2014

@sonetta mne rezali oba spodne a super radcej trhanie.sitie ako blomba obrazne povedane.robili mi to na sukromnej klinike a fakt super.ani injekcie som necitila,ani nic ma zasite obe strany na druhy den som musela byt uz sama na deti. V stredu idem na stichy. Sice ma to vyslo dost eurbale nelutujem ako mi aj zmamy radili čo mali skusenoat so statnym aj sukromnym dr

brumka
2. nov 2014

@julietta246 ja som nemala ziaden rezali mi obe dolne,vrchne uz mam 7r vonku. Spodne som mala nebyrastene.a zakliesnene do vedlajsich zubov

sharmana
2. nov 2014

@dankamat tú druhú bolestivú 8 mi robili na Heydukovej

dankamat
2. nov 2014

@brumka kde ti to prosim ta robili? Lebo nenasla som ziadneho zubara, na ktoreho by som pocula chvalu.. A uz sa ich potrebujem zbavit. Robili ti obe naraz alebo odstupom casu? A prosim ta kolko ta to vyslo? Ja sa tak toho bojim - mam uz len korene a potrebujem fakt odbornika na to, kedze mne to len tak nevytrhnu asi. Bojim sa toho viac ako porodu

brumka
2. nov 2014

@dankamat v apole bratislave v www.dently.sk vyslo ma to 390e oba dokopy dal mi aj zlavu podstate do jedneho 2 injekcie a do druheho 2 a pocas zakroku este jeden, jeden som maala ciastocne vonku alôe zarezany a druhy som mala pod casnom, v stredu idem na stichy dr babcanovy, vecer som aj jedla sice obmedzene ale na druhy den som fungovala ko nic dal m antibiotika, tabletky na bolest co nejem a dezinfekciu fakt co som sa bala tak nic som necitila parada za 10 mi mozno 15 boli vonku nemala som pojem ocase, setricky uzasne. mne sa toho nikto nechel chytit hrozilo mi poskodenie trojklanneho nervu. odporucil ma aj na ct co ma stalo 50e ale poviem vsetky peniaze nelutujem, co ma zuby trapili mam pokoj.

layrashop
25. feb 2015

ahojte, Prosím vás tie, ktoré mate už za sebou extrakciu osmičiek pridajte recenzie na klinky alebo zubarov, ako ste boli spokojné. mna to čaká a chcem to mať čo najbezbolestnejšie 😀

bhmata
4. apr 2015

Ahojte dievcata, ja som bola pred 5 rokmi u MUDr. Letostaka v petrzalke, najprv mi tahal naraz hornu a dolnu osmicku, ktora bola lezato. Po vybere spodnej mam odvtedy problemy s nervom, mam strpnute pol jazyka, chodila som na injekcie B12, nepomohlo to. Teraz uz dlhodobo bravam liek milgamma N a ciastocne to pomaha. Niekedy je to strpnute viac niekedy menej, ale tento stav uz bude dozivotne. Vraj sa to stava, ze pri tahani osmiciek poskodia nerv. Je to dost neprijemne lebo ked mam cast jazyka necitlivu, mam problemy s artikulaciou. Nasledne mi ten isty dokdtor vyberal osmicku na druhej strane hore a to bolo ok. Obidva razy bez antibiotik. Nasledne po 5 rokoch som sa odvazila na poslednu osmicku, ktora bola tiez sikmo a vobec nebola vyrastena. Sekali mi ju asi 1h v centre ylox na racku u MUDr. Tudika, vraj je odbornik. Casto ma bolievalo ucho na tej strane, tak to muselo ist von. Teraz som 2 tyzdne po extrakcii, samotny zakrok neboli,len je to dost neprijemne, ale ked prestane ucinkovat anesteza, boli to velmi. Uzivala som antib. Dalacin a 2dni panwdol proti bolesti. Na treti den som isla do prace. Uz mozem jest skoro vsetko, ale neviem este poriadne otvorit usta, tak ako predtym. A mam strpnute doteraz cast lica a bradu a peru, ale vraj to prejde, tak cakam a dufam, ze to bude ok.

filipka3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renula88
6. apr 2015

Ahojte. Prosim poradte mi ci je to este normalne.. Pred 7 dnami mi vybrali dolnu lezatu osmicku a od vtedy mam velke bolesti. Zakrok bol velmi komplikovany (vykonany na sukromnej klinike v BA) a trval takmer dve hodiny, s tym ze som mala v sebe 5 injekcii a ostali v ustach 2 stichy. Lekar mi predpisal antibiotika a rovno lieky proti bolesti Zaldiar, kt.mozem brat kazdych 6 hodin a z toho mi ten liek ucinkuje len asi tri :( Od vcera ma uz aj ucho boli a mam pocit ze mam stale strpnutu cast sanky kde mi robili zakrok. Na vybratie stichov a kontrolu mam az o tyzden, len neviem ci je to OK. Zajtra uz mam ist po tyzdni do prace, len si nedokazem predstavit ako budem fungovat. Prosim poradte mi, ak mate nieco okrem liiekov overene, ze bolest aspon trosku dokaze ustupit, lebo zacinam byt zufala. Dakujem pkne za cenne rady.

pedroma
autor
6. apr 2015

@renula88 ahoj, mala som podobne bolesti, chirurg sa vyjadril, že pri masivnych zakrokov moze byt docasne "primliazdena" spodna vetva trojklanneho nervu, trva to nejaky cas, kym sa upokoji...u mna cca dva-tri tyzdne, potom uz bol pokoj 😉

renula88
6. apr 2015

@pedroma Dakujem, vidim, ze sa mam na co tesit :(

bambulka222
6. apr 2015

@kvecia ahoj, viem ze tvoj prispevok je starsieho data, ale prosim ta, kto ti vyberal ten zub osmicku? aka bola zhruba cena ak si pamatas a predpokladam, ze ti to vysekavali, vsak? dakujem za odpoved 🙂

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kotrmelc
21. máj 2015

Ahojte, v utorok mi trhali spodnú ľavú osmičku, horné mám už vytrhnuté, takže som sa až tak nebála. Lenžé, mám pocit, že s bolesťami - trhaním v uchu a pod okom, hrdla na ľavej strane je to čoraz horšie....
Opuch nemám, zub bol za 5 minút vonku ale na moje počudovanie bolesti - trhanie neustupuje, najhoršie je to keď ležím, včera som si už musela dať na noc Flector...
Inak zub mi trhal doktor Šrank Martin, môžem len odporúčať 😉

barbi339
27. máj 2015

ahojte mozem sa opytat mam ist na stomatochyrurgiu s osmickou dolnou pravou strasne sa bojim toho j e tocitit ked mi to trha aebo???

maciatkolulu
27. máj 2015

@barbi339 odpovedam ako cerstvy absolvent vytrhnutej hornej osmicky 😉 . trhana bola vcera na obed, mala som uz fakt bolesti, vedela som, ze je problemova, ale bala som sa ist, ale uz sa nedalo nic robit. Trhala mi ju moja obycajna zubarka, vobec som to necitila, iba injekciu trochu a bolest ziadna, iba je to neprijemne a bolest potom tiez ziadna, klop,klop... Nemusela som nic proti bolesti a dnes som uz relativne normalne jedla. Takze ziaden strach

lilimoni
27. máj 2015

@barbi339 vobec to neboli 🙂 niekoho pobolieva potom par dni, ak tam bol aj zapal ale nic co by brufen nevyriesil 😀

miroslava18
27. máj 2015

@barbi339 ja som.mala tiez priserny strach ale v pondelok som sa musela prekonat pretoze bolesti uz boli neznesitelne a ziadne lieky nezaberali, a za 10 minut som bola vybavena a mozem povedat ze ten strachzato vobec nestal,prajem vela odvahy

barbi339
28. máj 2015

a chyrurgicky to niekto trhal??

mdoudera
7. jún 2015

barbi339 ahoj mne pred pár dňami v utorok vyberali 8 aj 7 vpravo dole chirurgicky na operačke a zvládol som to skvele nič ma nebolelo ani nebolí len pri vyberaní som cítil trochu tlak ale dá sa to zvládnuť navyše pred extrakciou ti dajú lokálnu anestézu tak sa nič neboj 🙂