Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

mywiel
12. jan 2009

Mne trhali ked som bola tehotna v 6 mesiaci a fakt sa mi ulavilo, tieto problémy som nemala. Teraz kojim a vrtali mi dva zuby uz su opravené a bolia ma uz vyse dvoch mesiacov, tiez neviem co to ma znamenat, je to na nervy asi zmenim zubara. 😠

ooo
12. jan 2009

ahojte. ja som bola v roku 2003 na stomatochirurgi, 8 (rastla v kosti) vybrata s dlatom za 10 minut, 11 stichov v puse 😀 zhodenych asi 5 kg za tyzden (kvoli tomu, ze som usta nemohla otvorit), kazdy den som tam chodila na nejake cistenie, bolelo to jak slak a po tyzdni stichy zacali same vypadavat a do dvoch tyzdnov som to mala kompletka zahojene 🙂 takze celkom pohodka 🙂 ale ano som nepovedala, ked mi navrhli, ze mi vyberu zvysne tri preventivne 😀

titkovamiriam
13. jan 2009

mne trhali nastastie normalne 8cku a potom ako mi vyrastli dala som von ostatne a aj milanovi uz dve narastli tak ich ma von 🙂 -prvu mi zubarka najskor plombovala a stale to bolelo tak isla von 🙂

nataly
13. jan 2009

ahojte, ja mam za sebou dve extrakcie osmičiek, jedna lepšia ako druhá 😖 . pri prvej som nemohla tyzden normalne jest, ale ked mi urobili druhu, no hrôza. Zasili mi to 7 stehmi, a ked som prisla domov, nechcelo to prestat krvact, tak som pekne isla nazad a zasivali mi to nanovo, zaziva. urobila sa mi infekcia v celych ustach, herpesy na perach a modrina na pol lica a krku. su to uz dva roky, a stale ma to boli. a tiez som odmietla dalsie dva vybery zubov, ktore mi chceli vybrat preventivne. 😀

pedroma
autor
13. jan 2009

a som tu za raritu, alebo máte ešte niektorá po vybratí 8čky vloženú tam syntet. kosť?

sestri...rada by som sa Ťa opytala: dnes ráno som si dala posledný DALACIN C 300mg. Ale mam este mierny opuch + raz/dva x denne si dávam tbl. od bolesti. Doma mám ale ešte jeden blister DALACINu, pretože som na tento zakrok mala isť už pred pol rokom, ale v deň D som dostala teplotu a veelke herpesy, takže sa operacia posunula až na teraz, a tie ATB som vtedy vlastne nedoužívala. Myslíš, že pre ten opuch môžem doužívať aj ten ďalsí Dalacin? Teraz som šiesty deň po zákroku. (P.S.viem, že je to otázka skôr na môjho chirurga 🤐 , ale vážim si aj iné odborné rady 😵 )

pedroma
autor
23. jan 2009

...opäť otvaram, aby som z mojej strany uzavrela 😝 tuto zahnstory, pre buduce mozne generacie 😎 ...

Stichy mam vonku, pooperacny stav uspokojivy, veeelmi pekna praca - povedal skromne na kontrole moj lekar.
Takze zienky, hrrr sa na osmicky, mne uz ziadna neostala, prenechavam stafetu 😎

roasha
23. jan 2009

su aj horsi stomatologovia.........http://www.mojevideo.sk/video/825/morbidna_rozp... 🙂 😀

pedroma
autor
23. jan 2009

Ja som nikde netvrdila, ze som nespokojna so "svojim" stomatochirurgom... Vyhrady mam len k niektorym dedicnym predispoziciam 😕 😀

aletka
24. jan 2009

Prosim, nemohli by ste mi hodit aspon do ss nejakych dobrych stomatochirurgov,s ktroymi ste boli spokojni v Ba, caka ma to tiez .Vdaka, velka

veronicka
24. jan 2009

ahojte aj som na rade 🙂 Mam totiz jednu neprerezanu osmicku, ktora rastie krivo a musi ist von. Robili Vam to niektorej v Ba? Bola som sa pytat na heydukovej, ale tam maju termin az na maj a to ja cakat nevydrzim. A este co Vas to asi stalo, lebo mne hovoria ceny okolo 70- 100 eur. Ale co uz som ochotna podstupit uz asi vsetko, lebo to priserne boli uz viac ako tristvrte roka. 😝

ssissi
25. jan 2009

ahoj veronicka,
robili znamemu, myslim, ze presne toto.
na Racku - volaju sa Ylux, skus pozriet ylux.sk
maju zmluvu s niektorymi poistovnami, neplatil nic, len cenu anestetika

bibula
25. jan 2009

pedroma- to iste robili aj mne,tabletky som nebrala ziadne, kvoly kojeniu,vyplachovala som si salviou a skorocelom. na 5 den som bola uplne "funkcna:_)

sestri
25. jan 2009

veronica...na Račku v Yluxe trhali osmičky aj mne...robí mi tam kamoška a vrelo odporúčam...trhali mi 2 osmičky naraz.

ppppp
25. jan 2009

ahojte ,fuuha no ked tu citam tie skusenosti ☹ ja som sa zrovna chcela ist zajtra objdenat na trhanie hornej osmicky ..ale uz dlho vaham, lebo tiez neni vobec prerezana a dost sa toho bojim ..jednu uz mam vytrhnutu ,to bolo bez problemov, lebo ta uz bola vonku. ale toto 😅 musim si to dat kvoli strojceku inak mi ho vraj neda tak ja neviem 😠 poradte 😀

ssissi
25. jan 2009

ppppp, osmičky som si dala extr. tri zo štyroch, ako liezli von, utláčali mi ostatné zuby, ktoré mám aj bez osmičiek aj tak dosť natesno. V ani jednom prípade to nebolo nič strašné, dokonca som od zubára cupkala do práce. Dnes by som to teda už nerobila, to cupkanie do práce, pracovala som v bezprostrednom styku s ľuďmi, čo bolo dosť od veci, stále chodiť vypľúvať krv 😝 . Samotnú extrakciu neľutujem, ak to máš kvôli strojčeku, neváhaj, nech ti osmičky zbytočne nekazia úsmev 😉 .

pedroma
autor
25. jan 2009

aj ja som uz plne funkcna 😀 . Beham ako srnka (okolo sporaku), takze budem takto spätne za hrdinku a zodpovedne prehlasujem, ze s ibalginom, infra-svetlom v ruke a pre pekne rovnomerne zuboradie by som si do toho kresla - v pripade potreby, uff - sadla urcite zas 😎

ppppp...to tie spodne su niekedy take potvory. Horne idu o poznanie lepsie 😎 . Tiez mam, ako ssissi, chirurg.extrakciou vybrane 3 zo 4

bibula
26. jan 2009

ja mam jednu uplne krasne-a hned som bola plne fuknkcna, no ten zub s tou "chirurgiou-dlatom,skalpelom" brrrr nikdy viac som trpela ako kon,ak ked som lieky nebrala.,

kaciatko81
26. jan 2009

aj mne tahali na racku v yluxe 🙂 vsetky naraz 😕

ppppp
26. jan 2009

tak ste ma ukecali 😀 dneska som este cakala na vase reakcie ale zajtra sa teda objednam ..ja viem ze to je nutne kvoli tomu strojceku aby mi to potom zase neposunulo, ale strach mame asi kazdy 😉 len neviem kolko budem musiet cakat ,vraj to maju dost plne..neviem ci sa da skor aj za poplatok uz som ochotna obetovat cokolvek len nech uz mam pokoj s tym 😀

kaciatko81
26. jan 2009

ppppp, ked som bola ja, mali to naozaj dost plne, ale nejaky tyzden este vydrzis 🙂
a strach je uplne normalny, drzim palce. btw. su naozaj sikovni, ja som vraj bola po cca 25 minutach vonku a to som to mala dost zlozite

ppppp
26. jan 2009

kaciatko81, dakujem za podporu 😀 tak ja sa potom ozvem ako to dopadlo 🙂 hlavne nech uz mam po tom..

nelly3
25. feb 2009

ahojte
chcem sa opytat v sobotu mi vytrhli stolicku sestku a dva dni ma to bolelo a teraz to uz neboli skoro vobec,ale mam to este opuchnute trosku a vo vnutri mam dieru a ked si to pozriem tak je takej divnej farby sfarbena vo vnutri kde som mala zub, ze ci to tak ma byt alebo mi to hnisa, no neviem. mate niektora skusenost s hojenim rany po vytrhnuti stolicky? dakujem 😉

ukana
25. feb 2009

nelly, to mas normalnu ranu po zube, casom sa ta diera zrastie, mozes tam mat este zrazenu krv, to je normalne, kup si corsodyl a kloktaj, nech ti to nazahnisa, este je kratka doba na to , aby sa ti to zahojilo 🙂
http://www.docsimon.sk/tovar/corsodyl-roztok-30...

nikita7569
25. jan 2010

Ahoj Pedroma,
som veľmi rada, že si už OK...aj ja som teraz po extrakcii dolnej osmičky, a som na tom podobne ako aj Ty...dnes je tretí deň a bolí a bolí...chcem sa Ťa prosím opýtať, či si si to nahrievala Biolampou - žltým svetlom? Lebo niekde som čítala(vyššie) že sa to má červeným - tak teraz neviem, aby som neurobila ešte horšie... 🙂

A nezapamätala som si, ktorá dobrá duša to písala, že to bola dať čistiť a vkladať tú dreň...tak otázka na ňu: Bolí to čistenie? Lebo som počula, že áno, mám z toho strach...
Ďakujem Vám za odpovede...

atita7
26. jan 2010

Ahojte baby ,

len som sem tak zablúdila, ale z toho , čo tu čítam je mi ťažko ☹ Mňa chirurgické odstránenie ešte len čaká, ale mrákoty má obchádzajú už teraz. Bratovi tiež trhali zub múdrosti, bola dva týždne mimo. No len neviem , kto sa mi po "zákroku " bude starať o deti, domácnosť , manžela , psa a kto bude za mňa chodiť do práce a do školy. 😖 No, budem potrebovať veľa odvahy , aby som sa do zubárskeho kresla dopravila .

marianka79
26. jan 2010

mám 2 osmičky dolné vonku museli mi rezat dasno ☹ tak ako pedrome lebo mi rástli kolmo na zuby dala som si len ibalginy a musela som vydržat od bolesti som plakala 😢 ten prvý den ale potom sa dalo 😔

marianka79
26. jan 2010

nikita myslím že červeným nie radšej použi bio 😉

nikita7569
26. jan 2010

Marianka79, ďakujem Ti za radu... 🙂

danka.chomka
27. jan 2010

no damy mne tahali vcera 2 horne, lavy v pohode ani som nevedela ze uz je von ked som to zistila zacala som spontanne kricat na doktora ze je SUPEEER 🙂 a na druhy bolo treba uz aj kladivko, teda nic moc pocut v mozgu ten kovovy zvuk jak tam do toho trepu.ale nebolelo to absolutne len tie tlaky su dost neprijemne ale clovek sa viac boji ako to vnima. Nemala som ich vobec prerezane len mi krivili rokmi budovany chrup :D tak museli von alee som teraz fajne pozosivana a spuchnuta riadne.Len ta bolest potom nic moc a ta krv humus. Zacina ma boliet hrdlo takze nic moc usta neviem ani otvorit ledva s malou lyzickou viem nieco naliat. vyplachujem so salviovou vodou. dufam ze v utorok- co tomu bude tyzden uz budem vediet aspon otvorit ustaa a nieco zjest. kazdy sa boji zakroku no ten je absolutne bez obav, trpezlivost si to ziada az potom :(

nikita7569
29. jan 2010

Takže dnes je presne týždeň, čo mi vytiahli tú "úžasnú osmičku" - a poviem Vám, až do dnešného dňa, to bol des...Až do včera som bola na analgetikách a bolelo to jak šľak!!! Dnes ráno som to už vzdala a išla som s tým ku zubárovi - vyčistil mi to a dal mi tam nejakú čiernu hmotu (vyzeralo to ako vata)! Bolo to vraj "suché lôžko" a keby som bola prišla skôr, už na 3 - tí deň - nemusela som takto trpieť...

Takže radím Vám, ak budete mať bolesti aj po 3 max. 4 dni, choďte a neváhajte....ja som zbytočne dlho čakala...a dnes som ako vymenená...Netvrdím, že už je to 100%, ale rozhodne sa mi uľavilo aspoň o 75%....Ale rozhodne som dnes bez IBUPROFENU...

Dúfam, že už to bude iba lepšie...A pokiaľ by som sa mala ešte raz rozhodnúť, šla by som, aj keď to bolo hrozné! Zákrok nie, ale tie dni po tom...lenže ak budete múdrejšie ako ja, tak sa Vám toto nestane!

Prajem veľa rozhodnosti, veľa trpezlivosti!!!!