Extrakcia zubu múdrosti - dolná osmička

bellugia
13. máj 2022

Ahojte, všetci.
Zháňam na koment všetky, ktoré ste si tým prešli....
V stredu mi chirurgicky vyberali zub múdrosti. Bolo to iné, než horná 8, dolná je v niečom špecifická, aj ako bola uložená, takže chirurgia: narezať ďasno, zub, vypáčiť, zašiť. Bezbolestné, ale feeeest nepríjemné. No, prežila som. Prvý deň ok, anestézia odoznela, tabletky proti bolesti už pripravené, prišiel opuch, ok... Teraz je deň druhý od operácie, opuch mierny (po kontrole všetko ok), ale na tabletkách fičím, lebo to aj bolí. Nebol to ľahký zákrok, to hej, sánk asi vytrpela svoje... Chcela som sa opýtať, keď ste si tým tiež prešli, ako dlho vám trvalo hojenie, resp. bolesti. Viem, že rana sa zahojí rýchlo, kosť aj niekoľko týždňov, ale že ako ste potom fungovali, kedy to už nebolelo a tak... Vďaka za každý koment a každú nepríjemnú i príjemnú skúsenosť... 🙂

nestastna21
13. máj 2022

Týždeň som jedla len kaše a chleba rozmoceny. Potom to prešlo.

bellugia
autor
13. máj 2022

@nestastna21 No, tie kaše jem už druhý deň, celkom sranda... 🙂 Výživy detské su super 🙂

lenuska9999
13. máj 2022

@bellugia mne vyťahovali takto všetky štyri 8 , ale v zahraničí a uspali ma k tomu. Každopádne opuch som mala asi týždeň a pol, mala som dokonca modriny na líci, vyzerala som ako zbitá. Jedla som poväčšine len detske výživy a kašovutú stravu. Po 2 týždňoch som šla do prace , ale ako som behala v robote, tak z tých otrasov ma to začalo zasa fest bolieť. Tak som šla ešte na par dni domov. Samozrejme lieky od bolesti boli na dennom poriadku.. čiže celkové zotavenie mi trvalo asi 3 týždne.

bellugia
autor
13. máj 2022

@lenuska9999 Fúha,to naraz? Asi postupne vytrhali tie osmičky, nie? Mne to tak robiť nechcel,to si ani neviem predstaviť heh....

lenuska9999
13. máj 2022

@bellugia nie naraz všetky 4. Nech nemusím chodiť na viac krát a mam pokoj. Ale asi preto trvalo 3 týždne to zotavenie

bellugia
autor
13. máj 2022

Ešte som zabudla dodať, že áno, mala som tam zápal, takže beriem aj antibiotiká Dalacin... Sranda preveľká...

bellugia
autor
13. máj 2022

@lenuska9999 Fúha,tak to si si riadne prešla prúserom.... Máš to za sebou. Mňa ešte jedna čaká :/ Posledná!

mistymay33
13. máj 2022

Mne vyťahovali po dvoch na jednej a potom na druhej strane. A každá rana sa hojila inak. Leno každý zub bol inak vrastený do kosti. Ale bolesti boli cca jeden týžden.

pukina
13. máj 2022

@bellugia mne sa 2 roky dozadu v lete ozvali obe spodne 8cky hned po sebe, cele leto v riti 😀🙈 najprv jednu som si dala vytrhnut na pohotovosti, kde sa mi "vychyreny" zubar ani neunuval pichnut dalsiu injekciu, ked som mu tam stonala a ronila krokodilie slzy, pretoze som celu trhacku citila tak asi na polovicu, cize to bolelo ako prasa. 3 tyzdne som prezila na flectore, mala som modrinu ako fras na brade, zasite dasno, atb.. po tych 3 tyzdnoch, ked to konecne ako tak ustupilo, sa ozvala druha osmicka 😂😂😂 ale to som uz isla na odporucanie sestricky z pohotovosti inemu lekarovi, zub bol von za par sekund, zakrok uplne bez bolesti, ale po odzneni anestetika som mala rovnako 3 tyzdne bolesti znovu na flectore.. zaludok som mala potom uplne pokazeny, ale aspon uz to mam za sebou 🙈

svetlonos
13. máj 2022

@bellugia ahoj, 4 hodky po zakroku som isla na kavu a kolac 😁 aby sa mi tak lepsie zabudalo na to vysekavanie, brr. 2 tyzdne som bola doma a pri kazdom kroku ma bolela hlava aj ked som chodila veelmi pomaly. Asi 3-4 dni som brala kieky od bolesti ale uplne to prestalo asi za tie dva - try tyzdne ajutne a ta kost adi aj 3 mesiace. Dr bol sice super , po op mi povedal ako je rad ze sa mu to vobec podarilo vybrat a nemusel ma podielat do nemocnece 😮Keby mam ist este rsz vysekavat tak uz len s narkozou. Drzim palce

tehulka2011
13. máj 2022

Bolelo to cely jeden tyzden, mna zaskocilo ze som slho nemohla poriadne otvorit usta

nata97
13. máj 2022

Som 5 dni po extrakcii 8 dolnej ,tiež berieem atb dalacin flecktor ..no stale to trosku boli v pondelok ma čaka dolna 6 nebojim sa tahania ale skôr čo potom... chce to čas na zatavenie 🙂

bellugia
autor
13. máj 2022

@pukina Ten Flector je asi na predpis, čo? 🙂
To máš riadne zlý príbeh o tomto... Osmičku operujú iba skutoční borci. Som rada za toho môjho, že to vie. Musím to zvládnuť ešte raz... 🙂 Najhoršie sú tie stavy po... A z antibiotík som slabá ako mucha.

bellugia
autor
13. máj 2022

@nata97 ||No veď toto, že tie stavy po sú najhoršie. Zákrok sa dá prežiť...

nenne9
13. máj 2022

Dnes mi to robili...zatial mierny opuch a mierne bolesti, jedla som na jednej strane normalne ze pizzu🙈ale tak po kusickoch a velmi dlho😃

nata97
14. máj 2022

@bellugia presne ,ale aj tak sa to da zvladnut.

pukina
14. máj 2022

@bellugia ano, flector na predpis. Ja som bola z toho prveho zubara total v soku, pretoze som na neho citala celkom chvaly, ale teda po tejto skusenosti a navyse aky bol arogantny, uz by som tam nesla ani keby mi zaplatili. Ak mas dobreho zubara, to je velky uspech! Rany sa zahoja a uz to budes mat za sebou 😊

jankasamulko
14. máj 2022

@bellugia mne vyberali dolnu teraz v tehu. Doktor super, zakrok super, rozbolelo to riadne po odzneni anestezi. Paralen velmi nezaberal. Do rana som nastastie opuchla a tym aj bolest rapidne klesla. Rozbolelo to nachvilu iba ked som to podrazdila nejakym jedlom. Stale tam mam ale dieru, cakam kym sa zrastie, lebo stade musim stale vyberat zvysky jedla. Uz je to pomaly mesiac

kavicka12
14. máj 2022

No mne pred dvomi rokmi vyberali dolnú 8 cítila som aj bolesť potom opuch bolesť doma no bol tam aj zápal a v januári som bola dať von hornú 8 to som ani nevedela kedy bola vonku asi za 15 sekúnd a večer som už jedla tyčinky ,žiadny opuch ani bolesť

bellugia
autor
14. máj 2022

@kavicka12 Horné sú iné, neviem prečo,je to s nimi ľahšie... 🙂

nikaa552
21. máj 2022

Ja som mala velmi bolestive vyberanie dolnej 8micky. Mala som ju az pri kosti takze to bolo hrozne.. ale kupodivu, prvy den som si hned po zakroku zacala prikladat studene obklady, mozno tak 2 tabletky som si dala. A vsetko ok, jedla som uplne normalne. A stehy ktore som tam mala sa mi "odviazali" same :D po par dnoch