Fair trade - hlavná problematika

alicbe
17. nov 2016

Prosím vás viedeli by ste mi dať radu alebo nápad čo by som mohla riešiť alebo aku hlavnu problematiku by som mohla riešiť pri teme fair trade? Ďakujem

biokozmetika
17. nov 2016

tak celkovo to je veľmi zaujímavá téma ale mňa by možno najviac oslovilo z toho: deti ako pracovná sila v non fair-trade výrobkoch alebo ekonomickejšia téma- konkurenčná analýza príbuzných výrobkov/podnikov a porovnanie fair trade výrobkov a klasického výrobku čo sa týka ekonomických nákladov a ceny. inak závisí čo študuješ: ak psychológiu tak možno to prvé, ak ekonomiku tak to druhé a ak politické vedy tak možno hospodárske podmienky (výhody na trhu a podpora štátov v EÚ pri fair-trade výrobkoch, medzinárodné dohody). možno osloviť firmu, ktorá ponúka fair trade výrobky 😉 téma na diplomku?

alicbe
autor
17. nov 2016

@biokozmetika hej studujem ekonomiku a musíme uviesť v soč nejakú problematiku čo budem riešiť , veď to poznáš

alicbe
autor
17. nov 2016

@alicbe a inak ďakujem veľmi pekne dúfam že by mohlo byť že cielom bolo poukázať na výhody a nevýhody na trhu a podpora štátov eu. Alebo tak nwm čo. A tuším u nas je obchod ktorý predava fair trade výrobky

biokozmetika
18. nov 2016

@alicbe držím prsty, ozaj je najrýchlejšia forma získavania info priamo od zdroja, ktorý by tie info mal mať, a teda ten obchod a už podľa toho sa ti môže téma nejako "vyšpecifikovať" 😉 dôležité je aby ťa tá téma aspoň trochu aj zaujímala a bavila- to sa ti bude písať omnoho ľahšie 😎 držím prsty nech to máš rýchlo za sebou 😉

alicbe
autor
18. nov 2016

@biokozmetika hej hej diki za radu ty si mala o com ak sa mozem spýtať?

biokozmetika
18. nov 2016

@alicbe ja už si ani presne nespomínam tak dávno to už bolo 😀 mala som čosi ako vplyv personálu na kvalitu služieb v hotelierstve (ja som bola ekonomika- obchodná fakulta so zameraním na cestovný ruch)-v podstate som cez dotazníky oslovovala hotely a UZ

alicbe
autor
18. nov 2016

@biokozmetika jaaj tak no pekne teda ja som na oa