Flak na nohe po vybratí kliešťa - možná borelióza?

vlada2401
28. aug 2018

Dobrý večer, chcem sa len spýtať či niekto nemá podobnú skúsenosť, pred dvomi tromi mesiacmi som mala kliešťa krásne sme ho vybrali a nič sa mi na nohe neobjavilo, zhruba po mesiaci som mala drobný malý fliacik keďže vôbec nevyzeral nejako zvláštne typický pre boreliózu som ho neriešila ale teraz ho mám zväčšený, budem musieť ísť pravdepodobne čím skôr na krv ale tí čo s tým máte skúsenosti vyzerá flak na boreliozu?vopred ďakujem za odpovede

beky1813
29. aug 2018

@marina24 chapem, ze mas zdravotne problemy, ale toto prehanas. Podla teba ma kazdy clovek na slovensku boreliozu. Ved to je blbost na entu. Nepoznam cloveka (okrem babatiek), co nemal kliesta. A mali by sme sa dopovat atb niekolko krat do roka od detstva.

liv1
29. aug 2018

@marina24 noo napísala si to hodne drsne. Vo viacerych veciach pravdu síce máš, ale poznám vyliečených chronických pancientov. Ktorí ale brali atb zo 2,3, či 4 roky. Je choré aby niekto bral mesiac atb pri každom kliestovi. Atb nie sú cukríky. Hoc viem presne čo borelioza je, bohužiaľ, rozhodne by som brat atb pri každom kliestovi neodporúčala kvôli iným možným následkom z atb. Kliešť sa dá poslať na rozbor, keď už teda ideme do podrobnosti...
@vlada2401 hoc to nie je typicky borel flak, podľa toho aké mas problémy je to veľmi pravdepodobne. Odporúčam ti pridať sa do tejto skupiny na FB, zároveň ihneď navštíviť lekára, pripadne ak chceš/môžeš investovať, ísť za jedinou doktorkou v SR, ktorá sa týmto ochorením zaoberá. Teda podrobne zaoberá. Rozhodne ti nebudú stačiť 3 týždne atb, ako ti naši bežní doktori budú odporúčať. Ak si mala kliesta pred 3 mesiacmi, ja nedoktor si myslím zo skúsenosti spolubojovníkov, že to bude minimálne na 2 mesiace brania atb. Držím palce, nech sa tej svinuchy zbavis, ak ju teda naozaj máš.

liv1
29. aug 2018

@marina24 beriem spat, nepísala si mesiac ale 5 dni, ale aj tak.. btw, poskytnes mi prosím ta mena tých naj infektokogov? Budú sa mi celkom hodiť. Dakujem

marina24
29. aug 2018

No to neni moj vymysel,to je nazor mojh

marina24
29. aug 2018

Mojho osetrujuceho lekara,a okrem toho ano,po kazdom kkiestovi by sa mali dat atb,potom uz borelu nic nezastavi,nie dopovst sa atb,ale co je to mes.vybrat neake atb ako sa dozivotne dat znicit tou pliagou?mne znicila zivot,lebo prave som si nedala toe atb pi kliestovi nikdy..
A hadam clovek si musi davat pozor na seba a mas kliesta max raz za rok...nie furt..preto raz do roka mat atb neni nic strasne.Ked ptm pride borela,este len vtedy budete roky na atb...radsej prevencia za mna..borela znici uplne zivot

liv1
29. aug 2018

@marina24 no pre tých ľudí čo majú kliesta raz za rok ok. Ale čo ti čo ich majú každý mesiac? Týždeň? No ale áno viem čo je to za chorobu, viem. Ja si zas myslím že najdôležitejšia je prevencia. Spreje, bledé oblečenie, potom hneď dať prať, hneď kontrolovať, nechodiť zbytočne do lesa do veľkých tráv. Radšej chodníky a tak.. ja už sa vedome vyhýbam takým miestam, ja nechcem aby už nikto z mojej rodiny nezažíval to čo ja. A teda neželám to nikomu a preto šírim osvetu kde sa dá..

vlada2401
autor
30. aug 2018

@marina24 tak som sklamaná s prístupu doktorky moja neordinovala a tá čo ju zaskakuje po trojhodinovom čakaní mi nechcela zobrať krv nasadila mi antibiotiká na 6 dní sumamed a že z toho sa neumiera že asi je to borelióza že dáme preventívne antibiotiká, utekala som teda do lekárne robila si test z krvy na boreliozu vyšiel negatívny a teraz netuším čo mám robit

beky1813
30. aug 2018

@liv1 ja aa vyhybam vysokej trave, do lesa nenastriekana nejdem a aj tak som mala kliesta? Dokonca 2 krat? Doteraz nechapem, ako sa na mna dostali. Po prechadzke po cyklotrase po asfaltke som si nasla kliesta. Druhy krat po tom, co sme sedeli na terase restauracie. Psa nename

le4
30. aug 2018

@vlada2401 ja by som na Tvojom mieste asi zobrala antibiotika a ked uz bude Tvoja dr ordinovat, vtedy nabehnut ku nej a poziadaj ju o testy, ci sa (potencionalna) borelioza naozaj preliecila. Co viem, tak sa robia testy aj po dobrati antibiotik, ci sa vsetko preliecilo ako malo.

frufruwa
30. aug 2018

Môžem sa pridať? Nie som si istá, niečo ma poštípalo začiatkom leta a teraz sa mi na tom mieste urobila aj kŕčová žila a to miesto je stále horúce. Áno pôjdem k lekárovi, len aspoň poradiť neviete, čo to môže byť? Ďakujem

titimata
30. aug 2018

Tak neviem ale ja by som brala ant cely rok v kuse, lebo.klieste idu na mna ako vcely na med, a musim poklopat zatiaľ nic koncom jula som si zoskrabala lista a ostala hlavicka, kt. Som si všimla az po dvoch dnoch tu som isla vybtat na chrirurgii, kedze kojim nic mi dr nedal ze uvidime o 6 tyzdov mozem ju mat nemusim niekto s nou zije cely zivot a o nej ani nevie iny maju problémy tak mi povedal on

titimata
30. aug 2018

@frufruwa aj komar môže prenasat aspon co viem znamy mal tak

liv1
30. aug 2018

@vlada2401 bože to je hus!!! Ja neviem čo iné povedať. Pridala si sa do tej skupiny čo som ti dávala? Tam sa opýtaj poradia ti

liv1
30. aug 2018

@frufruwa môže a nemusí byt borelioza šla by som na testy

liv1
30. aug 2018

@beky1813 a neboli ste predtým v prírode, že by si si to oblečenie neobrala a znovu dala? To je naozaj zvláštne. My chodíme aj po parkoch aj na chate v malých Karpatoch sme boli, aj na pikniku na červenom kameni a ani ja, ani mm ani deti ani jeden kliešť. Ja od detstva, a deti ešte nikdy. A aj tak mám tu svinu, lebo nejaký hmyz ma stipol

beky1813
30. aug 2018

@liv1 praveze nie, ako mam krpatu v kociku, do lesa a prirody nechodime

maminkalubka
30. aug 2018

@marina24 ja som behala s mužom dva roky po doktoroch. Až po takej dlhej dobe mu zistili boreliózu. A na 200% nemal kliešťa,muselo ho iba niečo uštipnúť

maminkalubka
30. aug 2018

@liv1 napíšeš mi prosím meno tej dr? Ďakujem

danajahotkova
30. aug 2018

@maminkalubka Kamarátka tá tiež bola na tom takto, chodila po doktoroch, kadečo jej už tipovali, furt sa jej pýtali na kliešťa všetci lekári a ona si nebola vedomá, že by niekedy nejakého mala a napokon diagnóza borelióza. Je toho čoraz viac. Človek aby sa mal na pozore neustále ☹

liv1
30. aug 2018

@maminkalubka Dr Durovska. V Prahe sa tým zaoberá Dr. Klubal

liv1
30. aug 2018

@danajahotkova bohužiaľ toľko ľudí ešte ani netuší že je chorých a trápia sa, a veľa ľudí netuší aka epidémia je a aké je to vážne. Osveta je stále slaba

marina24
31. aug 2018

@vlada2401 hlave to nenechavaj tak, hahaha sumamed na tyzden ?:D dobry vtip...dava sa na mesiac min. alebo doxycyklín- ao , mas boreliozu, neviem, ako ti to este napisat, ja som ani flak nemala,a mam ju a ty mas flak, tak co moze byt vacsim dokazom? Pytaj sa na infekcne,a prosim ta, nevyhadzuj zbytocne peniaze za testy z lekárne :D ved to su lapaky na peniaze, to sa musi zobrat specialny test wester blot,🙂 sumamed ber..uurciteporiadne,ale pytaj sa zaroven na infektologiu, kde ti nasadia na mesiac min. liecbu. nenechavj si to hlavne tak, borela uz je v tebe, musis teraz zabojovat proti nej.

liv1
31. aug 2018

@marina24 ak ma boreliozu mesiac je malo

liv1
31. aug 2018

@marina24 a testy su Elisa a Western blot, nie všade robia na vyžiadanie, vraj western blot je lepší

killfish
22. jún 2019

@vlada2401 ahoj, ako to nakoniec dopadlo?

vlada2401
autor
25. jún 2019

@killfish nebola potvrdena z krvi

simca06022011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz