Ganglion. Máte s ním skúsenosť?

alionuska
12. sep 2008

Chcela by som sa spytat,ci tu niektora z vas ma s tym problem.Ja som mala tento ganglion asi pred 10 rokmi a vtedy mi to lekar stlacil a zmizlo mi to.A teraz sa mi to zas stalo,iba s tym rozdielom,ze ma to aj bolí.Chcem sa spytat,kto ma s tym skusenost,akukolvek,ci sa tento hrbolcek na zapästi musi odoperovat, a ak ano,ako ta operacia prebieha.A hlavne,ako dlho to potom boli.Som uz objednana na ortopediu a asi ma poslu aj na chirurgiu...neviem,tak mi poradte!Dakujem.

wiki21
9. apr 2013

@sestri dakujem za odpoved uz som po operacii, robili mi to iba lokalne boliet to nebolelo az na druhy den, dnes som uz tri tyzdne po operacii a neviem, ci je to tym, ze sa mi to este hoji, ale znova ma boli ruka, mam tam aj taku ako novu hrcku, no mozno je to len opuchnute...pojdem na kontrolu a uvidime

wiki21
9. apr 2013

@many123 no tak drzim palce aby to nebolo ono 🙂 mna to tiez zase boli aj po operacii....ja to mam zrejme z pocitaca...a kedze sa pocitaca nemienim vzdat tak to budem mat zrejme stale...:(

many123
9. apr 2013

@wiki21 Dakujem 🙂 , ja som na tom podobne, este aj v robote sedavam 8-9hod.denne za PC....teraz sice materska ale tak dufam, ze nebudem mat problem babo udvihnut...

janyna9
27. apr 2013

Ja mam na obidvoch rukách v zapästí.Aj karpálny tunel,aj dupuytrenovu kontrakturu.Dali mi lieky od bolesti,nič to nerieši..Myslím,že je to z preťaženia rúk...A ak by mi to chceli operovať,tak neviem s čím začať.Many,kde Ti to robili a kto?Vďaka.

slavka024
10. máj 2013

takze tato operacia ruky (ganglionu) sa da robit aj bez celkovej anestezi?

cifra
4. jún 2013

Ahoj prave dnes som bola s mojou trojmesacnou dcerou u chirurga s ganglionom ktory ma nad obocim.nechceme jej to dat vybrat este aspon zatial.ved je este taka strasne krpata.... 🙂 povedal nam doki ze ak to neporaste a neboli tak to neako netreba riesit. 😅

luy
30. jún 2013

čaute,tri roky som sa trápila,gagngliom velkosti čerešne,a verte či nie poobede mi praskol,a to som bola už trikrát objednaná na operáciu,dvakrát mi ho odsávali,jupííí,keď prskol bolelo ako zlomenina ale len dve tri min. teraz úplne ok,mala som ho na zapästí

cawes
30. jún 2013

@luy uff aj ja ich tam mam na kazdom su male neni to vidiet, tak mi je to jedno, len ma bolia ruky 😀

anitka123
22. júl 2013

ja som mala ganglion veľkosti čerešne na pravej ruke medzi prstenníkom a malíčkom, mala som ho 4 roky a nebolelo ma to, len to nevyzeralo pekne, konečne som sa odhodlala ho dať odstrániť, bol to "dlhý proces" - najprv k obvodnej doktorke, potom ku kožnej a od nej na chirurgiu do polikliniky, tam mi povedali že na vyoperovanie treba dvoch chirurgov tak ma poslali do nemocky, tam mi povedali že mi to ambulantne nemôžu urobiť tak ma objednali na jednodňovú hospitalizáciu s tým že som musela mať spravené vyšetrenia ako pred operáciou v narkóze (KO, EKG), pred zákrokom som nemohla jesť ani piť (ak by bolo potrebné uspávať), nakoniec mi to umŕtvili lokálne ale to strašne bolelo (štípalo), potom mi ruka opuchla že som mala pocit že mi ju roztrhne, cítila som čo mi robili (cítila som všetko - také silné tlaky a štuchanie,ale bolesť nie) ale aj tak to bolo nepríjemné, celé to trvalo hodinu, mám 3 štichy, v prvé dni ma ruka dosť bolela, stále tŕpla a opuchnutá bola riadne, nedalo sa mi v noci spať, teraz som týždeň po operácií a je to ohodne lepšie, ja som poriadny strachoput a bojko tak neviem či by som sa na to dala ešte raz nahovoriť 😀

biakatbur
27. nov 2013

dobry den,ja som bola operovana asi pred 15 rokmi na ganglion,ale na chodidle,ale pred 5 rokmi sa mi objavil znova na tom istom mieste.asi posledny rok sa zacal zvacsovat a mal rozmer d10cm a v 1.5cm, pred par dnami praskol a zalialo mi to cely clenok a citim zvlastny pocit ako keby mravcenie teplo a pocit ako keby som mala cele chodidlo vo vode,zijem v uk a tu je liecba pomalsia,nasadili mi antibiotika a cakam ci to zmizne alebo nie,ak nie mam sa znovu dostavit,ma niekto skusenost s niecim takym ked to praskne???dakujem

biakatbur
27. nov 2013

@slavka024 ano je to len lokalna anestezia

biakatbur
27. nov 2013

@veve141 citala som,ze ked je nelieceny gnglion,tak ti to po case mozes sposobit ,prolemi typu:poskodenie nervu na mieste kde ho mas ,alebo ze to mas uz do konca zivota problem s obnovovanim sa ganglionu

silviak3
5. mar 2014

ahojte, pridavam sa do diskusie o ganglione. dnes je tomu mesiac co mi operacne odstranili ganglion zo zapastia . ostala mi jazva a pred 5 dnami sa mi tam znovu objavila hrca. takze mam jazvu aj hrcu naspat 😀 chystam sa na dalsie vysetrenie k inemu chirurgovi. dva roky som chodila k tomu istemu. vzdy mi vytiahol tekutinu a mala som pokoj,ruka ani zapastie ma nebolela. po zazroku je to ale uplne ine. stale mam bolesti. som z toho zufala 🙂 z mojej skusenosti nedoporucujem ganglion chrirgicky vyberat, radsej len odsat tekutinu ihlou. mala som to blizko slachy.

fellipe13
17. okt 2015

Ako @z_d_e_n_a , bol som tiez asi 6 rokov dozadu u Mudr. Pavla Ištoka (Tehelna) a najprv mi do toho pichal, asi 3x, ale stale sa ganglion na zapasti obnovoval. Tak navrhol operaciu (cca 50€, lokalna anesteza, hodina, ku koncu bolo dost citit tlaky/tah apod., taka tupa bolest), behom mesiaca sa mi ganglion obnovil.
Vysledok: jazva zrastla zle (kvoli novemu ganglionu o pol cm vedla, dnes ma asi 0,7cm priemer a som trvalo poznaceny...), presviedcal ma, ze to neni ganglion, iba vnutorny opuch (?). Spackane...
Pravidelne sa obnovoval, isiel som k inej lekarke (Euromed ambulancia, Kramare) a ona mi to spravila viackrat masazou, ze operacia nebola nutna. Trz je uz znova vacsi, pobolieva, idem tam zase...

NEOPEROVAT pokial vas to prilis neboli, skusajte injekcie ci rozmasirovanie. Vacsine sa to asi vracia :/

katka2808
26. jan 2016

Ahojte,
ja som mala gangliom na ruke z vonkajsej strany, asi dva ci trikrát mi z neho lekar vytiahol tekutinu a povedal, ze nabudúce, ked sa to znovu tektutinou naplni, uz radsej vyrezeme priamo puzdro.
Zrazu sa to ale prestalo vytvarat a teraz to mam pekné, preslo to same od seba ... 🙂 tak vam drzim vsetkym palce, aby sa to "vybavilo" aj vo vasich pripadoch takto samé.
U nas to mal aj moj ocino na ruke a odkedy mu to prasklo pri manuálnej praci, sa mu to viac nevytvorilo. Teraz mam podozrenie, ze sa to tvorí synovi na narte na nožičke, dufam, ze tiez mu to samé od seba zmizne... niekde som tu citala, ze deťom (80 %) to do roka zmizne samé od seba...

silwina
22. feb 2016

Som po operacii ganglionu. Sama si mozem za to ze som cakala ze mi znova zmizne. Lebo predtym 2x zmizol. Ale iba rastol a rastol az aj stvrdol. Uz sa nic nedalo robit. Len ho odstranit v nemocnici aj s pobytom tam. Ak by sa znova objavil alebo komukolvek v mojom okoli k lerarovi ho dovediem este v ten den 🙂 lepsie si ho nechat odstranit aj 3x ambulantne ako ist do plnej narkozy. Teraz ma caka este zdlhave liecenie hlavne pre to ze mi zasivali klbove puzdro.

majulka_2003
17. mar 2017

Alionuska neboj ja to mam tiez a mam 13rokov ...mne pichli okolo inekciu a vybrali a ma neuspali potom to zasili a o 2tyzdne vybrali stichy a bolo...to je vsetko... Neboj trochu to boli ale mas potom cely zivot pokoj...no pokial sa ri to nevytvori inde

pietro22
8. júl 2017

Ja som mal asi tyzden na chrbte ruky ganglion. Svietil som si biolampou, pouzival sacky cierneho caju ale nic nezabralo tak som si dnes jednoducho buchol knihou po tom a okamzite to zmizlo. Asi 3 min bolest a strpnutie prstov, tak som ruku vlozil do studenej vody a preslo to. Nasledne som si to obvazom stiahol aby vsetok ten sajrajt sa vstrebal do ruky.
Dufam ze to opatovne nenarastie

nika82
21. júl 2017

baby , mne idu vyberat ganglion zo zapastia, este aj budem hospitalizova, narkoza bud celkova alebo len do ramena - cize cela ruka.... ja sa normalne bojim, a to uz m ten ortoped 3x operoval takze ako taku doveru vnom uz mam

prosim ukludnite ma

zdenka13
5. okt 2017

@cifra ahoj.. chcem sa len opytat ako ste potom riesili ten gangliom u dietata nad obocim? dakujem, zdenka

stellu66
11. máj 2018

@alena.kenderova ja mam fangliom tiez na priwhlavku nohy a boli to nenormalne . Uz som to mala raz operovane potom raz sam od seba praskol a to mal dobrych 7cm. A teraz to je tu zas druha noc co nespim. Reparil draze a ibuprofenum nezabwraju. Palce na nohach mi kruti ako xhce. Pri opwracii som citila kazdy jeden pohyb a rez a myslim, ze druhy krat oslabovat slachu a revat od bolesti na stole uz nechcem.

gydy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika82
26. jún 2018

@gydy mne vyberali ganglion zo zápästia , bola som v celkovej narkoze a hospitalizovana 3 dni

gydy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika82
26. jún 2018

@gydy rehabka bolela, operacia cca hodinu lebo som to mala blizko tepny

freeze24
26. jún 2018

@gydy keby najdete fakt dobreho chirurga tak by to najskor skusil odsat. Ved to je jednoduchsie riesenie, preco hned operovat. Mne to na ruke odsal a uz vyse 2r mam pokoj. Jasne ze keby nepomohlo tak to riesi operaciou. Ale nastastie je to ok.

gydy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kloufd2
17. sep 2018

Dobrý deň. Mala som problém s gangliom. Bola som u mojej lekárky ktorá ma predpísal na chirurgiu. Tam mi to lekár podpichol ihlou. Už to nemám na ruke avšak ruka ma stále boli(taka pichlava bolesť, občas mi trpne.) Viete mi.poradit čo.si mam na to dávať .Alebo či mam s tym ist znova k lekárovi.? Ďakujem za kazdu radu

katarina.banska
12. nov 2018

@gydy ahoj, chcem sa opytat ako ste na tom s ganglionom na nohe. nasa mala 5 rocna ho ma tiez, vzadu kolienka. dr. vravi, ze ganglion a mam ho len masirovat a mal by sa vstrebat. no zatial nic, stale to tam ma. o operacii nehovorila, ale sa bojim ajtak......... vasa sa aj stazovala na bolest? nasa nie

nika82
17. nov 2018

@silwina prosim ta ja som oproti tebe mala ten ganglion minimalny a hned mi to operacne riesil ortoped a teraz po ruku to vyzera na recidivu