Ganglion. Máte s ním skúsenosť?

alionuska
12. sep 2008

Chcela by som sa spytat,ci tu niektora z vas ma s tym problem.Ja som mala tento ganglion asi pred 10 rokmi a vtedy mi to lekar stlacil a zmizlo mi to.A teraz sa mi to zas stalo,iba s tym rozdielom,ze ma to aj bolí.Chcem sa spytat,kto ma s tym skusenost,akukolvek,ci sa tento hrbolcek na zapästi musi odoperovat, a ak ano,ako ta operacia prebieha.A hlavne,ako dlho to potom boli.Som uz objednana na ortopediu a asi ma poslu aj na chirurgiu...neviem,tak mi poradte!Dakujem.

alionuska
autor
12. sep 2008

A takto nejako to vyzera,aby ste vedeli o com pisem. 😉 http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://fa...

asitka
12. sep 2008

alionuska...poradiť Ti neviem, ale držim pršteky.... 😉 aby bolo všetko rýchlo vporiadku...

alionuska
autor
12. sep 2008

Asitka,ty si aka zlata..??!!!Vies co,niekedy mam pocit,ze ja musim mat naozaj vsetko!Myslim to teraz ironicky,lebo v poslednej dobe sa mi akosi smola lepi na paty.Najskor mi zomrelo babatko,potom mi doktor nasiel cystu na vajecniku a teraz mam este aj takuto potvoru!No hadam sa zas raz nesklamem v nasich lekaroch a daju to do povodneho stavu! 😖

sirinka
12. sep 2008

alionuska co viem o gangliomoch, ze sa radi vytvaraju stale nove, su chirurgicky pomerne jednoducho odstranitelne a nesposobuju nejake vazne problemy. mala to jedna moja spoluziacka, ja nie a vacsinou sa jej po odstraneni vytvoril novy ale na inom mieste.

alionuska
autor
12. sep 2008

No dakujem!Takze sa toho uz nemusim nikdy zbavit??? 😕

sirinka
12. sep 2008

alionuska tazko povedat. starky zase mal najprv tukovy a na jeho mieste sa mu po rokoch vytvoril gangliom a ten mu vybrali a doteraz ma pokoj, takze to je asi dost individualne.

miriel
12. sep 2008

Ahoj Alionuska,

no ja som mala niekolko rokov cystu na zapasti, lekar mi to odstranil (len vysal tu tekutinu s nejakou ihlou) a povedal, ze ked to este 2-3 krat narastie, tak mi to daju chirurgicky prec. ASi 3 tyzdne po tom som to uz mala naspat, tak mi to zase daval prec, potom sa to zase objavilo..vtedy mi to pri volejbale prasklo a mala som dlhsi cas pokoj a naposledy asi pred rokom mi to uz narastlo take velke, ze mi to prasklo spontanne a tak si klopem, lebo odvtedy mam pokoj. A bolievalo to..asi hlavne pretoze to bolo na zapastnom ohybe, kde sa ruka stale namaha.
Inak podla mna je operacia najvacsia sanca ze sa toho nadobro zbavis.

sestri
12. sep 2008

alionuska...ja som mala ganglióm, ale na chbte ruky...tŕpli mi z toho prsty...teraz v lete mi ho zoperovali a chirurg mi povedal, že sa to môže a nemusí vrátiť...ak ti neprekáža,nič s tým nerob...ak ti to vadí a bolí ťa, daj si ho vybrať...to či sa ti vráti,alebo nie závisí od veľa vecí...

alionuska
autor
12. sep 2008

No ved ja uvidim,co mi povie na tej ortopedii.Citala som,ze davaju nejake cviky na to a ze to vyberanie tou ihlou fakt dost boli.Je to pravda?Lebo ja som taky bojko!...Inak mi to nevadi,je to vidiet,len ked zaklonim ruku von a takto normalne to ani necitim,len ked sa toho dotykam,alebo mam ruku polozenu ....Aj teraz ma to boli,ked pisem.Nemam to ja z toho internetu??? 😀 😀 😀

sestri
12. sep 2008

môžeš to mať aj z preťaženia ruky písaním na klávesnici...mne do toho aj pichali a nebolo to také hrozné...

sestri
12. sep 2008

myslím, že ak s tým nemáš veľké problémy, daj si to aspoň pichnúť a vysať...mne to museli operovať.

anjelik037
16. máj 2009

ahoj.prve som po dvojitej operácii ganglionu zápastia.najprv mi to robili laparoskopicky, ale nepodarilo sa to úplne odstránit, tak na druhý deň ma znova rezali a mám krásnych 8 stehov, jazva ako z rozprávkz.fuuuuuuuuuuuuj, ale najhoršia bola narkóza.no proste horor.ale aj tak a´dakujem,dúfam,že sa už pani doktori nepomylili. 🙂

alena.kenderova
11. jún 2009

Ahoj, chcela by som sa opytat.Narastol mi ganglion na pravej nohe, hned tam kde mam clenok,(vyzera to ako obrovsky clenok,) povedali mi ze je to ganglion a uz mi ho vytahovali dva krat.Raz co som videla naposledy svoj clenok normalny ale hned ako som prisla domov som tam mala hnusnu hrcu ktora ma este k tomu zacala boliet(.Predtym vytahovanim ma to az tak nebolelo).Robim krasokorculovanie a velmi ma to boli, je to sport ktory zboznujem ale po druhy krat ako mi to vyberali mi to narastlo znova a boli ma to aj cez den aj ked kracam zle stupim na balete ked mame napnem nohu.:((( je to velky problem ale na dalsie vytahovanie uz radsej ani nechcem ist.Co tomu moze pomoct okrem takychto metod-vypichnutie , operacia? davam si na to vselijake gely zohrievam si to aj studenou aj horucou vodou , nic nefunguje...Jedine co niekedy pomohlo bolo ked som bola dlho na lade a ked som si vyzula korculu bol zmenseny..ale to zasa popritom velmi trpim.Operacie sa bojim, lebo kazdy ma len zle skusenosti a aj tak to znova narastie , pride mi to ako zbytocna bolest.Co moze este pomoct??
dakujem

alicenka
11. jún 2009

ja mam tiez ganglion na zapasti, lekar mi povedal, ze je este malicky, ale ak by rastol, tak ho bude treba vybrat... zaujimave je ale, ze mi najskor povedal, ze bolest zapastia s tym nesuvisi, ze ho mam asi skor presilene, trosku mi ho postlacal a odvtedy som mala ako zazrakom na chvilku pokoj, ale teraz citim bolest znova.. akurat ze mi to nerastie... nastastie, takze sa necham prekvapit 😅

janka.janka
24. jún 2009

Mozem Vam povedat, ze ja som ho mala na kolene z vnutornej strany a nebola to ziadna radost, ale obrovska bolest ( hlavne v noci). O ziadnom vytahovani injekciou sa so mnou nikto ani nebavil, hned prisla na rad operacia a ulavilo sa mi po nej. Budu to 3 mesiace, co som tam bola a nelutujem to! Ostala mi sice 7 cm jazva a 2 mesiace som mala co sebou robit, dokonca este aj teraz mi ta operovana noha opucha... Predtym ako som tu operaciu podstupila, citala som si o tom nejake veci, ze ked to vytiahnu, strasne to potom boli, ale z vlastnej skusenosti viem, ze to bola hlupost, mna nic velmi nebolelo a ta mierna bolest sa nedala vobec porovnat s tym co som prezivala predtym. S tym ze sa mi to moze objavit znovu, ma upozornili pri prichode do nemocnice, mavam stresy z toho, ze mi to opat rastie, ale dufam, ze to je len plany poplach...alebo aspon par rokov neda ganglion o sebe vediet...
Vsetkym Vam drzim palce, aby ste to statocne zvladali 🙂

15martinka10
7. apr 2010

ahoj,ja mam dcerku,ktoru operovali ked mala styri roky.Mala ganglion na narte pravej nozicky,povedali,ze sa snazili to vybrat vsetko.Do troch mesiacov od operacie mala to uz na obidvoch nohach,chodili sme aj po vysetreniach,len vzdy jej vysetrovali vsetko to co nemuseli a ponachadzali vsetko ostatne,len mi nevedeli povedat,preco sa jej to stale tvori a co to presne je.Bola som s nou aj u ludovej liecitelky a musim uznat,ze sa jej to zastavilo a skoro az zmyzlo.Neviem ci to bolo tym,alebo ci to bola nahoda,ale ustalo to.Teraz po deviatich rokoch,dcerka ma trinast,sa jej utvoril ganglion na kolene.Behom tyzdna bola operovana a teraz mame ist na dalsie vysetrenia do BA,alebo do Piestan.Vraj to ma reumatickeho povodu,ale ze je na to primlada,aby take nieco uz mala,ze jej to vcas zachytili.V pondelok ideme k ortopedovi,tak som zvedavy ako to bude dalej.Ale musim podotknut,ze po operacii mala bolesti asi tak tyzden,potom sa jej to zapalilo,tak brala antibiotika,ale teraz ju to neboli.

bubinko83
21. okt 2010

baby aky je postup pri diagnostikovany tejto choroby? Da sa stym byt aj PN alebo nie? Platim si DNPO .Mam ganglion na zapästi a dost mi trpne už ruka až po laket.Hlavne v noci. ☹

z_d_e_n_a
15. jún 2011

prvá operácia gangliomu na ruke ma u Mudr. Ištoka vyšla okolo 80,- Eur, za mesiac sa mi to na ruke vytvorilo znovu 😒 , druhú operáciu mi ten istý doktor urobil zadarmo ako reklamáciu, no a po mesiaci sa mi to začalo zase vytvárať a stále sa mi to zväčšuje, nemám chuť ísť na tretiu operáciu a za tým istým chirurgom už vôbec nie, pretože pri druhej operácii mi to málo umrtvil a normálne som cítila ako mi to zašíval 😝 ....a bol dosť nepríjemný, takže dve operácie u neho mi stačili
nikdy viac 😝

stardust
4. nov 2011

@bubinko83 mas uz termin na to operativne odstranenie gangliomu? Mna to caka o tri tyzdne.

elenka74
21. nov 2011

@stardust ja tiež potrebujem poradiť ohľadom tejto pliagy. synovi takýto ganglióm zistili asi minulý týždeň na chirurgii - má ho na prste na ruke - a kázali nám ísť ešte na ortopédiu a potom ho budú asi operovať. chcela som len vedieť, či sa tá operácia robí len tak ambulantne alebo normálne v narkóze a čo potom, chodíš na nejaké preväzy a pod. dík za radu

stardust
21. nov 2011

@elenka74 ahoj, vy z toho obycajneho gangliomu robite hotove rososo 🙂 Na gangliom sa neumiera 😉 Ma s nim nejake problemy? V Nemecku sa robi operacia ambulantne,pricom pacient si moze vybrat druh narkozy. Chirurg, co mi to vyrezaval, preferoval umrtvenie celej hornej koncatiny pred lokalnym umrtvenim, ale anesteziologicka sa mi snazila nahovorit celkovu anestezu. Po desiatich dnoch sa davaju stehy dole, po styroch dnoch uz nemusim chodit s obvazom, staci prelepovat naplastou.

veve141
30. sep 2012

ahoj chcela by som sa opytat som 4roky po operacii ganglionu a staoe mam problemi co sa tyka bolesti a obnovovania 😒 ale posledne 4dni nemozem s rukou ani hybat a palce mi trpnu neviete mi nieco poradit? dakujem 🙂

eptesicus
5. okt 2012

no baby, ste mi nahnali strach. Mne sa tato pluha spravila na nohe, na vonkajsej casti priehlavku. Pred rokom mi to lekar "rozpucil" prstami a skoro som ho pritom pohryzla, bola to sakramenska bolest. Dal mi nejake gely proti reume a ze ak sa to obnovi, treba to vyrazat. Po mesiaci mi tonarastlo zas, alekedze som mala 4 mesacneho syna a 2 rocnu dcerku, nebola sanca dat si to von. A tak som rok preskakala striedavo v bolesti, striedavo bez nej. Najhorsie bolo nosit zavrete topanky v zime. Toto leto mi vsak nan padlo drevo pri chystani na zimu - 2 tyzdne bolesti, chodila som ako Qasimodo, predvcerom som si nan trafila detskou postielkou a zas taka bolest, ze som musela do crosiek vyrezat dieru aby som ich mohla obut a chodit. Dnes ma objednali na chirurgii na odstranenie na 25.1. !!!!! Neviem co budem robit uprostred zimy s dorezanou nohou a s 2 detmi. Malybude mat 1,5 roka, dcerka 3,5. Mam sa vraj pripravit na 2 - 3 tyzdne bolesti. Dufam, ze horsie ako teraz to uz nebude, ale ak to zas narastie, ale mi klepne...

intersport
10. feb 2013

ahojte tak ja som už mesiac po operacii gangliona mala som ho na pravej ruke palec ukazovak ako sa roztahuju tieto prsty rovno pri slache hnusoba bolelo ma to dost a som pravacka tak pri mojom sporte to potrebujem odstranit...operacia trvala asi hod 10min prebehlo to v lokalke na oper sale ...kokos bolest opichov ale do 5min už rezali ...nakolko to bolo pod slachov tak bolo nutene mi vyklbit palec aby sa tam dostali ....po odstraneni mi vratil trochu palec na miesto zasili ranu a o týzden kontrola výber stichov a vratenie palca do klbu🙂))fasa bolest potom obstrek a na podiv to mam znova na tom istom mieste a boli to kožu mam trochu skratenu neodtiahnem palec ako na druhej ruke....neviem ci mam ist znova do toho sport potrebujem tak asi ano🙂vraj sa do toho miesta da vpichnut tekutina ktora to spali a nenarastie už nic....nechapem preco to tam nedaju hned...drzim palceky vsetkým....

sestri
11. feb 2013

Ahojte...mne narástol do mesiaca naspäť, ale tento krát s ním nemám žiadne problémy, tak som to už neriešila. Mám ho tesne pri jazve, ktorá mi ostala z operácie...je to 4 roky.

wiki21
12. mar 2013

@intersport zdravím mam ganglion na zapästí na pravej ruke, chcela by som sa opýtať niečo bližšie ohľadom tej operácie keďže ma čaká budúci tyždeň. Zaujímalo by ma, či ma tá operácia nejak bude obmedzovať, príp. či budem vedieť písať na druhý deň po operácii. Či sa to dlho hojí ta rana...Ďakujem vopred za všetky odpovede 🙂

wiki21
12. mar 2013

@sestri zdravím mam ganglion na zapästí na pravej ruke, chcela by som sa opýtať niečo bližšie ohľadom tej operácie keďže ma čaká budúci tyždeň. Zaujímalo by ma, či ma tá operácia nejak bude obmedzovať, príp. či budem vedieť písať na druhý deň po operácii. Či sa to dlho hojí ta rana...Ďakujem vopred za všetky odpovede 🙂

vvvvvvvvvv
2. apr 2013

Čaukoooo!
Ja mám ganglion na zápesti a nechcem ínsť do narkózi ale musím. Céra mi vraví že to nič nebude a ja jej verím...

😀 😀 😀 😀 😀 😀

sestri
5. apr 2013

@wiki21 prepáč, málo sem chodím, asi už máš po operácii...tri týždne som mala zaviazanú ruku.
Ako si dopadla?

many123
9. apr 2013

@wiki21
@vvvvvvvvvv ahojte, ja som mala ganglion na obidvoch rukach na zapasti (ja som ani v obidvoch rukach neudrzala pohar vody), obidve mi operavali pod celkovou narkozou, cca mesiac som bola s rukou odpisana a potom pomalicky zacinala som cvicit....a dnes mi na pravej ruke zase vykrka nejaka hrcka a boli ma ruka ☹ len dufam, ze sa mi to nevracia...pravu ruku mi operovali 7 rokov do zadu...tak sa modlim, aby to bolo len pocasim...