Gardnerella vaginalis

nuvaring
14. okt 2014

baby, please radu....neviem, ako sa postaviť k nasledujúcej situácii...Včera som bola na preventívke u gynekologičky, mala mi zobrať cytológiu, ale nestalo sa, lebo mám vraj bakteriálnu vaginózu, vyslovila podozrenie na gardnerellu vag. A tvárila sa tak aj komunikovala so mnou tak, ako keby som mala prinajmenšom syfilis….pričom ja nemám žiadne problémy ani prejavy ani nič…a celkovo cítila som sa strašne trápne, lebo si zakladám na svojom intím. zdraví a zrazu toto???? Ešte pred mesiacom, ked som bola u nej a vyšetrovala ma kvôli nuvaringu, som bola v poriadku, zdravá, tak ma to dosť zaskočilo. keby som tam nešla, tak to proste nezistím nikdy a možno by bol väčší kľud v mojej duši, lebo teraz absolútne netuším, ako sa postaviť k tejto situácii. Hned sa ma pýtala či mám stáleho partnera. ja mám stáleho, stále spávam iba s ním, rovnaké praktiky, rovnaká hygiena, tak ja neviem už ako je možné, že mesiac dozadu som bola ok a zrazu nie…..ale či on je stály, to neviem, ani nezisťujem, ani neriešim, lebo to neovplyvnim a navyše ja s partnerom nežijem, čiže neviem ako sa zachovať. Či to mám riešiť alebo neriešiť alebo čo??? Dala mi liečbu aj pre neho, ale tým, že s ním nežijem, mi to príde divné, pričom ja fakt netuším, či on okrem mňa niekoho ešte nemá a keby som mu tie lieky aj dala, možno ich ani vôbec nebude užívať, možno bude podozierať mňa, možno sa na mna už bude dívať inými očami, možno sa náš vzťah úplne naštrbí, ja fakt neviem…..nikdy v živote sa so mnou neliečil žiaden partner, hoci už kedysi dávno som mala túto kombináciu entizol tabletky aj vaginálny. (asi 12 rokov dozadu). Ja zdieľam názor, že obaja partneri sa majú liečiť vtedy, kde ide o vážnú pohlavne prenosnú chorobu a nie disbalanciu v pošvovom prostredí ženy….ja som rozhodnutá nepovedať mu nič, preliečiť seba a keby sa to vrátilo, potom budem konať…fakt neviem…
Navyše kombinácia nuvaring a entizol….účinok určite nebude zachovaný 

adrioska
14. okt 2014

Ano, mas to riesit a povedat aj jemu. Dat mu lieky. Ja na tom nic zle nevidim.

lalinko2010
14. okt 2014

@nuvaring ahoj, ak sa nebude liečiť aj on, tak sa zbytočne budeš liečiť ty, proste ste dostali lieky - pre sebe a aj pre partnera.
je ťažko radiť ak nechceš postúpiť liečbu spoločne s ním.
ak s niekým spávam, tak mám nie 100% istotu, ale istotu že mi je verný, či ja alebo on mne. to že nežijete spolu, neznamená že ťa podvádza.
rieš s ním.

mircalla
14. okt 2014

@nuvaring Tak to si pis, ze sa to vrati....Jasne, ze sa musite liecit obaja, je to uplne bezna infekcia. A snad nepoznam nikoho, kto by nemal daco aspon raz v zivote. Nechapem, coho sa bojis. Kopec tychto veci vznika napriklad z antibiotik. Robis z toho zbytocny problem.

Dala mi liečbu aj pre neho, ale tým, že s ním nežijem, mi to príde divné, pričom ja fakt netuším, či on okrem mňa niekoho ešte nemá a keby som mu tie lieky aj dala, možno ich ani vôbec nebude užívať, možno bude podozierať mňa, možno sa na mna už bude dívať inými očami, možno sa náš vzťah úplne naštrbí, ja fakt neviem….

pises tu,ze nevies, ci sa vas vztah nenastrbi a zaroven, ze nevies, ci okrem teba este niekoho nema, vsak to po se citaj? to je co potom za vztah?

sue
14. okt 2014

Zbytocne bude uzivat lieky ty,ak tvoj partner nie 🙂

ciusinka
14. okt 2014

Ak nedas lieky aj partnerovi a on uz v sebe tiez nieco z toho ma,tak si to budete len pekne krasne dokolecka posuvat..Ked lekarka povedala,ze lieky ma brat aj on,tak ich ma brat aj on.Bodka.

A nehnevaj sa,ale trosku nerozumiem tomu,co je to za vztah,ze ty nevies,ci on spava aj s inymi..To,ze spolu nezijete predsa neznamena,ze on si moze spavat s kym sa mu zachce,toto by ste si podla mna mali vyjasnit..Aby sa ti nabuduce nestalo,ze namiesto tohto budes mat naozaj ten syfilis..

0silvia0
14. okt 2014

@ciusinka tiež by ma skôr ako nejaká bakteriálna infekcia trápilo čo to mám vlastne za vzťah... nechcela som rýpať, ale keď si to už začala 😎

vejula
14. okt 2014

@nuvaring nerozumiem na ake baze funguje tvoj vzťah s priatelom, ked ťa netrapi či ma iné. No ale k veci, ak teda ma okrem teba iné milenky, tak aj v prípade, že sa preliečite obaja, to môžte chytiť naspäť. JEdine, že by sa preliečili okrem vas dvoch aj tie potencionalne milenky tvojho partnera 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nuvaring
autor
14. okt 2014

vzťah neriešte, obom nám vyhovuje tak, ako je...a ja si nemyslím, že by niekoho mal, nič tomu nenasvedčuje, verím mu, ale tak ruku do onňa nikdy nedám za žiadneho chlapa, čiže asi tak....mne príde len divné to, že ak som mesiac dozadu nemala nič, úplne nič a zrazu to mám, pričom sa nejedná o žiadnu pohlavnú chorobu, tak ozaj neviem, ako je to možné, lebo ako vravím, nič absolútne nič vo svojom živote, hygiene, v ničom som nezmenila, nebola som chorá, neužívala atb nič...mne skôr príde divné to, že je to z ničoho nič....ak to má aj on, tak to musel mať aj pred mesiacom a všetko bolo ok

trgypadl
14. okt 2014

@nuvaring ahoj,gardnela sa u chlapov bezne nepreliecuje,len ak sposobuje chlapovi problemy.a nejde o nic katastrofalne,len sa v posve premnozili prirodzene bakterie

mircalla
14. okt 2014

@nuvaring a ako vies, ze si nemala nic? robili ti stery? na tuto bakteriu sa ster nerobi, mozno ho brali kvoli vysledku cyto
ak mate takyto volny vztah len kvoli sexu, tak si o to normalnejsie mala na to reagovat....ze to nebude nic nezvycajne
nerozumiem preco ti to tak vadi, ze by si pripadne mal preliecit (ak to je potrebne), neni to ziadna hanba

rakywanda
14. okt 2014

@nuvaring no z "luftu" si to asi nechytila...mala si sa pýtať lekárky z čoho si to presne mohla dostať, ak si nič nemenila, a je tu možnosť že z chlapa a pretože ruku do ohňa za neho nedáš, on to tiež mohol dostať od nejakej a na teba preniesť,
ak by mňa chlap takto zapelešil, tak to vypoklonkujem zo života a tie lieky nech si ide sám pýtať od lekára

sissy27
14. okt 2014

@nuvaring no takto.. čo sa týka partnerov, tam si ani jedna z nás nemôže byť na 100% istá, že sa neudialo čosi aj mimo 😅 jedine teda žeby bol dotyčný pripútaný na lôžko a ona jeho opatrovateľkou na 24hod denne, ale aj to verím, že ak by chcel, tak by si tú cestičku našiel 😀
a že si pred mesiacom bola ok je pekné, ale vieš, aj tí čo majú vážne choroby, boli pred časom ok, toto nie je vrodené..z toho, čo si napísala, to vyzerá tak, že máte hodne voľný vzťah, tak v takomto prípade by bolo snáď na mieste používať kondóm....to len tak do budúcna no a čo sa aktuálneho stavu týka - či sa ti to páči alebo nie, treba preliečiť aj partnera (a v prípade, že on je aktívny aj inde, tak aj ju / ich), inak budete v jednom kolobehu... preliečiš sa, on ti to vráti a časom budeš už aj rezistentná na liečbu... aha, vlastne teraz čítam, ty si rozhodnutá nič nepovedať, budeš ďalej trtkať s nejakým oným, čo ani nevieš kade chodí, bez dôvery, bez normálneho vzťahu... tak good luck a mimochodom, keby si sa takto rozhodla mu nepovedať o syfilise, kvapavke, či iných chuťovkách, tak na to sú už aj paragrafy...

nuvaring
autor
14. okt 2014

@mircalla no lebo má vyšetrovala zrkadlami a bola som "čistá" a teraz len vložila zrkadlá a skoro odpadla....že to snáď neni ani možné....ona je taká poctivka

mircalla
14. okt 2014

@nuvaring nuz my to tu nevyriesime, proste sa ti tam tie bakterie nejako medzitym dostali.....nemuselo to byt pohlavnou cestou, ale islo o premnozenie tejto bakterie
inak nemala si nahodou krvacanie po styku? svrbenie, scervenanie? to prave tato bakteria moze (aj ked nemusi) sposobovat

trgypadl
14. okt 2014

Baby sa spamatajte trosku,Vy ju tu riesite sko keby mala hiv....dnes je to bezny problem bakt.vaginoza.a riesit jej vztah nemate pravo! Pytla si radu ohladom zdr.problemu

nuvaring
autor
14. okt 2014

@vejula a presne toto je moja dilema,že ak by bola iná v obehu,tak to jednak nezistim a jednak liečbou nič nedosiahnem....aj keď vravím,sme vo fáze,kedy nie je dôvod neveriť....

nuvaring
autor
14. okt 2014

@trgypadl ďakujem za pochopenie témy

sissy27
14. okt 2014

@trgypadl no v prvom rade ona sa chová, ako keby mala hiv... že preboha len to nepovedať, lebo čo si o mne pomyslí... no chlap si o žene, ktorá je ochotná k voľnému vzťahu, aj tak myslí svoje, takže tu nie je akú mienku pokaziť... a práve preto, že je to viac menej banalita, ale ide v prvom rade o jej zdravie, tak by z toho ona nemala robiť vedu a trvať na preliečení partnera... toť vsjo...

trgypadl
14. okt 2014

@sissy27 lenze partner sa pri bakt.vaginoze bezne nepreliecuje.Vy tu nie ste od toho, aby ste sudili, co si o nej dany partner mysli.je to ich sukromna vec ak im to takto vyhovuje.

adeala
14. okt 2014

@nuvaring vobec to nemusí mať súvis s tým, že by ťa aj podvádzal, oveľa častejšie to sposobujú iné veci.. u teba by som vyzdvyhla Nuvaring, ktorý zvyšuje náchylnosť najviac z celej HAK a ak sa sprchuješ viac krát denne a používaš mydlo na intímnu hygienu, prípadne robíš výplachy pošvy alebo na utieranie používaš zase utierky na intímnu hygienu.. všetko to zvyšuje náchylnosť. Teraz je to veľmi časté ochorenie, práve kvoli HAK a prehnanej hygiene.

nuvaring
autor
14. okt 2014

@trgypadl presne to si myslím aj ja,že bežné sa chlap nelieci....keby išlo o chlamydie,syfilis alebo inú pohlavne prenosnu chorobu,ani by ma nenapadlo o tom polemizovať predsa

trgypadl
14. okt 2014

@nuvaring no lenze na taketo ochorenia sa musia urobit specialne kultivacne vysetrenia, z beznej kultivacie to nezisti.takze ak by si chcela mat istotu, tak by som si dala spravit kultivacie na sex.prenosne ochorenia

adeala
14. okt 2014

@nuvaring bakterialna vaginoza je pohlavne prenosná choroba a určite by som to partnerovi povedala už len z vlastnej slušnosti (to, že teraz nemožeš mať styk je ti asi jasné). Pri mykóze sa tiež lieči aj chlap a tiež to nie je žiadna smrteľná choroba.

sissy27
14. okt 2014

@trgypadl tak nemusela informovať širokú verejnosť o tom, ako fungujú a bolo by to bez poznámok...

@nuvaring áno, aj v takýchto prípadoch je vhodné preliečiť aj partnera, nemusí mať síce príznaky, ale môže prenášať baktérie a si v jednom kolotoči... btw. nemala by si problém povedať mu, že je v hre syfilis, to by bolo bez debaty, ale takúto v podstate nie neobvyklú vec máš problém? a veta "pred mesiacom som bola v poriadku a zrazu nie som" tak to je fakt za 100bodov...

trgypadl
14. okt 2014

@sissy27 no a to, ze by ste si tie poznamky odpustili, tak to by Vam asi velmi ublizilo, vsak?

sissy27
14. okt 2014

@trgypadl každá akcia vyvoláva reakciu... asi toľko...

vejula
14. okt 2014

@nuvaring no tak mu daj lieky, čo ti predpisala gyn., nech sa prelieči, prelieč aj seba, a ak sa po mesiaci objaví podobný problem, tak už asi vieš, kolká bije. A hodila by som reč.

nuvaring
autor
14. okt 2014

@adeala dr. povedala,že to nie je sex.prenosna choroba, ibaže si to môžme podávať dookola raz s príznakmi,inokedy bez.....a výsledky kultivacie nemám, gard.vag. vyslovila iba ako podozrenie,výsledky budú o pár dní

adeala
14. okt 2014

@nuvaring je to sexuálne prenosná choroba, ako inak by ste si to mohli podávať stále dookola? Silou vole? Je to jedna z najrozšírenejších pohlavne prenosných chorob vobec.