Gastroezofageálny reflux u dospelých

vejula
23. okt 2011

Ahojte. Videla som tu temu o refluxe, no tykal sa malych detičiek u ktorych je to časte. No chcela by som sa spytať či mate niekto z vas dospelych s tymto problem. Ja som bola aj na gastroskopii (tušim sa tak vola to vyšetrenie s tou hadičkou) a zistili že mi nedoviera kardia ani pylorus a mam zapal žaludka i pažeraka. Kedže ešte kojim lekar mi nechcel dať žiadne lieky a odporučil len piť šťavu zo zemiakov.
Ale nie o tomto som chcela. TEmu som založila hlavne preto, že by som sa chcela dozvedieť čo vam pomaha pri tejto diagnze. Či viete o nejakych prirodnych alternativach ktore by mohli pomôcť. A tiež chcem aby sme sa troška podporili pri dodržiavani stravovacich navykov ktore treba dodržiavať. JA mam totiž problem hlavne ked sa prejem, vtedy sa mi začne všetka potrava vracať do ust. A velmi sa toho chcem zbaviť, ale mam niekedy taku slabu vôlu že si proste nepomožem preženiem to a potom trpim...
Tak ak mate niekto podobny problem prosim napište a podporme sa spoločne.

papyx
22. feb 2022

@mlpj prosim ta mozes mi napisat ake lieky na tlak si brala a na ake ti ich potom zmenili, mam ten isty problem bral som concor ktory mi zmenili na nebilet ale ten problem s hrdlom sa este zhorsil, budem vdacny za tvoju radu lebo uz som v koncoch.

mlpj
22. feb 2022

@papyx ano z nebiletu som ja kaslala...ale len lekar vam može zmenit on bude vediet najlepsie...vela sily....

papyx
22. feb 2022

@mlpj dakujem zajtra budem volat s lekarom ohladne zmeny lieku len by som chcel vediet ci existuje nejaky liek na tlak z ktoreho sa ten reflux nebude vracat alebo ktory pomohol Vam, dakujem za odpoved

papyx
22. feb 2022

@mlpj a este som sa chcel opytat ako dlho trvalo kym sa to dalo do poriadku po vysadeni toho nebiletu, nechcem velmi uzivat oprazol alebo noplazu nakolko znich ma boli este aj zaludok, ja nemam vobec take priznaky ako tu vacsina opisuje, len to hrdlo sa mi velmi zhorsuje uplne je podrazdene a hlavne v noci sa budim na strasne sucho v ustach a posledne dni uz som zachripnuty, a bol som aj na orl aj alergo vsetko negativne a celo to zacalo pred 3ma mesiacmi ked som zacal brat ten nebilet na tlak

mlpj
23. feb 2022

@papyx tento problem som mala aj ja, ja som sa nachodila po dr, ale nikto nic ani na orl, ale ta mi povedala že treba premastovat hrdlo, tym že je sucha sliznica tak je hrdlo akoby zapalene...a vela vela pit...vodu..myslim že poliekoch bolo aj po týzdni lepsie ked mi zmenili, ja beriem concor a losartan, ale každy sme iny a nemusia vam sadnut...ja som kaslala v use asi rok uz to bolo neznesitelne, takže viem co preživate....vela sily ale hlavne aj pszchika aby bola v pohode.....

mlpj
23. feb 2022

nolpazu som brala tiez ta je ok

danka_111
10. apr 2022

Dobrý....nevedel by mi niekto poradiť? Zo skúsenosti🙂Dlhodobo ma pálila záha, riešila som to na gastre. Výsledky....reflux neprítomný, karida doviera....všetko úplne v poriadku....záver...neerozívna forma refluxnej choroby pažeráka. Bol mi predpísaný Dereflin. Ráno nalačno po dobu pol roka. Všetko bolo v poriadku, záha prestala. No teraz čo mi už koncom apríla konči doba počas kt.som mala brať Dereflin, ma začala páliť záha.....Cítim to hlavne po káve. Možno nastala diétna chyba, možno stres....ktorý som teraz mala.....nezvyknem sa prepchávať, od narodenia mám celiakiu. Skôr by som povedala, že toho málo zjem. Viem si teraz pomôcť vynechaním kávy, plus začať piť nejaký čaj alebo....? A plus...ten liek ako prestal tak účinkovať alebo čo sa stalo? Ku môjmu gastro sa len tak nedostanem na konzultáciu a potrebujem sa pohnúť ďalej. Ďakujem krásne.

danka_111
10. apr 2022

Ešte som zabudla...Rozmýšľala som čo sa tak výrazne v mojej strave zmenilo za posledný čas zmenilo. Budú to dva týždne skoro, čo som začala piť pravidelne, 2x počas dňa, žihľavovy čaj. Neviem či ten môže takto poškodiť...Či je vhodný.

arabela55
10. apr 2022

@danka_111 zdravím, tak tu kávu by som isto vynechala, skúste 100 % Čakankovú instantnú v zdravej výžive tá by nemala škodiť je bez kofeinu

andel7766
17. apr 2022

Ahojte, moje problemy zacali nejak minuly rok. Niekedy hned rano po zobudeni mi byvalo nevolno, ale po nejakej hodine, a ked som sa napila to preslo. Od Noveho roku to vsak zacalo byt pravidelnejsie, az som sa budila pravidelne nad ranom s tym, ze mi vystupila nevolnost na vracanie az do hrdla, zle od zaludku, tlak na hrudi, nakoniec nevolnost trvala 24h, tak som skoncila v nemocnici. Rontgon hrude, sono brucha, hadicka do zaludka, vsetko negativne. No po prichode z nemocnice sa stav nezlepsil, po odzneni infuzii tlak na hrudi sa vratil aj nevolnosti, hlavne v noci. Akonahle si lahnem mi stupa hrcka do krku az pride uplna nevolnost. Je mozne, ze mam reflux a na hadicke to nezistil? Zacala som sa sledovat, a ked si nedavam pozor na jedenie, tlak na hrudi je silny, sucho v ustach a dokonca citim aj kyslost posledne dni v ustach, to som doteraz nemala.

miriamka
22. apr 2022

@andel7766 Presne s tymto sa teraz pasujem ja...mam skryty reflux...budim sa v noci na uzkostne ataky co mi vybehne kyselina do hrdla a mam pocit ze sa dusim...tlak na hrudi...vyzaruje aj do chrbta v tej istej casti ako je zaludok...sucho v ustach i hrdle

andel7766
22. apr 2022

@miriamka ahoj, a bola si aj na gastro vysetreni?

denisssa1
9. jún 2022

@maria123
Ahoj
Ak nemôžeš uzivat horčík, tak je už aj horčík v spreji na kožu. Ja som mala tiež vedľajšie účinky z liekov proti kyseline, také co píšeš, ale to som ich brala pár rokov vkuse.

denisssa1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisssa1
19. jún 2022

@ericka2503
Ahoj. Darí sa Ti byť bez liekov? Čítala som 4 dni skoro všetky tie príspevky a vidím, že lieky až tak nepomáhajú. Ja užívam 2. rok Nolpaza s prestávkami, teraz Emanera a zaujímalo ma, ake účinky mali na vás všetkých tie lieky a vidím, že nič moc. Myslela som, ze to len ja mam vedľajsie účinky z nich aj na žalúdok a trávenie, ale som rada, že nie som sama.

denisssa1
20. jún 2022

@danka_111
A mala si aj zápal pažeráka, že si musela brat dereflin a ešte k tomu tak strašne dlho? Brala si 20 mg denne? Mne na erózie a zápal žalúdka lekár predpísal len 1 mesiac brat dereflin, i keď mi nie je lepšie...

denisssa1
20. jún 2022

@danka_111
Áno, aj žihľavy čaj spôsobuje problémy, mne veľmi robil zle.

anina1211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzikazuzika
29. jún 2022

Dobrý deň, je tu niekto taký komu sa úplne upravil reflux alebo sa musím len s tým naučiť žiť? Ďakujem

anina1211
30. jún 2022

@zuzikazuzika Aj ja hľadám na toto odpoveď. Najviac ma štve kašeľ a bolesť hrdla. Budí ma ,aj v noci ,aj manžel sa kvôli mne nevyspi.

anina1211
30. jún 2022

Môj otec ho mal skoro celý život a žiadny lekár mu nepomohol. A nakoniec zomrel na rakovinu žalúdka.

fatima30
30. jún 2022

@anina1211 tak aby som sa bala.a chodil na pravidelne kontroly?moj otec cely zivot problem so zaludkom stale na helicide..... ale pricina smrti z chorobnych pricin takze neviem. a hrdlo ta ako boli,lebo mna to tak skriabe akokeby, ked si nedam pozor. stale a stale si davat pozor...

anina1211
30. jún 2022

@fatima30 Otec nič nedodrziaval ,mal veľkú nadváhu a ešte, aj fajčil.

anina1211
30. jún 2022

@fatima30 A v hrdle mam sucho a ťažšie sa mi prehlta. Dlhodobo užívam Nolpazu,ale už prestala účinkovať. Idem na gastro kontrolu a dúfam ze mi zmenia liečbu. Jem len malé dávky jedla a vyhýbam sa mnohým jedlám. Najviac ma štve, ze mi zle robí aj ,obľúbená zelenina.

fatima30
30. jún 2022

@anina1211 no ajoj na to kaslal. Ale žiaľ def po ňom. Na vyšetrenia nechodil len helicid jedol.

fatima30
30. jún 2022

@anina1211 vo ti povedať o chvíľu budú naše paradajky, dozrievajú ríbezle, marhule, egrese samé z dráždivé na žalúdok. Som taka z toho všetkého smutná.... V lete to bolo vždy ôk.

fatima30
30. jún 2022

@fatima30 žiaľ dedím po ňom.

mandy29
27. aug 2022

Máte aj vy niekedy také bolesti hrdla,nie také typické ako pri angine,len jednej časti ako keby vás stipalo? Pár dní to boli,cítim hlieny,potom to prejde...a po nejakom čase opäť?

falbala132
25. okt 2022

ahojte, idem si k Vam aj ja pre radu. sla som na gastro s tym, ze v ustach mavam posledne mesiace kyslo. tam mi hadicou zistili zapal pazeraka - mensi vred alebo take nieco, s tym, ze mam vraj teda reflux a nasadili mi IPP lieky. beriem ich dnes stvrty den a je to katastrofa ako sa mi to kyslo zhorsilo. az tak sialene ako to mam teraz so to nikdy nemala, akoby som vypila flasu octu. tiez ma pali zaha, co som predtym vobec nemala, iba tu chut v ustach. jedlo mi uplne stoji v zaludku. co som tu nacitala, moze byt, ze mam ten problem opacny a ze vobec nepotrebujem lieky IPP, ale naopak moj problem je, ze moje prostredie je malo kysle? vobec tomu nerozumiem, cakala som ze lieky mi pomozu, no mam chut ich prestat brat. dakujem za akekolvek postrehy!

zlatican
25. okt 2022

@falbala132 Pridajte sa do skupiny na facebooku Ochorenia tráviacej sústavy deti a dospelí- reflux, UC, SIBO, HIT. Tam vám poradia.