Gastroskopia a výsledok krvného obrazu

ticko
2. aug 2020

Ahojte prosím potrebujem poradiť idem na gastroskopiu a pýtali si výsledok krvného obrazu neviem prečo? Dávajú dajaký oblbovak? Vďaka

gaaaa
2. aug 2020

Tak niektorí si pýtajú,aj ja ked som išla prvý krát som mala so sebou odbery,sono brucha.Ak budeš chcieť tak ti pichnú injekciu,ale dá sa to vydržať aj bez nej.Je to len chvíľka,umrtvia hrdlo a za chvíľu je potom.

jaruska6
2. aug 2020

Sleduje sa hlavne zrážanlivosť krvi,ak by došlo ku komplikáciam pri zákroku.Ale väčšina lekárov výsledky krvi ani nechce.Zakrok je v pohode absolvovala som asi 6krat,sprej nastriekaju do úst znecitlivie ti hrdlo a potom pomaličky zavádzajú sondu a pozerajú tenké črevo.Da sa to v pohode vydržať.Drzim palce.

ticko
autor
2. aug 2020

@jaruska6 ďakujem za podporu ale strašne sa bojím a to mam niekoľko operácii za sebou

malzeville
2. aug 2020

Tenke crevo cez usta ? To je kolonoskopia tenke hrube ci? Cez usta pazerak pecen zlcnik pankreas slezina ...

lienocka2808
2. aug 2020

@malzeville pri gastroskopii pozeraju zaludok, pazerak a cast tenkeho creva. Pri kolonoskopii konecnik, hrube crevo a cast tenkeho creva. Ani slezina, pecen, ci pankreas sa neda pozriet tymito endoskopickymi vysetreniami.

ticko
autor
2. aug 2020

@lienocka2808 ako veď ja idem kvôli pancreasu

malzeville
2. aug 2020

Skoda ze nemam fotak by som ti vyfotila moju spravu vsetko co som pisala tam je plus ano zabudla som zaludok tenke crevo nula bodov kto nechce kolono existuje v BB moznost prehltnut malú ziarovku ktora ti tenke crevo vyfoti a musis cakat kym ju das von
Oni to potom vysetria hrube je kolonoskopia a bola som bez inj nazivo v pohode 15min

lienocka2808
2. aug 2020

@ticko ides na tu hadicku, co ti zavedu do zaludka? Aby sme sa pochopili.

lienocka2808
2. aug 2020

@ticko ja som hladala, a nasla som toto, co vlastne potvrdilo, to co som pisala vyssie. Ja si pod pojmom gastroskopia predstavujem, mozno sa mylim hadicku cez krk do zaludka a tam ti nemaju ako pozret pankreas napriklad.

janka54321
2. aug 2020

Pri ERCP sa robia napríklad vysetrenia a zákroky na pankreasu ...ale to je zložitejší zakrok, kedy sa reze napríklad aby nemusela byť hneď operácia, alebo sa odstraňujú kamene zo žlčových ciest...mám s tým bohužiaľ osobnú skúsenosť. Ale robia to na špecializovaných pracoviskách napr. v NR, BB

ticko
autor
2. aug 2020

@janka54321 a ako sa to reze?

janka54321
2. aug 2020

@ticko tá hadica je značne širšia ako pri bežnom gastro vyšetrení a tak dokazu rozrezať miesto, ktoré potrebujú, ale rozbiť kameň a dostať ho von, poprípade vedia odstrániť nekrozy a hnis na pankrease ..je to v podstate prístroj, kde pacient leží a pomocou sondy to celé ovládajú .. ale predpokladam, že to ti robiť nebudú tam musí byť hospitalizácia minimálne po vykonanom zákroku, lebo sú tam možné komplikácie