Používame cookies. Viac informácií tu. OK
lasskonka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
14. mar 2019

@nikolas2011 urcite áno. Zadaj si to youtube klucove slova "first time hearing baby" pozri aj pod slovom cochlear implant. Myslím si, že ak nájdeš doktora ktorý by dieťaťu mohol prinavrátiť sluch, tak môžeš požiadať poistovňu o preplatenie úkonu. Ak nie, sprav verejnú zbierku, určite sa nájde veľa ľudí ktorí ti radi pomôžu.

nasrdena
14. mar 2019

@nikolas2011 strojček a kochlearny implantát je rozdiel. Každopádne treba navštíviť odborníka, čo ste už asi aj urobili. Urcit % straty sluchu. Pokiaľ viem, Kochlearny implantát ma aj určité nevýhody, problém so športovanim, plávaním atď. O akú stratu sluchu ide? Poškodene sluchove organy? Mamina žije roky so strojčekom, strata sluchu 98%, počuť samozrejme nepočuje ako zdravý človek , ale apson počuje sanitku, hluky, krik atď atď..

nikolas2011
autor
15. mar 2019

@nasrdena ďakujem za odpoveď ja som mala zatiaľ vysvetlené od genetičky že vraj sa malej zle vyživovali vlásočnice ktoré prenášajú zvuky moc tomu nerozumiem ale už som objednaná na Kramáre do ORL ambulancie na konzultáciu tak a v apríli budem možno už o niečo múdrejšia

nikolas2011
autor
15. mar 2019

@kittykat22 ďakujem zatiaľ zisťujem čo sa dá malá má 5 mesiacov v apríli idem na konzultáciu do nemocnice na Kramáre do ORL ambulancie

nasrdena
15. mar 2019

@nikolas2011 tiež nie som odborník, možno vám pomôže strojček, možno k. implantát. každopádne držím palce, ak ta môžem trochu povzbudiť, poznám veľa nepočujúcich, mladých aj starších, šikovných. Maju perfektnú komunitu, vedu lepší sociálny život ako ja 🙂 teda to je môj názor, podla mojej skúsenosti.

kittykat22
15. mar 2019

@nikolas2011 keby si neuspela na SR, skús pozrieť ČR. poistovne radi spolupracuju s CR pretoze to je ovela lepsie cenovo ako zvysok sveta.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli