Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Glauóm a perspektíva u mladých ľudí

Zdravie a choroby
deginko
25. júl 2019

Ahojte,mám 28r a už vyše 4rokov sa liecim na glaukom.Beruem 1xrano carteol 2%.Kazde 3 mesiace pravidelne kontroly.Tlak vždy okolo 20.Dr mi povedala pri poslednej kontrole,že očný nerv mám značne poškodený a hádam to ešte s carteolom dáky čas potiahneme...a potom čo bude nasledovať?Mám trochu strach...je iné,keď glaukom postihne staršieho človeka,ktorý má po 50tke..a úspešne sa bude liečiť možno 20rokov a ťa slepota ho v podstate nikdy nemusí dohnať.Ale čo my mladá generácia čo trpí týmto ochorením...myslíte,že my sa tiež budeme úspešne vyhýbať tej slepote až po tu starobu?alebo v tom horšom prípade,nám liečba pomôže naozaj iba na tých strelim... 20rokov...

agnese
25. júl 2019

Ahoj, ja sa liečim už 9 rokov, od svojich 15tich, zistili mi to celkom skoro, očná doktorka ma poslala na vyšetrenie len "pre istotu", lebo som mala často vysoký tlak na kontrolách, ja evidujem len rýchlejšie poškodenie zraku do diaľky, inak glaukomove poškodenie postupuje pomaly, aspoň podľa odborných vyšetrení.

deginko
autor
26. júl 2019

@agnese tak ja mám zasa zrak ok...nenosím ani okuliare,vyšli by mi možno iba 0,25..tak nemám ani predpísané..ale trošku ma zarazilo,keď vzdychla a povedala,že ten nerv je značne poškodený,teraz nvm či od začiatku,či sa to zhoršilo len teraz niekedy..

januska20
26. júl 2019

Bola si aj na oct vyšetrení?

deginko
autor
26. júl 2019

@januska20 fuu netuším či mi aj oct robila...každý rok mi urobí perimeter,každé 3mesiace bežnú kontrolu..ale oct fakt nvm ..ale tipujem,že pred pôrodom,keď som bola u primára na vyšetrení, že on určite robil

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre