Globifer forte - skúsenosti

lana9
15. jan 2017

Ahojte,
má niektorá z Vás skúsenosti s Globifer forte?
Doktor mi povedal, že mám málo železa v krvi a vraj toto je nalepši prípravok (novinka) na trhu. Stojí vraj okolo 18 eur na 40 dní, tak chcem vedieť, či sa to oplatí.
Ďakujeeeeem

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ctrlalt
30. dec 2021

Dobrý deň,mám napredaj zvyšné balenie 10€

tinulcekk
14. aug 2022

@lana9 - obsahuje barvivo oxid titaničitý - E171, který je v EU od 07.08.2022 zakázaný! - alergen, nevhodný pro děti,
- obsahuje barvivo indigokarmín - E132 - látka je nebezpečná, nevhodná pro děti, alergen,
- obsahuje barvivo červený oxid železitý a síran železnatý (druhá nejvíc zastoupená látka) - E172 - železo se v této formě nevstřebává, akorát zatěžuje trávení,
- obsahuje síran železnatý (druhá nejvíc zastoupená látka) ~ zelená skalice, která se používá k hubení mechu,
- obsahuje makrogol, což je lék proti zácpě (projímadlo)

Přípravek obsahuje závadná barviva nevhodná pro děti a tím víc pro těhotné. Většina železa je v nestravitelné formě oxidů. Kvalitní zdroj železa je pouze prášek z hovězí krve, o tom že se jedná o hovězí krev, ani jejím zdroji, výrobce neinformuje. Dále přípravek obsahuje makrogol, což je projímadlo, o čemž výrobce neinformuje. Cena hovězí krve pro spotřebitele je cca 1 Kč/g, síran železnaný 0,03 Kč/g, makrogol 15 Kč/g, takže v tomto výrobku si zákazník především draze platí projímadlo.

tetasilvinka
5. sep 2023

Som často chudokrvná kôli zdravotným problémom aj gynekologického aj iného charakteru a lieky ktoré som brávala na predpis mi spôsobovali zápchy. Tak som sa spýtala svojej Dr. že či by nestačil nejaký výživový doplnok, a objavila som tento Globifer a ona mi ho povolila a musím povedať že som spokojná. Mne osobne vždy pomohol, vždy keď sa mi anémia vrátila tak tu bol premňa. 😀

bety135
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bety135
11. dec 2023

@tinulcekk pokušaš sa zdiskredirovať Globifer, asi Ťa za to platia. Zisti si aspoň aktuálne presné zloženie Globifer forte, keď už vypisuješ. Globifer neobsahuje oxid titaničitý.
A potom si ešte prečítaj ako hémové železo ovplyvňuje vstrebávanie nehémového železa. Nájdeš to na internete. Tiež píšeš o cene hovädzej krvi a nevieš akým náročným procesom sa vyrába hovädzí hemoglobínový prášok z krvi. Tableta Globiferu je z viac ako 50% zložená z hemoglobínového prášku (519 mg z 900 mg tablety). A túto kľúčovú látku obsahuje len Globifer. Vďaka tomu sa z Globiferu železo výborne vstrebáva.
Tiež si pozri zloženie liekov na doplnenie železa ktoré sú na predpis. Obsahujú síran železnatý vo vysokej dávke (300 mg v tablete) a predpisujú sa aj deťom aj tehotným. Indigokarmínu obsahuje Globifer 0,00002mg, čo je zanedbateľné množstvo.
Aby látka mala účinnosť musí mať dávku. Makrogol v dávke 0,65 mg nemá vôbec účinnosť preháňadla. Je to látka ktorá sa bežne a často používa pri výrobe tabliet za účelom pojiva a za účelom uľhčenia prehĺtania. Keby to bola pravda čo píšeš o tom preháňadle, tak to by si pomaly každý liek vo forme tabliet mohla považovať za preháňadlo.
Tvoj prípsevok je obyčajné amatérske ohováranie bez znalosti problematiky.