• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Gonal. Aké máte skúsenosti?

9. novembra 2015 
Ahojte,
picham si od dnes gonal, viete mi prosim napisat, ako ste po nom reagovali a a kolko ste mali folikul? A znasali ste ho dobre? Aplikacia je pohodlna, tak dufam, ze bude aj ucinny. Dakujem za kazde info.
19. mar 2008 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moc mi to nehovori o com to je ale asi tato tema je jej velmi podobna, hmmm?
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=26845
19. mar 2008 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj bettyna,
ja som si tiež pichala Gonal a znášala som to veľmi dobre necítila som nič a mala som 13 vajíčok.
Mne ho pichali do ramena a raz do brucha.
Kam chodíš?
20. mar 2008 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj beke,
dik ze si sa ozvala, ja si picham do brucha. Zatial pohoda, ale picham len druhí deň. Chodim do Gyn fiv. A ty?
20. mar 2008 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj bettyna,
ja som chodila do Iscare ale ešte v roku 2005 a vyšlo nám to na prvý pokus, ale teraz sa chystám na KET chcem pre malého súrodenca a mám ešte 7 mrazáčikov.
25. mar 2008 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky, mate niekto skusenosti s branim gonalu? nejake neprijemne veci alebo ste ho znasali v pohode...
co OHSS? ja som strasny poserkyn a mala by som ho , teda zacinam ho cca od konca maja brat, tak by som rada bola pripravena na vsetko hehehehe ...
dakuujem
4. máj 2008 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiez mala gonal,je to v pohode ,pichal my to muzik do bruska,nic som necitila ....velmi lahko sa aplikuje je to pero,takze drzim palce bettyna zvladnes to :wink:
4. máj 2008 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dicinka1 • snž • Včera o 21:08
ajojte..chystame sa na 2 opldnnenie..ivfko a chcela by som vediet ako ste na tento stimulacny liek zareagovali vy?kolko ste mali jajok?myslite,ze mi pomoze ked nemam ovulaciu?je tento liek dostatocne dobry?co vlastne obsahuje?dakujem.... :grinning:

lusilia • 6tt • Včera o 23:41
Dicinka ty mas ale vela otazok, no odpoviem ti iba na to, ze pichal sa velmi dobre a vajok som mala 10, z toho osem bolo zrelich, 6 sa ujalo, vlozili mi dve, ale ostatne sa uz nedali zamrazit, lebo sa zastavil vyvin, ale tehu som, takze tak :grinning:

dicinka1 • snž • Dnes o 05:37
aha..gratulujem lusilia...

lenka20 • snž • Dnes o 07:07
dicinka - tie lieky su prave na to urcene aby si mala viacnasobnu ovulaciu - aj gonal, aj merional, aj vsetky ostatne, takze neboj, cokolvek si vyberies - nejake vajka urcite budu. mozno by som sa na tvojom mieste skor zamerala na to, preco su vajka nekvalitne, mozno vysetrenie reprodukcnej imunity - ci netvoris protilatky proti vajku alebo obalu vajka.....hmmm :wink: ale ak ta to upokoji, drviva vacsina z nas snaziliek ma nejaky problem a nema ovulku takisto ako ty - napr.ja mam PCO a ovulku tak raz za pol roka... ved preto absolvujeme vsetky tie IUI-cka a IVF-ka......

beke • 1d, snž • Dnes o 09:57
dicinka, ja som mala po gonale 13 vajok a z toho sa 9 oplodnilo 2 vložili a čakala som 1 mimi, ktoré som pred dvoma rokmi porodila, zmrazili 7 embryí a teraz som bola na Kete, tiež dve vložili v pondelok idem na krv.
6. jún 2008 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeej super beke..drzkam palceky... a kde bola u vas chyba?
6. jún 2008 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dici ja ta asi sklamem , dnes som po OPU a po gonale som mala len jedneho bojovnika ale urcite toho spravneho...
6. jún 2008 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to vazne?jooj..do pekla ...snad ja budem mat viacej..ale ty mas asi to jajko..kvalitne...ked je len jedno...
6. jún 2008 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiež bola na Gonale :slight_smile: ... začínala som s veľmi slabými dávkami, 75/ den a posledné dni mi to zvýšili na 150/den... a bolo z toho 43 vajok.. ktoré sa nie a nie uchytiť... :unamused: :unamused:
6. jún 2008 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dyta ja som mala cely cas 150 jednotiek ... toto je typicky priklad toho akeeee sme kazda ine telo..... kazda inak reaguje...
6. jún 2008 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dyta..ty koki..to som ani nepocula zeby mal niekto tolko jajok...to co je,hej?zapis do guinesovaej knihy rekordov?
6. jún 2008 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja som si dnes zacala pichat gonal - 225 jednotiek, tak som zvedava ako to dopadne. Dicinka1 ty kedy zacinas?
6. jún 2008 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj zuzi , aj ja som dnes pichla prvných 225 jednotiek gonalu, tak to začínama spoločne :wink:
6. jún 2008 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
keď sa môžem opýtať , aký máte problém , keď idete na IVF?
6. jún 2008 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj taella, jeeee to je super! :wink:
Mame uz cez 30 a manzel mal zly spermiogram, a vy?
7. jún 2008 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja az v auguste...ako sa ti to picha..ja odpadnem ked si to budem pichat..odpadam z kazdej injekcie...
7. jún 2008 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm este mas asi cas trapit sa nad pichanim ... ked to mas az v auguste. Ale neboj, ten gonal je super - je to pero s malou ihlou a ked som si to vcera pichla prvy krat, ani som to necitila.
7. jún 2008 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to fakt?ja sa bojim,ze zle pichnem..ako sa to picha...potom uz bude neskoro sa bat..
7. jún 2008 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pozri tuto linku, ukazuje sa tam ako sa ma pripravit a pichnut gonal.
www.youtube.com/watch?v=fADyj_nLKqs
Ale v pribalovom letaku je toho viac rozpisane, hlavne prvy krat sa musi to pero nastavit na urcitu jednotku a skusit len tak vystreknut. Inak potom si vzdy nastavis tvojim lekarom urcenu jednotku, a piestik na konci pera maximalne povytiahnes, nasadis ihlu, vydenzifikujes miesto vpichu (v okoli pupka) a streknes (vzdy to klikne par krat az pokym je piestik na doraz). A pockas cca 10 sekund, potom vytiahnes injekciu. A je to.
Horsie to bude u mna s cetrotide, kde sa musi prasok rozpustat v roztoku a vpichnut. Taka mala alchymia :wink:
7. jún 2008 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dicinka ten gonal je fakt super , ani mňa to včera vôbec nebolelo , bolo to uplne jednoduché.
Zuzi , aj môj manžel má zlý spermiogram a ja mám PCO . A ten cetrotide je načo , ja už si nič nebudem pichať okrem gonalu . Na 18 DC som dostala decaceptyl , počkala som na mrchu a po skončení som si začala pichať gonal. Keď budú všetko OK tak asi po 10 dňoch by som mala pichnuť Choragon a po 36 hodinách pôjdem na OPU.
8. jún 2008 o 00:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ten link na youtube som aj pozerala predtým ako som začala pichať gonal
8. jún 2008 o 00:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem vam moje zlate za rady..dobru nocku...
8. jún 2008 o 00:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobru noc
8. jún 2008 o 00:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj taella, ja som si zase začala pichať gonal na druhý deň DC.
Certrotide je na potláčanie uvoľnenia vajíčka - kedy si ju mám pichnúť uvidí Dr. podľa ultrazvuku. Pozerám na nete že ten Choragon je na vyvolanie ovulácie.
Ak pôjde všetko ok, tak 16.6. plus mínus 3 dni by som mala ísť na zákrok.
8. jún 2008 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som dostala injekciu decaceptyl nato , aby predčasne nepreskali vajíčka , ale to bolo ešte v minulom cykle. Ako sa ináč cítiš ? Ja mám dnes pocit , že vaječníky začali pracovať , tak ma nejak popicháva raz na jednej strane , potom na druhej.
Ano choragon je na vyvolanie ovulácie . Kedy ideš na kontrolu ? Ja v stredu. A tiež predpokladám taký termín zákroku :wink:
8. jún 2008 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky...
decapeptyl nie je na to aby nepopraskali vajicka na to je cetrotide alebo oraglutran...decapeptyl je na potlacenie tvorby vlastnych hormonov....
8. jún 2008 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm, s tým popichávaním mám aj ja taký pocit. Ja idem na kontrolu v utorok, zajtra si musím ešte vybaviť predoperačné vyšetrenie.
8. jún 2008 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzi ako pokračuje pichanie? zatra držím palce na kontrole :slight_smile:
9. jún 2008 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok