Gonal. Aké máte skúsenosti?

bettyna
19. mar 2008

Ahojte,
picham si od dnes gonal, viete mi prosim napisat, ako ste po nom reagovali a a kolko ste mali folikul? A znasali ste ho dobre? Aplikacia je pohodlna, tak dufam, ze bude aj ucinny. Dakujem za kazde info.

zuz11
19. mar 2008

moc mi to nehovori o com to je ale asi tato tema je jej velmi podobna, hmmm?
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

beke
20. mar 2008

Ahoj bettyna,
ja som si tiež pichala Gonal a znášala som to veľmi dobre necítila som nič a mala som 13 vajíčok.
Mne ho pichali do ramena a raz do brucha.
Kam chodíš?

bettyna
autor
20. mar 2008

ahoj beke,
dik ze si sa ozvala, ja si picham do brucha. Zatial pohoda, ale picham len druhí deň. Chodim do Gyn fiv. A ty?

beke
25. mar 2008

ahoj bettyna,
ja som chodila do Iscare ale ešte v roku 2005 a vyšlo nám to na prvý pokus, ale teraz sa chystám na KET chcem pre malého súrodenca a mám ešte 7 mrazáčikov.

bianka30
4. máj 2008

ahojte babulky, mate niekto skusenosti s branim gonalu? nejake neprijemne veci alebo ste ho znasali v pohode...
co OHSS? ja som strasny poserkyn a mala by som ho , teda zacinam ho cca od konca maja brat, tak by som rada bola pripravena na vsetko hehehehe ...
dakuujem

csilla76
4. máj 2008

ja som tiez mala gonal,je to v pohode ,pichal my to muzik do bruska,nic som necitila ....velmi lahko sa aplikuje je to pero,takze drzim palce bettyna zvladnes to 😉

emjee
6. jún 2008

dicinka1 • snž • Včera o 21:08
ajojte..chystame sa na 2 opldnnenie..ivfko a chcela by som vediet ako ste na tento stimulacny liek zareagovali vy?kolko ste mali jajok?myslite,ze mi pomoze ked nemam ovulaciu?je tento liek dostatocne dobry?co vlastne obsahuje?dakujem.... 😀

lusilia • 6tt • Včera o 23:41
Dicinka ty mas ale vela otazok, no odpoviem ti iba na to, ze pichal sa velmi dobre a vajok som mala 10, z toho osem bolo zrelich, 6 sa ujalo, vlozili mi dve, ale ostatne sa uz nedali zamrazit, lebo sa zastavil vyvin, ale tehu som, takze tak 😀

dicinka1 • snž • Dnes o 05:37
aha..gratulujem lusilia...

lenka20 • snž • Dnes o 07:07
dicinka - tie lieky su prave na to urcene aby si mala viacnasobnu ovulaciu - aj gonal, aj merional, aj vsetky ostatne, takze neboj, cokolvek si vyberies - nejake vajka urcite budu. mozno by som sa na tvojom mieste skor zamerala na to, preco su vajka nekvalitne, mozno vysetrenie reprodukcnej imunity - ci netvoris protilatky proti vajku alebo obalu vajka.....hmmm 😉 ale ak ta to upokoji, drviva vacsina z nas snaziliek ma nejaky problem a nema ovulku takisto ako ty - napr.ja mam PCO a ovulku tak raz za pol roka... ved preto absolvujeme vsetky tie IUI-cka a IVF-ka......

beke • 1d, snž • Dnes o 09:57
dicinka, ja som mala po gonale 13 vajok a z toho sa 9 oplodnilo 2 vložili a čakala som 1 mimi, ktoré som pred dvoma rokmi porodila, zmrazili 7 embryí a teraz som bola na Kete, tiež dve vložili v pondelok idem na krv.

dicinka1
6. jún 2008

jeeej super beke..drzkam palceky... a kde bola u vas chyba?

bianka30
6. jún 2008

dici ja ta asi sklamem , dnes som po OPU a po gonale som mala len jedneho bojovnika ale urcite toho spravneho...

dicinka1
6. jún 2008

to vazne?jooj..do pekla ...snad ja budem mat viacej..ale ty mas asi to jajko..kvalitne...ked je len jedno...

dyta
6. jún 2008

ja som tiež bola na Gonale 🙂 ... začínala som s veľmi slabými dávkami, 75/ den a posledné dni mi to zvýšili na 150/den... a bolo z toho 43 vajok.. ktoré sa nie a nie uchytiť... 😒 😒

bianka30
6. jún 2008

dyta ja som mala cely cas 150 jednotiek ... toto je typicky priklad toho akeeee sme kazda ine telo..... kazda inak reaguje...

dicinka1
6. jún 2008

dyta..ty koki..to som ani nepocula zeby mal niekto tolko jajok...to co je,hej?zapis do guinesovaej knihy rekordov?

zuzankaro
6. jún 2008

ahojte, ja som si dnes zacala pichat gonal - 225 jednotiek, tak som zvedava ako to dopadne. Dicinka1 ty kedy zacinas?

taella
6. jún 2008

ahoj zuzi , aj ja som dnes pichla prvných 225 jednotiek gonalu, tak to začínama spoločne 😉

taella
6. jún 2008

keď sa môžem opýtať , aký máte problém , keď idete na IVF?

zuzankaro
7. jún 2008

ahoj taella, jeeee to je super! 😉
Mame uz cez 30 a manzel mal zly spermiogram, a vy?

dicinka1
7. jún 2008

ja az v auguste...ako sa ti to picha..ja odpadnem ked si to budem pichat..odpadam z kazdej injekcie...

zuzankaro
7. jún 2008

hmm este mas asi cas trapit sa nad pichanim ... ked to mas az v auguste. Ale neboj, ten gonal je super - je to pero s malou ihlou a ked som si to vcera pichla prvy krat, ani som to necitila.

dicinka1
7. jún 2008

to fakt?ja sa bojim,ze zle pichnem..ako sa to picha...potom uz bude neskoro sa bat..

zuzankaro
7. jún 2008

pozri tuto linku, ukazuje sa tam ako sa ma pripravit a pichnut gonal.

https://www.youtube.com/watch?v=fADyj_nLKqs


Ale v pribalovom letaku je toho viac rozpisane, hlavne prvy krat sa musi to pero nastavit na urcitu jednotku a skusit len tak vystreknut. Inak potom si vzdy nastavis tvojim lekarom urcenu jednotku, a piestik na konci pera maximalne povytiahnes, nasadis ihlu, vydenzifikujes miesto vpichu (v okoli pupka) a streknes (vzdy to klikne par krat az pokym je piestik na doraz). A pockas cca 10 sekund, potom vytiahnes injekciu. A je to.
Horsie to bude u mna s cetrotide, kde sa musi prasok rozpustat v roztoku a vpichnut. Taka mala alchymia 😉

taella
7. jún 2008

dicinka ten gonal je fakt super , ani mňa to včera vôbec nebolelo , bolo to uplne jednoduché.
Zuzi , aj môj manžel má zlý spermiogram a ja mám PCO . A ten cetrotide je načo , ja už si nič nebudem pichať okrem gonalu . Na 18 DC som dostala decaceptyl , počkala som na mrchu a po skončení som si začala pichať gonal. Keď budú všetko OK tak asi po 10 dňoch by som mala pichnuť Choragon a po 36 hodinách pôjdem na OPU.

taella
7. jún 2008

ten link na youtube som aj pozerala predtým ako som začala pichať gonal

dicinka1
7. jún 2008

dakujem vam moje zlate za rady..dobru nocku...

taella
7. jún 2008

dobru noc

zuzankaro
8. jún 2008

ahoj taella, ja som si zase začala pichať gonal na druhý deň DC.
Certrotide je na potláčanie uvoľnenia vajíčka - kedy si ju mám pichnúť uvidí Dr. podľa ultrazvuku. Pozerám na nete že ten Choragon je na vyvolanie ovulácie.
Ak pôjde všetko ok, tak 16.6. plus mínus 3 dni by som mala ísť na zákrok.

taella
8. jún 2008

ja som dostala injekciu decaceptyl nato , aby predčasne nepreskali vajíčka , ale to bolo ešte v minulom cykle. Ako sa ináč cítiš ? Ja mám dnes pocit , že vaječníky začali pracovať , tak ma nejak popicháva raz na jednej strane , potom na druhej.
Ano choragon je na vyvolanie ovulácie . Kedy ideš na kontrolu ? Ja v stredu. A tiež predpokladám taký termín zákroku 😉

tanitta
8. jún 2008

Ahojky...
decapeptyl nie je na to aby nepopraskali vajicka na to je cetrotide alebo oraglutran...decapeptyl je na potlacenie tvorby vlastnych hormonov....

zuzankaro
8. jún 2008

hmm, s tým popichávaním mám aj ja taký pocit. Ja idem na kontrolu v utorok, zajtra si musím ešte vybaviť predoperačné vyšetrenie.

taella
9. jún 2008

zuzi ako pokračuje pichanie? zatra držím palce na kontrole 🙂