Gonal. Aké máte skúsenosti?

bettyna
19. mar 2008

Ahojte,
picham si od dnes gonal, viete mi prosim napisat, ako ste po nom reagovali a a kolko ste mali folikul? A znasali ste ho dobre? Aplikacia je pohodlna, tak dufam, ze bude aj ucinny. Dakujem za kazde info.

zuzankaro
9. jún 2008

ahoj taella, dakujem za podporu 🙂
... pichanie v pohode, mám pocit akoby hormony zacali ucinkovat, mam to take citlive.
Tak som zvedava co mi zajtra Dr. povie.
Ako dlho ste sa s manzleom snazili?

taella
9. jún 2008

v septembri to budú už 4 roky , a vy ako dlho?
U mňa je to stále len také občasné popichovanie

zuzankaro
10. jún 2008

my tak asi 2 roky, sem tam sme mali mesacne prestavky, lebo som mala obcasne silne bolesti bedroveho klbu.
Tak dnes sa Dr. vyjadril, ze to vyzera super a zacinam dnes pichat cetrotide a vo stvrtok mam prist opat na krv a kontrolu. To cetrotide je take komplikovanejsie na pripravu, ale zvladli sme to s manzelom. Inak zlaty gonal, to je tak super pero s tou mini ihlou. Ty ides zajtra?

taella
10. jún 2008

ano ja idem zajtra, dnes som už vybavila všetky predoperačné vyšetrenia a uvidím čo mne zajtra povie doki

zuzankaro
10. jún 2008

tak drzim palce 🙂, ja si beriem na stvrtok dovolenku, lebo idem na tu kotrolu a aj na predoperacne, este som si ho nestihla vybavit.

taella
10. jún 2008

dakujem 😉

taella
12. jún 2008

tak čo zuzi ako pokračuješ? Bola si dnes na kontrole? Mňa čaká zajtra . Pri prvej kontrole som sa len dozvedela , že mám endometrium 10 mm a vajíčka sa začali robiť na obidvoch stranách a padla tam ešte , že nejaké 8 mm.

zuzankaro
13. jún 2008

Milá Taella,
tak ja som bola u Dr. vo štvrtok, nameral vajíčka tak od 17-19mm, ale žiaľ dozretých nie je veľa, mám plno malých-nedozretých ale tie nestihnú dozrieť do zákroku, a tak Dr. navrhol OPU v sobotu (čo je zajtra) tak už mám aj trochu trému z toho všetkého.
Včera som si bola dať pichnúť injekciu o 23:00 na pohotovosť - Pregnyl - to je na uvoľnenie vajíčka (ovuláciu) a tak ti poviem už som taká prehormonovaná, mám také citlivé nafuknuté brucho a pocit ako keby som mala dostať ms.
Ako si dopadla ty na dnešnej kontrole?

taella
13. jún 2008

tak ja mám ešte len folikuly do 12 mm ☹ a v pondelok ma čaká ďalšia kontrola ☹ , takže u mňa sa to nejak naťahuje, ☹ a tak dúfam , že v pondelok mi už nakáže pichnuť Choragon 😒 . Ale znížil mi dávku už iba na 150j , takže ich mám asi tiež už veľa . Tie pocity nafúknutého brucha mám aj ja a už by som to chcela mať čo najskôr za sebou. Na zajtra ti držím silno palce .

zuzankaro
13. jún 2008

ďakujem ti veľmi pekne, som zvedavá koľko ich vyberú a či vôbec, a koľko sa potom podarí oplodniť. Je to ešte dlhá cesta, tak sa musíme držať 🙂 pekný víkend prajem, potom sa ozvem 🙂

taella
13. jún 2008

budem netrpezlivo čakať 😉

zuzankaro
14. jún 2008

tak už mám po zákroku, už o 11:30 som bola doma. Mám len 5 vajíčok, a zajtra rano mam volat ci sa podarili oplodnit. Vecer si mam dat Utrogesran a transfer ak všetko pôjde OK mam 17.6.

taella
14. jún 2008

to je dobré nie ? Tak dúfam že sa podarí všetkým piatim zabojovať. 🙂

ixi
14. jún 2008

taella mrkni na spln

zuzankaro
14. jún 2008

ano dobre taella, bola by som velmi rada keby sa podarilo vsetkym piatim zabojovat, ale snazim sa vsetko brat s respektom a opatrnostou, lebo je to velky uspech ked vznikne zdrave embryo 🙂 nie je to v tom 100%-tna istota.

taella
15. jún 2008

tak koľko vajíčok sa podarilo oplodniť? 😉

taella
16. jún 2008

dnes si pichám ešte gonal, zajtra už konečne choragon a vo štvrtok ráno idem
Vajíčok je tam už požehnane ako diktoval sestričke , čo som stihla tak asi po 7 na každej strane na pravej sú už aj vo veľkosti 20 mm , ináč od 14 do 20 mm . Endometrium je C-13mm .

A ty ako zuzi , už vieš , čo je s tvojím vajíčkami? 😉

zuzankaro
16. jún 2008

tak z mojich 5 vajicok sa podarilo oplodnit len 3, a zajtra idem na transfer 🙂
tak to mas peknu urodicku, super, cim viac tym lepsie

taella
16. jún 2008

tak držím palce zajtra . Dávaš si 2 vajíčka zaviesť?
Ja som bojím trošku toho OOHS pri takej úrode 😝

maska1
16. jún 2008

Ahojte. Viete mi niekto poradiť? Chcem sa opýtať, keď si na pere nastavím dávku a nabijem ho. Dá sa mi potom zmeniť dávka skôr ako si ju pichnem? Prosím dajte mi vedieť. Ďakujem. Zatiaľ pa.

zuzankaro
17. jún 2008

ahoj, tak ked si ho uz natiahnes, tak uz sa potom davka neda nastavit.
Skus vystreknut niekde mimio to co je naviac.

zuzankaro
17. jún 2008

taella ako pokracujes? Tak mne nakoniec z tych 3 oplodnenych prezili len 2 ale jedno sa nejako prestalo delit, takze asi sa neujme. Avsak vlozili mi obe, tak uvidime.

taella
17. jún 2008

tak pekne hladkaj bruško a rozprávaj sa , aby sa ujala aspoň to jedno , nech všetko dobre dopadne.
Dnes som si bola pichnúť choragon a vo štvrtok idem na OPU.

zuzankaro
18. jún 2008

drzim palce nech mas co najviac dobrych vajok! 😉

taella
19. jún 2008

mam 19 vajok a v pondelok idem na ET a uvidím koľko sa ich podarí oplodniť.

zuzankaro
19. jún 2008

tak to je krasna uroda! super, velky predpoklad ze sa daju niektore aj zmrazit do buducnosti. Ja zial nemam ani jedneho mraziacika. Keby toto IVF nevyslo tak musim zas podstupit tu dlhu torturu s pichanim od zaciatku.

fedra
19. jún 2008

taella ... a ty ides mat aj PK ?

taella
19. jún 2008

nie nebude PK nič také nespomínali.
Zuzi musíš veriť nič také nebudeš musieť opäť podstúpiť, jediné žeby si chcela súrodenca 😀

taella
23. jún 2008

ahoj zuzi , ako pokračuješ?
Ja som dnes po ET , z 19 vajíčok sa podarilo oplodniť 8 a 2 mi vložili , takže do budúcnosti máme aj mrazáčikov .

zuzankaro
23. jún 2008

ahoj taella, tak super, som rada ze ma aj mrazacikov, budem ti tiez drzat palce aby sa drobci ujali 😉
ja som uz dnes bola v robote a snazila som sa nestresovat 🙂
Podbrusko mam stale take citlive, davam si utrogestan (mas ho aj ty predpisany?) a zatial len pozeram na nete a sondujem rozne informacie ako sa vyvija embryo. Ach, az 1. jula idem na krv ... a ty kedy?