Hallu forte alebo bandáž na hallux - vybočený palec na nohe

patka_1
7. feb 2016

Ahojte, máte s touto bandážou niekto skúsenosť? Uvažujem nad tým, no mám pocit, že je to nejaký odžub a preto ma zaujímaju reálne skúsenosti reálnych ľudí...ďakujem 🙂

Www.halluforte.sk

janinah
7. feb 2016

Ja som to nosila,ale PO operácii, haluxu,ked mi dali sadru dolu.....myslím,že krivý palec to nezrovná.....ale záleží aj od konkretnej nohy...ak chceš vyskúšať,tak nájdeš aj lacnejšie

patka_1
autor
8. feb 2016

@janinah aj som nasla za 8€ preto mi to príde ako odžub keď pýtajú za to 37€ a ešte vraj zľava zo 62€..na operáciu nechcem ísť, ale budem rada ak mi prezradis aké to bolo, počula som, že je to neskutočná bolesť a vraj sa to aj tak zvykne vrátiť.
Ďakujem za odpoveď 🙂

chilli21
8. feb 2016

@patka_1 ja som mala nieco podobne na predpis od ortopeda. Ale to sa dalo nosit len v noci, neviem ako je to s tymto. A zas nazor druheho ortopeda bol, ze mne bandaz v noci ked mam nohu v klude nepomoze, kedze uz mam nohu vyvinutu a ze potrebujem korekciu pri zatazi, tak nosim toto http://unizdrav.sk/tovar/921/korektor-telovy a na podporu priecnej klenby toto http://www.obuv-botky.cz/detail/5434519/zavesna...
a nosim to cely den, len do uzkych topanok typu lodicky alebo baleriny sa to nezmesti. A trosku sa mi to upravilo, ale zas ja som to nemala este nejake velmi zle.

butterfly333
8. feb 2016

@patka_1 ahoj ja som tiež po operacii haluxu momentalne som doma pn ešte sa liečim nom mne naraz robili halux palca aj skracovali prsty na nohe a nasledn zošrobovali čiže na každom prste mám titanový šrob,to mám na pravej nohe.Ako operacia v pohode horšie je to hojenie a rehabko.

butterfly333
8. feb 2016

@chilli21 ja som po operacii priečneho plochonožia a tiež mi ortoped predpísal tu bandaž vola sa to Jungova bandáž to je na priečne plocho nožie.Tebe to tiež operovali??

chilli21
8. feb 2016

@butterfly333 nie, ja som to este nemala take, ze by to bolo treba operovat, nosim to preto aby sa mi to nezhorsovalo a udrzala som to aspon v takomto stave a mam pocit ze sa to trosku aj zlepsilo

butterfly333
8. feb 2016

@chilli21 ja to mám po operacii take že nezohnem prsty na nohe a strašne ma bolí podbruško ked chodím nevladzem ani navarit dost to bolí,mám za sebou 2x rehabko ale nejak nepomohlo teraz si vybavujem kupele snad to pomože,lebo sa inak nemožem vratit do prace aj tak mi daju vypoved zo zdrav.dovodov lebo nevydržím v tej pracovnej obuvi čo musim mat v praci jedna topanka váži 1,5kg,aj ortoped mi napisal že to mám pravdepodobne z tej obuvi kedže ja vysoke vobec nenosím.

chilli21
8. feb 2016

@butterfly333 no mne ortoped povedal ze rehabilitacia po operacii trva dost dlho, aspon si to tak pamatam, tak asi len obrnit sa trpezlivostou, a ked si to mala este narocnejsiu operaciu tak to zrejme nejaky cas potrva kym sa dostanes do normalu.

janinah
8. feb 2016

@patka_1 je tu už tema o haluxoch,kde som písala aj o mojej operácii,tak pozri...ja mám osteotomiu,mne sa nič do pov. stavu vrátiť nemôže,ale sú aj iná spôsoby operácie

butterfly333
8. feb 2016

@chilli21 operovali ma v apríli no do dnes mám problemi ešte sa to nezahojilo.

branko30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz