Helicobacter a bolesti brucha. Ako ho zničiť?

simula
30. jan 2008

Ahojte ,bojovala niektora z vas s tymto bacilom? ☹
Ja ho mam a brala som uz aj kombinaciu 3 antibiotik a teraz sa znova ozval chcem vediet ,ci sa niektorej podarilo ho znicit a po kolkych ant ☹

lucianka
30. jan 2008

Ahoj simula,
já osobně ho neměla, ale náš malý... jelikož jsme jen kojili (a kojíme doteď), dostali jsme od Dr. jen Hylak... po několika dnech to už bylo v pořádku.

kristynaw
30. jan 2008

ja ho mela,zhubla jsem osm kilo asi za dva tydny, ale pomohli me prvni trojkombinace antibiotik,nemohla jsem nic jsit,bylo me porad na zvraceni,no hruzaa

simula
autor
30. jan 2008

mne sa ozve tak raz za mesiac,a to celu noc zvraciam a potom ma boli brucho asi tak 3 dni a potom mam zas pokoj ☹

betka007
31. jan 2008

simula, ja som s s tym prvykrat stretla, par mesiacov pred otehotnenim, bolo to hrozne... bola som na gastroskopii, odobrali mi vzorku zo sliznice zaludka a tam sa ten helicobacter potvrdil. Dr. hovoril, že to má veľa ľudí. My sme sa predtým vrátili z exotickej dovolenky. Ja som furt zvracala, bolelo ma brucho, nechutenstvo... No a potom to prestalo na chvilu.. Tak mi dr. nedala ziadne atb, ze ked sa to ukludnilo, tak, ze zatial nic nebude predpisovat. No a potom som otehotnela a prisli tehotenske nevolnosti, ale teraz po porode to mam ok. Tiez som dost schudla pred otehotnenim. Z 55kg na 51 a to mam vysku 174 cm, Vyzerala som ako kostlivec. V praci mi kolegyne hovorili, ze by tiez chceli mat helicobactera, aby schudli............. 😒

karaa
31. jan 2008

simula, tiez mi diagnostikovali helicobactera a to vraj vo velmi pokrocilom stadiu jeho vycinania v zaludku. Trojkombinacia antibiotik mi tiez nezabrala, ale co doktor nechapal bolo, ze ja som pocas vyskytu tejto bakterie pribrala a stale priberam uplne neopodstatnene, nakolko moja strava sa vobec nemeni 😠
Lekar to pripisuje - opisem to velmi laicky - helicobacter vyzral zaludodkovu stenu, ta sa mi vraj nejako zachytava a tvoria sa zrasty a to nejakym stylom podporuje udrziavanie vzduchu v zaludku a crevach... takze hoci to vyzera, ze nie je vam co zavidiet, tak trochu vam v dobrom to schudnutie dost zavidim... samozrejme o vaznosti ochorenia to nic nemeni

fifa
31. jan 2008

ja som ho tiež mala, ale nevracala som ani ma nebolelo brucho, lieky zabrali, po dvoch rokoch som ho mala v krvi zas , tak ma dr. poslala znova na gastro..., no a tam mi dr. povedal, že to su normalne hodnoty, že to má každý človek a tie lieky čo raz zoberieš, tak ževraj sú na celý život... 😒

bezaz
31. jan 2008

aj ja som mala (a mam) helicobaktera.. ma ho skoro kazdy clovek v zaludku, ale len niektori su nan precitliveli.. brala som 2 davky antibiotik, ale nezabrali, doktorovo odporucanie bolo menej stresu a pravidelna strava 😅
a tiez som neschudla 🙄

noangel
31. jan 2008

ja mela zanet zaludku a pri te prilezitosti mi udelali gastro a taky ho zjistili ale protoze uz sem byla tehu tak sem dostala jen amoxicilin ATB ne trojkombinaci a ta nezabrala ale dalsi uz sem jako tehule odmitla po konzultaci s gynekologem, ktery mi rekl ze detatku helicobakter neskodi, a ze pokud nemam problemy s velkym hubnutim nebo pribiranim nebo bolesti bricha atd. tak to nema smysl resit ze ho ma kazdej a nekomu dela problemy a nekomu ne, takze uvidim po porodu apo ojeni driv to resit nehodlam, cely tehu sem ok zaludek ani nic neboli, jen teda pribiram ale to nebude helicobakterem 🙂

pralinka25
31. jan 2008

Ja som mala tiez helicobaktera.
Mala som niekolko krat dlho trvajuce hnacky a asi po roku mi zistili toto na gastroskopii. Mavala som krce vzdy po jedle. Nemohla som vobec jest ziadne ovocie ani zeleninu ani korenie ani orechy a kopu inych veci. Tiez som skor pribrala ako schudla. Dali mi trojkombinaciu ale bolesti neprestali aj napriek tomu ze na druhom teste sa ukazalo ze lieky zabrali a helicobaktera uz nemam. Pomohli mi az probioticke tabletky.

Citala som, ze to ma vela ludi a ked niekto s tym uz problemy mal moze ocakavat, ze sa mu to bude vracat. Skratka ma na to precitlivelost. niekto ho moze mat a nemusi mat ziadne problemy ani o nom nemusi vediet.

magg
31. jan 2008

jedzte chili papricky , velmi to pomaha. Nemusia to byt prave cele papricky, nie kazdy znesie taku ostrost, ale trochu v mletej forme pridat do jedla, do ktoreho sa to hodi. Je to vyborne ako prevencia akychkolvek zaludocnych problemov, treba skusit. Tiez som mala helica a mne sa to odrazilo hlavne na psychike, bola som podrazdena, nervozna, placliva a kazde rano ma napinalo na vracanie, horsie ako v tehu 😅 . U mna to pravdepodobne sposobil internatny zivot, po prelieceni to bolo fajn, no nedavno som mala podobne priznaky ako pri helico, bola som na gastro, ale vraj je to v norme, a tak som sa vratila k chili, ktore som koli tehu a dojceniu vynechala a je mi omnoho lepsie.
Existuje aj horka cokolada s chili paprickami a tu odporuca aj Bukovsky, vraj je vyborna pre traviace ustrojenstvo, samozrejme, v rozumnej forme 😉 .
A este - chili zlepsuje aj naladu 😀

julia225
31. jan 2008

moja mama mala tohto bacila.... asi 2dni pila len acidofilne mlieko a zmizol... 😒 a potom jedla nejaku aloe vera gebuzinu.napoj alebo co... zistim a napisem

halienka
31. jan 2008

Ja som ho tiež mala asi pred 5 rokmi, bývalo mi dosť zle od žalúdka, striedali sa dni keď som takmer nič nemohla stráviť a dni keď to bolo v pohode. Po gastroskopii sa zistil helikobacter a tak mi lekár nasadil 2-kombináciu antibiotík, ktorá zabrala a odvtedy mám kľud. Síce som s tých antibiotík potom dostala silnú mykózu pošvy a tiež aritmiu srdca, tak som ešte potom doliečovala tieto problémy, no helikobacter zmizol a dúfam, že už sa nevráti 😉 No moja mamina sa už naň preliečovala 2 x tými 3-kombináciami, no ona trpí aj vredmi a má dosť zničenú žalúdočnú sliznicu. Niekto jej poradil piť kozie mlieko, tak sme z jednej dediny vláčili každý druhý deň kozie mlieko, mama to pila asi pol roka a odvtedy, klop klop, už dlhšie má žalúdok v kľude a aj celkom pekne pribrala 😝 😀

tarafa
31. jan 2008

no baby....lutujem vas...ze mate starosti ☹
ja som ho mala ties..ccca pred 7 rokmi...brala som tabletky a odvtedy NIC...chvalabohu....a dufam ze sa ani nevrati....nechcem mat zase krce a plakat na WC....bala som sa aj chodit do roboty......chodim na prehliadky...cca kazde 2 roky a zatial je to v pohode.....

noangel
31. jan 2008

jj aloe vera pomaha - bezne k dostani v lekarne stava z aloe, juice apod, ale pozor tehule ho nesmi (coz se ted divam ze sem tu jedina)

magg
31. jan 2008

noangel, preco nesmu tehotne aloe?

noangel
31. jan 2008

magg: no nevim, ale je to napsany na pribalovych letacich, taky me to prekvapilo

tohle je popis z toho co sem pred tehu pila:

Active ALOE VERA forte BARNY`s (barnys) podporuje funkci trávicího ústrojí. Působí proti zácpě, nechutenství a pálení žáhy. Příznivě ovlivňuje především funkci slinivky a střev a zvyšuje sekreci trávicích žláz. Aloe Vera působí detoxikačně : váže na sebe nežádoucí látky ze střev, jater a žluči. Celkově očisťuje organismus. Stimuluje imunitu a působí protiánětlivě a protirakovinotvorně. Přípravek není určen dětem a těhotným a kojícím ženám.

noangel
31. jan 2008

magg: ted me napada ze treba tehule nemuzou jen ty koncentrovany stavy a tablety co jsou z lekarny, ale ted jsem prosla vic vyrobcu a u vsech je zakaz pro deti, tehule a kojici.
ale neni tam uvedeno proc, to budu muset nekde vyzjistit - pristi tyden nastupuju na MD tak budu mit cas serfovat a hledat 🙂

magg
31. jan 2008

ok 😉 , moj brat to uzival, myslim tie napoje, ale nevedela som, ze tehotne to nesmu, sem tam som mu z toho uchlipa, len neviem, ci uz som bola, alebo nebola tehotna. No asi to skodi len pri pravidelnom uzivani, lebo na malej nastastie nevidim ziadne neziaduce ucinky 😅

moni1412
31. jan 2008

simula ja som ho mala minuly rok....teda ten minuly cas asi nie je opodstaneny....uzivala som kopu atb ale nic nepomohlo. Potom som zmenila lekara a ten mi povedal ze su urcite druhy helicobacterov ktore sa ani nedaju znicit. Ja som potom otehotnela a kazal mi prist na kontrolu po porode...tak uvidime

yonanevi
31. jan 2008

ja mozem poraadit co mi vravela liecitelka ze kadzy den si treba dat do jedla trocha oregana, alebo pit cajik ze to pomaha, ze antibiotikami sa da lliecit ale su dake pre deti a stie pomahaju tak neviem ja ho mam ale mne nevadi ja snim dobre spolunazivam 😀

simula
autor
31. jan 2008

moni1412, a ja idem zmenit lekara ,tak uvidim co poradi 🙂
yonanevi a aky caj ,z oregana?

yonanevi
31. jan 2008

je ta daka bylinka neviem presne ale daky pomooregan alebo nieco mne to namiesala bylinkarka , a vravela mi aj to ze skoro kazdy ma to ho bacila len je otazne ci ti to vadi alebo nie mne moj nevadi 😀 ja si davam do salata oregano a aj ten cajik som pila a v pohode

magg
31. jan 2008

oregano je pamajoran

yonanevi
31. jan 2008

no presne magg bylinka pamajoran stoho som pila caj mala som ho pit 2krat denne 😉

dankaa
1. feb 2008

ahoj simula,ja som mala HP asi pre cca 3 rokmi a brala som kombinacia ATB,po cca pol roku som mala také idte potiaže a po dalsie gadtroskopii mi nezistili pozitivny nalez ale zvýsenu zlc.Nasadili mi IZOCHOL.Zmenila som jedalnicek,zacala som papat ceralne a celozrne pecivo,finsky chleb apodobne.

Vsetky problemy boli zo stresu.

andrea78
1. feb 2008

helicobactera mala dcéra aj muž

malú asi 3roky bolievalo brucho, kým naši doktori prišli na to, čo jej vlastne je, bolo to na môj podnet, ked som bola zrelá z tejto situácie na psychiatriu, trvalo to cca od 3do6rokov, pri konci bola strašnše vyhádzaná okolo úst, dávali jej na to rôzne hormonálne maste, dočítala som sa že okolie úst =oblasť žalúdka v tele, zistila na nete info o tom, čo by to mohlo byť a na gastroenterológiu som šla s tým,že má podľa mňa to a to a chcem, aby jej konečne spravili tieto vyšetrenia........Dr. ma mňa škaredo pozerala, nakoniec s poznámkami objednala na gastroskopiu a moje tvrdenia sa potvrdili.(potom mi ďakovala, že som na tom trvala a ušetrila tak kopu času). liečba bola kombinácia troch antibiotík +dlhodobo užíva Lactobacilus (probio jogurty, hylak.....)Brucho bolieva stále (6.2.má 9rokov), robili aj kontrolnú gastroskopiu, bola už negatívna....takže liečba je veľmi dlhodobá, stále dávame pozor na to, čo zje

rovnako bol na tom aj muž, po dlhom čase s bolesťami a akousi "bublinou" v oblasti žalúdka konečne spravili gastroskop., samozrejme pozitívna, liečba trojkombináciou, probiotiká, po cca 2rokoch po nepolepšení stavu kontrolná gastroskopia stále pozitívna, liečba švorkombináciou, odvtedy sa stav zlepšil, no nie úplne, hlavne na jar sa zhoršuje, lekárka na inej poliklinike v inom meste (skúsil ju na doporučenia známych že ide o "výbornú lekárku")s ním jednala ako so simulantom, vraj mu nič nemôže byť a či neuvažuje nad návštevou psychológa

ako osobu žijúcu s nimi v domácnosti lekár odporučil a objednal vyšetriť aj mňa, takže som absolvovala gastroskopiu a bola negatívna

obaja mali príznaky a boli lieční v rovnakom čase

moni1412
2. feb 2008

simula ono to niekedy naozaj pomaha, dufam ze ten novy ti pomoze 😉
Inak, ked som ho mala ja, uz som bola z toho taka zufala, hladali sme vsetko mozne co pomaha....docitala som sa ze vraj aj med nalacno, surova brokolica a nejaky pripravok z cervenej repy. ale ten som nezohnala. Ja som skusala vsetko, ale asi mam naozaj HP ktory uz u mna zostane....niektorym ludom pomahaju aj tieto neliekove recepty. 😉

lenycka
2. feb 2008

Já jsem ho měla ještě na střední, brala jsem taky ATB, myslím ale jen jedny.
Bylo mi pořád na zvracení a taky jsem hodně hubla, ale pak mi dr. řekli, že musím začít jíst, nejlépe "pořád" a po malých dávkách, že ten bacil vlastně žere to, co má v žaludku a když tam nic není, tak rozežírá žaludeční stěnu a z toho jsou pak nevolnosti. Tak jsem se jimi začla řídit, jedla jsem, dalo by se říct, 24h denně, takhle asi 2 roky, ze začátku jsem zhubla na nějakých snad 46kg a už snad dobrý.
Takže doporučuji jíst, jíst a jíst a on se pak zdekuje a přestane ho to bavit 😉

mirik
2. feb 2008

u mna lekari tiez podla priznakov hladali HP, nepotvrdil sa, no nakoniec, po dlhom case trapenia sa ukazalo, ze je to celiakia

simula
autor
2. feb 2008

mirik a ako zistili ,ze je to celiakia?