Helicobacter a bolesti brucha. Ako ho zničiť?

simula
30. jan 2008

Ahojte ,bojovala niektora z vas s tymto bacilom? ☹
Ja ho mam a brala som uz aj kombinaciu 3 antibiotik a teraz sa znova ozval chcem vediet ,ci sa niektorej podarilo ho znicit a po kolkych ant ☹

matelko1
20. máj 2010

posuniem tuto temu vyssie.
dnes mi zistili,ze mam helicobaktera v zaludku.to z coho som mohla dostat,ako sa tam vlastne dostal.doma mam dve male deti,ktore maju 3 mes a bojim sa,ze ich nakazim.je to nakazlive?

wewerka000
20. máj 2010

matelko ja som s pocutia vyskusala pit acidko a normalne uz nemam take bolesti....stale som rano vstavala s bolestami v bruchu bolo mi zle od zaludka ale po 2 dnoch pitia acidka normalne tak skoro ma to preslo...ani tomu nechapem ze mi to tak pomohlo 🙂

wewerka000
20. máj 2010

a neviem ci to je nakazlive ale radsej bud opatrna,nedavaj im nic s toho co je ty,podla mna sa nejakym sposom da preniest....

labelo
20. máj 2010

ja som mala helicobaktera ani neviem ako dlho a vobec nic mi nebolo,nic ma nebolelo,len som isla na vysetrenie kvoli jednemu problemu a pri tom mi ho zistili,keby som neisla tak ani neviem,ze ho mam...

labelo
20. máj 2010

myslim,ze je to nakazlive poharmi,priborami,ale nemusi sa kazdy nakazit

katarinkad
13. júl 2010

aj mne zistili helica ☹ ☹ ☹
Momentalne beriem 3-kombinaciu liekov ale je mi pekne tazko na zaludku z toho. 😢 😖 Som nafuknuta ako balon a citim velku tazobu na zaludku. Bolo niekomu z vas blbo ked ste brali lieky???

katarinkad
13. júl 2010

Inak ja som dost pribrala v poslednej dobe, co ma teda moc netesi 😖 Do kelu, ked uz mam ten helicobakter mohla som aspon schudnut 😀

888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tormenta
11. jan 2011

Ahojte,myslite niektota z vas,ze 3 tyzdnove bolesti brucha moze mat na svedomi Helicobacter?Dcerka (4 a pol ) sa mi stale stazuje na bolesti bruska,nejak jej trosku aj prestalo chutit jest a pred vianocami sme boli u Dr. ktora nam nakazala dietu,lebo sa jej zdala strasne nafuknuta.Nepreslo to ani po 2 tyzdnoch a teraz v piatok som bola zas.povedala to iste,nafuknute brusko,aj jej ho skusala a mala jej povedala kde vsade ju boli a nejako konkretne sa dr. nevyjadrila.Je pravda ze poslednu dobu ani vetry poriadne nemala a na velku chodila menej,ale aj tak si nemyslim,ze to az tak moze suvisiet s castym bolenim bruska...dala nam akurat hylak,ze vraj je to dobre probiotikum a espumisan,ze vraj by to malo pomoct.....este nam zakazala mliecne vyrobky na dva tyzdne,teda ziadne kakao rano a ani jogurty... a potom sa mam ozvat.od piatku je to uz skoro piaty den a stale ju brusko boli,aj ked vetry sa zlepsuju a aj stolica je pravidelna.Proste tie bolesti pridu hocikedy,aj pred jedlom,ci po,dokonca kvoli tomu niekedy nechce jest.Ja uz si fakt domyslam ci to nie je nieco ine.Ma s tym niektora nejake skusenosti?uz zacinam byt pomaly z toho na hlavu 😒

ruzicka2227
22. máj 2011

Ahojte, mozem Vam poradit super prirodny produkt,ANTIPARAZITE,ktory je jediny na trhu.Ocisti Vas od vsetkych parazitov,pliesni,mikoz,kandid...Neda SA KUPIT,ja Vam ho mozem obj.zaoberam sa alternativnou medicinou a robime aj diagnostiky,tam sa zisti co Vam je po zdravotnej stranke,tak ak potr.dajte mi vediet,ja si ho tiez idem obj.lebo mam probl.len dlho nebol lebo je velmi ziadany.

delunecka
23. nov 2011

Prosím vas poradte mi.......strasne ma boli bruchoooo na nevydraznie ako keby ste vela dni nejedli take bolesti proste take krca a tak.. mam to uz asi 3 den... neviem co mam robit.......:( plačem od bolesti dakedy.....

kacenkaharris
18. apr 2012

Na heliko pomaha i uzivanie "manuka" medu, to je med, ktory je z cajovnika (tee tree oil), cize vcely zbieraju pel na cajovnikoch - hlavne v Australii. Uziva sa na lacno s malym keksom (aby zostal dlhsie v zaludku). Neviem poradit, kde sa da zohnat, lebo ja som v zahranici, ale mne pomohol. Vraj vyrazne znizuje pocet helikobakterii v zaludku.

janyna9
17. júl 2012

Ahoj,ja ho mám už skoro rok,bolesti denne a už aj zápal pažeráku.Zobrala som už 3X trojkombináciu antibiotík a vôbec nič .Aj reflux sa pridal..Len stále horšie a neskutočné sucho v hrdle.Už som úplne zúfalá. ☹

diancheck
19. júl 2012

Ahojte, aj ja pridavam skusenost. Helicobacter sa dost neznasa s horcicnym semienkom.Rozdrvit semienka do 1dl vody vlaznej a rano nalacno vypit. Resp. kazde rano nalacno 1 lyzicu horcice.

janyna9
1. aug 2012

kto mi poradí?Ja mám HP,bolesti v kuse,a nozaj stále bolesti od žaludka až po krk,vybrala som 3X 3kombináciu antibiotík,už som zúfalá,pomoc,neviete o niečom,už nevládzem ani tie gastroskopie,zápal mám chronický a lekár sa vyjadril,že ak mi lieky proti kyselinám nepomáhajú,tak on iné na to nemá.ako sa to dá inak vyliečiť??? 😢

janyna9
1. aug 2012

kto mi poradí?Ja mám HP,bolesti v kuse,a nozaj stále bolesti od žaludka až po krk,vybrala som 3X 3kombináciu antibiotík,už som zúfalá,pomoc,neviete o niečom,už nevládzem ani tie gastroskopie,zápal mám chronický a lekár sa vyjadril,že ak mi lieky proti kyselinám nepomáhajú,tak on iné na to nemá.ako sa to dá inak vyliečiť??? 😢

janyna9
1. aug 2012

neviem,prečo to skočilo 2x.

mamiedi
2. aug 2012

Mne lekár povedal, že stačí piť každý druhý deň Acidko. Vyskúšaj, neničí to ako antibiotiká.. 😉

smarti
3. aug 2012

@janyna9 nečítala som celú diskusiu, tak možno to tu už bolo. Ja som mala HP pred necelým rokom, tiež som mala príšerné bolesti a kŕče a k tomu plyny, od ktorých príšerne zapáchal celý dom. A samozrejme z toho pameniaci stres, že niečo určite nie je v poriadku. Nasadila som kvalitné probiotiká, trochu sa to zlepšilo a potom mi úplne pomohli atb. Odvtedy mám pokoj. Kým som sa odhodlala ísť s tým k dr., tak som trpela skoro 3 mesiace. A mala som odsledované, že problémy sa zvyšovali poobede a k večeru, ráno kým som bola hladná, tak mi nebolo nič. A úplne najhoršie mi bolo, keď som jedla niečo sladké.

mamazem
20. apr 2013

Na Helicobactera veľmi účinne pôsobí chioská masticha, buď ho zničí alebo aspoň výrazne zredukuje. Je to prírodná živica z pistáciovníka mastixového, pestuje sa na gréckom ostrove Chios. Buď sa žuje surová masticha alebo sa dajú kúpiť buď prášok alebo kapsule s práškom. Kapsule obsahujú čisto iba rozomletú mastichu, prášok sa mieša s inulínom, ktorý má prebiotický efekt. Môže sa kombinovať s liekmi, nemá žiadne kotraindikácie (okrem alergie na živicu) ani vedľajšie účinky. Dajte vyhľadávať napr. „mastichové kapsuly“ alebo „mastichový prášok“.

alexsk
22. apr 2013

Ahojte, ja mam problemy so zaludkom skoro tri roky, stale som nafuknuta, citim, ze mi netravi, jedlo mi stoji v zaludku a to sa tak zdravo a podstivo stravujem. Vtedy mi nezistili helikobaktera sondou a odobratou vzorkou. Pred dvomi tyzdnami som zase zacala zvracat a obvodny lekar mi z krvy zistil tuto potvoru. Nasadil trojkombinaciu, ale je mi z tych tabletiek neskutocne zle, hnusna chut v ustach, bolesti hlavy a ani nemam pocit aby sa to zlepsovalo, zaludok ma stale boli a dva tyzdne som nemohla jest nic len neochutenu slepaciu polievku. Inak som skusila acidko a to zcasti potlacilo aj tu hnusnu chut v ustach z tabletiek a pomohlo mi do seba dostat tuhu stravu a celkovo som sa citila lepsie. Vela som hladala na nete a vcera som si objednala z anglicka pripravky, co vraj ako alternativna liecba pomahaju zbavit sa helikobaktera aj tym, ktorym roky nezaberali antibiotika. Vraj je na to dobry Manuka med, ale ten certifikovany UMF, aloe vera na precistenie, imunitu a nabratie sily a nejake DGL. Vraj aj propolis a koloidne striebro, ale to sa bojim brat, kedze na vnutorne pouzitie nieje schvalene. Tak kocky dam vediet ako sa liecim a ci to pomohlo.

beethoven
22. apr 2013

ahoj, helicobacter sa bezne lieci kombinaciou antibiotik. Najprv sa aplikuje trojkombinacia, dve antibiotika a jedny lieky na znizenie kyslosti hladiny v zaludku, a ked je liecba neuspesna, pokracuje sa stvorkombinaciou, pricom sa zamienaju antibiotika za iny druh. Popri liecbe by sa mala upravit aj strava, nejest drazdive jedla ako koreniny alebo vylucit napriklad kofein, kysnute cesto. Uzivat by si mala probiotika, jednak ako protivahu k antibiotikam, jednak pre ich zasadity charakter. Nieco o tom si mozes precitat tu http://lesk.cas.sk/clanok/85002/trapi-vas-helic...

niki285
4. máj 2013

Dievcata ak ste sa vyliecili z helikobaktera moze sa potom toto ochorenie vratit?Ja som sa liecila trojkombinaciou ATB ale teraz mam pocit ze sa mi opat vracia spat ☹

pinkpet
20. máj 2013

@niki285 ahojky...ano,hp se muže vrátit,hlavně pokud ho ma třeba i manžel...přenáší se i libanim...nechala jsem přelecit i manžela,atb jsme brali spolu....

ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamazem
17. jún 2013

Pridali sme na koníka článok o účinkoch mastichy na tráviace problémy (helikobakter, vredy, zápal sliznice...):
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/mamazem...

natalyaas
17. jún 2013

Moja skusenost s helikobakterom ...zacalo to minuleho roka v decembri neustale zvracanie hnacky... po prelieceni 3kombinaciou som nesla na kontrolu nebrala som to ani vazne kedze som sa ccitila po dlhej dobe fit... ale netrvalo dlho a po par tyzdnoch sa mi vratili zdr. Problemy i ked v menej agresivnej podobe... casto mi bolo na odpadnutie obcasne zvracanie nevolnost ... odkladala som vysetrenie pol roka. 2 tyzdne dozadu som podstupila uz 3 sondu do zaludka ale pod narkozou... dnes si volam na vysledky a sestricka mi oznamila ze som pozitivna na helikobaktera. Zajtra idem na gastro polieky a dufam a modlim sa ze ked prva liecba bola neuspesna ze ta druha uz zaberie... :( helikoptera je riadne svinstvo lutujem kazdeho kto s nim bojuje..

haslerka27
18. jún 2013

ja som ho mala davnejsie,z neho zapal sliznice zaludka.brala som 3kombinaciu atb,preslo to.ked mi zistili intoleranciu laktozy,vratil sa helicobak.takze opat 3 kombinacia a je dobre uz asi 2 roky

zuzana315
18. jún 2013

Problem s helikobakterom som riesila aj so svojou kamaratkou zakaznickou. Brala 3 kombinaciu atb., ktora nezabrala, potom 4 kombinacia, ktora sice zabrala, ale sposobila neustale sa opakujuce kvasinkove infekcie. Po konzultacii s nasim lekarom jej bolo odporucene: Aloe Vera drinking gel, Colostrum a Probiotika a na zenske veci lokalna umyvacia emulzia aloe vera. A samozrejme uprava stravy. Tieto odporucania jej odobril aj jej osetrujuci lekar a vysledky na seba nedali dlho cakat🙂)) Prajem vam vsetkym vela zdravicka...

nasekuratko
18. jún 2013

Ahoj holky, ja sama s tim zkusenost nemam, ale dcera od svagrove mela helikobaktera a mela velke problemy, vubec ji nechtel vymizet. Az nakonec vysadili ze stravy na nekolik mesicu uplne cukr (krome mensi davky ovoce) a helikobakter zmizel... tady ty potvory se vetsinou zivi cukrem, takze je u toho opravdu dulezita dieta. Drzim vam palce!