Helikobakter a gastro - skúsenosti?

domi2101
25. apr 2019

Ahojte, zistili mi helikobaktera a caka ma gastro. Zial, obvodna mi vypisala len listok a viac nic. Takze vobec neviem co ma caka. Mate niekto skusenosti s touto diagnózou a vyšetrením na gastre?

mogaa
25. apr 2019

@domi2101 a načo ťa poslali na gastro ked už máš diagnózu? Z čoho ti zistili helikobaktera - z krvi alebo zo stolice? Nasadzuje sa trojkombinácia ATB a potom kontrolný test

domi2101
autor
25. apr 2019

Zo stolice. Vraj sa ma nato pozrieť aj na gastre, inac netusim. Nikdy som tam nebola tak ma prepada miern stres

mogaa
25. apr 2019

@domi2101 sestre to zistili z krvi, následne zo stolice a doktorka dala hneď ATB a bolo....

nika3136
25. apr 2019

Možno chcú odsledovať, či už kvôli nemu neprepukli napríklad vtedy alebo neprebieha nejaký zápal

oli18
26. apr 2019

Ja toto riešim v posledných mesiacoch. Bolelo ma brucho, na gastre mi zistili z dychu helikobaktéra. Kým som prišla na kontrolu, bolesť prešla. O pár týždňov mi urobil gastroskopiu a zobral vzorku. Bolesť sa mi nevrátila, helikobaktéra mám, aj zápal žalúdka a lieky mi nedal. Mám super mladého doktora, povedal že zápal má skoro každý. Takže nemáš sa čoho báť, ide o to, aké máš problémy.

aksimm
26. apr 2019

Obvodná ťa poslala asi len pre istotu. Na Gea by ti mali dať trojkombináciu antibiotík a potom kontrola. Nemáš sa čoho báť.

ivkus
26. apr 2019

@domi2101 swokre ho tiez diagnostikovali a aj napriek 3cyklom ATB ho stale mala a aj velke bolesti. Kupili sme jej hubu reishi od jednej firmy a po 3 mesiacoch vykapal a uz 2 roky ma pokoj

kikaaa444
27. apr 2019

Na helikobaktera je dobrá grécka masticha .. vraj pomohla veľa ľuďom aj bez at

ivkaui
1. máj 2019

@domi2101 da ti lieky a potom kontrolne vysetrenie. Ja som sa toho svinstva nevedela zbavit uz som bola znicena z liekov, az raz som kupila kvapky "dracia krv" a odvtedy je helikobakter prec a to uz je sedem rokov