Hemangióm pečene - vyšetrenia

lalo511
3. aug 2020

Dobrý deň je tu viac tém moc sa v tom nedá vyznať chcem spojiť hemangióm pečene do tejto diskusie ďakujem.Zarovem sa chcem spýtať kto má skúsenosti z hemangióm pečene ako vám to zistili aké vyšetrenia ste podstúpili či vás občas boli ja ho mám veľkosť 3,8 x 2,4 CM ďakujem za radu

darkswan
3. aug 2020

zistili na sone, nic zvlastne s tym nerobia, len sleduju

kami5555
3. aug 2020

bolelo ma pod pravou lopatkou, poslali ma na sono, potom na CT, tam zistili , že je to veľké tak ma poslali do Martina na operáciu , kde ma po ďalšom vyšetrení aj operovali. Bolo to pred 18 rokmi . Už si nepamätám od koľkých cm treba uvažovať nad operáciou. Vyoperovali ,,len " tie veľké . Odvtedy som pravidelne kontrolovaná či nerastú. Pokiaľ sú menšie tak sa nič nerobí iba sa konroluje veľkosť , môže sa stať , že niektoré zmiznú aj samé , čo je aj môj prípad. Ešte tam mám dva menšie , ale nemám žiadne obmedzenie v práci ani v športe

kami5555
3. aug 2020

ja som mala cca 6cm, po operácii to bolo ok , mala som epidurálku tak sa to dala , na 10 deň som išla domov a mala som šťastie , že to dopadlo všetko v poriadku, v tom čase tam boli veľký odborníci, na kontroly chodím len u nás na gastro, myslím , že Ťa budú najskôr sledovať a keby sa to zväčšoval , tak by to hádam riešili, ja som jeden mala tých 6cm tak to riešili , ale trvalo to asi rok od prvého zistenia po operáciu. Nech sa Ti darí

lalo511
autor
4. aug 2020

@kami5555 No ja to mám od 2015 .To v epiduralke že sa to dalo bolo fajn takže si bola na CT a na Magneticku ťa neposlali? Hej tiež myslím že to budú teraz sledovať no v Martine sú super tam si bola na gastro či na chirurgii ?

lalo511
autor
4. aug 2020

@darkswan ďakujem za odpoveď a veľkosť toho máš akú ?

kami5555
4. aug 2020

pred 18 rokmi ani neviem či bola Magnetická rezonancia 🙂 , To CT bolo pred operáciou po mnohých iných vyšetreniach ,konzultáciách v Martinne OPBCH / ani neviem či ešte teraz funguje// , , bola som operovaná klasicky , tú epidurálku som mala po operácii namiesto liekov, je to veľká operácia a náročná , zobrali mi kus pečene , tam kde boli hemangiony, Hádam sa to preto len sleduje a keby rástol tak len vtedy operácia, na gastro chodím u nás a to už 18 rokov raz za rok

lalo511
autor
4. aug 2020

@kami5555 No ďakujem teda Ja idem ešte budúci týždeň na sono a pozrú a porovnajú tiež CT z minula aj toto nové samozrejme že je to veľká operácia .. Jedna bola aj u mňa ale to bola krcná chrbtica tiež bola robená v Martine tento nález je vlastne vedľajší tento hemangióm

jayden27
14. dec 2020

@kami5555 a aká je rekonvalescencia prosím Vás? Dlho ste boli PN ??? NEJAKE OBMEDZDNIA Z TOHO SU ??? DAKUJEM...

kami5555
9. jan 2021

@jayden27 v tedy podľa tabuliek 3 mesiace a obmedzenie nemám žiadne a už len asi raz za rok kontrola či nerastú tie čo mi tam ostali , ale mne sa aj znešili

jutka1509
24. máj 2022

@lalo511 Dobrý deň ja mam hemangiom na pečeni vo velkosti 14cm. V roku 2014 mal 3cm.
Pred 2 mesiacmi som bola operovana na zlcnik a teraz ma čaká 4 hodinová operácia pečene musia my z nej odstrániť polku, strach mam neskutocny

dzana89
14. jún 2022

@jutka1509 ja mám operáciu zajtra. Nádor nezhubný na peceni. Ľavý lalok. Tiež mám obrovský strach.

dzana89
14. jún 2022

@jutka1509 máte už po operácii ??

jutka1509
20. jún 2022

@dzana89 Dobre ránko máte už po operácii ??

dzana89
20. jún 2022

@jutka1509 dobrý deň áno som po operácii 4 dni . No nebolo to nič ľahke Vám poviem . Veľmi nepríjemné veci.

jutka1509
20. jún 2022

@dzana89 uff dúfam ze to bude už len len lepšie a lepšie, a robili vám to laparoskopicky?

dzana89
21. jún 2022

@jutka1509 nie mala som to v segmente kde laparoskopia by nebola účinná . Už sa to hojí zaciatky boli ťažké a bolestivé. Ďakujem..

jutka1509
21. jún 2022

@dzana89 podľa mňa tiež nebudem mat laparoskopicky keď mne idú odstrániť polku z pečene.
V piatok idem na CT.
Pošlú faxom do Martina a oni mi dajú termín operácie.
Skóre uzdravenie prajem

jutka1509
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzana89
5. dec 2022

@jutka1509 som rada,že to máte za sebou. Ja by som Vám tiež poslala do správy ako vyzerala moja jazva a moje brucho a teraz je to úplne super. Nebojte krásne sa Vám to zahojí som po tej istej operácii bude dobre. ❤️