Hemoragický tumor. Stretli ste sa s týmto ochorením?

bettynka222
14. okt 2009

Ahojte,
minuly tyzden mi lekar diagnositkoval hemoragicky tumor. povedal mi len, ze mi otestuje krv na onkomarkery (tie boli nastastie negativne) a poradil mi cakat tri mesaice kym sa tumor vstrebe. ja som sa ale na internete docitala, ze tumor by sa mal liecit, nie nechat len tak rozpustit. na konci je vyjadrenie lekarky, podla ktorej by s amal aj nezhubny tumor liecit:

http://www.pluska.sk/zdravie/2009/03/tinedzerka...

ak ste sa s niecim podobnym stretli, napiste prosim svoje nozrym pripadne rady. dakujem 😉

bettynka222
autor
14. okt 2009

to tu fakt nikto taky nie je?

jani2
15. okt 2009

Ahojky, tak ja som také niečo mala...predpokladám že máš tiež endometriozu. Tiež sa mi na vaječníku vytvoril 8 cm hemoragický tumor, mala som ísť práve na IVF, ale práve kvôli tomuto tumoru sa IVF muselo odložiť. Musela som na operáciu, mne doki zas vravel, že sa to samo nerozpustí a aj sama som mala z neho problémy (bolesti, hnačky, plynatosť..). Lekári v Martine to chceli vybrať laparoskopicky ale sa vraj nedalo, tak došlo na laparotomiu (asi 10 cm rez v podbrušku), no bola som viac ubolená ako po LPS ale dalo sa. Nuž a o 5 mesiacov som išla na IVF a podarilo sa! 🙂 Asi som ťa nepotešila, ale ver že sú aj horšie veci, toto je zvládnuteľné a hlavné je že onkomarkery sú v poriadku. Neboj zvládneš to!

15natalinka18
5. máj 2011

baby prosim vas č si mam predstavit pod slovom tumor ? dcerka ho ma na hlavičke zatial mame čakat či sa nezvečši a ak hej narkoza ct a potom sa vyberie znie to jednoducho no ja som vystrašena mama 2 ročnej dcery