Hemoroidy po pôrode

majusik1
12. sep 2012

ahojte,vie mi niektora z vas poradit co je dobre na hemoroidy?mam 3 mesacne babo a robi mi to strasny problem.nemozem sediet..uzivala som faktu mast a nic nepomohlo.co robit?

wiki87
8. mar 2016

A zabudla som. Avenoc a Faktu môže byť aj počas kojenia, Detralex sa nesmie, kým žena dojčí. A operácia, iba v najhorších stavoch a hlavne, keď už žena nebude rodiť...

alenky
11. máj 2016

Spominate aj sedave kupele v dubovej kore. Fakt to ma taky dobry ucinok? Po akej dlhej dobe Vam vymyzli? Ako mam kupel pripravit? Mam ich uz vyse roka po porode a neviem sa ich zbavit-su vonkajsie ale nie su bolestive, prekazaju mi, ze su tam a mam obavy, aby sa stav nezhorsil.

wiki87
11. máj 2016

@alenky dubová kôra skôr pôsobí dezinfekčne a proti bolesti. Treba papať veľa vlákniny, kľudne si v lekárni kúp Psyllium (je to rozpustná vláknina). a treba posilovať cvikmi črevo. Niekomu zájdu späť dovnútra, niekomu však zostanú. Uvidíš, treba poskúšať, čo sa dá. Mne najviac zabrali sťahovacie cviky na panvové dno. Ako keď zastavuješ vylučovanie a zase povoľuješ... Držím palce. Sú to patálie s tými hemoroidmi... 🙂