Hemoroidy / zlatá žila

sveva
18. sep 2006

Ahojte maminy. Neviete mi poradiť mám problém so "zlatou žilou"? Vyskúšala som už aj kúpeľ v dubovej kôre a žiadny účinok to nemá. Poraďte mi prosím.

jazminn
11. júl 2010

Odpísala som na IP. Mne asi v tvojom veku začala tiež zlatá žila, ale potom prestali problémy a potom začali zase a to sa už nedalo vydržať. Tiež som vyskúšala dubovú kôru, spústu mastičiek a až vodička Milaniv mi pomohla.

zoskag
11. júl 2010

@jazminn Ahoj Jazminn,chcela som sa ta este opytat,ci ti to pomohlo uplne,ze uz vobec nemas problemy,alebo je to len docasne a zasa zacnu problemy po nejakom case....dakujem pekne za info... 😉

jazminn
12. júl 2010

Zatiaľ vôbec nemám problémy.

delana
13. sep 2010

ahoj zoskag, citam tvoje prispevky a moja mala (2 roky) ma presne ten isty problem. Zadrziava stolicu, trva jej aj 2-3 dni kym ide na stolicu a pri tlaceni jej vychadza aj kus creva, ktory musim zatlacat naspat. Co vam pomohlo?

spravodlivost
15. sep 2010

@delana Ahojte. Chcem poradiť všetkým. Tiež som mala z hemoroidy dlhé roky. Vyskytli sa mi po druhom pôrode a to je už pekne dávno /37 rokov/. Používala som rôzna mastičky, čípky atď. ale nič mi nepomohlo. Až tohto roku mi povedal môj starší brat že on užíval minulý rok hlivu ustricovú v kapsulách a hemoroidy sa stratili. Tak som to skúsila tohto roku, na jar aj ja. Nie pre hemoroidy, ale ako prostriedok na oslabenú imunitu /odporučili mi to v lekárni/ a predstavte si, že keď som využívala 30 kapsúl na raz prestalo svrbenie, bolesť a hemoroidy sa stratili. Od mája mám pokoj. Vrelo odporúčam

bambulkabambulkova
28. okt 2010

jaj mamicky poradte mii proosim krasnee mala som jednu zilku na konecniku nebolela a uz su tam 3 som zufala som 37tt to co uz mam robit vsetko som pouzilaaaa 😒 ☹ ostane mi to alebo co ??jaj

albireo
28. okt 2010

ad bambulkabambulkova: po porode mozes ocakavat ustup tazkosti.nepises, ci okrem toho,ze sa zvysil pocet hemoroidov, ci mas zvysene tazkosti v podobe bolesti alebo svrbenia/stipania. So samotnymi hemoroidmi teraz vela neurobis, si vo finale tehotenstva a panva vratane zil okolo konecnika je znacne prekrvena. Skus dodrziavat pitny rezim s ca 2L tekutiny denne, v lekarni si kup vlakninu a jedz vela zeleniny, aby si mala pravidelnu stolicu a vyhla sa zapche.

katkabg
16. nov 2010

Ahojte chcem sa spitat po velkej potebe som si dnes nahmatala taku malu gulicku tam dole...vizera ako mala zila v tvare gulicky....nesuvisi to z antikoncepciou ktoru beriem par dni este len ktoru mi predpisal doktor???Prosim poradte niekto...som vylakana!

mata35
13. dec 2010

@romanelka2 prosím ťa, pomohlo ti to milaniv, skúsila si to? Ďakujem za radu.

mata35
13. dec 2010

@lilianka1199 prosím ťa, ako si po tej operácii leizrom, stále je to dobre? nevrátili sa ti problémy?

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinki
20. júl 2011

ale psylium je skôr preventívna záležitosť. ak už sú hemoroidy vytlačené, najlepšie sú čapíky Faktu a aj masť Faktu, ja som počas tehotenstva vyskúšala všeličo a nič nepomohlo a ak tak len na chvíľu, to je vlastne tým tlakom bábätka na spodnú časť brucha..maste z dubovej kôry pomáhajú na bolesti po stolici. Vždy sa hneď umyť a namastiť a úplne sa to vylieči až po pôrode. No a potom preventívne si dávať aj to psyllium (prírodná vláknina), upozornujem, že je hnusná, ale veľmi pomáha. To aby sa znova nevytlačili..

anicka87
15. sep 2011

Maminy, oprasujem temu, Ja uz si z tym neviem dat rady, dnes som celu noc preplakala, tak to bolelo ☹ avenoc ani cipky preparation H mi nepomahaju. Boli ma to nonstop a co sa bude diat pri porode ani nechcem vediet :(

ita78
21. sep 2011

@anicka87 Skoč ku doktorke,nech ti predpíše detralex.Ja beriem už druhé balenie,lebo mám žilu stále vonku a pobolieva,aj keď už nie tak moc.A pomohlo mi aj to,že som si dávala na hodinku denne obklad s teplým tvarohom...Ja mám doma už tolko mastičiek a čípkov,na každá ma zabrala len na chvílku.Asi sa mi to upraví až po pôrode,no do vtedy je dlhá doba ešte...

anicka87
21. sep 2011

@ita78 uz mi ho predpisal, tak dufam ze pomoze lebo som zufala... ☹

jerry2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkasm
7. okt 2011

Je niekoľko spôsobov operácií: http://www.hemeroidy-lecba.com/operace-hemeroidu/. Ale aj napriek operácii je potrebné upraviť životosprávu. Jesť veľa vlákniny (Psyllium), hýbať sa. Inak sa aj cez tú operáciu môžu hemoroidy vrátiť.

suzan1111
20. okt 2011

baby mozem pouzivat v tehotenstve faktu alebo mastu?Par krat som si natrela mastu,ale mam strach,ked tam nie je nic napisane ci ano alebo nie,len ze sa nerobili klinicke testy. 😕

mako5
30. okt 2011

@lilianka1199 ahoj mozes mi prosim ta poradit kde v Kosiciach to robia ? potrebujem ist najprv k svojej obvodenej lekarke ?

bambulka0
9. nov 2011

ahojte, prosim viete mi poradit kde sa to da odstranit laserom v Bratislave a kolko to cca stoji? dakujem...

lilianka1199
27. nov 2011

mako5 Ahoj,bola som v zeleznicnej nemocnici v Ke,nasla som si cislo na nete a priamo zavolala jednemu lekárovi-primár oddelenia,nebola som u obvodnej lekarky vobec,vysetrenie bolo asi 5 min.,objednal ma na vecer do nemocnice,rano zakrok a na druhy den som sla domov....,zaplatila som za nadstandart + zakrok =cca 3000sk,bolo to ale dva roky dozadu,teraz neviem,treba to skusit najst na nete na ich stranke a zavolat. Inak,ak nieje dobra zivotosprava,tak sa to vrati,mne sa to vratilo po dvoch rokoch,ale zatial to neriesim,az ked to bude znova akutnejsie 🙂. Inak po zakroku som nemala bolesti,tak sa nebojte 🙂

kamilka22
29. nov 2011

Ja som to mala take, ze som ledva vladala chodit....bolelo to strasne, faktu cipky a ani mast mi nepomohli, tak som tyzden sedela v lavori s odvarom z dubovej kory /vlazny musi byt, nie teply/ a tiez som si to natierala takym gelom "dubova kora", po vyse tyzdni sa to vstrebalo.

miffinko
24. jan 2012

Ahojte ! Ja som mala problémy so zlatou žilou tiež. Chválabohu som nemusela absolvovať žiadný zákrok, na internete som natrafila na veľmi účinný prípravok, volá sa Milaniv, ktorý ma úplne vyliečil a teraz už tertí rok , že som vyliečená. Nemohla som plnohodnotne existovať, hemoroidy vedia veľmi bolieť a znepríjemnia život. Milaniv som si objednala na milaniv@zoznam.sk. Odporúčam všetkým

janett99
14. máj 2012

baby 🙂
mám takýto problém: už skoro 6 tyzdnov mam po stolici obcas slabsiu krv svetlej farby, v stolici sa zatial krv nenachadzala. Myslim si sama osobne ze su to hemoroidy aj ked som o tom len citala, pri lekarovi som zatial nebola. K tomu pri kazdej stolici pocitujem dost velku bolest, ale potom to hned prejde, aj ked je to velmi neprijemne. Z analu mi ale nic netrci, ziadna zlata zila, nic podobne.. Chcem sa opytat ci to moze byt aj nejaky ten zaciatok rakoviny hrubeho creva. Kupila som si vlakniny vo forme tabliet (BIO-VLAKNINY) + Detralex, ktory jem 2 tabl. denne, ale zatim to vobec nepomaha.. Nie som tehula 🙂

briketa
15. máj 2012

@janett99 neblazni s rakovinou! mas normalne prasknutu zilku v okoli konecnika a ta pri stolici potom krvaca. jedine co potrebujes je kupit si nacas zmakcovac stolice-tabletky. Poriadne zvysit prisun vkakniny a vyhybat sa syru, cokolade...atd vsetkemu co zapeka. Na ranajky ovsene vlocky. Ako budes mat makku stolicu, ranka dostane sancu sa zahojit. Osetruj si pripadne konecnik kremom na hemeroidy. Vzdy sa po pouziti toalety umy a dobre usus. O dva tyzdne budes zase fajn.

janett99
15. máj 2012

Dakujem Ti pekne za odpoved, ja som sa len tak opytala na tu rakovinu, lebo clovek niekdy nevie, ale jasne, netreba hned mysliet na to najhorsie, len mna to hned napadlo.. Len to, ze ja to mam uz cca 6 tyzdnov a zatim ziadna zmena a papam veru ovsene vlocky aj lanove semienka a zatim sa bojim ist k lekarovi .. ale hadam este tyzden pockam a potom sa rozhodnem 🙂

cicimon
31. máj 2012

baby, moze sa zlata zila prejavovat aj spinenim ci len krvou? ostatne priznaky by boli lem krv nie

adulecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alubinka
5. aug 2012

ahojte, tak ja znovu oprasujem temu..

po porode sa mi objavilo krvacanie po stolici, ale nejak som to neriesila.. casom to asi preslo same..
teraz sa to ale objavilo znovu a vobec som netusila co to moze byt.. az som nahodou prisla k tomu ze existuje nieco ako zlata zila..
ono nemam ziadne problemy, len pri stolici bolest a zo dve kvapky krvy na papieri.. a po potrebe chvilkove stipanie..
myslite ze moze ist o zlatu zilu? skusala som nieco nezvycajne pri konecniku nahmatat, ale nic sa mi nezdalo podozrive :-/
citam o prevenciach ako faktu mast, odvar z dubovej kory, doplnenie vlakniny ale aj tak by som to radsej riesila s dr... mam oslovit s tym gynekologa, ci skor obvodnu?
a kde sa da kupit ta dubova kora? s mm sa snazime uz niekolko mesiacov o druhe, dufam ze to nebude problem ☹

suzan1111
21. aug 2012

@alubinka ahoj, hej to bude zlata zila jak vysita 😀 ja to mam takto vzdy ked mam zapchu,aj pred tehu, zazracne pocas tehu moc nie a asi mesiac po porode sa mi to zase vratilo ☹ davam si capiky mastu,to pomoze a jem psylium ako som tu uz tusim pisala..ale depta ma to tiez..mamina kolegyna si to davala operovat,je starsia troska a hovorila,ze z gastra posielaju na tuto operaciu ale vraj sa to riesi az ked su velmi krvacajuce ☹ ja mam teraz asi tyzden konecne pokoj,tak jem vlakninu a dufam,ze sa mi to tak skoro nevrati,ale zial toto sa vracia casto,kedze na wc sa chodit musi a ja zas si rada sem tam dam nejaku cokoladku 🙂 dubovu koru maju v kazdej lekarni,mam ju kupenu ale osobne som ju este neskusala a myslim,ze snazenie o druhe baby to vobec neohrozi 😉 ja tiez tak planujem,ze zarobime o rok na druhe a ked sa toto zhorsi,dam si to vypalit..tak sa ozvi ako sa ti s tym dari bojovat a ci je baby uz na ceste.pa