Hemoroidy / zlatá žila

sveva
18. sep 2006

Ahojte maminy. Neviete mi poradiť mám problém so "zlatou žilou"? Vyskúšala som už aj kúpeľ v dubovej kôre a žiadny účinok to nemá. Poraďte mi prosím.

katikaam
13. máj 2016

Nečakajte s tým, všetky zázračné recepty len odďaľujú riešenie a tým je ich odstránenie. Jedinou výnimkou je tehotenstvo, ak sa vytvoria len v tomto období, len v tomto sa môžu stiahnuť. Odporúčam operovať, skalpel prepláca poisťovňa -abnormálne bolesť, laser som absolvovala o 4r. neskôr, máte pokoj. Nešetrite na zdraví, trápila som sa 15 rokov. Sú dve vychitené zariadenia: Železničná NsP v KE a Chirkoz, ja som si vybrala Chirkoz, taký citlivý prístup som nezažila, nechá vám na seba mobil, po zákroku je to znesiteľné, druhý deň som sa už šuchtala po byte namiesto výboru v zadku. Analgetiká treba ale len prvý týždeň, údajne po laserovej sa to opakuje len výnimočne. Držím palce baby. Apropo na tie maste, zázraky, detra a vynálezy som minula násobok toho, čo na operáciu laserom. Za pol hodinu ste vonku, manžel má vzal na zadnom sedadle v ľahu a chirurga máte na mobile! Neodkladajte to 🙂

petogu
18. máj 2016

Mne pomohol HEMOREND, môžem len odporučiť. Na základe vlastnej skúsenosti 🙂.
To END na konci celkom funguje... stačí dodržať pokyny z príbalového letáku a pitný režim. Dôležité je obmedziť alkohol, dráždivé jedlá, jednoducho ísť podľa príbalového letáku.

improvizacia
4. nov 2016

Ahojte
Uzivali ste niektora kortikoidovu mast? Vraj zaberie aj na naozaj zle stavy - stadium 3 - vie sa hemeroid vstrebat.
Ak ano, aku mast ste mali? Myslim na predpis (nie volnopredajne)
Diky
!

anjelikdianka
18. jan 2017

Ahojte mam bolesti pri konecniku,ked sedim ale picha ma to aj ked lezim.Pozrerala som to a trosku ako keby take fialove vypukle zilky tam mam.Mala som s hemoroidom problem po porode ale to bolo uz pred 3.rokmy a teraz z nicoho nic m a boli zadok.Nekrvaca.mastim s faktu mastou.Je to podla vas hemoroid?ked neprestane tak k akym doktorom mam ist kde ma vysetria?

provodovska
18. jan 2017

Mne vyšla po kolonoskopii,nevedela som sedieť 2 dni,pomohol mi sedací kúpeľ z dubovej kôry,a masť gel hemostop.

Hemoroidy vyšetruje gastroenterológ alebo chirurg.

tiumen
2. feb 2017

Ostal mi olej Fine6 otvorený pred mesiacom, spotreba 4m od otvorenia takže ešťe 3mesiace - objem na foto, aplikátor nepoužitý.. pridám k nemu plát tabliet DioMax.. zabralo mi to na 100% 🙂 cena 9€

tiumen
2. feb 2017

Posuniem krém, chýba z neho málo. 2€

macca75
6. feb 2017

@tiumen ahoj mám záujem ak je to volne😉

macca75
6. feb 2017

@tiumen aj masticku ak je voľna kúpim 😉

tiumen
6. feb 2017

@macca75 tak mi napíš ip. Ďakujem 🙂

petogu
19. apr 2017

Mne pomohol HEMOREND, môžem len odporučiť. Na základe vlastnej skúsenosti 😉
To END na konci celkom funguje... stačí dodržať pokyny z príbalového letáku a pitný režim. Dôležité je obmedziť alkohol, dráždivé jedlá, jednoducho ísť podľa príbalového letáku.

lilkim222
4. jan 2018

ked som bola tehotna zacali sa mi vyhadzovat ku koncu tehotenstva vonkajsie hemoroidy, pomohol mi jednoznacne hemostop, prijemny gelik

provodovska
6. jan 2018

No mne po kolonoskopii , vyšli von ...bola bolesť neuveriteľná 😞,sadnúť som si nevedela 4 dni ,pomohol hemostop ...tablety aj gél ,a samozrejme kúpeľ z dubovej kôry , za nejaký čas Ok ,ale po cca roku som si sadla na studenú drevenú lavicu a znova to iste až horšie ,tu už som musela siahnuť po olejceku fine 8 ,len škoda že má krátku respirační dobu ,lebo ho za tak krátky čas nevyužijeme cely ,nie je lacný ...je dobre používať hemoral vlhčené utierky ,ktoré sú napustene bylinnym extraktom ,cenovo dostupné ...dajú sa zakúpiť v lekárni .

7lenicka7
5. mar 2018

@provodovska prosim Vas,pomohol ten olejcek Fine?

provodovska
5. mar 2018

Pomohol

provodovska
5. mar 2018

@7lenicka7 ja som bola uz uplne zúfalá ,ešteže je nett a pan Google

7lenicka7
5. mar 2018

@provodovska no ja som uz tiez zufala.....takze kludne si ho mozem kupit,ano?

provodovska
5. mar 2018

@7lenicka7 mne pomohol ,veľa ľudí ho chváli ja ho používam aj preventívne

7lenicka7
5. mar 2018

@provodovska dakujem za radu,tak teda skusim aj ja....a da sa kupit aj v lekarnach,alebo len cez net.

provodovska
5. mar 2018

V lekárni je dostupný

ivet17
17. mar 2018

Ahojte,minuly tyzden sa mi z nicoho nic objavila zlata zila 😥 nemala som ziadne priznaky,len poobede ma to zacalo stipat,na vecer som uz nemohla sediet,stat,nic.... V lekarni som si kupila krem,tak si pravidelne natieram. Ale zatial ziadna velka zmena,len ta bolest je miernejsia.Ako dlho trva kym to zmizne?

simonah73
1. júl 2018

@katikaam ja mam do chirkozu termin zajtra o 17, tak som zvedava ako to dam. mala si to velmi vonku? lebo zacinam sa obavat, ci vobec bude chciet operovat laserom. a riesila si to aj cez poistovnu potom?

stejja9
19. nov 2018

@simonah73 ahoj, ako to dopadlo? Skusenosti?

simonah73
20. nov 2018

@stejja9 ahoj, zatial dobre. Mala som to sice zapalene a trombotizovane ale kedze som bola vycistena tak mi to spravil. Akurat to asi viac bolelo po hojeni ale tyzden po zakroku som uz aj soferovala auto u nas po meste. Ak by Ta nieco ko konkretne zaujimalo, kludne napis.

stejja9
20. nov 2018

@simonah73 a v akom štádiu si ich mala? Čiže nakoniec ich robili laserom?

simonah73
21. nov 2018

@stejja9 no ja som to mala od posledneho porodu (v pondelok oslavuje slecna 7 rokov 😀 ) ale viac menej som tam mala asi len kusok niecoho maleho vylezeneho, bolo to viac menej z estetickeho dovodu, takze som to nejako speci neriesila, ale v lete asi tyzden pred zakrokom mi tam vyliezlo take trojbobulove hrozienko a velmi to bolelo pri chodzi, sedeni, skratka stale, a kedze som to nechcela riesit trojdnovou hospitalizacou v nemocnici tak som sa objednala na ten laser, len objednavala som sa v pondelok a on to robi iba pondelky, tak mi odporucila ake cipky si mam kupit aby sa mi trochu ulavilo a az dalsi pondelok som isla na zakrok. dr. povedal, ze to je zapalene a trombotizovane, ze by sa to malo najprv preliecit asi atb, ale som mu povedala, ze neviem ci sa este odhodlam tam ist, tak ze ok, kedze som si den predtym dala to na precistenie a 24 hodin som uz nic nejedla tak ze mi to spravi ale mam ratat s tym, ze to bude viac boliet pri hojeni. tak pocas celeho zakroku, umrtvenie prebehlo injekciami sme sa s lekarom a sestrickou rozpravali, lezis vlastne ako u gynekologa pri vysetrovani. ceny priamo v chirkoze maju maly rozsah 300 a velky 500. ja som platila 500 s tym, ze hovoril, ze tam mam aj nejake vnutorne.

stejja9
21. nov 2018

@simonah73 ako u gynekológa? Tak to asi nedám. :( a po zákroku si hned odišla po vlastnych""? boli potom nejake kontroly? Koľko trvá hojenie? Si cca 4 mesiace po, a ako sa cítiš, nejake komplikácie, či v pohode teraz? Mám vela otázok, nakoľko sa asi tomu tiez nevyhnem. 3 tehu, deti po rukach, stavba domu a dlhodobé užívanie železa mi k tomu ozaj pridali..len mam strach zo zákroku, z toho ako dlho sa budem liečiť, keďže povinnosti nepustia, a ze sa hemo casto vrátia, alebo ze aj po zákrokoch pacienti necítia úľavu, čo som tu v iných diskusiách čítala... :(

simonah73
21. nov 2018

@stejja9 o 17 som bola objednana. Manzel cakal v aute pred domom, ordinacie maju v rodinnom dome, ktory je na tie ucely pekne prerobeny. Hned ma brali, aby ma dr. Dimov vysetril. To lezis na boku vo vysetrovni. Potom sme presli do operacnej miestnosti, tam si lahnes na chrbat, hlavu Ti podlozia, tusim sestricka mi to cele opichala, to na tom asi najviac bolelo. A potom uz len vidis ako sa Ti dymi medzi nohami. Dr aj sestricka boli velmi prijemni. Potom mi to sestricka zalepila, pichla injekciu proti bolesti, povedal dr, ze nemam cakat kym ta predchadzajuca tabletka, ktore si mam davat odoznie ale ked budem zacinat citit bolest hned si mam dat dalsiu davku. Davala som si dexadol. Presla som po svojich vedla do pooperacnej miestnosti, tam som asi 10-15 minut lezala, to som uz muzovi pisala, ze uz mam po. Potom mi zmerali tlak, bol dobry tak som mohla ist domov. V aute som sedela tak na pol zadku. Baby spali v tu noc u nasich. O pol siedmej vecer sme uz boli doma. Na zakroku som bola 2.7., potom boli kontroly asi 5 ich bolo celkom. A tusim okolo 12.8 sme isli autom do Tucepi, co je takmer 1000km a dala som to v pohode. Teraz je to ok, aj ked este sa mi stava obcas ze ani neviem ako a mam spinavy trochu zadok ale vraj sa to moze hojit az rok. Ak by som mala ist este raz do toho tak asi by som sla skor aby to hojenie tak nebolelo aj ked nebola to podla mna bolest ale ako skor take tlaky alebo stipanie, ci tahanie. Musim ale povedat, ze mam dost vysoko prah bolesti, takze niektoru bolest nevnimam tak ako niekto s normalnym prahom bolesti.

simonah73
21. nov 2018

V posteli som bola asi tri dni potom uz som nevedela ako si lahnut a to tam mam aj telku 😊. Po tyzdni som uz aj soferovala, len problem bol pri nastupovani a vystupovani z auta. A sediet som nemohla uplne normalne ale nekupovala som ziadne speci vankusiky, ci nafukovacie kolesa.

stejja9
21. nov 2018

@simonah73 super, vďaka za skusenosti. Podľa opisu to vyzerá aj celkom zvládnuteľne. ;) a hneď na začiatku navrhli laser? Mne jeden dr.už skor hrozil gumickovanim. Hľadám recenzie na kliniky, väčšinou súkromné, aby ak už sa nechat operovať, tak aspoň skúseným dr. Ale malo je info z vlastných skúseností, skôr vyskakujú len platené reklamy...