Hemoroidy / zlatá žila

sveva
18. sep 2006

Ahojte maminy. Neviete mi poradiť mám problém so "zlatou žilou"? Vyskúšala som už aj kúpeľ v dubovej kôre a žiadny účinok to nemá. Poraďte mi prosím.

tweetinkapp
2. aug 2008

Ahojte maminky a buduce maminky,

i ked tu uz bolo co to popisane o hemoroidoch, aj tak este prosim o rady. Moje hemoroidy su este len v zaciatkoch, tak by som chcela nejake vase recepty vhodne aj pre tehotne mamicky. Doteraz som s tym problem nemala, ale dnes ma ide porazit od nervov...pretoze je to strasne neprijemne. Ja som citala, ze je vhodny nejaky caj z byliny..bola na p... ale nejak som si nezapamatala nazov a knizocku zial nemam pri sebe....tak prosim o rady, lebo asi zosaliem cez ten vikend 😖

ma_se
2. aug 2008

na hemodoirdy sa moze pouzit kupel z dubovej kory,cipky spofax,a ja som brala aj HEMODIN...ale ten sa da kupit len v CZ,neviem ci tu ho predavaju na SK....tiez som mala hem.2st.a chvala bohu som si ich preliecila...a psyllium je dobre uzivat...a upravit stravu...vela stastia v boji z hem.

tweetinkapp
2. aug 2008

ma_se dakujem...skusim pozistovat, co sa da kupit u nas v lekarni...mne hemace doteraz nesposobovali ziadne problemy, ale nejak sa to zhorsuje, s cim som neratala. tak hadam nieco zabere, ze nebudem musiet ist nakoniec pod noz 🙂

ma_se
2. aug 2008

prave,nemozes ich zanedbat,lebo to nie je sranda,niekto si s toho robi srandu,ale to nie je sranda...mna tiez chirurg chcel dat na chirurg.zakrok,gastroentol.mi poradila,aby som to nerobila a poriadne si ich preliecila...len to musi byt poctivo...a mala pravdu,hovorila,ze az potom by som mala problemi keby som sla na zakrok...mozno myslela,ze rana je uz potom citliva na pocasie atd.tak som rada,ze mi tak dobre poradila... 🙂

miriamka
2. aug 2008

Ahojte,
no tak ja mam tiez s tymto problem od porodu a musim povedat,je to riadna bolest najma ked idem na velku ☹

ma_se
3. aug 2008

chvala bohu ja to mam za sebou,ale nikde nie je napisane, ze sa to moze vratit... 😢

forn
27. aug 2008

ahojte. s hemeroidmi mam dlhodobe skusenosti. od prveho porodu. nemohla som si sadnut dva mesiace. teraz cakame druhe a nevyzera to o nic lepsie. v pripade, ze mam problemy nasadim si detralex. ten mi velmi pomaha. dktor mi ho schvalila aj v tehotenstve. ale nesmie sa uzivat pri dojceni.

bambusko
27. aug 2008

forn, aj ja som mala velke problemy po prvom porode. v dalsom tehu som brala detralex a po druhom porode bolo vsetko ok, teraz pri tretom uz aj bez liekov ziadne problemy 🙂

filipko
3. nov 2008

Dievcata co ste uzivali Detralex, nebolel Vas z toho zaludok. Ja mam pri uzivani hlavne v noci krce v bruchu.

dik

ma_se
3. nov 2008

ak ti nerobi dobre DETRALEX...tak si mozes kupit HEMODIN..../je to podobne ako detralex/A NIE JE NA PREDPIS...ak najdem stranku tak ti ju tu napisem....nieco o nom...

ma_se
3. nov 2008

ta stranka je www.hemodin.sk
ja som ho pouzivala tak asi 3mesiace.... 😉

teuska
21. nov 2008

baby ja by som sa chcela opytat ako sa zistuje, ci mate hemeroidy? teda u lekara? moj problem je taky, ze po velkej potrebe mam niekedy na papieri trochu krvi. Ine problemy zatial nemam a neviem co to je. Ci sa jedna o hemeroidy alebo nie

maminkatn
21. nov 2008

ahojte,,,babulky,,, 🙂
tak som tu zas,,,a pisem vam zas,,,,,, 😉
mno moj problem sa zopakoval...a ako som pisala vyssie,,,tak musim na tu operaciu,,,este raz,,idem 2.dec.,,,a uz sa mi to blizi,,,,,mam s toho nervy...bo viem cvo ma caka,,,,,ale musim to vydrzat,,,dala som sa na boj,,tak musim bojovat,,,,,, 😒 😒 😒 😒 😒 co uz,,,,,teda drzte mi palce,,,,,,myslim na vas,,,,, 😒 😒

lilianka1199
17. dec 2008

Ahojte,ja som mala tento problem,tak som sa proste rozhodla ist na operaciu laserom a dat si to odstranit v podstate bezbolestne,kedze to robia v lokalnej anesteze.Uz na druhy den som behala po oddeleni a na treti som uz bola v praci....,sla som v pociatocnom stadiu,tak som to mala uplne bez problemov.Masticky a podobne lieky su len docasne,mozno aj laser,ale dufam ze je to ucinnejsie 😉 .Jedine co ma odradzalo je cena,ale nasla som nemocnicu v kosiciach,kde vacsiu cast preplaca poistovna a mna to stalo 2300sk a to zas nieje tak vela ak poratam peniaze za vsetky masticky a kopec trapenia.... 🙂 ,ak potrebujete vetiet viac,kludne mi napiste na mail.... 😉

majacska
18. dec 2008

maminkatn drzim ti palce na tu operaciu, som rada, ze som konecne nasla babicku, ako vids v mojom albume, ja som sa stala tiez. S hemoroidmi aj ja mam problemy,asi 2 tyzdne, nakrvacam, len mam vonku k..., zatial som použivala Faktu, ale nic mi nepomaha. Tak mi dievcata poradte prosim. Bolesti nemam.

mimkao
18. dec 2008

Majacska, mne ako jediná mastička pomohla "Preparation H", dostať kúpiť normálne bez predpisu. Stojí okolo 120,- Sk. 😉

emjee
21. dec 2008

zzuzana2 • 1d, 27tt • 19. dec 2008 o 20:29
ahojte, nuz som sa dockala a opat ma navstivila moja zlata zila . naposledy som si hemoroidy vytlacila pri porode, potom sa nastiastie stiahli, ale teraz je tomu uz tyzden a ta potvora je stale vonku a boli . ak ma niekto dobry napad alebo skusenost, prosim napiste. ja viem, ze to je taka analna tema, ale co uz

bejca • 1d • 19. dec 2008 o 20:48
Zuzana kupel v dubovej kore vraj pomaha a mne prokto glyvenol / alebo procto - glyvenol / teraz neviem ako sa to presne pise a tiez neviem ci sa moze pocas tehu lebo nemam doma pribalovy letak

zzuzana2 • 1d, 27tt • 19. dec 2008 o 21:14
dakujem bejca, procto-glyvenol si davam, ale velke zlepsenie zatial nevidim. vsetky rektalne masti, aspon co viem, su v tehotenstve neodporucane, ako asi vsetko a procto-gl. na iba na odporucanie lekara. ja som si ho teda odporucala. dubovu koru som varila raz, vsetko zaondila a zafarbila a nakoniec som sa nezmestila do lavora...nemame taky velky, ha, ha.

riskokatka1 • 19. dec 2008 o 21:20
ahojte,ja mám trošku iný problém.Trošku krvácam z konečníka po tvrdšej stolici,može to byť zlatá žila?

zzuzana2 • 1d, 27tt • 19. dec 2008 o 21:39
bud to moze byt len prasknuta zilka, trhlinka alebo skryte hemoroidy, co je prvy stupen . zlHemoroidy ("zlatá žila")
sú rozšírené žilové splete v bezprostredom vonkajšom alebo vnútornom okolí análneho otvoru. Vyskytujú sa asi u 70% dospelej populácie. Niektorým pacientom hemoroidy, najmä ak sú malé, vôbec nespôsobujú problémy alebo ak, tak len občas, trvajú krátko a sú ľahko zvládnuteľné. Iným zas naopak, sa hemoroidy často zapaľujú alebo krvácajú. To. či uvedené problémy má pacient viac alebo menej často, závisí od mnohých faktorov, ako sú veľkosť, lokalizácia hemoroidov, pridružené choroby a pod.
l a s i f i k á c i a hemoroidov. Z hľadiska lokalizácie sa delia na vnútorné, vonkajšie a prechodné. Iný typ klasifikácie je podľa veľkosti.
I. stupeň zahŕňa spravidla malé hemoroidy, ktoré len mierne vyčnievajú nad okolitú sliznicu a spravidla nerobia pacientovi ťažkosti a ak, tak len občas slabo krvácajú. Krvácanie sa objavuje väčšinou po tvrdej stolici a často sa zastaví samo alebo po niekoľkodňovej protihemoroidovej životospráve a lokálnej liečbe špeciálnymi čípkami alebo masťami.
II. stupeň tvoria o niečo väčšie hemoroidy, ktoré sa nevracajú späť do steny análneho kanála, ak pacient preruší tlačenie na stolicu. Tieto hemoroidy už spôsobujú pacientovi častejšie bolesti, svrbenie alebo krvácanie.
III. stupeň tvoria hemoroidy trvale vyčnievajúce do análneho otvoru aj keď pacient na stolicu netlačí. Tieto však po prerušení brušného lisu (tlačenia na stolicu) možno prstom vpraviť späť do análneho otvoru. Tu je ešte väčšia pravdepodobnosť zápalu a krvácania ako pri vyššie uvedených stupňoch.
IV. stupeň klasifikácie dosahujú hemoroidy značných rozmerov, ktoré trvale vyčnievajú cez análny otvor a ani po prerušení tlačenia na stolicu ich nemožno dostať späť do análneho otvoru. Pri týchto hemoroidoch často vyčnieva aj časť sliznice konečníka, čím sa v okolí konečníka vytvorí mechanicky veľmi zraniteľné miesto, z ktorého pacient obyčajne veľmi často krváca, hemoroidy a vyčnievajúca sliznica konečníka svrbia, zapaľujú sa a pri akútnom zhoršení môžu byť zdrojom neznesiteľných bolestí.

mysiatko • snž • 19. dec 2008 o 22:09
ahojte aj ja mam obcas podobny problem...mne nato pomaha mast a capiky Mastu...neviem sice ci sa mozu aj v tehotenstve...

ladywitch26 • 21tt • Včera o 10:36
tak po vcerajsku mam tento problem aj ja. blba som si dala makovy kolac, dobre ma zapieklo a teraz mam vonku hrcku. mam aj mast z gastana, ale neviem,ci sa moze aj v tehu. este mam len polku tehu za sebou a neviem,ako to idem vsetko zvladnut. zhora ma nici palenie zahy a dennodenne vracanie, teraz zdola uz aj zlata zila, no koniec.

riskokatka1
22. dec 2008

uf,to je fakt také rozšírené??Netušila som.Dnes som kúpila čípky a masť Faktu,tak vyskúšam.Snáď pomôžu.

zzuzana2
23. dec 2008

mne sa konecne trosku stiahol, ale aj tak ziadna slava. mastim sa aspon kalciovou mastickou, predsa len v tehu sa neda donekonecna natierat nevhodnymi mastami. ale aj tak. bola som sa dnes spytat na jednodnovej chirurgii a tam mi povedali, ze pocas kojenia to nerobia ☹ . lenze ja som kojila a chystam sa kojit dlho.... 😒 bojim sa, ze po porode bude moja zadnica ako po leteckom utoku 😝

riskokatka1
18. jan 2009

baby,aj vám krváca tá zlatá žila?Mne teda už viac,ale posledné 2 dni tlačím do seba ovsené vločky,tak som včera a dnes nekrvácala,čo sa teším.No mám strach,že sa to vráti.Ako prebieha vyšetrenie u chirurga?

riskokatka1
20. jan 2009

babyyy,to nemá nikto také problémy ako ja?? ☹

bambusko
20. jan 2009

riskokatka, dobry ucinok maju aj jablka, a dobre chutia vlocky s nastruhanym jabkom 😉 vysetrenie nie je nic prijemne, ale da sa prezit. mne velmi pomohli sedacie kupele v odvare z dubovej kory a homeopaticka mast avenoc. mala som dost problemy po prvom porode. teraz je vsetko ok 🙂 si tehu?

riskokatka1
20. jan 2009

nie som tehu,ale 17 mesiacov po pôrode.Jablka zjem asi 3 denne,aj ovsene vločky za 3-4 misky.Ale ma hlavne vystrašilo krvácanie.Tebe nekrvácala?...No už ale už 4 deň som ani ja nekrvácala.Ale so strachom chodím na wc.

bambusko
20. jan 2009

krvacalo mi to pri silnejsom tlaceni na stolicu a mala som take neprijemne pocity, pichanie ap. preto som bola aj na vysetreni a tam mi povedal, ze su to len 2 hemoroidy 1. stupna. pocas druheho tehu som brala detralex a uz sa to nevratilo. skus tie sedacie kupele

riskokatka1
20. jan 2009

už som rozmýšľala na tým sedacím kúpeľom,len neviem pochopiť,ako to vplýva na tú žilu,keď tá je vo vnútri.
Bože,keď ja sa k tomu doktorovi neviem odhodlať

bambusko
20. jan 2009

sa nad tym nezamyslaj 😀 ale konaj. asi ucinna latka prejde sliznicou, nie? fakt sa mi po tom ulavilo

vitoria
1. feb 2009

Ahoj lilianka..chcela by som Ta poprosit o kontakt na tu nemocnicu v kosiciach, lebo aj mna posielaju na operaciu vo fakultnej nemocnici v KE, ☹ ale este stale vaham, kedze kojim..preto by som radsej sla laserom...
Dakujem 😉

skrecok
1. feb 2009

riskokatka, mne sa zacali problemy s hemoroidmi 2 tyzdne po porode a to som mala cisarsky 😕 . Nemam to kazdy den, ale ked mam tvrdu stolicu (co nastastie v poslednom case mam obcas) tak mi to zacne krvacat...Ani ja nemam odvahu ist k lekarovi. Radsej skusim sedaci kupel a homeopaticku mast. 😲

weronique1
25. feb 2009

co narobia existujuce hemoroidy pri samotnom porode? dost sa toho desim...

bora8
25. feb 2009

baby a skúšali ste detralex? to sú tabletky na akútne krvácanie pri hemeroidoch.... mne teda pomohli dvakrát.... sú veľmi dobré..... sú voľne predajné v lekárni len sú troška drahšie....