Hemoroidy / zlatá žila

sveva
18. sep 2006

Ahojte maminy. Neviete mi poradiť mám problém so "zlatou žilou"? Vyskúšala som už aj kúpeľ v dubovej kôre a žiadny účinok to nemá. Poraďte mi prosím.

helenkas
13. okt 2013

@martinahorv. Ahoj a kde môžem zohnať. Fine6 a koľko cca stojí. Dakujem

jankastefka
14. okt 2013

Dobry den

Mozte mi prosim vas napisat kolko stoji ta masticka?

jaja4444
18. nov 2013

mne pomohol hemorex krém

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaa81
3. dec 2013

jaaaj dievcata,mne sa to stalo vcera vecer po prvy raz :( a dost som krvacala...tak som sa zlakla...ani to nestipalo,ani to nebolelo...a dnes rano som zase isla a nic...ziadna kvapka... a som po pol roka porode.U prveho sa mi to nestalo.... 😕 😒 a som z toho nervozna...

nikaa81
3. dec 2013

a vidim tu vase prispevky a hlavne rady....musim to aj ja skusit.... 😀

andreaodler
3. dec 2013

Ahojte. Aj ja sa podelím so svojou skúsenosťou na túto tému. Mne sa hemoroidy spravili po pôrode a skúšala som najprv všetky mastičky ako napr. Hemoroidy H aj čípky, Dobexil H a pod. a nič mi nezaberalo. Stále veľká bolesť pri stolici a krvácanie. Niekde na internete som vyčítala ako mamičky po pôrode písali o roztoku Milaniv. Objednala som si a naozaj som mala za pár mesiacov (asi 3) pokoj. A teraz zase po roku sa mi hemoroidy vrátili a chcela som si objednať znova Melaniv, ale už ho nevyrábajú a objednala som si Fine6 , stojí 15€ . Keď som pozerala zloženie je to presne to isté, čo bol Melaniv a zaberá. Držím palce, aby ste sa zbavili čoskoro hemoroidov.

janka0025
17. dec 2013

Ahojte.Poradim aj ja.Mam zlatu zila,ako dosledok chemo a take bolesti a stipanie ako som denne zazivala som v zivote nemala,k tomu aj krvacanie..Masti,cipky,prehanadla....dookola a bez vysledkov.Prekonala som sa a sla k lek,objednal ma az na januar, predpisal detralex a mast co si nazov nepamatam ale neskor doplnim..zufala som sla domov a plakala ze do januara ma aj slak trafi....no zacala som googlit a prisla na to,co vsetko robim zle...Strava,tekutiny,sedenie...Takze som nasadila hemoroidnu dietu s velkym mnozstvom vlakniny,vysadila som jedlo ktore je pri hemoroid tabu,min 2-3 litre vody denne,a miesto sedenia si vzdy lahnem ak sa to da..stolica makka a spolu s liekmi a mastou sa mi to hoji !!!!!uz takmer ziadne bolesti,mierne stipkanie co prejde po 5 min.Som happy clovek lebo denno denne som sa trapila a plakala...baby zmente stravu!!!a bezte k lek...ak mate bolesti tak ci tak vam len predpise lieky a pocka kym sa zahojite a az potom pride vysetrenie..a ani toho sa uz nebojim,niesom kon zeby som trpela ak nemusim...mam za sebou aj operaciu prsnika,uz sa takmer nehanbim,tolko som sa kade tade vyzliekala,..hihi...A pre lek je to bezna denna rutina,netreba to jednoducho riesit,zdravie je prednejsie...nevyhadzujte kopec penazi za masticky,cipky,atd. .moc to nepomaha...

kika1111
17. dec 2013

@janka0025 Ahoj, no ja by som ti napísala moje skúsenosti a názor na "tvoju" liečbu... 2 mesiace v kuse som mala problém so zlatou žilou. používala som čípky, maste, pila probiotiká - nič mi nepomáhalo..akonáhle som trochu zacítila chlad, hned som to mala vonku a nevedela som čo od bolesti. nepomáhala mi už ani dubová kôra, ani aloe vera. už som bola zmierená s tým, že si to pôjdem dať vyrezať. volala som k mojej dr. - odporučila mi DETRALEX a dala kontakt na chirurga. Tak som googlila skúsenosti s detralexom a dočítala som sa o tabletách Mobivenal micro - je to to isté ako detralex, len to je na voľný predaj, je to lacnejšie - dávkovanie je 1 tableta denne. Tak mi to manžel kúpil, prvý týždeň som si dala každé ráno 2 tablety, ďalší týždeň každé ráno 1 tabletu a už vyše týždňa nejem tieto tablety a som ok. Jem to čo som jedavala aj predtým, chodím von, neškodí mi chlad, pijem rovnaké množstvo tekutín ako predtým. Ešte chcem povedať, že účinok tabliet Mobivenal Micro sa objavil hned v prvý deň užívania.. takže ono ani nejde tak o stravu, vlákninu, sedenie-nesedenie, ale o to, že Hemoroidy sú problém ciev a to že si aj ty teraz fit, je výsledok užívania detralexu. Lebo ja som nezmenila nič na mojej životospráve, len som užívala mobivenal.

jerry2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka238
20. jan 2014

@jerry2 ano, MILANIV sa stale vyraba, ale uz sa da kupit v lekarni pod nazvom REPAIR IT H4,
http://www.mojalekaren.sk/repar-it-h4-50ml-rozt...

janka0025
23. jan 2014

@kika1111 v mojom prispevku som sa asi zle vyjadrila..vlaknina,pribiotika,dostatok vody pomaha stolici a tym padom aj zltej zile,ak stolica nieje ako kamen netlaci na tu zilu a tym padom sa to nekomplikuje a zila ma moznost dat sa dokopy,samozrejme pomocou liekov.ja na detralex nedam dopustit,ale kazda mame ine skusenosti..ja som sa musela zamerat na zmaknutie stolice a v tom mi zmena stravy veeelmi pomohla a preto ju aj odporucam...v case ked su problemy s hemoroidmi sa neodporuca dlhe sedenie,pretoze tam vznika tlak prave na tie hemoroidy..ja sa snazim aj nadalej drzat stravy,ktora obsahuje dostatok vlakniny,aj ked uz niesom na diete,no preto aby som si tvrdou stolicou znova nic nepodrazdila,ako to bolo po Vianociach...snaz to bolo poslednykrat co sa hemproidy objavili

kika1111
23. jan 2014

@janka0025 ja som nemala tvrdu stolicu a mala som to dva mesiace. ak sa to stratilo tak len na jeden den a potom znova. nič - vobec nič mi nepomahalo, až na Mobivenal Micro - čo je to isté ako detralex, len sa to dá kupiť aj bez predpisu a je to lacnejšie.

ajush82
6. mar 2014

Zdravím dievčatá.. Vnútorné hemoroidy som si „pestovala“ od detstva.. Veľa sladkostí, málo tekutín, nepravidelná stolica, vyprázdňovanie za pomoci klistýru.. Riešiť som to začala až keď som mala 18 a dostala som rozum. Vtedy som absolvovala 5 zákrokov pomocou „gumičkovania“. Najhoršia metóda! Hemoroidy síce zmizli, ale po nich mi zostalo 5 jaziev, ktoré do dnešného dňa pri ťažšej stolici praskajú a krvácajú. Zákroky ma vyšli 15tis. SK, bolo to pred 14 rokmi.. Pár mesiacov po tých zákrokoch mi jedna jazva praskla natoľko, že mi cez ňu vyšiel von kúsok „niečoho“.. bol to asi 1cm veľký kus „mäsa“. To sa už gumičkovaním odstrániť nedalo, tak som podstúpila operáciu v úplnej narkóze. Odstránili mi síce to „niečo“, no problémy s krvácajúcimi jazvami mám dodnes. V poslednej dobe sa mi zas začali robiť hemoroidy, riešim to iba masťou Faktu alebo čípkami. Stravu mám pestrú, ale robotu sedavú.. V podstate som si už na to zvykla.. Nie je to príjemné, ale neverím už žiadnym „zázračným“, bezbolestným metódam. Pri tých, ktoré som absolvovala, som si vytrpela dosť..

jakub865
12. mar 2014

čawte mám 13 rokov a trápia ma hemeroidy príčina je že som fakt gembler necvičím nešportujem váhu som si zachoval zatial poúžívam len mastičku + dubovú kôru uš 4 dny neviem čo mám robiť mohli by ste mi poradiť

napíšte mi buď tu alebo na

E-mail - takman@azet.sk
Skype - mongoli01
pomôžte mi prosím dakujem. ☹

laskamoja123
15. mar 2014

zlata zila, hemeroidy najlepsie je aloe koncentrát , ma protizápalove učinky a krásne poriesi traviaci trakt od ust az po konecnik, krásne výsledky mam u klientiek a aj u mojej malej, kto ma zaujem viac napisem nech sa ozve

darinka76
15. mar 2014

kupanie v odvare z mysieho chvosta, aj piť..a natierať nechtíkovou masťou...

petuska21
22. mar 2014

ahojte baby mam aj ja taky problem po porode uz pol roka mam tiez tu zilu len niekto to ma vonku no to ja nemam ja ked idem na Wc tak ma to strasne picha a krvaca a uz neviem co mi pomoze je to bolest.mate neaky dobry Liek nato dakujem co mi pomoze

marcah
22. mar 2014

@petuska21 ja som to mala po prvom porode tiez, ustupilo to az ked som prestala tak intenzivne kojit - takze min 6 mesiacov to bol horor. Teraz po druhom porode to mam zas a mam pocit ze este horsie a tak tajne dufam ze ked zacneme s prikrmom naplno ze sa to zlepsi - zatial sem tam pomoze nejaky cipok, kazde rano pijem / jem psyllium ale ziaden zazrak to nie je - akurat to udrziava aku taku stolicu, pretoze ak by ma zapieklo tak to si ani neviem predstavit. Picha to hrozne aj ked este len pocitujem nutkanie :(. Ja zatial cakam a ked to ani po kojeni neprejde tak to zacnem riesit

janakluc
6. máj 2014

@petuska21 ak je to bolestivé a krváca to máš na výber dve možnosti: buď lekár alebo voľnopredajné lieky z lekárne... mne osobne bolo vyslovene trápne ísť s takýmto problémom k lekárovi, preto som radšej volila tu druhú možnosť, v lekárni mi poradili hemostop gél, ktorý je už na pokročilejší stav hemoroidov, bo sú aj tobolky ale tie sú na menej závažnejšie stavy a ten mi rýchlo zmiernil bolesť a krvácanie...kebyže mi nepomôže potom by som šla až za doktorom ale chvalabohu som už nemusela

elamala
20. máj 2014

Moja osobna skusenost s laserovym odstranenim hemoroidov je v sukromnom zariadeni Chirkoz u Dr.Dimova.Mala som zaciatocne hemoroidy,prve stadium,takze mensieho vzrastu.Kedze mi zneprijemnovali zivot,svrbelo to,stipalo,nevahala som a dala som si to odstranit,kedze mam sedave zamestnanie a prekazalo mi to.Som rada,ze som nevyckavala,kym mi tam narastie hrozno,videla som aj take..cim skor,tym lepsie.Vrelo odporucam,velmi spokojna.Mam pokoj a tesim sa dobremu zdraviu.

mariapotka
18. jún 2014

Mne sa začali hemoroidy iba tvoriť tak som k lekárovi nešla, zašla som do lekárne a kúpila si hemostop, otec ho používal a poradil mi ho tak som si ho kúpila aj ja s tým, že ak nezačne zaberať do týždňa tak nebudem čakať a pojdem k lekárovi radšej. Hemostop mi začal zaberať takmer hneď, utišoval bolesť a sťahoval mi hemoroid tak som za lekárom nešla a doliečila to tabletkami 🙂

ivkadracova
8. júl 2014

V prom rade: Glicerin pred velkou potrebou! Aspon 30 min pred, ak sa da, tak lahnut na brucho; treba sa naucit to nacasovat, dieta nedieta.
Po potrebe: akakolvek mast, ci Faktu, ci Avenoc, ci Mastu, ... vsetko urobi to iste. Ale: objednala som si Anusol cipky z anglicka, su ako krem, odporucam ich.
Chemia: brat nahradu detralexu Moviben (ja beriem 1x denne hoci kojim, ked nezabudnem). Napriek anemii vysadit nahradu zeleza! A nebrat. Snazit sa doplnit si zelezo inak - vsetko je na webe.
Byliny: samozrejme dubova kora a vsetky odvary pre 20 min sedavy kupel vecer, su prospesne. Dubovu koru varit 8 min.
Fyziologicke: Nezabudnite na vankus na sedenie kym je to citelne. Dalej chladit sprchou. Treba pohyb a zdravu domacu stravu, ziadnu bolest ani stres. Rano vlaknina, pocas dna jablka.. ale to moze byt individualne.
Proti stresu a depresiam: Lubovnik bodkovany, najlepsie vecer. Caj na kojenie (pre dojciace mamy..) obsahuje tiez upokojujuce latky.
Precistenie organizmu: ja si davam rano Zihlavu a pocas dna Praslicku, alebo kombinaciu Praslicku s Rebrickom. By ste sa divili kolko svinstva zo mna po porode takto vyslo.. a stale ide.
Vsetko co pisem je dostupne bez lekara ci predpisov na Slovensku.

ivkax
31. júl 2014

Ahoj, po každej stolici sprcha, aspoň 3 L vody za deň, na ranajky vločky, viac zeleniny, kúpele v horúcej vode, ja ja som používala Fine6 a mne tieto rady nepomohli ale úplne vyliečili od hemoroidu. Hlavne pravidelnosť

lolp
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
13. aug 2014

Ahojte, tak mne nepomohli žiadne čípky, ani maste z lekárne, ani kúpele v dubovej kôre. Zabrala až konopná masť s dubovou kôrou - zabrala za 2 dni a odvtedy mám pokoj už vyše pol roka. 😉

zuzuxxxx
29. aug 2014

aj sa vam ten hemerodit pekne zatlacil do vnutra ,ked ste pouzivali tie maste?? mam ties tenproblem som v 34 tt a mam maku hrcku na konecniku vonku, ale zatial ma nesvrbi a neboli,, a ani nekrvaca. len sa bojim aby sa to nezhorsilo, mavam casto zapchy :(

nutrimas
29. aug 2014

Pri hemoroidoch pomahaju vlazne sprchy, dolezite je dbat na zvysenu hygienu a zlozenie stravy - prijimat vela vlakniny, aby ste zabranili prilis tvrdej stolici, ktora problem zhorsuje - odporucame pit denne prevarenu teplu vodu, min.3-4l denne, vylucit muku, kr.mlieko, biely cukor, prijimat stravu bohatu na vlakninu - ovocie, zelenina, orechy, semena, obzvlast davame do pozornosti chia semena, ktore maju zaroven vela inych pozit. ucinkov na organizmus (podporuju chudnutie bez pocitu hladu, obsahuju 5xviac vapnika ako mlieko, odstrnuju plynatost, zlepsuju pravidlene vyprazdnovanie, znizuju krvny tlak). Taktiez velmi napomocna pri vyprazdnovani je aj chlorella, ktr. ma vyrazne detoxikacne schopnosti.
Na vonkajsie osetrenie odporucame masazny gel z dubovej kory.
Chlorellu, chia semena ako aj pestru ponuku prirodnych masaznych pripravkov, bylinnych masti, extraktov a prirodnej kozmetiky, zdravej vyzivy najdete na nasom eshope. V pripade otazok nas nevahajte, radi a ochotne Vam poradime 🙂

lenkapast
8. sep 2014

Keď používaš maste a dodržiavaš pár základných pokynov ako jesť dostatok vlákniny, používať jemný toaltený papier atď. mal by sa ti hemoroid vtiahnuť dnu, len netreba to podceniť, že hura vtiahol sa prestávam natierať, lebo on nemusí byť doliečený a vyhodí sa znovu 🙂 ja som liečila pomocou hemostop gélu, prvý krém na hemoroidy ktorý sa mi dostal do rúk a bola som spokojná pomohol 🙂