Hemoroidy / zlatá žila

sveva
18. sep 2006

Ahojte maminy. Neviete mi poradiť mám problém so "zlatou žilou"? Vyskúšala som už aj kúpeľ v dubovej kôre a žiadny účinok to nemá. Poraďte mi prosím.

stanulik
2. sep 2012

zacervenanie okolo konecnika je priznak hemeroidou?

nela447
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
charlottte
11. mar 2013

Maminky, ako vlastne vyzerajú hemoroidy vonkajšie a ako vnútorné?Ja už asi mesiac pociťujem v oblasti konečníka že ma štípe, na dva týždne to prešlo a teraz zas, neviem či sú to hemoroidy alebo nie...neviem ako to vyzera,ked sa pozriem tak nevidím takmer nič, ked napnem svaly tak mam okolo konečníka také ako keby modrastú navretú kožu,ale neviem či je to normálne alebo nie, poradte...žiadny iný príznak nemám iba štípanie

zigzag
11. mar 2013

@charlottte stipanie je prvy priznak, potom nasleduju dalsie, ak ti to prejde tak ok, skus faktu masticku, ja som uz ani chodit nevedela,musela som detralex brat,lebo som uz ani nvedela chodit, strasna bolest, sice krvacajuce som nemala, ale aj tak neuveritelna bolest, kto nezazil neuveri, ze ako nieco take ako zila moze tak boliet... tam kde to stipe tak na tom mieste sa urobi taky akoby kopcek a nahmatas ho prstom,je to velmi bolestive ked si to uz vies nahmatat vonku....

charlottte
11. mar 2013

@zigzag takto ti poviem, začalo to asi začiatkom roka,neprikladala som tomu význam,lebo to prešlo a teraz asi pred 3 týždnami ma to štípalo aj svrbelo, tak som si začala dávať čípky,dala som si 2 a mastila asi 5 dní, prešlo hned už po 2 dňoch, dva týždne pokoj a teraz zas štípe tak ja neviem či sú to hemoroidy alebo čo

charlottte
11. mar 2013

@zigzag rukou kopček nenahmatám iba takú ako keby 1x2mm kozu tam mam väčšiu ale nič viac

zigzag
11. mar 2013

@charlottte pravdepodobne ano... mne sa urobili asi mesiaca pol pred porodom, prv som to riesila dubovymi kupelmi, ale nepomahalo, a doslo to az tak daleko,ze som chodit nevedela, pomohlo iba zasunutie do vnutra, a ulava bola iba na par minut, uf, no po porode sa ukazali v plnej krase,tlacenie im pomohlo vonku, ale neboleli neako, asi som bola v poporodnej euforii :D,,, a od porodu sa mi ukazali 2x, a to uz po detralex idem hned ako citim stipanie, aby nedoslo az takdaleko,,,

charlottte
11. mar 2013

@zigzag a bola si s tým aj u dr.?Lebo ja neviem či mám ísť, viem že sa to dá aj doma liečiť,aj mama to mávala...

zigzag
11. mar 2013

@charlottte ked neboli, nesvrbi, tak to nie je zila,,, ale ves, kazda sme ina, moze ze u teba to dalej nezajde,, pre istotu masti, daj cipok,, a ok,,

charlottte
11. mar 2013

@zigzag a takto sa ťa ešte spýtam?to už nezmizne však?No nebolí, nesvrbí (už) predtým áno, teraz iba štípe,preto som si to potrela faktu mastou a dala čipku a uvidím

zigzag
11. mar 2013

@charlottte a si tehu? ja som nakoniec za svojou gynekologickou isla,po ten detralex, ten je nad predpis, ale ze vraj sa da kupit aj bez predpisu, alebo napr teraz aj reklamy na mobivenal chodia, opytaj sa v lekarni, co odporucaju,, moja mamka robi na koznom,takze,ked mna chyti,len recept mi prinesie, vyberiem lieky a ulavi sa mi, mna to strasne chyti stale,,, jeden den svrbi a pali a na dalsi neviem chodit,,, takze teraz s tym uz do lekara nechodim,,,,, ale ked tebe prejde po masticke a cipku, tak neries, pouzvaj to,, moze sa sa popytat v lekarni ci je detralex iba na predpis, alebo ci maju aj nieco ine bez predpisu na to, a nemusi uz ist pre recept,,, lekar ti iba lieky da,,nic sa s tym velmi robit neda, akurat chirurgicky odstranit,ked je to uz velmi zle.... ze ani lieky nezaberaju,,, treba vela vit c, lebo je to vlatne zapal zil....

charlottte
11. mar 2013

@zigzag detralex mám doma,ten som už brala...a teraz som čítala na nete že vnútorné 2 . štádium sa prejavujú tlakom na stolicu vtedy vyjdu a potom sa vrátia späť, ale su sprevádzané krvou,to ja nemám,ale všetko ostatné sedí...tak fakt si dám detralex, čipky,masť a uvidíme...a nie nie som tehu,ale kojím...

zigzag
11. mar 2013

@charlottte no bude sa to vracat stale raz za cas...... zahoji sa to, a po case sa moze zase obiavit,,, vela zien ma s tym problemy, papaj lanove semienka, to pomaha, vecer, alebo rano pohryzt za malu lyzicku, aby si mala dobru stolicu makku a zbytocne zily nedrazdila v okoli konecnika,,, ja kazde rano jednu pohryziem a som ok,,,, 😉

zigzag
11. mar 2013

@charlottte aha, tak to neviem ci detraex mozes ked kojis,, ja som nebrala po porode a pocas dojcenia, zabrali mi iba cipky a masticka, ja som kvacajuce tiez nemala,,,

maja_r
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renata19
6. apr 2013

Baby jednoznacne doporucujem vyskusat Milaniv, je to prirodny dvojzlozkovy doplnok, jedna zlozka hoji a druha lieci...Vyraba sa na SK uz 4 roky a aj pri krvacajucich hemoroidoch je velmi ucinny....Uz po prvom dni aplikacie som citila ulavu o 70 %, posielaju ju aj na dobierku cena 14 € post. 1 €. Da sa aj osobne vyzdvihnut v Seredi http://zdravie.bazar.sk/5318087-milaniv-balenie... maju tam v ponuke asi 120 prirodnych doplnkov vyzivy,staci kliknut dolu v inz. na napis VSETKY INZERATY
Milaniv doporucujem vyskusat,kedze som ho poradila vsetkym znamym v okoli s hemoroidmy a kazdy mi povedal,ze nic lepsie a ucinnejsie nepoznaju. Detralex,fakt,doloproct to je nic oproti milanivu.....

renata19
6. apr 2013

milaniv mozete objednat aj na milaniv@pobox.sk

betati
7. apr 2013

aj pri hemoroidoch je dôležitá strava! Viac ovocia a zeleniny, ktoré sú plné vláknin a zmäkčujú stolicu. Tak isto dostatočný príjem tekutín. Ako aj @zigzag píše, osvedčené sú aj ľanové semiačka. Ja by som ešte pridala kvalitné za studena lisované oleje alebo výživový doplnok s obsahom Omega 3- chráni cievy zvnútra a tak isto vitamín C.
Hygiena a následné ošetrovanie zohrávajú tiež dôležitú úlohu. Nedráždivé mydlá a ošetrujúci mastný krém (bylinný). Napríklad na báze aloe vera. Aloe hojí, má protibolestivý účinok, tlmí zápal.

demo
8. apr 2013

@betati aku mast s aloe vera konkretne prosim ta? Zivotny styl osetreny mam, aj stravu atd. lenze to nejako nestaci

betati
8. apr 2013

@demo Je množstvo dobrých prípravkov na trhu, moja mamka za nič by nedala bravčovú masť s nechtíkom...a aj to je na prírodnej báze 🙂 Ja mám dobrú skúsenosť s výrobkami od firmy Forever, majú vysoký obsah aloe vera v každom produkte a ja aloe verím 🙂 .... konkrétny link pošlem v IP

okenica11
17. jún 2013

Prečítala som si skoro všetko,čo ste sa tu mladšie aj staršie posťažovali. Je to tak chúlostivá téma, manželovi sa nedá s tým ani zdôveriť ani sa mu posťažovať. /Nedajbože pri sexe/ Keď sa taký nájde, treba si to vážiť, lebo to nevyzerá pekne.Taktiež mám 3 deti, hneď pri prvom pôrode som to vytlačila, ako zrejme každá druhá. Bolí to jak čert, sestričky ti to pri pôrode pekne odborne zatlačia naspať, no a pošlú domov, veď si nejak sama pomôžeš. Teraz si to liečim sama ASMP /ako stara mama povedala/ .Keď to prichádza, /to každá určite viete kedy / pomáha sedavý chladivý kúpeľ /v žiadnom prípade teplá alebo horúca voda/po každej stolici. Existuje ta bravčová masť, ale to nikdy nevieš čo si tam nanesieš, no a potom modrá indulona. Najlepší liek na svete./ Ale aj tie už nie sú ako bývali,musí byť bez chémie, úplne mastná./ A potom sa to dá opatrne zatlačiť.

okenica11
17. jún 2013

ahojte babule...navrhujem sedavý chladný kúpeľ / letná voda/ predsa len, je to zápal. A modrá indulona.... Tá pravá bez chemie.

marcellka32
17. jún 2013

Odporúčam Valovič HEM kvapky, berú sa vnútorne a pomáhaju.

astika
17. jún 2013

Tak ja som ukážkový prípad, kam sa až môže človek prepracovať s týmto problémom. Minulý týždeň som skončila v celkovej narkóze na operácii, vytvoril sa mi tesne pri konečníku hnisavý abces. Nebudem sa rozpisovať o tom, ako ma lekári v BA pokašľali a čo všetko čo som prežila, kým ma urgentne operovali v inej nemocnici.. To je na dlhšie. Lekári, žiaľ, nepripisujú absolútne význam bolestiam a ďalším príznakom. Po druhej návšteve pohotovosti v priebehu 24 hodín ma poslali opäť s mesoacinovou masťou a vetou, že to vás predsa nemôže tak bolieť!! V priebehu jedného víkendu som pohotovsť na príjme v nemocnici navštívila 3x a zakaždým ma vysmiali. V inej nemocnici okamžite zistili príčinu a dod voch hodín ma museli operovať, lebo abces sa vytvoril hneď pri konečníku a pravdepodobne bôl spôsobený hemoroidmi- teraz sa zisťuje, či naozaj alebo je iná príčina. Takže, baby, bacha na hemoroidy.
Tiež som sa liečila ASMP, ale len som si poškodila. Jediné, čo mi pomáhalo boli drvené ľanové semienka do jogurtu- zmäkčí to stolicu. Žiadne čípky, len som si to podráždila a doslova rozkrvavila. Sedacie kúpele sú fajn- v dubovej kôre. Po operácii mi lekár odporučil kúpiť Mobivenal, užívam 2 tablety ráno, je to bez predpisu. Inak v nemocnici na pohotovosti mi dali detralex 8 tabliet denne, blbci. Treba masť- faktu, celkom fajn a zmeniť stravu, ono to vlezie späť, ale ja už po tejto skúsenosti neverím ničomu. Momentálne som už druhý týždeň PN a len sa trasiem, čo bude ďalej. Čaká ma ďalšia operácia, tentoraz konkrétne hemoroidov, musím si to dať urobiť.
Baby, bacha na to, lebo dopadnete ako ja. To treba riešiť hneď a nie sa liečiť doma.Pekný deň.

natalyaas
18. jún 2013

@sveva
U mna 100% zaberie masticka faktu. Ziadnu inu som nikdy nepouzila odporucili mi tuto jeden den natieram a na druhy nieje po nej ani stopy 🙂

okenica11
25. jún 2013

@astika bože môj, si si užila. Ja som zvažovala tú operáciu už dávno,ale lekárom buď veríš,alebo si vytvoríš svoj vlastný systém liečby. Ja som operáciu odmietla.Vieš možno kecám,možno si namýšľam, ale som krčmárka a sledujem....po operácii žlčníka mi po roku zomreli traja zákazníci./rakovina hrubého čreva/..po operácii pankreasu mi zomreli 5....možno alkoholici/rakovina pečene/ A teraz poďme k podstate...švagrinka už 2 roky behá po onkolológiách a kamoška začína teraz /obe po operácií zlatej žily/ NEDAJ SI RYPAŤ DO TELA....moja rada

jajka78
25. jún 2013

@okenica11 myslis ze je to z tej operacie?ja som chcela laserovu po porode.nemam
to bohvieako dobre a beriem pritom detralex.mne sa objavili vonkajsie po prvom
ale neda sa mi ich zbavit ako nebolia teraz ale predtym jeden napucal a to bolelo riadne.
vzdy vylezu po stolici

mamazem
29. jún 2013

Posielam link na zaujímavý článok o prírodnej liečbe zlatej žily: http://www.mamazem.sk/mamazem/0/0/2/37

martinahorv
9. sep 2013

Ako som už písala skúšala som všetko, ale ak ti môžem poradit vyskúšaj Fine6 je to trochu problém zohnať ale je to super vec. 🙂 🙂