Histamínová intolerancia - hodnota DAO

nicknamemia
21. feb 2019

Dobrý deň, aká je najvyššia hodnota DAO enzýmu pri ktorej vám už diagnostikovali histamínovú intoleranciu? Vždy menej ako 10kU/l? Ďakujem.

anna1950
22. feb 2019

@nicknamemia Dcéra má HIT-ku. Pri zistení mala hodnoty 6 a 7 myslím, po roku mi povedala lekárka že už nemá HIT-ku. Nepýtala som sa na hodnoty a je to v podstate jedno. Hodnoty nie sú smerodatné. Smerodatné sú klinické príznaky a prejavy. Sú ľudia čo majú hodnoty vysoké-akože o.k. ale majú prejavy ako keby mali hodnoty takmer nulové a zase naopak, môžu byť hodnoty veľmi nízke a prejavy nemajú žiadne.

trish31
22. feb 2019

@nicknamemia ja mam 8

nicknamemia
autor
22. feb 2019

@trish31 Ja mám 13 preto sa pýtam. Ale príznaky ako hnačky, bolesti brucha, únava, svrbenie tváre, svrbiace vyrážky mávam aj tak.

trish31
23. feb 2019

@nicknamemia ja mam aj skrizenr alergie,alergie na pele a astmu takze radost
Mesiac som mala aj mam silne nadchy,hlieny,kasel,casto som bola unavena a po jedle teda extremne,bolest klbov,busenie srdca
Akurat nabieham na nizko histamin dietu tak uvidim ci pomoze

nicknamemia
autor
23. feb 2019

@trish31 Problém je, že mňa nebudú doktori riešiť keďže to nie je nízka hodnota. Čiže iba ak diétu by som skúsila.

petra158
28. feb 2019

@nicknamemia ja mam 2, a lekar ma aj tak neriesi...dal mi papier aku dietu dodrziavat a to je cele

slavka173
27. aug 2019

@nicknamemia ja som mala v minulosti hodnotu 4, nikto to nikdy neriesil. Teraz sa chystam ma odbery znovu, pretoze mam vsetky ine vysledky dobre a mam vsetky prejavy intolerancie, citim sa velmi zle, tak som zvedava.

mata.g
25. jan 2024

@nicknamemia Ahoj, covid to ešte vylepšil, tiež sa pri ňom objavuje HIT. Lekári všeobecne neriešia túto intoleranciu je to vraj moderná choroba. Mne namerali tiež vyššiu a vybavené a mám príznaky. Hladina enzýmov v tele kolíše tak iba ak zopakovať krvné testy

jan123m
5. mar 2024

Ľudia mam alebo nemam HIT. Podľa doktorky áno . Ale teraz pozerám ze ma má za blázna alebo sa pomýlila