Histaminová intolerancia vs. celiakia

aalzbetkaa
16. nov 2019

Ahojte baby...pred cca 2-3 rokmi som bola vystrena na gastre pre časté bolesti brucha a časté hnačky....vyšetrenie mi robili cez krk a mi nepotvrdil ale ani nevyvratil celiakiu...tak ma objednali na vyšetrenie zo zpodu ale nešla som preto ze som sa bála. Keby ze chcem zistiť či náhodou nie som alergicka na niečo to môžem ísť k alerkologovi alebo najskôr k obvodnemu dr.? Čítala som kadečo na nete....keď zjem biely chlieb tak mám kŕče v bruchu a poslednom čase ma aj stále svrbi hlava aj to som čítala ze môže byť prejav histaminovej intolerancie ...aj ked nejako neviem čo to je alw .....prosím vás kto ma skúsenosti alebo niekto v rodine ...ďakujem za každý odpoved ..troška som to schomolila. Tak dúfam že pochopíte čo chcem vedieť 🙂 ďakujem

lucia851
16. nov 2019

Ahoj mne zistili histaminovu intoleranciu.Treba aby si isla na alergolgiu.Musis drzat nizkohistaminovu dietu.Ja,mam problemy take ze ma z niecoho co mi nesadne prehana,som stale unavena,bolieva ma hlava,kolise mi tlak,tocieva sa mi hlava

aalzbetkaa
autor
16. nov 2019

@lucia851 ja ked vypijem kávu s mliekom, zjem jogurt, obyc chlieb alebo rožok...tak ma boli brucho a preháňa ma...Keď jem čierny chlieb a nepijem kávu tak v pohode ...ale niekedy sa pozabudnem...a pri tej histaminovej int. Co také ješ/neješ ...a teraz uz v pohode nic ti neni alebo čo ako? ďakujem 🙂

lucia851
16. nov 2019

Tam musis zacat najprv dodrziavat eliminacnu dietu,to je ze par dni jes len uvarenu ryzu ,na ranajky na obed aj veceru aby sa telo vycistilo od histaminu,potom mozes,skusit na ranajky nieco ine ja jem bud jogurt s celozrnnym rohlikom alebo spaldovy chleba s obycajnym maslo a parenicou.Potom na obed a veceru si skuskazdy den pridavat povolenu zeleninu,potom mozes neskor skusit uz aj zemiaky.A potom aj maso ale len morcacie,kralicie,telacie alebo kacicu.Kavu tiez musis skusit lebo ta zvumykne tiez robit zle.Ja pijem len caro,a ked sa mi nahodi znizi tlak tak si spravim nescafe kavu

siska53
16. nov 2019

@aalzbetkaa mne to konecne spravila alergologicka a tiez mi to vyslo pozitívne. Tiez som.dlho cakala, lebo prvykrat ma.vysmiala, po 2rokoch mi sama navrhla ten test.. HIT sa ti nezobeazi pri hadicke zhora ci zdola totiz. Troxhu drzim.dietu, beriem daosin (pokial nezabudnem) a je to lepsie všetko..ani ma tak neprehana, nie som az tak chorlava a aj moja alergia na nikel akoby vdaka tomu ustupila..

alexis617
16. nov 2019

@aalzbetkaa môjmu mužovi zistili tiež histaminovu intoleranciu na alergologii zvracia každý deň niekoľko krát keď sa zobudí má kopec hlienov a soplov tak zvracia robý mu zle keď cíti pachy z jedla tak zvracia,robý mu zle paradajka,kyslá kapusta a kyslá uhorka,čokoláda,brindza tavené a zrejúce syry ,má aj intoleranciu na laktózu je to s ním komplikované każdý deň varím čerstvé jedlo a zistili mu helikobakter ktorý zázračné zmizol bez antibiotýk to mu našli na gastre naďalej má záhy roky je helicit a ty ako si natom,?

dagmamar738
24. nov 2019

preboha v prvom rade treba ist k lekarovi na vyšetrenia, ci sa bojis alebo nie, nie riesit veci týkajúce sa zdravia medzi mamickami na internete. urcite neodporucam naordinovat si akekolvek eliminacne diety len tak bez odporucania lekara;)

ewana
24. jan 2022

Dobrý deň, prosím Vás mal niekto pri histamínovej intolerancii ako príznak upchatý nos?