Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hnedý fľak pod nechtom

florentina1
5. dec 2015

Ahojte 🙂 chcem sa Vás spýtať, či máte niekto skúsenosť s hnedým fliačikom pod nechtom? vyzerá to ako čierne korenie, taká guločka. dcéra si to pozoruje už nejakú dobu, ale nezmizne jej to. Nie som si istá, či to odrastá spolu s nechtom alebo to má na tom istom mieste. Dnes večer som sa rozhliadla na internete a vela tém som našla ohladom takýchto škvrn na ochorenie. Napr. melanom pod nechtom a pod. :( dúfam, že to neni ono, nabuduci týždeň pojdeme k lekárke, keby ste mali niekto skúsenosť prosím o info. ďakujem.

luciavan
6. dec 2015

Ahoj, na nechtoch sa môžu prejaviť rôzne zmeny v organizme, najčastejšie cievne problémy , tmavé škvrny spôsobuje aj trombóza (zanesenosť ciev) alebo aj niektoré jedy v tele (aj z liečiv alebo zo stravy).

elenajezova
6. dec 2015

Presne o tom melanome pod nechtom som minule citala clanok na internete. Radsej s tym naozaj treba ist k doktorovi.

florentina1
autor
14. dec 2015

Ahojte, odfotila som to, budúci týždeň ideme k lekárke. #luciavan

jeennyv
14. dec 2015

@florentina1 mne to pripada akoby jej v stede praskol necht a ma tam krv a taku tu ryhu..inak osetruje si nechty sama, lebo ako cisto oskubane nechty ma a strasne vystrihane, zasla by som za pedikerkou

florentina1
autor
14. dec 2015

@jeennyv ďakujem za príspevok. áno, ošetruje si to sama. je v puberte a podla mna chýbajú jej aj nejaké vitamíny, lebo ona drží diétu. pojdeme ku kožnej a veru, že jej zabezpečím pedikuru 🙂 ďakujem, trochu sa mi odlahlo. takže je to aj podla Teba krv?

jeennyv
14. dec 2015

@florentina1 mne sa zda ze ano, ja mam gelove nechty a stane sa ze sa buchnes alebo ti necht odleti tak ze ti pukne aj tvoj vlastny a tym, ze krv nema kam pod nechtom odtekat tak sa spavi nieco take....dobre je kvapkat tea three oil, ale zasla by som za tou lekarkou a potom za pedi, nech to da vsetko dokopy....

florentina1
autor
14. dec 2015

@jeennyv ďakujem pekne, veľmi si ma ukludnila. ja som už čítala všeličo možné na internete. dcéra nevie o tom, že by buchla, ale možno si ani nevšimla. pojdeme určite, nech to má v poriadku. ďakujem ešte raz 🙂

nancy666
21. apr 2017

ahojte, malej som nasla daco podobne pod nechtom, ako toto prosim dopadlo?

florentina1
autor
12. máj 2017

@nancy666 ahoj, naštastie to zmizlo samo od seba 🙂 chodte k lekarke, nech sa kukne na to pre istotu, bude to určite v poriadku 🙂

nancy666
13. máj 2017

@florentina1 dakujeeeem 🙂 a veruze boli sme a je to v poriadku veruze. Nezmizlo ale vyrastá tak som v klidku. 😎😝🙏 Dik moc este raz za reakciu

florentina1
autor
13. máj 2017

🙂 teším sa

lejuska412
12. okt 2017

Ahojte máte prosím vás skúsenost s hnedou škvrnou pod nechtom? Spočiatku som si myslela že je to modrina ale nie som si vedomá ze by som sa udrela alebo niekde zakopla. Mám to už niekoľko týždňov , možno dva mesiace. Idem aj ku koznej na vyšetrenie. Na nete som čítala aj niečo o melanóme. Mám strach.dakujem

nancy666
12. okt 2017

@lejuska412 ahoj. Vôbec ti to nevyrasta? Určite počkaj čo ti povie lekárka. Melanómu býva podlhovasty a nevyrasta. Toto ale naozaj vyzerá ako krv, počkaj na lekára a zbytočne nestresuj ;)

lejuska412
12. okt 2017

@nancy666
Ďakujem za

lejuska412
12. okt 2017

@nancy666
Ďakujem za odpoveď, neviem či to vyrastá všimla som si to cca pred dvoma mesiacmi, myslela som, ze modrina.neriesila som. Až teraz keď to nemizne..ale neboli to.

nancy666
12. okt 2017

@lejuska412 to neboli ani ked to je modrina a tiez sa moze stat ze si to nevsimnete. ale po 2 mesiacoch by to asi malo uz vyrast. lekarka kazdopdne na to pozrie a do minuty vie ci to je zrazenina, pliesen alebo daco ine. ale ako vravim, som sa bala aj ja toho melanomu ale ten byva skor taka ciara zhora dole

zuzzzz
9. nov 2017

ahojte...aj ja som si všimla na nechte na nohe niečo podobné...najprv sa mi zdalo že to vyrastá ...a dnes pozriem a znova....čo s tým?už som sa aj ja zľakla....

lejuska412
9. nov 2017

@zuzzzz to vyzera ako by ti to vyrastalo, aj uplne na vrchu nechtu mas taku bodku ....
Mna kozna naplasila ja som s tym bola az na dermaonkologii na vysetrenie a tam mi kozna povedala ze na 99% je to modrina....

zuzzzz
9. nov 2017

anoto prvé čo som mala ako som si strihala nechty tak som aj odstrihla s nechtom ostala len tá bodka....ale dnes sa tam objavila znova to isté a takmer na tom istom mieste....tak mozem ísť na kožné pre istotu....ech ale vďaka za odpoved

nancy666
9. nov 2017

@lejuska412 Jejda ani si nedala vedieť ako to dopadlo, tak riadne ta asi vystrašili, vyrastá ti to už teda a všetko v poho? ;)

lejuska412
10. nov 2017

@zuzzzz a to prve ti ako dlho vyrastalo?

@nancy666 no ono je od vysetrenia 22 dni za mesiac by to malo aspon o milimeter vyrast ale myslim ze velmi pomalicky to pojde hore.

zuzzzz
10. nov 2017

no veru...aj tri mesiace to mohlo trvať....no neviem uz mám obavy pondelok alebo utook skočím na kožné...v lete diagnostikovali môjmu strýkovi melanóm takže radšej pôjdem😑 vďaka za záujem🙂

lejuska412
10. nov 2017

@zuzzzz a to si mala take malicke? Fuha to mi je luto so strykom. Dufam, ze sa cim skor vylieci. Daj potom vediet ako si dopadla u lekarky. Drzim palce

lucicka009
4. aug 2018

@zuzzzz Ahoj, môžem sa ťa opýtať ako ti to dopadlo - s tým nechtom? Bol to melanóm? Ja mám podobný problém, ale tmavý pásik.

lucicka009
4. aug 2018

@nancy666 Ahoj, môžem sa ťa spýtať ako ti to dopadlo s tým nechtom? Ja mám podobný problém, ale ide o pásik.

lucicka009
4. aug 2018

@lejuska412 Ahoj môžem sa opýtať ako ti to dopadlo s tým nechtom? Ja mám podobný problém, ale pásik.

lejuska412
4. aug 2018

@lucicka009 ahoj ja som to mala modrinu za pár mesiacov mi to zmizlo našťastie.

lucicka009
4. aug 2018

@lejuska412 tak fajne, ja som už bola na koznom, zatiaľ je to len znamienko a dúfam, že ním aj ostane a nevyjde z toho melanóm. Aj tak si dám radšej ten nechet strhnúť.

zuzzzz
4. aug 2018

Ahojte,no mala som to odvtedy na tom nechte asi 2x a vyrastlo to...cize asi som to mala zrazeninku aj ked nebola som si vedoma ze by som sa buchla niekde alebo zakopla...

nancy666
10. aug 2018

@lucicka009 ahoj. No nám to vyrástlo a zmizlo. Ale pásik to nebol. Boli sme aj u kožnej vtedy, by som šla aj kebyže som ty lebo pásik čo sa ťahá celým nechtom môže znamenať aj problém. No niesom lekár tak radšej skoč nech máš istotu

Tu začni písať odpoveď...

Odošli