Hnisajúci prštek

janka_sicakova
31. júl 2017

Ahojte mamičky, dnes som si všimla že dcérke hnisa na ľavej rúčke prstek. Nikde sa nebuchla, ani nič. Hnis má akoby trošku pod nechtom a ide to hore.. prstek má jeden článok červený. Chcela som jej ostrihat nechtik ale bolí ju to. Naša lekárka má dovolenku. Myslíte že ak to nechám tak nestane sa jej nič? Alebo mám urýchlene konať? Ďakujem za všetky odpovede.

danik1505
31. júl 2017

@janka_sicakova to mal aj moj maly.. sli sme na urget, kde mu to prerezali a hnis vytiahli.. zahnisalo to z nicoho nic... potom sme este 3x boli na kontrole chirurgii, macali v repiku aprevazovali... by som ti poslal fotku, ako to vyzeralo...

jeennyv
31. júl 2017

@janka_sicakova gafrova mast s ichtamolom..vytiahne hnis doma len prepichnes, nemusia rezat, mne tiez rezali prst ale odkedy mam mast a take nieco hned namazem dam leukoplast a je to

denisa098
31. júl 2017

Len pozor gafrova mast s ichtamolom a macat v repiku,mast v tenkej vrstve ale nechodit s tym na slnko.

jeennyv
31. júl 2017

Ja nemacam v repiku, ked mam mast ,ja som napr skusala repik ale mne to zhorsovalo..

mala si taky problem, ze si aj aj?
@denisa098

ivuska00
31. júl 2017

skús domáci recept...že jej okolo pršteka omotáš (na noc) slaninu - tá vyťahuje hnis. My sme to tak robili, ked nášmu hnisal prštek na nohe..

denisa098
31. júl 2017

Dcera ma zlu alergiu na komare,robili sa jej az hnisave vredy,lekarka vzdy hovorila vymocit 20 minut v repiku,alebo na gazu a obviazat na 20 minut,on to rozmoci,uvolni ten sajrajt,nasledne gafrova mast s ichtamolom v tensej vrstve 2 krat denne,nie priamo do rany skor blizucko do okolia.Obviazat.Nesmie sa s ichtamolovou mastou chodit na slnko,nevedeli sme mala mala cervene flaciska,potom z toho bol exem,dolieceny druhou mastou.Do tyzdna krasne.Pred troma dnamy sme liecili 11 obrovskych opuchnutych flakov od komarov.Repikom aj detska vravi,ze nic nepokazis,on cisti aj lieci,ukludnuje,pod teplou vodou moze ten zapal vyzerat horsie.Ked mavala zapalenu ritku obcas priliala som jej aj do vanicku a posedela si alebo na gazu a poomacat,nechat vysusit a bepanthen,samozrejme pokial to je v nejakom vaznom stadiu,urcite predpise nejaku silnejsiu mast .Nam sa vzdy osvedcilo.

sisala
31. júl 2017

treba ist k dr. ktora zastupuje vasu doktorku...a odtial na kozne, moze tam mat nieco pichnute..syn dostal z obycajneho pluzgiera infekciu a dostal antibioticku mast

denisa098
31. júl 2017

Treba to hlavne cistit,slaninku,klobasku a pod.by som urcite nedavala.Pripadne skocit k lekarke nec to vidi.