Hnisavý vačok na ďasne po trhaní zubu v prvom trimestri

elii5
17. jan 2020

Ahojte. Už som fakt zúfalá, tak sa obraciam aj na vás..
V skratke, dva mesiace dozadu mi vytrhli zub, bolo to komplikované, dlho sa to hojilo. Dva týždne dozadu som si všimla hnisavy vačok na dasne z boku, kde mi trhali zub. Tak som bola pred týždňom u zubára, ten mi to znovu rozreral, pozrel či tam neostal kúsok zubu. Všetko bolo čisté, tak to vyčistil, dal dren a hotovo. Ďasno sa mi zatiaľ nezrasta, asi je týždeň ešte krátka doba.. ale znovu sa mi tvorí žltý vačok, tentokrát z druhej strany, ale znovu na Tom mieste, kde už zub nemám. Dosť som si už s týmto zubom i miestom vytrpela. A som momentálne aj tehotná/ prvý trimestri, čiže má odstrašuje myšlienka chodiť každý týždeň na rezanie kde mi stále niečo dávajú, plus injekcia atď.. veď to ani pre ten plod není až také bezpečné podľa mňa.. fakt som zúfalá už.. stredu ste sa už s niečím podobným ? Čo mám robiť zasa s tým väčším.. prepichivat si to sama doma nechcem, čiže to ani neradte.. Ďakujem vopred

elii5
autor
17. jan 2020

* stretli ... * Vačkom

zuzap33
17. jan 2020

@elii5 dietatu viac skodi nelieceny zapal ako injekcia.

elii5
autor
17. jan 2020

@zuzap33 doktor o zápale nič nespominal. Nemám nič červené, zapálené ani bolestivé. Kde myslíte že ten zápal mám, alebo podľa čoho predpokladáte ?

zuzka1008
17. jan 2020

@elii5 ja som sa trapila dost dlho s pidobnou vecou. Tiez tehu.
3r dozadu
Mne pomohli az atb. Potom ten vacok zmyzol nastalo . ono vacsinou po komplikovanej extrakcii sa automaticky davaju atb . a zrejme tym ze ste tehotna sa tomu chcel vyhnut.ale asi bude treba

papa2
17. jan 2020

@elii5
Mne sa prihodilo nieco podobne, hnisavy vacok mi potom zmizol, a ked sa mi dasno uz zahojilo, bolo take scelene trochu, tak som si odtial vybrala malinky kusok zo zuba, mozno 2 mm.ako keby mi to dasno vytlacilo hore. Zubarka mi tam tiez nic nevidela a predsa tam kulincek bolo...

zuzap33
17. jan 2020

@elii5 hnis stale znamena bakterie

ukulela
17. jan 2020

@elii5 anesteza u zubara jelokalna, ku plodu sa nedostane. men museli dat na zuby ATB - ked som kojila a brala som aj tehotna, ked bolo treba. zubarka to konzultovala s mojim obvodakom, ktore mi ma dat .... ked ti to hnisa, asi treba ATB,

zuzap33
17. jan 2020

@elii5 mam znamu ktorej kvoli neliecenej infekcii odumrel plod v piatom mesiaci. Lekar jej dal atb a ona z ich obavy, aby vraj neublizila dietatu ich nebrala. Bohuzial.

katkabg
17. jan 2020

Chodte na rengen ci tam fakt nic neostalo

zuzap33
17. jan 2020

@katkabg rtg a tehotna? Uzasna rada.

katkabg
17. jan 2020

@zuzap33
@zuzap33 ved kde je hlava a kde brucho

zuzap33
17. jan 2020

@katkabg preboha, ved tehotne sa vobec nesmu rtg

katkabg
17. jan 2020

Moja znama bola na rtg kedze mala po trhani zubu a zacal nabeh na zapal okostnice a po fotke zistili ze tam ostal ulomok a ten zapal sa jej skoro do krvy rozsiril.No potom vsetko precistili znova.

elii5
autor
17. jan 2020

@zuzap33 to mi je ľúto. To by som si neodpustila fakt..

@zuzka1008 a bábätku sa nič nestalo že ? Ja už toľko toho prežívam a to som len v 8-9 tt, že fakt chcem obmedziť čo najviac hocijakú chémiu do tela..

A mám ísť podľa vás na pohotovosť cez víkend už ? Momentálne to vyzerá len ako žltý fľak na dasne, ako keď začína afta, že to ešte není bublinka hnisu. Od pondelka som zasa preč na týždeň, čiže nebudem mať možnosť ísť k zubárovi. Na druhej strane zasa ani na pohotovosť nechcem chodiť zbytočne, nieže má otočia vo dverách, keď nemám nič akútne. Neviem čo robiť. Hlavne chcem všetko dobré pre babo, to je prvoradé.

zuzap33
17. jan 2020

@katkabg neviem ci tvoja znama bola tehu ako autorka prispevku. V tehu sa rtg povoluje naozaj len v mimoriadnych situaciach a uprednostnuju ine zobrazovacie metody

zuzap33
17. jan 2020

@elii5 chod na pohotovost, jednoznacne

sunny8
17. jan 2020

Čistí si zuby s kurkumou .. odstraňuje kadejaké zápaly aj hnis .. ja som si to prepichla sama lebo vlastne zubárka mi robila tiež len toto ..

zuzka1008
18. jan 2020

@elii5 babo bolo v poriadku. Uz ma slecna skoro3r 🙂. Ja by som radsej isla na pohotovost. Aspon kvoli nazoru ineho lekara. Mozno ten vas nieco zanedbal