Hojenie rany po nástrihu

kukujka
17. jún 2011

ahoje neviete mi niekto poradit co na problemove sitie?u mna je toho sitia vela az po konecnik na jednom mieste sa mi to mierne zapalilo.nezhorsuje sa to uz je to 5dni rovnake.skusala som betadine a propolis,ale nezabera,casto umyvam a skoro stale vetram.nevie niektora z vas nejaky recept na lepsie hojenie?

malinkaaninka
17. jún 2011

jednoznačne repík,sprcha po každom wc..ak je to zapalene,šla by som na gyndu.aby z toho neboli teploty cez víkend...

kvojtanikova
17. jún 2011

@kukujka ahoj, betadine je dobry, len pokracuj, pripadne mozem odporucit z vlastnej skusenosti repikovy odvar - sedaci kupel alebo aspon oplachovanie, pripadne na vlozku naliat a aspon 20 minut prilozit. A este mi velmi pomohol taky zeleny sprej - DermoChlorophyl od MullerPharma, pri oboch detoch mi to manzel striekal a potom ked to uschlo som normalne dala vlozku.

minusa
17. jún 2011

ja som sa mocila v repiku a vadili mi asi 2 stychy, strasne mi to tam tahali a zapalovalo sa mi to, tak tie mi manzel potom vybral

kukujka
autor
17. jún 2011

@kvojtanikova na pribalovom letaku k betadine je pisane,ze neuzivat v tehotenstve a pri dojceni,ale aj v nemocnici mi ho tam davali.vadi to?kolko ti trvalo hojenie?ja si stale este ani sadnut nedokazem

kukujka
autor
17. jún 2011

@minusa vybral?a neotvorilo sa to potom?

kvojtanikova
17. jún 2011

@kukujka blbost aj mne ho v nemocke davali. No, teda, hojenie trvalo urcite asi 3 tyzdne, teda kym som si mohla skoro normalne sadnut. A uplne zahojene to bolo tipujem tak az po 2 mesiacoch, ked som sla na kontrolu po 7 tyzdnoch od porodu tak som uz bola celkom fit.

minusa
17. jún 2011

@kukujka - nie, prave ze mi to pomohlo, pretoze ako mi to tahalo, tak to stale krvacalo

kukujka
autor
17. jún 2011

@kvojtanikova tak s nim budem pokracovat a ak sa dako vytrepkame dnes von tak kupim aj ten chlorophyl.stehy vypadali kedy?

myzma
17. jún 2011

@kukujka

po 1. porode som uzivala repik, ma protizapalove ucinky a betadin, lebo sa mi jeden steh riaaaaaaadne zapalil

po 2. porode som vsadila na rosalgin, oplachovanie po kazdom cikani (teda chodila som cikat takmer 4 tyzdne len do sprchy, umyt a oplachnut) ten je aj proti bolesti cca 8e 10 sacikov, ale s betadinom nemas co pokazit 🙂 cize by som to kombinovala, betadin na ten zapaleny steh naviac

po 3. porode urcite kupim rosalgin 😀 😀 😀 a betadin mam v policke

kukujka
autor
17. jún 2011

@minusa mne to zas nekrvaca,to vybratie by bolo u mna asi krajne riesenie,aj ked neviem kto by to urobil lebo ja tam manzela nepusim pozriet take blbe mi je to radsej si to sama osetrujem