Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Horká chuť po prekonaní Covid-19

lienocka2808
25. mar 2021

Ahojte, prekonala som covid 19 so stredným priebehom choroby, nic vázne, ale ani nic, co by som si chcela zopakovat. Prakticky este pred prepuknutim prvych priznakov / chripkoveho stavu/ som zacala mat horku chut v ustach, ktora trva do dnes. uz je to takmer 2 mesiace. Chcem sa spýtať máte to niekto po prekonaní covid, alebo sa mám vybrať na gastroenterológiu? nejak nepocitujem reflux, alebo pálenie záhy ani nic podobné. Neviem co si o tom mysliet. Je to divné, 5 min cítim normálnu chut, potom zrazu sa to zmení na horkú, stále cítim, ze vnímanie chuti je zvlástne. dakujem za kazdy komentár.

monci20
25. mar 2021

@lienocka2808 ja som prekonala covid pred 5 mesiacmi, mala som stratu čuchu a chuti, to sa mi asi po dvoch týždňoch upravilo, ale posledný mesiac trpím tým že cítim rôzne pachy a chute, tiež také niečo akoby ma to pálilo, ale nieje to reflux, niektoré jedlá mi nechutia, stále cítim okolo seba ako keby dym, všetko mi smrdí, niekde sa spomínalo že je to postcovidový syndróm a môže trvať aj do pol roka, tak len dúfam že to čím skôr prejde, lebo je to dosť otravné 🙁

mirka1287
3. apr 2021

@lienocka2808 ja som prekonala tiež covid a od začiatku roka doteraz čiže už štvrty mesiac nemam čuch a chuť,zo začiatku som nemala vôbec,pomaličky sa mi vracia čuch mam možno na 60% a chuť ani sama neviem.Len poslednú dobu mi strašne smrdia niektore potraviny napriklad kuracie mäso,cibula,cesnak a citim taku horku chuť ako píšete,je to strašne nepríjemné,skoro v každom jedle ta ista horka chuť,neviem to ani popisať,už som zúfalá z toho lebo potom nemám chuť ani jesť,dokonca aj káva má takú chuť. Slané necítim skoro vôbec.

lienocka2808
autor
4. apr 2021

@mirka1287 pekny den Mirka, no ja to mam stale. uz asi vyse 2 mesiace. Najprv som si myslela, ze to je reflux, ale dalsim pozorovanim, som zistilia, ze nie. Lebo 5 minut mam chut ok, a zo sekundy na sekundu citim horke, divny pocit na jazyku, akoby stipanie. S travenim problem nemam, ani v krku ten stiplavy pocit pri refluxe, len to horko v ustach. som zvedava, kedy a ci vobec to zmizne, je to velmi obtazujuce. :(

mirka1287
4. apr 2021

@lienocka2808 no dúfam,že sa to dá do normálu čím skôr lebo to je dosť nepríjemné a už to trvá docela dosť😏zo začiatku tá strata chuti a čuchu som myslela,že už horšie to nebude ale ta zmena chuti,že cesnak,cibulu a kuracie mäso ani citit nemôžem lebo mi smrdí a chuť úplne horká a čudná to hrôza a človek ani nevie ako si pomôcť aby sa to upravilo.

monci20
4. apr 2021

@mirka1287 pripájam sa aj ja, u mňa to tiež stále pretrváva už asi tretí mesiac, takisto mi všetko smrdí a neviem si ničím pomôcť, nechutia mi jedlá, lebo všade cítim tú čudnú chuť, s čuchom mám to isté

mirka1287
11. apr 2021

@monci20 ja som si myslela,že nič horšie ako strata čuchu a chuti nebude ale teraz vidím,že som sa mýlila,toto je oveľa horšie lebo mi pomaly všetko hnusne chutí a už len keď zacítim mäso alebo salamu tak ma napína,vôbec nechápem ako sa zo dňa na deň takto môže pokaziť chuť.A o tom,že všetky vône ktore mi predtym voňali ako parfem,avivaž,sprchač mi páchnu vôbec necítim ich vôňu.Som z toho zúfalá lebo človek si nevie nijako pomôcť😔

rnosalova
25. aug 2021

@mirka1287 Prosím vás, upravila sa vám trošku tá chuť? Brat prekonal s neterou covid v decembri, dlho nemal chuť ani čuch, čuch sa bratovi vrátil tak na 60% no chuť je ako ste spomínala, mäso mu smrdí, napína ho akoby bolo všetko zdochlina, zhnité, strašne schudol, čo môže zjesť, je losos, syry, cuketa, baklažán, strašné minimum a niektoré veci mu chutia rovnako, nevie, či je ovocie, či zeleninu...preto sa pýtam, či tu niekomu niečo pomohlo, ďakujem