Hrča pri vchode do pošvy. Mali ste taký problém?

nikas
4. sep 2008

Ahojte baby... pocujte nemali ste niektora taky problem nahodou ako mam ja?... pocas poslednej menstruacie sa mi urobila akoby hrca alebo taky pevnejsi opuch pri vcode do posvy..skoro na stehne a boli to pri chodzi... neviete co to moze byt?... bola som u gynekologa ale dal mi nejaky vyplachy a masticky ale vobec to nepomaha ale povedal ze je to nejaka alergia...tak teraz neviem.. uz to mam dva tyzdne ci tri tyzdne a nemeni sa to.... neviete mi nahdou niekto poradit?....prosiim velmi sa bojim

nikas
autor
11. sep 2008

No tak asi tak... som v nemocnici uz treti den a mozno ma pustia v sobotu... a bolo to tak..moj lekar mi povedal ze je to alergia na novy prasok alebo mydlo... ked som prisla na prijem uz na lozkovu cast tak primar ked pocul ze moj lekar ma pustil domov sy tym ze je to alergia ta som ymslela ze sa zblazni.... ze ktory debil ma osetroval....takze primar mi povedal ze uz som prisla ako sa vravi "za 5 minut 12"...uz to bolo ako velke vajce a hned mi to museli narezat a vycistit..bolo to srasne bolestive...vobec ma neuspali...nemohli lebo nemali interne osetrenie pretoze uz nebol cas nato. Musel to narezat hned..mysela som ze zomriem od bolesti. Teraz kazde rano to cisti...je to tiez straaasne bolestive ale uz mi kazde rano pichnu nieco proti bolesti tak to cistia... takze dosla som tam uz v najvyssom case. Ale neprajem to ani najvacsiemu nepriatelovy....

dari226
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikas
autor
16. sep 2008

Noo to je dost velka smola ked mas aj kramy ale to im nevadi...im to je jedno..horise pre teba...no tak bol to zapal bartiliniho zlazy... a uz je to ok....ale ak sa mi to nahodou vrati tak to musia vybrat... ale povedal ze to tak vycistili zeby sa to nemalo vratit....tak uvidim...a z coho to bolo?... no to nevedel ani on... povedal mi ze ked sa nachladim viete z coho to je?..neviete...tak asi tak aj ten zapal..mohol byt z hocicoho..trochu oslabla imunita a odzrkadlilo sa to tam zrejme...ono by to nemalo taky dopad keby moj lekar mi nepovedal ze je to len alergia ked som to mala velke asi ako lieskovy orech... no a potom ked uz som s tym prisla bolo to velke asi ako vajce... takze asi tak.. zbytocne tazky zapal keby zhodnotil hned spravnu diagnozu....

jadviga
16. sep 2008

nikas, nechci tě strašit,ale jestli to "jen" vyčistlili udělá se to znovu. 😒 Už jsem to tu psala, praskla mi a taky mi to čistili - 3x během týdne a stejně se to teď po 3 letech vrátilo.Takže mi to asi před měsícem rozřízli a zase čistili (bez narkozy) - takže žůžo, aby to "moc" nevadilo u porodu. A po šestinedělí mi to musí operativně odstranit - po operaci se to nevrátí, vyoperují celou žlázu. 😖

misi33
28. apr 2009

Neviete mi povedat aka dlha je rekonvalescencia po operacii zlazy?

Ako to je s milovanim?

Ja som teraz po zapale a hnis tam uz nemam.Mam to stale citlive.Kontrolu az o tyzden.

milhaus
29. apr 2009

ja som to mala asi 1 cm ale same to zmizlo, možno to bolo volačo inšie, neviem

kometka5
29. apr 2009

Misi33, pokud je to citlivé, tak by milování pro tebe asi nebylo moc příjemné, já bych ještě vyčkala...já když mám tedy ten "akutní" stav, tak si měsíc dávám pohov.

Jadviga, nevím, jak jsi nakonec dopadla, ale mě tedy vzali celou žlázu a stejně se mi to pořád opakuje...možná mi tam něco nechali, možná mám alergii na vnitřní stehy a teď se to tam jednou za čas zanítí a já trpím jak zvíře.

já osobně bych tohle nepřála ani největšímu nepříteli.... ☹

misi33
29. apr 2009

Ved my si aj davame s manzelom pauzu a staviame sa k tomu zodpovedne. Tiez som si vytrpela svoje.

Veru ani najvacsiemu nepriatelovi. Je to velmi neprijemne. 😒

Ja si robim kazdy den repikove kupele. Gynekologovia mi doprorucovali. A ja bylinkam verim.

Kometka5 to som prekvapena,ze aj po operacii mas s tym problemi.Co na to lekari?

kometka5
29. apr 2009

Misi33, mě hrozně dobře zabíral tantum rosa, je to na gynekologický problémy.

a lékaři na to nic, většinou to jen rozříznou, vyčistí a pak chodím na výplachy a pohoda. řekli mi, že by bylo nejlepší v klidovém stavu to rozříznout a kouknout, co tam dělá neplechu, ale já se přiznám, že když je to v klidu, tak to neřeším a hlavně pro malou nemám ani hlídání, takže to prostě nechávám být...

misi33
29. apr 2009

ten tantum rosa mi spominala jedna gynekologicka.Asi to vyskusam.

mne to tiez 2 krat rozrezali a vycistili.navrhli mi operativne riesenie. Vybrat ju,ked sa to vyhoji. Ale ja sa velmi bojim. Momentalne to mam na ustupe.obcas to zasvrbi a niekdy mi vystreluje taka divna bolest akokeby ma pichalo nieco do posvy.

kometka5
29. apr 2009

tak já jsem si to operativně nechala odstranit kvůli tomu, že mi slíbili, že s tím už nebudu mít problémy. nic horšího jsem nezažila, dělali mi to zaživa, ani mi to neopíchali, jen postříkali něčím, tak jsem si docela užila...a výsledek, žádnej....zlobí to pořád. 😠

lentilka11
29. apr 2009

kometka, pořád na stejný straně? ty žlázy jsou tam dvě..

lentilka11
29. apr 2009

jinak to opravdový odtranění (i s pouzdrem, nejem naříznutí a čištění), to se dělá v narkóze 😕

kometka5
29. apr 2009

lentilka, pořád na stejný straně. a fakt šlo o opravdový odstranění, dali mi tam lápis a po třech dnech odstranili, to vše při vědomí. ale jeto už 8let. teď vím, že už se to dělá v celkové narkoze. a mě tenkrát říkala, že to byla nějaká "přírodní" doktorka, takže jsem si to trošku víc odtrpěla. ☹

lentilka11
29. apr 2009

někde možná ještě dnes dělají chemickou extirpaci pouze pod kryoanestézií - asi záleží na zvyklostech pracoviště - zase jsi byla ušetřena dvojí narkózy.. (i když to je zdravýmu člověku asi jedno 😝 ..)

jinak velký absces se dá vyjmout vcelku - chirurgicky i s pouzdrem (v narkóze) nebo někde taky provádějí laserovou vaporizaci (v narkóze) - ta má snad nejlepší výsledky

etuska
29. apr 2009

mne to cistili 3 x pocas doby 14dni a 3 x v narkoze 😝

lilithkas
25. jún 2009

Ahoj holky jak to tady pročítám tak nás je tu hodně co trpí bartolinkou já jsem to měla při prvním těhotenství taky a te´d když jsem podruhý těhotná se mi to vrátilo-Ani ne před 14.dny mi to zaživa( jak některé píšete) rozřízli a vyčistili a dnes jdu znovu je to hrozný když si představím že mě to čeká každých 14 dní . Nevíte neexistuje nějaká jiná léčba, operovat mě nemůžou když jsem těhotná.

lucia2806
8. júl 2009

ahojte, mam taky problem ... objavila sa mi hrcka, je to skoro na stehne.. neviem ci ide o to iste ako u Nikas, ale myslim ze nie, ked som si pozrela ten obrazok tak to nie je ono.. neobjavilo sa mi to po prvy krat, ale uz druhy krat,mam to uz asi treti den a dnes sa to dost zvacsilo. najväcsi problem je v tom ze som v zahranici, a tu este nemam svoju doktorku. myslite si ze je nutne ist s tym k lekarovi?

grettka
9. júl 2009

lucia, moze to byt zdurena uzlina

lindusik
22. nov 2010

ahojte dievcence...dlho sa tu nic nepopisalo,ale dufam ze mi niekto poradi... 🙂
Aj ja mam pravdepodobne taky isty problem...ale zo vsetkeho najviac ma trapi ze som 7tyzdnov po porode a kojim. V pripade ze sa potvrdi Bernolinka tak by som musela brat antibiotika a prestat kojit???
mne to zacalo vcera. opuchla mi prava strany vonkajsich pyskov...ale nejako som tomu nevenovala pozornost pretoze to nebolelo,len to bolo citlive...vecer som ale uz dostala teplotu a zimnicu... a dnes uz ma to celkom aj pobolieva ked si zle sadnem... a nahmatala som si v tej opuchnutej casti vo vnutri hrcku...
tak som dnes cely den sedela za PC a docitala som sa o tejto "pliage"...strasne ...ani som nevedela ze nieco take existuje ☹ ☹ ☹
k doktorovi idem o dva dni (som objednana do poradne po sestonedeli) ale mam obavu ci to nieje neskoro...
Ak ste niektora kojila pocas tohto problemu tak mi napiste ako ste dopadli...dakujem vopred

simona112
6. apr 2012

Ahojte, chcem sa opýtať. Včera som si našla tiež niečo podobné pri vhode do pošvy, mám to tam opuchnuté a boľavé či pri sedení alebo chôdzi a dnes to bolí už aj keď ležím. Svokra mi vravela že to môže byť len vriedok ale mne to tak nepripadá. Čo mám presne robiť? Ďakujem moc..

vagabondu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vagabondu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yollanda
7. júl 2014

to moze byt zdurena nejaka cievka. upchata, alebo to moze znamenat nejaky bacil. rozhodne treba navstivit gynekologa

vagabondu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lorry
9. aug 2014

Ahojte ,neviem ci to patri do tejto temy, ale mala by som otazku nasla som si hrcku ako je oblast bikin a dost ma uz boli, stale sa mi hocikde po tele robia nove tukove pupaky, nie je ine riesenie ako to len chirurgicky vybrat, lieky alebo bylinky ?? Uz som zufala neviem preco sa mi tvoria po tele stale nove tvrde pupaky a rastu pod kozou, cim to moze byt ake vysetrenie treba podstupit ? dakujem

riskova123
19. sep 2014

Ahojte baby mam to iste us dva tyzdne velmy to boli ri chodzi co mam robit pomoste mi prosim ,bola som u ginegologa a dali my antibiotikum tabletky ale nic nepomaha es horsie vizera to jak opuch....dakujem piste babyo

nana112
27. okt 2014

Ja som to mala dva krat ...prvy krat som sla na pohotovost a doktor mi to opichoval a rezal dost to bolelo ...po pol roku sa mi to spravilo zas tak mi to dezinfikoval a ihlou vytlacal ..je to dost velka bolest ...pytala som sa ho ci nato existuju dake tabletky povedal mi ze nie ...a komu sa to stalo raz vraj sa mu to uz bude vracat .. hlave na jar a zimu ...

miri001
7. apr 2015

@milhaus chcem sa opytat po kolkych dnoch ti to zmizlo?lebo ja mam asi tyzden palenie posvy ale len ked chodim a sedim ked spim vobec ziadne palenie pozrela som sa zrkadlom dolu a mam tam akoby zdureninu cervenu ani nie jeden cm pri vchode do posvy a aj nejaky pupacik natierala si si to nejakou mastou ci to preslo samo?mam z toho strach

luciaa00
22. máj 2015

No ja mam tiez taky problem vsimla som si pri vchode do posvy ale z vonka mam nieco neviem co to je gynekologicka mi povedala ze tam nic nemam vsetko mam negativne neboli ma to ale ja si myslim ze som to tam nemala uz to mam mesiac a som z toho zufala vie mi tu niekto poradit?