Hrča pri vchode do pošvy. Mali ste taký problém?

nikas
4. sep 2008

Ahojte baby... pocujte nemali ste niektora taky problem nahodou ako mam ja?... pocas poslednej menstruacie sa mi urobila akoby hrca alebo taky pevnejsi opuch pri vcode do posvy..skoro na stehne a boli to pri chodzi... neviete co to moze byt?... bola som u gynekologa ale dal mi nejaky vyplachy a masticky ale vobec to nepomaha ale povedal ze je to nejaka alergia...tak teraz neviem.. uz to mam dva tyzdne ci tri tyzdne a nemeni sa to.... neviete mi nahdou niekto poradit?....prosiim velmi sa bojim

zuzkafuny
4. sep 2008

Nikas... mala to moja sestra. Myslím že sa to volá bartoliniho žľaza. Upchá sa tam nejaký kanálik alebo čo... Niekedy na to pomôžu lieky, niekedy je to treba odstrániť operovaním... A zvykne sa to vracať... A dosť dlho to bolí...

dari226
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamarka
4. sep 2008

moja kamarátka to mala tiež, najskôr ju lekár liečil všelijakými vkladmi a tabletkami a tak ju domrvil, že skončila v BA v nemocnici, kde jej do odstranili operatívne. Teraz je v poho a vôbec sa jej to nevrátilo.

lindika
4. sep 2008

Mojej známej to museli vyoperovať...

dari226
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jadviga
4. sep 2008

Ahoj, mám to taky už po druhé je to Bartholiniho žláza-ucpaná žlázka se sekretem. Když jsem to měla poprvé tak to začalo uvnitř hnisat a prasklo to a vyteklo - potom jsem chodila na výplachy - no nic příjemnýho. Teď se mi to udělao podruhé , ale protože jsem těhu tak mi to "jen" rozřízli a vyplachovali. Po porodu musím na operaci - že prý se to potom už neobjeví - musí se vyoperovat ten obal té žlázky. Je to hnus, někdy to dost bolelo, teď se to zase pomalu plní, tak jsem zvědavá jaký budu mít porod, dr. říkala, že by to mohlo vadit - no asi si užiju. ☹
Není to nic vážnýho do doby než to začne hnisat, moje teta to má už 13 let a nemá s tím nejaký větší problémy. 😖

dari226
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blka
4. sep 2008

Já jsem to měla už 2x. Před vstupem do pochvy se mi udělala taková kulička, ale naomak byla měkká. Celkem mi vadila při milování. Když jsem byla u doktora, vůbec jsem nevěděla, že tam něco takového mám. Ptal se mě, jestli jsem se neporanila třeba na kole (ne). Tak mi to propíchl a vytekl z toho hnis (asi). Pak po půl roce jsem šla znovu, ale to už záměrně s tou "kuličkou". Tak mi to zase píchl, ale říkal, že kdyby se to vrátilo, tak mi to vyřízne 😕 . A říkal mi, že to je nějaká žláza, která se ucpe. Že to není nic vážného, jen je to nepříjemné. Ale asi to je celkem časté.

jadviga
4. sep 2008

jo, dari226 , spíš větší tlak než bolest, pak už jsem i špatně chodila, bylo to velký jak tenisák - během dvou dnů se to tak naplnilo tím hnisem a pak v noci to prasklo.Nemohla jsem dát nohy k sobě 😀 Měla jsem jít na operaci,ale čekalo se na nějaký antibiotika, a nějak jsme to nestihli 😠 . Ale teď po druhé mi to ani nevadí, ale radši půjdu na operaci, protože se to prý vracívá. Spíš se bojím u porodu, aby to moc nepřekáželo ☹

jadviga
4. sep 2008

když je to malý a neroste to ,tak bych to nechala být. Nemusí se tam udělat zánět jako u mě, to bys poznala roste to hodně rychle

dari226
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dari226
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jadviga
4. sep 2008

u mě to je jako menší vajíčko, ale spíš uvnitř, jen si to nahmatám,ale zatím to není vidět 😒 Na tom obrázku mi to připadá jako takový korálek

jadviga
4. sep 2008

ale ten druhej obrázek to zvětšení - to je ono - fujjjjjj ☹ 😲

nikas
autor
4. sep 2008

dakujem aspon aky taky pohlad mam nato.... bala som sa ze je to nador alebo nejaka takato pliaga.... trochu ste ma upokojili ale aj tak bojim... ☹ ☹ ☹

etuska
4. sep 2008

baby,ja som to mala 3x.Pravdepodobne sa mi to vytvorilo,ked som sa bicyklovala a mala som dost tesne nohavice ,no a spotila som sa. Najprv som tiez nevedela co to je,ale gynekolog povedal,ze prave ta Bartholliniho zlaza.V priebehu 2-och tyzdnov mi to cistili 3x a to som bola po kazdy raz v narkoze ☹ ,bola som vtedy este mlada zaba a lekar povedal,ze celkove odstranenie zlazy sa v takom veku neodporuca,lebo sa tam vraj tvori sekret,ktory zvlhcuje posvu..takze potom by mohol byt problem.Mne to teda 3x otvorili,vycistili a mala som tam taku drenaz,aby mal hnis kadial vytekat(vsetko mi robili v narkoze).

potom som mala par rokov pokoj a obcas sa to vrati,ale nic hrozne.Lekarka mi odporucala umyvat sa tusim dezinf. roztokov (jodovym) Betadine.

nikas
autor
4. sep 2008

etuska- fuuuha to znie dost vazne... no dufam, ze ma nebudu operovat.. to by som nerada.... ☹ ☹ ☹ ... za ako dlho to zmyzne s liekmi?.. zmyzne to vobec same?... ☹

etuska
4. sep 2008

same asi nie 😖

lu23mana
4. sep 2008

me se jednou udelala hrca a tak jsem ji promackavala jako bych ji chtela zatlacit a behem 3 dnu byla pryc.ale dneska rano se mi udela tam dole neco jako bedar,boli to,tak jsem to vymackala,nevim,mozna ze vcerejsi bazenu?

sisstin
4. sep 2008

lu: nemáš to spíš od holení? 😉

haluskacz
4. sep 2008

taky to mam. Udelalo se mi to po druhym porodu, Dr. to chtel nechat vyriznout pri tretim porodu, ale v porodce to delat nechteli. Pak mi to po porodu prasklo, vytekl hnis. Tak jsem byla rada, ze se to samo vyresilo, a ted to mam zase, takze me to vyrezavani taky nemine. Ale neni to nijak katastrofalne veliky, takze mi to neprekazi, ani to neboli.

vesi
4. sep 2008

ja som to mala, dala som si to vyoperovať, Dr. povedal, že ked mi to odstránili operačne (bola som v narkoze), tak sa mi to už na tom istom mieste nespraví. dlho som s tým odstránenim váhala, dnes by som si to už dala odstrániť hned....

blka
5. sep 2008

Tak já jsem měla tu hrčku, jak je na 1. odkaze.

nikas
autor
8. sep 2008

no holky ale dnes to je ovela horsie.. ja uz nemozem skoro ani chodit.... mam uz taku hrcu ako vajce pri vchode do posvy.... a tie vyplachy co mi dal lekar vobec nepomoahaju... ☹ ☹ ☹ ☹ co teraz?...

vesi
8. sep 2008

zašla by som k inému lekárovi, alebo priamo do nemocničnej ambulancie... ja ked som mala hrču ako vajce (bola som vtedy tehotná ale nebolela ma), tak sa každý Dr. pýtal, že čo tá cysta? mysleli tým, prečo som si ju nedala odstrániť. ja som chcela, ale ked sa mi zväčšila, bolo to počas vianoc a po novom roku som už nestihla, lebo som bola tehuľa 😀 😅

nikas
autor
8. sep 2008

zasla?... ved ja premyslam ako pojdem zajtra k svojmu lekarovi... ja nemozem ani chodit uz...tak to boli.... ☹ ☹ ☹

vesi
8. sep 2008

chod - prepáč doplaz sa 😅 na pohotovosť, ked ťa to velmi bolí... ja viem, je to príšerné, mňa tá hrča bolela len pár krát, ked som si dala tesnejšie rifle, ale potom to prestalo, preto som to riešila až ked sa zväčšila. mala som ju (ale menšiu) skoro 8 rokov 😝 aj v lekárskej správe bolo, že v nej bola číra tekutina, ale ked to teba bolí, asi tam bude hnis, alebo čo to je....

nikas
autor
8. sep 2008

dufam, ze to vydrzi do zajtra... zajtrasa doplazim k svojmu lekarovi.... bojim sa ist na pohotovost ☹ ☹ ☹

dari226
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dari226
Autor odpoveď zmazal
Zobraz