Hrče za uchom malého dievčatka

slniecko2
7. sep 2014

Ahojte maminky, chem sa vás opýtať, či máte skúsenosti s tým, že vaše dieťatko malo zdurené uzliny za uchom aj keď nemalo žiadnu chorobu. Moja dcérka bola aj na sono a povedali, že to možno je z uštipnutia kliešťa, že tak telo zareagovalo. Zobrali jej krv aj moč, výsledky boli zatiaľ v poriadku, že nemá zápal ani nič. Borelióza bude jasná až budúci týždeň. Starosti mi robí však to, že od cca štvrtka, kedy sme boli na krv, tak jej vyskočili ďalšie hrče 😒 Chcem zavolať v pondelok k Dr. Je to normálne, že sa tie uzliny ešte stále zväčšujú? Vďaka za každý komentár.

michaelamilan
7. sep 2014

Ahojček, nám sa tiež spravili za uškom grče. Myslím že od uštipnutia komárom, lebo v ten deň nás dosť dokúsali na bagrovisku. Chodíme s tým k dr. na kontroly, zmenšili sa len trošku, stále ich tam má........Dr mi povedala, vraj má dobrý lymfatický systém, lebo namiesto nejakej choroby sa vyrazia uzliny a telo bojuje........
No my sme neboli ani na sone, ani krv nám nebrali :-O
Mňa to ako matku aj troška znepokojuje, lebo sú tam stále aj keď je už malý zdravý a ubehli cca 2mesiace........
@slniecko2

dazdovka
7. sep 2014

@slniecko2 naša mala také niečo cca po dvoch týždňoch od očkovania (MMR v 11-tich rokoch), aj mierne teplotu zvýšenú, Dr dala spraviť vyšetrenie na mononukleozu a to sa nepotvrdilo, takže predpokladám, že to bol mumps vyvolaný vakcínou, samé to odoznelo po týždni a Dr. už neriešila, ona liečila tu mononukleozu, ktorá to vlastne ani nebola.

michaelamilan
7. sep 2014

@dazdovka inak presne toto som si aj ja myslela! Ja som išla k dr s tým že to máme z mmr, no vyvrátila mi to tým uštipnutím...... tak ja neviem.......

dazdovka
7. sep 2014

@michaelamilan pritom v pribalovom letáku vakciny je to uvedené ako pomerne častý vedľajší účinok vakciny (1% pacientov má aj opuch priusnych žliaz, opuchnute lymfaticke uzliny na krku a ď.), pediatricky okolo neho ani nechodili, ja som sa už o tom x-krát presvedčila, očkovanie je posvätná krava, neexistuje vedľajší účinok 😝

slniecko2
autor
7. sep 2014

@michaelamilan
@dazdovka vďaka za odpoveď, no malá bola očkovaná niekedy pred rokom (teraz má 2 roky aj tri mesiace). Býva málo chorá, dr si myslela, že či to nie je začínajúci infekt/viróza ale ona je úplne bez soplíkov, žiadne teploty, bolesti hrdla. Dr vravela, že deti zvyknú reagovať tak na choroby, ale moja slečna nikdy také niečo nemala, aj vtedy dokonca, keď 7 dní v kuse mala horúčky (paralen/ibuprofen som jej dávala každé 4 hodiny). Mňa iba to znepokojuje, že jej tie uzliny vystupujú aj naďalej. Každý deň jedna 😨 Išli sme ku dr s dvoma a teraz ich má 4 😖 Tak ja neviem... 😔

micha7
7. sep 2014

ja mam uzlinky za usami uz 20rokov... ...zväcsia sa,ak som chora,alebo tiez sa mi nedavno zväcsili,ked ma ustipla vcela...noo o tyzden sa zmenili a vobec ich nieje vidno,len na dotyk ich uz ja sama citim,lebo viem ,kde su.....mam tri za L:uchom dve a za P.uchom jednu...ale sleduj to,ak ak ti to neda tak chod k lekarovi...ja som sa tiez bala pred rokmi ,ked mama vtedy so mnou chodila po vysetreniach...ma to vela ludi...

dazdovka
7. sep 2014

@slniecko2 a nemá ešte nejaké iné priznaky, zmeny zdravotného stavu (úbytok na váhe, nesťažuje sa na niečo?), nič ste iné nespozorovali?

slniecko2
autor
7. sep 2014

@dazdovka nie, nič jej nie je. drobná je stále, vyšetrenia na gastre nič výnimočné neukázali, budem to sledovať a možno ešte niečo ukážu zvyšné výsledky z testov krvi.

janalv
7. sep 2014

Aj my sme mali uzliny za uškami, nabehli po očkovaní MMR. K tomu ešte teploty okolo 39´C. Robili nám všetky možné vyšetrenia, všetko bolo ok. Doktorka hovorila, že za 2-3týždne to odznie, treba len piť veľa tekutín, pretože to je vlastne zanesená lymfa od všetkého možného z očkovania, tak aby sa vyčistila. Ja som ešte v bio-obchode pre istotu kúpila kvapky Serafín- z ostruže, aby sa to malej skôr upravilo. Ale nejak som nepostrehla rýchlejší výsledok. 🙂 Nakoniec nám to asi do mesiaca prešlo.

denisamko34
7. sep 2014

My sme tiez mali uzlinky z prekonanej mononukleozy na krku.Vyse roka sme s tym chodili na Kramare kde malemu len brali krv a nic zvlastne nezistili.Zevraj telo reagovalo na zapal zvacsenymi uzlinkami.A vzdy ked ma soplik alebo kasel uzlinky su vacsie.No dnes sme nasli dalsie 2velke uzlinky za uchom a nevieme z coho su.Maly je uplne v pohode,ziadny kasel ani soplik.Ostava mi ich len sledovat ci mam zajst aj k Dr.?

slniecko2
autor
7. sep 2014

@denisamko34 podľa mňa treba ísť za dr alebo aspoň zavolať. nič netreba podceňovať.

denisamko34
7. sep 2014

@slniecko2 Mas pravdu netreba to podcenovat.Mozno sa len zbytocne zase strachujem ale to mi povie len Dr tak zajtra tam urcite zajdem a uvidim co dalej.

slniecko2
autor
8. sep 2014

@denisamko34
@janalv
@dazdovka
@micha7
@michaelamilan takže dnes ráno ďalšia uzlina na krku-nie je až tak na povrchu ale je tiež dosť veľká 😒 Dr mi povedala, že mám prísť s malou na krv v stredu, či sa u nej niečo nerozvinulo. a to tie uzliny zostanú také veľké stále? veď je to nepríjemné na dotyk, také sú veľké ( ako veľký hrach). Malá nemá žiadne soplíky, teploty, nič...

janalv
8. sep 2014

Aj my sme mali dve uzlinky za každým uškom, ked to Dr. pozrela a ohmatala, tak vravela, že to je typická zdurená uzlina, lebo je vo veľkosti hrášku alebo väčšej fazule a je mäkká na dotyk, nič tvrdé ako kameň. pomaly sa jej to zmenšovalo a teraz tam už chvalabohu nemáme nič, ale to je už 6mesiacov dozadu. 🙂

slniecko2
autor
8. sep 2014

@janalv dúfam, že sa to už teda zastaví a odpuchne. asi budem museiť len čakať 🙂

michaelamilan
8. sep 2014

@slniecko2 inak my sme tiež nemali soplíky nič, absolútne zdravý malý ako ryba........ Tiež veľkosti hrachu, ale vraj je dobre že keď ju chytí, resp. nahmatá, tak je pohyblivá. Mal a stále má len tie dve, troška sa zmenšili ale nezmizli, sú okom viditeľné. A dr. mi aj vravela že asi vždy keď aj bude chorí sa mu zväčšia.
ďalšia kontrola u nás cca o 3 týždne, som zvedavá čo nám povie.

denisamko34
8. sep 2014

@janalv A vies z coho ste mali tie uzlinky?Nas ma na krku uz malinke ale viac nez 2roky,Dr. povedala ze tam uz ostanu.Ale teraz sa mu objavili 2 za uchom a su tvrde tak neviem ci su to uzlinky alebo nieco ine.

janalv
8. sep 2014

áno, viem. bolo to z očkovania mmr. aj ked sa tvrdí, že určite nie, z mmr očkovania sa to zvykne vyhodiť. sú to síce ojedinelé prípady, ale nám sa to stalo. žiaľ.... veľmi som sa vyplašila, lebo malá sa poobede zobudila s horúčkou a ako som sa s nou hrala, tak som jej našla za uškami hrčky. hned sme leteli na pohotovosť, ale tam ma len odporučili na druhý deň ráno ísť k svojej detskej lekárke a tam jej robili odbery. aj som zvažovala, či dať malej to mmr očkovanie, lebo s mužom sme našli na nete, čo obsahujú tie očkovacie vakcíny, no strach. ☹ nechcem nikoho odhovárať, určite každé očkovanie má svoje opodstatnenie, preto sme aj my dali našu malú očkovať, ale žiaľ, malo to aj vedľajšie účinky. proste všetky škodlivé látky z očkovacej vakcíny /ako napríklad olovo a pod./, čo telo nevie spracovať, reps. vylúčiť sa ukladajú v lymfe- to je čistiaci orgán tela a ked sa veľmi "zanesie", tak reaguje opuchmi a zdureninami. preto sa odporúča veľa piť tekutín, hlavne čistá voda a ešte nám odporučili nevyvíjať veľkú aktivitu, nech je dieťatko v kľude, nech sa nenamáha.