Používame cookies. Viac informácií tu. OK
shee11
24. sep 2019

Gangliom,samo sa to vstrebe,max ta s tym poslu na sono. Je to nejaka tekutina okolo vaziva,moze to vzniknut z pretazenia. Moj syn to mal,ale na druhej strane ruky,neviem z coho 🤷

sisa_s
24. sep 2019

Skus si to potierat Veralom 🙂 parkrat do dna 🙂 mne to tak zmizlo 🙂 ak by si ale mala vyraznu bolest, pripadne obmedzena pohyblivost ruky, prstov, tak k ortopedovi 🙂 malokedy to chcu v takychto lokalizaciach pichat, je to blizko sliach, ciev, nervov 🙂

jonka23
autor
24. sep 2019

@shee11 dakujem za vašu reakciu...ale takto na dlani!??ono je to take mäkké divne...a čo treba to nejako masírovať aby sa to vstrebalo či to zbytočne nedrždiť?

jonka23
autor
24. sep 2019

@sisa_s
Čo ste tým mysleli že pichat!??to akože vyberať tu tekutinu, teda ak je to tekutina!?zatiaľ má to nejak neobmedzuje..skusim teda masírovať..ďakujem

shee11
24. sep 2019

@jonka23 no vraj to moze byt hocikde, najčastejšie to byva na zapasti. Moj to mal na hornej strane ruky a dr.,ze to este nikdy nevidela ( najma u dietata,4r.). Tak som sa aj nalakala,isli sme hned na druhý den na sono a tam nam dr.este medzi dverami vravi - gangliom ☺️ (co aj potvrdil)Odporucal iba sledovat,keby to obmedzovalo v pohybe,posielaju to ba chirurgiu,ale uprimne,neviem uz ako dalej postupujú. V drvivej väčšine to vraj zmizne samo , vstrebe sa to. Nemasirovali sme, aj on to mal take mäkké,pohyblive.

sisa_s
24. sep 2019

@jonka23 no niekedy sa robi punkcia, kedy vypustia obsah, pretoze je to vlastne klbova tekutina v tom ganglione 🙂 mne ortoped odporucil Veralom potierat a po tyzdni preslo v pohode 🙂 🙂 ak by dlho neprechadzalo, mozete ist za obvodnou 🙂

gertrudka222
25. sep 2019

Podla mna to zmizne samo. Mohla si si ruku pretazit a proste sa ti toto ukazalo. Ak ta to nejak neboli, tak by som este pockala ci sa to sami nejak nevstrebe

klarik707
25. sep 2019

vyzera to jak pluzgier. nenamahala si si tu ruku?

jonka23
autor
26. sep 2019

@klarik707
Ahoj myslím že nie..nič extra som nerobila s tou rukou...určite to nie je pluzgier je to taká Hrčka na fotko to moc dobre nevidiet..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre