Hrčka za uchom a zvýšená sedimentácia. Čo to môže byť?

veselica
13. aug 2010

ahojte,
chcela som sa opytat, ci nemate niekto skusenost s mojim problemom. nasla som si hrcku za uchom asi pred dvoma tyzdnami,hrcka nemizla, tak som sa k dr. a ta mi dala antibiotika nato, brali mi krv, moc aj vyter. dnes som bola pre vysledky a nemam ich dobre, sedimentaciu mam zvysenu na 20 a v moci mam tiez zapal. v podnelok mam zas priniest moc a po dobrati antibiotik mi budu znovu brat krv na sedimentaciu. Môze ist o nieco vazne ? dakujem za odpovede

maca793
13. aug 2010

no to neviem ja som mala hrčku asi mesiac a potom sa stratila bála som sa ísť k lekárke mám z nich strach. daj vedieť ako dopadneš, 😉

malinkaaninka
14. aug 2010

@veselica mám skúsenost s hrčkami za uchom.nikdy som nešla za mudr.ja si myslím,že to má spojitost s limfatickym systemom.spravi sa mi hrčka za par dni zmizne.nebolí,inak mi nič nie je.napíš ako to ďalej riešiš.vela štastia

junovka
14. aug 2010

@veselica skus napisat strapco13, babenka je krciarka 😉

veselica
autor
14. aug 2010

dakujem Vam za reakcie
no mna tiez hrcka neboli ale mala som zle vysledky tak teraz uzivam antibiotika a cakam na vysledok zo steru. Ozvem sa ako som dopadla 😉

megi93
14. aug 2010

@veselica ja mávam hrčku za uchom vždy keď mám chripku alebo zápal plúc alebo proste akékoľvek ochorenie s teplotami. Keď si ju nahmatam, tak viem, že za pár dní mi vybehnú teploty a budem chorá, tak sa vždy preventívne napchám čím sa dá a postupne mi hrčka zmizne a choroba je zažehnaná. Ak mi hrčka nemizne, viem, že je zle a vždy naozaj ochoriem a hrčku mám až kým mi to neprejde. Manžel tak isto. Takže možno je to len také varovanie lymfatického systému na zápal ale určite je fajn, že si to nepodcenila. Daj vedieť ako si dopadla. Držím palec

marecku1
14. júl 2012

ahojte pred dvoma dňami sa mi spravlila hrčka pod uchom nevim čo bi to mohlo biť,dosť ma to bolí a n dotik ešte viacej a bojim sa ☹ bol bi som rad ak bi ste mi pomohli

savanahjey
25. aug 2012

Ahojte chcela by som sa spýtať,že či neviete,že či tie hrčky môžu vzniknúť aj koli alergii??

jarka1708
8. máj 2013

Ahojte chcela by som sa pripojiť k tejto teme,bojim sa isť k doktorovi,ja mam tiež za uchom hrčku,prosim vie mi niekto poradiť čo by to mohlo byť....vopred dakujem

majkaa
30. apr 2014

Ahojte prosím poraďte. Teraz sme našli malému veľkú khrku za ucho. Keď ju stlačíte tak že ho boli. Nieje chorý. Prosím čo to môže byt? Som úplne mimo.

mirkamirko0809
30. apr 2014

@majkaa ahoj,ked ho boli,tak zrejme nejaky zapal,dr.ta posle s nim na usne a mozno krv zobrat.

majkaa
30. apr 2014

@mirkamirko0809 ja už keď je hrcka tak vidím rakovinu. Strane sa bojím. A práve včera som hovorila že už asi 3 mesiace je krásne zdravy

mirkamirko0809
30. apr 2014

@majkaa chapem ta uplne su to stresy,aj nasmu malemu som nasla pred rokom hrcku za uchom boli sme aj na krvi a uzlinky mame doteraz a ma aj na krku dve male a dcerka ma tiez malicku za uskom,zbehni s nim na usne nech ho pozrie,mne dr.hovorila ze najhorsie uzliny su ked sa spravia nad klucnou kostou a pod pazuchami skus ho prechmatat,ale verim tomu,ze ma len zapal a sa mu zdurili,daj vediet a drzte sa. 😉

majkaa
30. apr 2014

@mirkamirko0809 on tam má velikansku ale vôbec nieje farebná

mirkamirko0809
2. máj 2014

@majkaa ahoj ako ste dopadli co to ma?

majkaa
2. máj 2014

@mirkamirko0809 ani nijak. totizto nema vobec pod krkom zdurene uzliny a nebol chory to sa doktorke nezdalo, tak mu zobrala krv a v pondelok mame ist na sono, krcne a vysledky z krvy. Som z toho mimo.

mirkamirko0809
7. máj 2014

No ako ste pochodili?vsetko ok dufam.
@majkaa

zuzba
7. máj 2014

ahojte nasmu drobcovi tak vybehnu uzlinky za uchom ked s niecim jeho telo bojuje. Prave tento tyzden vybehla za pravym uskom,je tvrda a obrovska. Najprv ze co to a zistili sme ze ma obrovske stipance od komara na hlave, takze urcite reakcia na ne. Horsie je ze nas caka vyber mandli pod narkozou a bojim ze nam to ovplyvni krvne testy

seseska
31. aug 2014

ahoj ja sa ties pripojim k teme moj maly ma ties za obydvoma uskami take hrcky na jednej vacsiu a sme postipany od komarov dnes cely den je umrcany a plany takze asi bude aj chorlavy moze to byt stoho dakujem za nazor

inffinity
31. aug 2014

Uzliny, zvysena sedimentace atd to muze byt mononukleoza ne? Robi vam dr aj testy na jatru? Nejsem odbornik jen braska takto zacal..

petrouchka
31. aug 2014

@seseska moj maly mal tiez hrcku za uchom, bola som vyplasena, nevedela som co to je, trosku ho skrabalo hrdlo a bol taky upistany, tak sme isli k lekarke, robila mu vyter z nosa a hrdla a odber krvi, mal nejakeho obzvlast agresivneho streptokoka, aslo mal cez 800. Dostal antibiotika na 3 mesiace, hrozil mu vyber mandli, ale nastastie lieky zabrali, po troch mesiacoch mal ASLO asi len 250 (hranica je tusim do 200), takze mandle mu brat nemuseli.
Moze, ale aj nemusi to byt nieco nebezpecne, preto ja by som radsej isla k lekarovi, nech on posudi co to je.

lenka218765419620
30. mar 2016

Ja keď som mala hrcku za krkom som mala len zapálenú uzlinu. Vtedy Vám nepomôže ani doktor 🙂 proste do tepla a hlavne to nemašírovať. Su to vlastne baktérie ktoré telo nedokázalo rýchlo zničiť tak si ich ukladá. ;)