Hrčka za uchom

viktoria123j
23. jún 2018

Ahojte kočky
Sestra si včera večer nahmatala za uchom viditeľnú, asi 1,5 cm hrčku (skôr pevnú ako makkú). "vyrástla" doslova za 24 hod. Nie je červená. Samozrejme chce ísť hneď v pondelok doktorke, ale zaujímalo by ma či ste niektorá nemala niečo podobne či rovnaké.
Mamina nám zomrela minulé leto na melanóm v priebehu 5 mesiacov od zistenia a tak sa teraz všetkého bojíme. Rada by som sestru aspoň upokojila, ak si našli rovnaké, neškodné nálezy aj iné ženy.

conspi
23. jún 2018

@viktoria123j môže to byť podkožný tuk. Mala som to na pleci, krku aj chrbte

milus777
23. jún 2018

Vies co ja som si velakrat nahmatala talu hrcku a vzdy zmizla... Aj mojej mame sa taka vzdy vytvori ked ju boli hrdlo alebo tak.... Mne sa vzdy urobi na tej akoby kosti za uchom. Mame na tej mekkej casti jak su uzliny. Kde ju ma sestra?nebola teraz prechladena alebo tak? Mozno sa jej nadcha este len prejavi a zacalo to tou uzlinkou... Drzim palce

mijunik
23. jún 2018

@viktoria123j môže to byť zväčšená uzlina z nejakej virózy. Kamoškina dcéra to tak máva. Kľud! 🙂 Netreba sa báť, aj keď veľmi dobre viem, že ľahko sa to povie. 🙂 Treba byť pozorný, ale nie prestrašený. 🙂

viktoria123j
autor
23. jún 2018

@milus777 Nachadza sa cca 2 cm za uchom a subezne so stredom ucha. Nenavno ju "ofukla" klimatizacia, ale nejaka extra nachladnuta nebola.

milus777
23. jún 2018

@viktoria123j myslim ze to nic nieje.presne tam sa robia aj mne.take tvrde. Vzdy zmizla 🙂

mijunik
23. jún 2018

@viktoria123j kamoška vraví, ze to fakt môže byť uzlina. Takže ozaj kľud. 🤗 Pri nachladnutí, možno aj "nenápadnom" sa môže zväčšiť. Nech to samozrejme pozrie lekárka (pre pokoj v duši), ale verím, že to je ok.🙂

mircalla
23. jún 2018

@viktoria123j ja mam na v zadnej casti hlavy dole. zmizne, objavi sa. uz asi 30 rokov

viktoria123j
autor
23. jún 2018

@milus777 Tak to mi odlahlo. 😔 A ako dlho ich mavas cca?

milus777
23. jún 2018

@viktoria123j tak dakedy aj dost dlho aj mesiac a potom sa pomaly strati... U nas aj segra to mava... Je to tale zvlastne ako podkozny tuk ale nevyzera to tak... Na tej kosti za uchom sa mi to robi a trosku take citlive na dotyk to je....

viktoria123j
autor
23. jún 2018

Dakujem kocky...padol mi kamen zo srdca. Posledny rok uz vidim vsetko len cierno.

mijunik
23. jún 2018

@viktoria123j veľmi dobre Ťa chápem, tiež sa všetkého preľaknem. Ale keď to sledujem u iného človeka, uvedomujem si, že je to nezmysel. O mne by to bolo na dlhú debatu, ale viem, že sa nedá žiť v neustálom strachu. Dá sa tak len prežívať... Žiť alebo prežívať- zásadný rozdiel. To sa možno Tvojej rodiny až tak netýka, neviem. Ale je veľmi dôležité naučiť sa brať veci s nadhľadom. A čo sa týka zdravotných záležitostí, samozrejme nepodceniť prevenciu, chodiť pravidelne na potrebné kontroly, ale nezaoberať sa tým zbytočne. Strach nepomáha, môže akýkoľvek problém len zhoršiť. Takže hlavu hore, aj keď ste si v rodine prešli veľmi ťažkým obdobím, uvedom si, ze ľudia sa nedelia len na úplne zdravých a ťažko chorých. Je kopa vecí niekde medzi tým. A toho sa treba držať. 🤗🤗

viktoria123j
autor
23. jún 2018

@mijunik Pravdu pises. Rozumovo si to viem prebrat len to este dostat aj do svojho vnutra. To je momentalne moj najvacsi problem, aby som prestala prezivat a zacala zit.

luludia
23. jún 2018

@viktoria123j lymfaticka uzlina, klud. Odide prechladenie, uzlina sa stiahne. Normala reakcia 🙂

ajko2011
24. jún 2018

@viktoria123j môj syn má tak uzlinku zväčšenú za uchom už 2 roky. Pri chorobe sa zväčší a potom sa "vráti do pôvodnej veľkosti". Našla som ju len náhodne, keď mi sedel na rukách. Strašne som sa zľakla. Hneď som myslela na to najhoršie. (Viem, choré, ale každá matka sa bojí o svoje dieťa.) Pokiaľ nebolí, nezväčšuje sa a je pohyblivá tak netreba riešiť. 🙂

viktoria123j
autor
30. jún 2018

Kocky tak sa zda, ze ste mali pravdu. Este ostavaju krvne testy, ale sono dopadlo dobre 🙂

kubasa2005
27. mar 2019

@viktoria123j mozem sa prosim spytat ku akej lekarke treba stym ist?dakujem

petrapod
1. apr 2019

@kubasa2005 aj ja sa pridám aj mňa to zaujíma tiež som si našla hrčku za uchom. Nie na uchu. Dakujem

sssilvia
14. aug 2019

@milus777 po kolkatich dnoch to zmyzlo ? lebo sa my dnes rano urobila hrcka tiez na ten kosti za uchom

milus777
14. aug 2019

@sssilvia tusim tak dva tri tyzdne...

holy123
10. okt 2019

@milus777 ahojte, poraďte prosiimmm. Mne sa urobila pred týždňom hrčka zo zadnej strany ucha, ako je lalok smerom dovnútra. Je akoby za lalokm ako sa začína kosticka. Zo začiatku ma to aj bolelo ako vred. Teraz ma to už neboli, je to mesie no stále to mám. Môže to byť?

milus777
10. okt 2019

Moze to byt z choroby prechladnutia alebo prievanu.pokial bola citliva na dotyk a boelstiva tak to nic vazne nebude.ak by sa zvecsovala alebo nemizla tak skocte k dr.

holy123
10. okt 2019

@milus777 asi pred dvoma týždňami ma bolela na tej istej strane 6 - stolička, bolesti som mala hroznee, nakoniec za zistilo že je to mŕtvy zub. Čistili mi kanáliky. Môže to byť z toho?

milus777
10. okt 2019

@holy123 urcite ano. Mne aa prerezavaju dole 8 micky a tiez sa mi tam vedia zdurit uzliny pod sankov dole...