Hrčky v prsníkoch po odstavení od kojenia

cistko
5. máj 2011

Mozno tu aj tato tema je, ale nemam cas surfovat a hladat a tak verim, ze sa najde ochotna dusicka, ktora poradi. 😅 V sobotu to budu presne dva tyzdne kedy som synceka prilozila k prsniku posledny krat. Predtym to bol tyzden ked sa prisal len raz za den, v noci a vytiahol maximalne 80 ml z obidvoch, predtym tyzden som ho prikladala raz za den a raz v noci vytiahol cca 100 ml z obidvoch a predtym to bolo este ako take kojenie....Otazka znie ze som sa dnes rano blaznila so starsim synom a v zapale hry ma kopol do prsnika a zabolelo, ked som siho prehmatala nasla som v nom hrcky, automaticky som si prehmatala aj druhy a tiez v nom boli hrcky ale neboleli, v priebehu dna sa mi v tom prvom spravila jedna hrca a druhy zacina pobolievat....mohlo sa mi po takej dobe teraz nazbierat mlieko a zapalilo sa to? Co s tym? 😕

zuzana76
5. máj 2011

to budu podla mna zdurene mliecne zlazy, nakolko sa ti este tvori mlieko a maly uz nevysaje tolko, kolko sa ti vytvori, tak mliecko zostava v prsnikoch, zapal to nie je, pokial ta to neboli a nemas teplotu, neviem kolko ma maly rokov, alebo mesiacov, ci uz planujes ukoncit dojcenie, ak by ta to bolelo, tak treba nahriat pod teplou sprchou a v sprche mlieko odstriekat. Ak by si dostala horucku, tak treba navstivit lekara, tam uz jedine ATB. Inak nemusi nic robit, davat syncekovi mliecko, ked sa dozaduje a postupne sa to tvorba mlieka prisposobi potrebe dietata. Boli ta to preto,ze prsniky su naliate.

cistko
autor
5. máj 2011

Syn uz od piateho mesiace nepije z prsnikov, je na umelom mliecku. Od jeho narodenia som mala problemy s kojenim, to je vsak na dlhsie ale do polky piateho mesiaca sme to aspon ako - tak dobojovali. Stale sa mu malilo. Prikladala som tak casto ako to slo, reps. ako si popytal ale vytiahol vzdy maximalne 100 ml z obidvoch. TAk som mu raz denne zacala davat flasku-odsate mliecko co som si po nociach po troske nazbierala. Bola som prekvapena ked chlapca po najedeni bolo stale nervozne a to spapal 100 ml, myslela som si ze ked mu dam flasku tak vypije nejakych 30 ml a on vypil aj 120 ml z flase, konecne bolo z neho spokojne babatko. Az som mala chvilkami pocit aka som "mrcha mat" ked som mu dovtedy nedala najest. Potom som dostala crevnu virozu, prelezala som bezvladna tri dni v posteli v horuckach a ked som nebola v posteli tak som bola na zachode. Samozrejme ze som sa snazhila aj prikladat ale bolo to katastrofalne, tak manzel daval vzdy po kojeni este flasku. A tak nam to ostalo, aj ked bolo po viroze, tak som ho prilozila potahal z jedneho z druheho a dokrmila som flasou. Zvykol si-sikovny je🙂 Az zacal cez den prsnik uplne odmietat ta som ho kojila len v noci, potom odmietal uz aj v noci a tak som skoro dva tyzdne vobec neprilozila....teraz bude mat o par dni 6 mesiacov. Skusala som ho dnes prilozit, neprichadza do uvahy, nechce. Niekde som sa docitala ze by osm to mala nahriat rozmasirovat a potom odsat...

zuzana76
5. máj 2011

@cistko ano nahrievaj si, odsavaj, ak chces zachovat laktaciu, ak nie, tak nemusis robit nic, mliecko aj tak odide same, ak nebudes maleho prikladat

cistko
autor
6. máj 2011

@zuzana76 a tiez hrudky zmiznu?

zuzana76
6. máj 2011

@cistko ano, ked sa prisposobbi tvorba mlieka, ale spytaj sa este bab v teme - Dakujeme Annag - vsetko o dojceni

cistko
autor
10. máj 2011

zuzka dakujem, hrudky zmizli pomohlo nahrievanie 😉 pekny den ti zelam 😉

zuzana76
10. máj 2011

super, tak nech sa vam obom dari

gabcca
13. jan 2016

@cistko chcem sa opýtať čo si robila že hrudky zmizli? Pobolieval tá aj prsník? Prestali ste sa kojit alebo ste pokračovali? Ja týždne nekojim my sme sa odstavili ALe zacal má pobolievat prsník a mám tam hrudku. Každý vraví že netreba sa dotýkať prsnikov ani S hrudkami nič robiť len stiahnuť prsia. Tak nosím športovú podprsenku A pijem salviovy caj nO aj tak mam. Čo mám robiť aby zmizlo to mliečko?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli