Hučanie v uchu. Čo by zabralo?

iwa000
26. feb 2008

ahojte mate niekto skusenosti s hucanim v uchu.strasne mi hucieva v lavom uchu a neviem co mi uz pomoze.mate s tym niekto skusenoti co by tak zabralo?

elise
26. feb 2008

iwa chod na ORL-ušné je to prvý príznak straty sluchu pozor na to ja som tak prišla o sluch rozhodne návšteva ušného odborníka. lebo ak to zanedbáš na chvílu to prestane ale potom to začne znovu a stále tobude horšie nemusí sa to prejaviť hned ale po pár rokov

chromozom
26. feb 2008

iwa,
urcite navstiv fundovaneho odbornika ORL, ak sa ti prvy nebude pozdavat, chod za inym, ale urcite to nezanedbaj! Hucanie v uchu moze byt priznakom aj dalsich chorob, ktore potom treba riesit komplexne. Navstiv ORL co najskor!

prvapomoc
26. feb 2008

ahoj,určite navštív ORL lekára,môže to signalizovať okrem iného aj vysoký krvný tlak takže to určite nezanedbaj!

iwa000
autor
27. feb 2008

ahojte.veru dudem tam musiet ist.lebo je to dost neprijemne. i ked nerada chodim po dr.za rady dakujem. 🙂

zuzitka
12. mar 2008

baby, ja mam zase svrbenie v usiach 😖
bola som aj u lekara, dal mi tam nejake masticky....

povedal ze udrziavat usi v suchu, ziadna voda, ziadny sampon, ziadny sprchovy gel....... pred kupanim dat na vatu krem a vlozit do ucha, po kupani vybrat.

lenze mne sa to svrbenie po niekolkych mesiacoch vratilo a tiez sa bojim, ci to nebude zaciatok vacsich problemov, nejakeho zapalu alebo hluchoty 😖

alami
13. mar 2008

baby - na odlahčenie: mne nedávno večer čo večer pískalo v pravom uchu. Tak som rozmýšľala, už som bola aj v strese, že musím ísť k dr. A potom som zistila, že mi to píska nabíjačka na telefón, čo mám na nočnom stolíku (bolo ju počuť len večer, keď už bol v dome absolútny kľud)😀
A zistila som to tak, že jeden večer mi začalo pískať v ľavom uchu - to si vzal mangel nabíjačku k sebe, lebo si svoju zabudol v práci 😀 😀 😀

chromozom
13. mar 2008

Zuzitka,
daj si urobit vyter, ci ti tam nezije nejaky stafylokok...

zuzitka
13. mar 2008

asi by som mala, lebo normalne v spanku sa skrabem v uchu!!! ☹

egyptanka
18. mar 2008

alami, kiez by aj moja nabijacka piskala ... blizsie info o tejto teme najdete tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

alami
18. mar 2008

egyptanka - je mi ľúto, ☹ škoda že aj tebe nepíska len nabíjačka. prajem veľa síl a skoré uzdravenie

zuzitka
30. jún 2008

ahojky... vyssie som pisala, ze ma trapi svrbenie v usiach. ORL lekar mi dal lieky Cetrine Sandoz, uziva sa jedna tabletka denne - je to proti svrbeniu, zacervenaniu, opuchu.
lenze mne 3 dni po zaciatku uzivania ucho opuchlo, strasne zacalo boliet - picha a trha mi v nom, dokonca ma zacala boliet aj sanka, ze nemozem otvorit usta poriadne.... ☹ ☹ hned som to prestala uzivat!!!
a berem nurofen od bolesti lebo by som asi zomrela od bolesti!!!
mozne vedlajsie ucinky su: opuch pier, ust a hrdla, mozne tazkosti s prehltanim a dychanim.

lekar na kramaroch ma dovolenku a zastupuje ho niekto bud v ruzinove alebo na bezrucovej. asi pojdem vecer na pohotovost...... ☹

myslite ze by to mohla byt reakcia na tie lieky???? neuzivali ste to niektora???

zuzitka
7. júl 2008

ziadna odpoved... ☹ ☹

bola som na pohotovosti v Ruzonove, lebo Kramare nemaju ORL na pohotovosti......
dostala som antibiotika Sumamed a kvapky Pamycon - to na to svrbenie
a ta bolest bol prievan!!!!!!!!!!

janinah
7. júl 2008

zuzitka,Pamykon je vlastne Framykoin,teda atb lokálne, proti svrbeniu no neviem či pomôže,akú dg ti napísali na lístok? môže to byť aj ekzém zvukovodu,ak nemôžeš ústa otvárať,tak ešte môže ísť o zápal klbu-to sa lieči na stomatochirurgii,potrebuješ poriadne orl vyš.,prípadne aj zubné

zuzitka
7. júl 2008

no ta bolest presla hned ako som smrkala a citila som ako mi cez ucho vysiel vzduch. potom mi kamarat este
zapalil noviny v uchu........... a bolest presla 🙂

a to svrbenie mi tiez preslo, ten Sumamed /ATB/ boli len 3 tablety ale zda sa, ze to zabralo spolu s tym Pamyconom. nestras ma so zubarom!!!!!!!! bojim bojim 😅

xena22
7. júl 2008

Mojmu svagrovi tak hucievalo v uchu a u usneho mu zistili,ze mal pri usnom bubienku zatlaceny kusok vlasu,alebo nejaky chlp,skratka ako si cistil ucho,tak si tam cosi zastrcil a to mu tam narazalo o bubienok ale on to pocul ako hucanie,nie vzdy,len ked sa mu to asi nejako nevhodne pohlo,takze moze to byt aj nejaka necistota,chlp z vaty,alebo vlas...ak by to bolo z tlaku,tak by asi hucalo v oboch usoch,,,ale moze to byt aj nieco ine,urcite necakaj s vysetrenim 😖

zuzitka
8. júl 2008

ja som to mala prievan 😉 uz je to ok 😉

marisa20
6. máj 2009

zdravim, mám taký problém a neviem čo sním, tak by som vás chcela požiadať o malú radu:
Už asi dva týžne mi v noci hučí v ľavom uchu, cez deň nič,ale v noci sa zobúdzam na to, že mi niekto akoby bicykloval na stacionárnom bicykli v uchu, posledné dva dni sa na to začínam zobúdzat, ešte mi sem-tam cez deň v tom uchu praskne do toho mi pukne aj sánka. Som už 2 týždne na PN, som po zápale horných dýchacích ciest a kedže ti už mám o.k, teraz mi je pre zmenu ráno na vracanie, mám závrate. Cez deň je mi vcelku fajn a na noc sa mi to vráti a hlavne to otravné hučanie v uchu, som objednaná kvoli závratiam k neurologovi, tak som zvedavá ako dopadnem. 😒

verads
4. aug 2014

@alami tak to je ten lepši prípad, horši je ten , ked ti zistia tinnitus , ale dá sa vraj a stým žit, mne to zistili pred týždnom a neviem ako sa s tým vyrovnat.

verads
4. aug 2014

@zuzitka neviem či to ešte budete čitat a ten prievan vam čo spôsoboval , bolest, šumenie, piskot? a kolko to trvalo ?

zuzitka
5. aug 2014

@verads strašnu bolesť 😒 aj sánka ma bolela .... pol hlavy
nedalo sa mi ani spať .... ked som si lahla, hučanie nielen v ušiach, ale v celej hlave 😒
spala som v polosede

asi 2 týždne ma to držalo. ked som dostala ten vzduch von, ulavilo sa mi velmi

v lekárni predávaju také paličky do ucha .... alebo cigaretu do ucha zapaliť 😉

verads
5. aug 2014

@zuzitka cigaretu do ucha zapálit ? to som ani nepočula .Ja to mám týžden my tu máme strašne velký prievan dufam v kútiku duše , že jedneho dna to aj mna prestane. Aj mne skôr v hlave huči ako v uchu . len ja tam nemám chvalabohu žiadný zápal ani opuch. Dakujem za odpoved

zuzitka
5. aug 2014

@verads tam ide o ten podtlak .... tak bud cigaretu do ucha alebo tu paličku z lekárne alebo zrolovat noviny do kornuta a to tiež zapaliť. vložiť do ucha tu tenku čast, zapalit a ako to horí, tak to vytiahne ten vzduch z ucha 🙂
ale to robiť ak ide naozaj o prievan!!!

7zahrad
5. aug 2014

@iwa000 V knihe Menierova choroba z Grady najdes mnozstvo pricin hucania v uchu. To len pre pripad, ze by Ti na ORL nepomohli.

martin_1
5. aug 2014

Skus si odmerat tlak a hlavne tep, ja som mala hucanie v usiach z vysokeho tepu, aj v klude

verads
6. aug 2014

@martin_1 to aj ja mám vysoký tep a hlavne to počujem , ale ja to budem mat pravdepodobne z krčnej chrbtice . Strašne ma boli aj teraz a už aj celé rameno.

nikus587
31. máj 2015

ten Tinnitus je veľmi nepríjemná choroba. Kamarátka to mala, a dosť sa tým trápila:(. Neskô začala používať nejaké prípravky, tak sa s kús po niečom popozerať.

tina778
28. mar 2016

@marisa20 ja mam presne to iste ako si dopadla? Ja sa uz trapim od decembra chvilu bolo uz dobre a teraz zasa hucanie a zavraty berem betahistin

marisa20
29. mar 2016

Chodila som dlho k neurologovi a brala lieky,zabrali,ale teraz se

marisa20
29. mar 2016

Teraz se

marisa20
29. mar 2016

Ach jaj,blbne mi mobil,teraz mi ked vonku fuka silno sa vrati pichanie v uchu,takze sa snazim nosit v zime ciapku,ale inak sa zatiaľ hucanie nevracia,chvalabohu.